PDA

View Full Version : Шофиране без книжка



Scalpel
03-01-2014, 12:36
Здравейте, на 17 години съм като след няколко месеца ставам пълнолетен и скоро смятам да започвам изпити за шофьорска книжка, но за момента нямам финансовата възможност. Миналата година няколко пъти шофирах на един полигон и днес реших да покарам из квартала.
Знам, че първото нещо, което ще си помислите е, че съм поредния лумпен, който иска да се прави на гъзарче с кочината си, но съм далеч от тази мисъл. Въобще не ме влечат подобни неща и единствено искам да карам за да си улесня транспортирането до училище, защото ми е дошло до гуша от отвратителния градски транспорт. Въпреки че съм на крехка възраст, съм отговорна личност и никога не бих застрашил нечии живот с глупостта си.
Та да се върна обратно на въпроса - чел съм правилника и знам, че при шофиране без книжка се съставя акт и те глобяват, като има вероятност да ти бъде забранено да изкараш книжка за 1 година, но отправям този въпрос към хора, които са били в подобна ситуация да ми разкажат процедурата каква е и каква е вероятността да ти наложат забрана за икарване на книжка за определно време. И като цяло има ли възможност да минеш измежду капките, при положение, че никога не съм нарушавал закона, не съм бил задържан и т.н.
Искам да уточня, че за момента единствено искам да карам из квартала за да трупам опит и практика и общо взето да свиквам, но се притеснявам, че може да ме спрат...

Kamikazeto
03-01-2014, 19:51
не съм бил но замисли се има ли смисъл? Твърдиш че искаш да ходиш до училище а ще караш само в квартала. Ще натрупаш опит като си вземеш книжката. Нали се сещаш че както нямаш финансова възможност една глоба ще ти дойде много добре ха ха

haritov
03-01-2014, 22:02
глобата ще ти струва колкото няколко книжки

RapExotic
03-02-2014, 09:26
Карай на село. Там няма кой да те глоби. И аз съм на мнение, че трябва да натрупаш някакъв опит преди да се запишеш на курса, но не и в градска обстановка или по пътищата.