PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ С БAЩA МИ!!!



Lighting
03-01-2014, 16:03
Здрaвейте, от годинa зaпочнaх дa игрaя волейбол с бaщa ми. И проблемa ми е този, че не ме води в зaлaтa и не искa дa ме зaписвa в отборa. Преди ходих често и горе долу се нaучих дa игрaя в игрището. Сегa обaче почти не ме води тaм и децaтa почвaт дa се гaврят с мен. Рaзговaрял съм много пъти с него обaче той викa:
- кaкво ще прaвиш тaм нaучи се при мен бе мързел.
A aз имaм рефлекси и бързинa, но нямaм опит в игрището. Мaлки тaпички които тренирaт ме повече от 2-3 месецa ме зaдминaвaт точно порaди тaзи причинa.
Моля кaжете ми кaкво дa прaвя зaщото той откaзвa дa ме зaписвa. :( :( :(

p7tess
03-01-2014, 16:07
До тук всичко е ясно ! Иска да му обърнеш внимание , да се занимаваш с него а не да го "отбягваш" ... Може би иска да прекара известно време със синът си .

Lighting
03-01-2014, 16:22
Не е товa, зaщото той тренирa момчетaтa. Може дa го нaпрaви тaм, aмa не искa.

The Cheetah
03-01-2014, 16:24
на колко си

Lighting
03-01-2014, 16:35
ще ми помогнете ли

kastielle
03-02-2014, 12:51
По-добре послушай баща си! Като ти гледам правописа, едва ли си чак толкова голям. Казваш, че е и треньор, което означава, че може да прецени много по-добре от теб! Вярно е, че волейболът е отборна игра, но преди да влезеш в игрището се изисква и подготовка на елементи/щом тренираш цяла година, би трябвало да го знаеш/. Не знам на какво ниво си, но щом баща ти не иска да те пуска в отбора, явно си има причина. Поговори с него, а през останалото време се възползвай максимално от това, на което би могъл да те научи. :)

Lighting
03-08-2014, 17:51
ДА ама по този начин ме ограничава от отбора. И не съм много съгласен с него. А пък СЪМ НА 14 години
ни

kastielle
03-08-2014, 19:59
Не смятам, че би трябвало да те дели от отбора, но явно си има причини да го прави. Може да е преценил, че иска да поработи върху теб на елементи...?!Пък и би му било доста по-трудно да ти обърне внимание в залата заедно с още 20-30 хлапета, нали? Просто седнете и си поговорете човешки! Толкова ли е трудно? :)

ipman543
03-12-2014, 10:29
ДА ама по този начин ме ограничава от отбора. И не съм много съгласен с него. А пък СЪМ НА 14 години
ни

Здравей ! Послушай kastielle,това е най-доброто което можеш да направиш ! Не бъди припрян като повечето хлапета,мъдрите хора са казали"Всичко с времето си" и то наистина е така,това което ти се случва в момента се случва,защото така е трябвало да стане,гледай си училището,и слушай родителите си докато не станеш на 18,тогава вземи нещата в свои ръце!!!

girlwithblueeyes
03-12-2014, 13:55
Абе той хубаво иска да го обучава самостоятелно и да му обръща внимание.Обаче волейбола е отборен спорт и всичко зависи от връзката между съотборниците. Това не е тенис или лека атлетика където се набляга на индивидуалните тренировки . Затова поговори с баща си обстойно и ми обясни че много харесваш индивидуалните занимания но за теб е важно да бъдеш част от отбора . И това съвсем няма да пречи на да се занимава с теб и по отделно

Lighting
03-12-2014, 16:12
Абе той хубаво иска да го обучава самостоятелно и да му обръща внимание.Обаче волейбола е отборен спорт и всичко зависи от връзката между съотборниците. Това не е тенис или лека атлетика където се набляга на индивидуалните тренировки . Затова поговори с баща си обстойно и ми обясни че много харесваш индивидуалните занимания но за теб е важно да бъдеш част от отбора . И това съвсем няма да пречи на да се занимава с теб и по отделно

Благодаря за съвета. Съвсем си прав, волейболът е отборна игра и колкото и да тренирам сам трябва да съм с отбора. И ако продължавам така НИКОГА НЯМА ДА СЕ НАУЧА Д ИГРАЯ В ИГРИЩЕТО. :)

DeHu
03-13-2014, 07:47
Дори и отделните елементи във волейбола се учат с упражнения,които включват целия отбор.Не знам кой треньор ще отдели едно дете и няма да го пуска да се обиграва с другите.Едно е да хванеш някого и да му покажеш нещо,което му куца,отделно и да го пуснеш пак с другите,друго е цяла година да не го пускаш да играе.Според мен или е видял,че едва ли ще стане от теб играч и се опитва да те откаже или има някаква друга причина,за която трябва да го попиташ.

sofie
03-13-2014, 09:05
Поискай му подробно обяснение и проведете един нормален разговор, може пък да има нещо, което не знаеш и тук да правим догатки.

kastielle
03-13-2014, 16:51
Благодаря за съвета. Съвсем си прав, волейболът е отборна игра и колкото и да тренирам сам трябва да съм с отбора. И ако продължавам така НИКОГА НЯМА ДА СЕ НАУЧА Д ИГРАЯ В ИГРИЩЕТО. :)

Ако не се научиш на елементи, никога няма да заиграеш. А, елементите не се учат в игрището.

DeHu
03-13-2014, 20:27
Елементите не се учат 1 година.Аз като почнах да тренирам ги учих заедно с другите,в игрището.

kastielle
03-14-2014, 17:20
Елементите не се учат 1 година.Аз като почнах да тренирам ги учих заедно с другите,в игрището.

Не знам ти как си ги учил, но елементи в игрището не се учат. Не случайно добрите треньори отделят много време за тренировка на "земя"/извън игрището, по двойки или тройки/. А, за колко време ще ги усвоиш, зависи изцяло от теб. При всеки е различно.

Lighting
03-14-2014, 17:49
Не знам ти как си ги учил, но елементи в игрището не се учат. Не случайно добрите треньори отделят много време за тренировка на "земя"/извън игрището, по двойки или тройки/. А, за колко време ще ги усвоиш, зависи изцяло от теб. При всеки е различно.

Ами виж kastielle, другите деца имат техника и не защото тренират с бащите си, а защото тренират постоянно. Аз немога да тренирам 2 в седмицата с татко и да очаквам резултати. ТАКА НЯМА ДА СЕ НАУЧА. :(

FlowerOfTheSun
03-15-2014, 16:58
Може би баща ти си мисли ,че би те научил на най-доброто. Затова е взел нещата в свои ръце. Попитай го какво точно го е запалило по волейбола. :) Дали като е бил малък не му е харесвало именно това, да играе заедно с другите. Намекни му,че ако съчетаеш индивидуалните с отборните тренировки ще напреднеш много. Късмет ^^

Dusty
03-16-2014, 08:49
Може би баща ти си мисли ,че би те научил на най-доброто. Затова е взел нещата в свои ръце. Попитай го какво точно го е запалило по волейбола. :) Дали като е бил малък не му е харесвало именно това, да играе заедно с другите. Намекни му,че ако съчетаеш индивидуалните с отборните тренировки ще напреднеш много. Късмет ^^
+1 :)