PDA

View Full Version : Каква ноктопластика ще ми препоръчате?



teenobsessions
03-01-2014, 07:21
Ноктите ми са ужасни в повечето време. Къси, белят се, меки са, като цяло дълъг нокът не може да се пусне. Виждам повечето момичета винаги са с ноктопластика и имат уникален маникюр с разни декорации, които са правени в студио. Реших, че като жена е хубаво и аз да си поддържам малко ръцете...
Преди време си правих ноктопластика с изкуствени нокти при маникюрист. Бяха едни пластмасови и ми ги залепи от половината нокът надолу, но не ми хареса. Първо бяха малко по - дългички и ми пречеха, второ като израснаха опитах да ги изрежа и отдолу нокътя изглеждаше адски дебел и крив и изобщо не можеше да ги оставя да израстат.

Харесват ми онези нокти с акрил ли се водят, които са прозрачни и като ги лакират отдолу е едно чисто и хубаво, а не стои като пластмаса бяло.

По - скъпи са, но дали са по - добрият вариант?

Моля споделете ми опит, мнение, цени.

Иначе нещо такова искам, http://media.snimka.bg/4751/015758163.jpg
ноктите ми са с дълга правоъгълна плочка, в смисъл че ако не бяха меки щяха да станат хубави ако можех да ги пусна, ама уви...

POLLINA
03-01-2014, 09:38
Остави тези ноктопластики. Или си сложи гел върху естествените нокти или си слложи просто гел лак.
2 години и половина бях с гел, после го махнах и сега съм с гел лак. Много съм доволна. Ноктите ми изглеждат добре без да се увреждат.

VintageMorphine
03-01-2014, 09:44
^Можеш ли да кажеш няколко думи за процедурата/поддръжката и колко парички ти взимат?

POLLINA
03-01-2014, 09:51
Много зависи от града и от самия гел лак. Попринцип първият гел лак,който излезе е Шилака. Той е най-скъп. Същестуват и алтернативни варианти, които не са по-малко добри. Аз съм с някакъв италиански.
Процедурата не е нищо особено и не отнема кой знае колко време. Слагат се основа, лакират те с избрания цвят или декорация, пече се, повтаря се, пак се пече и накрая се запечатва. В повеето случаи аз си правя френски, за да може да не си личи,когато нокътят е израснал. В такива случаи ходя на смяна на лак след 3-4 седмици. Ако е само цвят - 2 седмици, 2 и малко. При смяна на лака всеки нокът се завива с памук, напоен с разтвор и отгоре с фолио, престоява се около 10 мин и после лакът пада.
Цената на моя лак е 20 лв(има някаква промоция в салона, която се оказа постоянна). Попринцип е около 25-30лв. Шилак около 30-40лв :)

VintageMorphine
03-01-2014, 09:58
Благодаря за изчерпателният отговор. :)
Ще се тества в най-скоро време. 8-)

POLLINA
03-01-2014, 10:01
Ако си от Пловдив мога да дам препоръки :cool:

anonymous708973
03-01-2014, 10:18
Ако си от Пловдив мога да дам препоръки :cool:

И аз!
Страхотен е този вариант! Няма нищо общо с изкуствения резултат от ноктопластиката и обикновения гел. Не ти поврежда собствените нокти, а ако искаш удължаване - от същата серия има и изграждащ гел. Не ти слагат пластмаси, не ти пилят бездарно ноктите, за да ти се плаче, като свалиш чудото... перфектно е!

The Cheetah
03-01-2014, 10:21
Защо просто не изчакаш да ти пораснат, като се храниш здравословно и пиеш много вода? Приемай витамини, БИРЕНА МАЯ, които заздравяват ноктите и ги правят хубави и така МОГАТ да се пуснат.

VintageMorphine
03-01-2014, 10:43
Тц, от София съм. :/

baby_baby
03-01-2014, 13:38
По-добре си сложи гел

POLLINA
03-01-2014, 16:22
Кое му е по-добрето?
След толкова дълго време с гел, смело мога да твърдя, че гел лакът е къде,къде по-добър вариант.

SameLove
03-02-2014, 15:25
Ако си от Пловдив мога да дам препоръки :cool:

Да, ще кажеш ли в кой салон ходиш и къде се намира ?

Cherry~♥
03-05-2014, 07:57
И аз имах същия проблем с ноктите и преди г/д 2 месеца ми направиха изграждане с гел. Препоръчвам ти го аз лично съм доста доволна много бързо свикнах с ноктите , а и е изключително здрав (което беше от най-голямо значение за мен ;д)
Можеш така да си ги изградиш и като ти пораснат колкото искаш вече да слагаш само гел лак или гел върху естествения нокът. Принципно струва към 60 лева , обаче аз намерих с ваучер и ми го направиха за 20лв.(уж много нямам доверие на тия ваучерите, обаче попаднах на супер милата и яка маникюристка,която доста добре си свърши работата ;з ;д )

POLLINA
03-05-2014, 08:37
Да, ще кажеш ли в кой салон ходиш и къде се намира ?

Срещу Емементо има магазин на Christian of roma. Вътре има фризьорски салон и там работи момичето, при което ходя.

SameLove
03-07-2014, 18:12
Срещу Емементо има магазин на Christian of roma. Вътре има фризьорски салон и там работи момичето, при което ходя.

Мерси

ellyto
08-21-2014, 11:41
Искам да се възползвам от създадената тема и да задам един въпрос :D Тъй като искам да превърна хобито си в работа и си търся някакви курсове за маникюристи. Някоя може ли да ми препоръча къде по-точно мога да изкарам такъв курс, защото навсякъде намирам изключително объркана информация особено за цените и искам да ми препоръчате някакъв салон, който предлага подобно обучение. Ще ви бъда много благодарна :)

Зайче..
08-22-2014, 09:35
Аз ще ти препоръчам да избереш надеждна маникюристка, защото това в известна степен може да се каже, че е по-важно и ще кажа защо мисля така. Правили са ми ноктопластика с онези прахчета (май беше акрил ? :Д) и с нормален гел (всъщност с най-различни гелове) и нищо ми нямаше на ноктите. Постоянно ходих с ноктопластика, но не сменях много често маникюристките. Имах си две, при които ходя и знам, че са много добри. Но така се стекоха обстоятелствата, че нямах възможност повече да ходя при тях, защото тяхното работно време е малко по-особено, а аз зимата ходя на училище и отидох при една маникюристка в близост до училището ми понеже ми беше по-удобно. Два пъти бях при нея и още първия път ми направи впечатление, че работи много странно - ако ми се отлепи отгоре някой нокът използваше "капчица", за да ми го залепи, слагаше ми ший лак върху гела, а после не го махаше, само леко го изпиляваше и после отгоре друг лак. След втория път при нея ми падна един нокът и това което видях беше пълен ужас - нокътя ми беше зелен и приличах на блатно чудовище. Така бяха и останалите - имах гъбички. Така че добре си помисли за маникюристката, не за ноктопластиката. И ако разбираш от такива неща добре гледай как работи и дали си дезинфекцира инструментите.