PDA

View Full Version : Предни зъби.



Lucius666
03-01-2014, 01:01
Здравейте форумници. Не бях сигурен къде точно да пусна темата , но ако не е тук мястото ще помоля да я преместите. Имам проблемче. Аз съм на 17 години и единият ми преден зъб е малко дълъг от другия. Мислех да го изпилявам даже зъболекарката ми каза че ще е безплатно , но ми каза че този малко по-дългия зъб е здрав и ако била тя на мое място нямала да го изпилява. Тя ми каза да си помисля и ако реша да го изпиля да отида. Проблема е там че не знам вече.. :/ Като се усмихна не си личи толкова , но като се гледам в огледалото нещо не се харесвам... :/ Страх ме е след изпиляването да не се случи нещо със този по-дългия зъб.. Дайте съвет. Ако трябва ще прикача снимка за да видите за какво става въпрос.

http://prikachi.com/images.php?images/272/7112272j.jpg < Ето ви снимка. За това става въпрос.

Hilary_
03-01-2014, 05:29
А не може ли само да ги изравни с пилене?

sunshine :**
03-01-2014, 08:33
Една съученичка /14 години/ си ги е пилила вече няколко пъти.Има подобен на твоя проблем и за това, но всичко си е окей при нея.Не виждам от пиленето какво може да стане, а и ти до колкото разбрах веднъж ще отидеш.Смисъл не редовно както тя прави.

VintageMorphine
03-01-2014, 08:45
Ако бях на твое място щях да питам зъболекарят си за това:
http://zabolekar-ralev.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D1%8A%D0%B1/%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B3/

MaLkaTa_LaDy
03-01-2014, 09:35
Не е хубаво да пилиш здрав зъб и то точно преден... Има и други варианти - този, който предполжи момичето преди мен, фасети и т.н.

hellgod2
03-01-2014, 10:25
Нещо не мога да си влезна в акаунта... Ам. Колко г/д е цената на този бондинг?

LipSy
03-01-2014, 12:00
Аз също съм за бондинга, а не за изпиляването на зъба. След като е здрав няма смисъл да го буташ. Разпитай лекарката си за цените и се информирай.

YSMF
03-01-2014, 12:11
Имах същия проблем и си го изпилих.

canopy_
03-01-2014, 12:18
Нали си наясно, че когато ти изпилят зъба ще отнемат от твърдите и здрави зъбни тъкани, което е голяма грешка. Дефектът не е толкова голям, за да не могат да ти изградят естетически резеца с композит (бондинг системата е междинен материал между зъбните тъкани и композита, ако не е станало ясно).

baby_baby
03-01-2014, 13:34
Ако бях на твое място щях да питам зъболекарят си за това:
http://zabolekar-ralev.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D1%8A%D0%B1/%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B3/

+++

VintageMorphine
03-01-2014, 16:38
Нещо не мога да си влезна в акаунта... Ам. Колко г/д е цената на този бондинг?

От 60 до 200, най-вероятно да ти вземат 100.
Зависи от зъболекаря... Аз мисля, че за такава процедура е най-приемливо да се дадат 150.

kaRamella
03-01-2014, 17:32
Моите бяха малко 'къдравки' отдолу и толкова ме дразнеше , че отидох и ми ги изпили. Болеше малко , но съм доволна.

tori
03-01-2014, 20:52
Мда, тва с бондинга е хубава идея. Не знаех, че така се казва. Майка ми май имаше такива неща по единия от предните зъби, но е напълно възможно да се лъжа нещо за процедурата. Смисъл зъба беше счупен и зъболекаря и го оправи, после не личеше да е повреждан. Най-добрият вариант е да говориш с твоята лекарка за тая процедура, аз лично не бих опилила здрав зъб заради нехаресване. Най-малкото може да се разболее, а това е още по-лошо от някакви естетически дефекти.

hellgod2
03-01-2014, 23:17
Сега трябва да пусна тема в тийнпроблем с заглавие "Как да изкарам пари - ученик" хаха. Благодаря ви все пак . :)

VintageMorphine
03-02-2014, 08:42
Хммм...Не можеш ли да помолиш зъболекарката ти да го запише, като пулпит например - по здравна каса имаш един годишно? Парите са горе-долу същите... Ще й предложиш да доплатиш повече, но така по-голямата сума ще й дойде от касата...
И като ученик е редно родителите ти да те осигуряват - дори да не сте добре финансово зъбите са сериозно нещо, медицински проблем...Като не действаш на време винаги има усложнения...

