PDA

View Full Version : На кое да вярвам ?Помощ



3msc
03-01-2014, 19:11
Здравейте искам да попитам един въпрос вас ,защото вече съм чувала много неща и не знам на кое да вярвам.
Като цяло съм ходила на 2 различни гинеколог.Мъж и жена.Ходила съм поради причината,че цикъла ми е много не редовен и вече това ме притеснява,защото от една година водя и сексуален живот,а когато ми закъснее пак както винаги става сещате се какво става след като знам,че може да има защо да става така-настава паника.Та въпроса ми е първо:1 гинеколог ми е казвал,че трябва да се брои цикъла от началната дата която е почнал и нали 29 дена след нея трябва пак да ми дойде,а другият ми казва,че след края на цикъла се брои 29 дена ? На кой от двамата трябва да вярвам за да знам един път завинаги как трябва да си броя.И другият ми въпрос е ако правиш в месеца по-малко секс от други месеци възможно ли е да се отрази също на цикъла ти (да ти закъснее отново с седмица,дори да пропусне) ?
Ако някой може да ми отговори дали на единия,дали на другия въпрос ще съм му много благодарна ! :)

alex3540
03-01-2014, 19:15
До колкото знам се брои от началната дата, на която е започнал. Имам абсолютно същия проблем с нередовния цикъл и шашкането, след като съм правила секс в месеца, а ми закъснява. Затова бих искала да видя какво ще кажат хората относно втория ти въпрос

ekaterinadimitrowa
03-01-2014, 19:16
брои се от първия ден като ти дойде, а според мен няма значение дали си правила 2 пъти в месеца или 8 примерно. Няма как да ти закъснее поради това, че си правила по-малко секс освен ако не си бременна. :)

Cооkie
03-01-2014, 19:22
За да не се шашкате и да ви е редовен цикълът, помолете да ви предпишат противозачатъчни :) Моят цикъл също винаги е бил страшно нередовен и затова като проимах сексуален живот, предпочетох да пия хапчета. А цикълът се брои от 1вия ден, но при всяка жена варира - може да е 29 дена, но може и 35 да е.

alex3540
03-01-2014, 19:25
Бих пила противозачатъчни, но имам хормонални проблеми и хапчетата, които пия не трябва да се пият с тях. Моят въпрос по-скоро беше дали, ако не правиш секс дълго време и после се случи, може да ти закъснее повечко (гафове не са ставали)

KGVlove
03-01-2014, 21:34
В никакъв случай секса не се отразява на редовния цикъл.

xXxPETYAxXx
03-01-2014, 23:21
Цикъл и менстуация не е едно и също. Цикълът започва от първия ден на менструацията и продължава до началото на следващата менструация(има си различни фази), така че така погледнато ти казват едно и също. Дали ще бройш 28-9 дни от първия ден на менструацията или от последния ден преди нея(т.е. от предходния цикъл) е почти едно и също.
Ако използвате презервативи и нямате някакви проблеми с тях, то няма от какво да се паникьосваш.

baby_baby
03-02-2014, 08:07
брои се от първия ден като ти дойде, а според мен няма значение дали си правила 2 пъти в месеца или 8 примерно. Няма как да ти закъснее поради това, че си правила по-малко секс освен ако не си бременна. :)

Съгласна

sexygirl6
03-02-2014, 16:11
Брои се от първия ден на започването, но поприницп трябва да дойде на 28 дена. Ако пък закъснее, или дойде по-рано това може и да не значи че си бременна. В пубертета цикалът е много нередовен и е възможно да се получи разминаване.