Dusty
03-02-2014, 12:30
Моите бяха малко 'къдравки' отдолу и толкова ме дразнеше , че отидох и ми ги изпили. Болеше малко , но съм доволна.
Всъщност това, че са къдрави не значи, че са дефектни. При смяната на зъбите става така - просто са неизхабени. Може твоите "остриенца' да са се задържали по-дълго, просто. Според мен и без пилене е щяло да ти мине.

diditen
03-02-2014, 15:17
Пиленето не мисля, че поврежда зъба или емайла. Съветвам те да го изпилиш. Аз си бях счупила малка част от зъба и отидох за бондинг, на мен пък не ми взеха пари изобщо. Зъболекарката е много кадърна и го направи добре, но седи прозрачно :( Много е гадно наистина такова прозрачно и то за съвсем малка част, но си личи. А пък за фасети не виждам смисъл да дадеш 600лв за порцеланова фасета, при положение, че на зъба ти нищо му няма. А др. вид фасети(по-евтините) са голям боклук, отлепят се, падат, трябва да внимаваш какво ядеш постоянно, не си струва просто ...

VintageMorphine
03-02-2014, 15:31
^За без пари толкова. Това с качествен фотополимер и добър зъболекар няма как да се случи.
Толкова ви е акъла - давате да ви правят предни зъби без пари или за 20 лева и после ревете, че не изглеждат добре...
Ще си измислите схема със зъболекаря или родителите, и зъбите ви дори няма да изглеждат пипани...Ако нямате мотивацията, да - ходете и си ги пилете, и вадете...

diditen
03-02-2014, 17:00
Емиии ... аз не знаех, че ще е без пари :D Бях си приготвила пари и преди процедурата питах колко ще ми излезе и тя каза, че е безплатно (за което много се изненадах) , вероятно защото бях малка тогава и се поемаше от касата както пломбите например. Иначе в интернет съм чела доста и има много хора, които са се охарчили, а после се оплакват, че им падат фасетите, че са прозрачни и т.н. Не знам просто споделям опит и това, което съм чела, дано ако се реши на фасети да не се получи същото и с него.

VintageMorphine
03-02-2014, 18:47
^Последно фасети или бондинг имаш?

И не, здравната каса не покрива естетически процедури - фасети, бондинг, импланти, избелване и т.н.
"Здравноосигурените до 18 год. имат право на преглед и четири лечебни дейности – пломба, кореново лечение (най-много две) или вадене на зъб."

Не знам какви експерименти са си правили върху теб, от друга държава ли си или нещо не си разбрала.
Сигурно са ти направили пломба на преден зъб (малка част от зъб се чупи много рядко, по принцип е индикация за кариес, когато е между два зъба) с полимер (а не фотополимер - той се доплаща) и сега се чудиш защо е прозрачно...

diditen
03-02-2014, 21:28
Не знам наистина може и аз да не съм разбрала, каквато съм разсеяничка по природа :D Иначе бях паднала и ми се счупи част от зъба. Еми мисля, че беше фотополимер понеже ми прави после и пломба на още 1 зъб и почна да ме разпитва с какво ми го бил правил старият зъболекар, с полимер или с фотополимер, защото тя ми ги била правила с фотополимер и т.н., иначе си права-за без пари толкова :D обаче наскоро разглеждах за фотополимерни фасетки(бондинг) и имаше доста негативни коментари, та реших да предупредя момчето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358962

hellgod2
03-03-2014, 01:44
Вече не знам какво да правя наистина. ;д Страх ме е ако изпиля уж "здравия" зъб дали няма да стане по-лошо..