PDA

View Full Version : Образование в чужбина



chistineee
03-01-2014, 19:50
Здравейте,всички! Навярно има и друга такава тема,но не намерих. Въпроса ми е какво е мнението Ви за образованието в чужбина. Напоследък често рекламират,че Русия набира студенти и се колебая. Някои мисли ли да кандидатства и може ли да ми даде някакво мнение,нещо повече за образованието като цяло?

BeTheOne
03-01-2014, 19:59
Варианти имаш много.

На първо място е интернет. Организират се безплатни международни изложения по темата. Там има консултанти, които могат да те насочат.

Обучението в чужбина в днешно време е задължително, ако искаш да градиш професионално бъдеще и да се развиваш в големи компании. С българска диплома също е възможно, но възможностите, които ти предоставят чуждестранни университети (някои) са несравними с нашите условия.

Ако имаш финансовата възможност не се чуди - това е по-добрият вариант. Особено сега с това положение на образователната ни система, а и с други аспекти на страната ни.

Избери си, какво искаш да учиш, научи английски много добре и изкарай сертификат за него, научи и друг език ако ще кандидатстваш в страна, в която се изисква друг език.


Поздрави!


BeTheOne

chistineee
03-01-2014, 20:11
А можете ли да ме насочите към някоя държава примерно,където ще ми излезе долу горе евтино и образованието ще е на ниво,ако има такъв вариант изобщо? За специалност туризъм става въпрос.

sunrisee6
03-02-2014, 13:22
Какъв език знаеш? Дания, Холандия, Германия... са популярни дестинации за студенти от България. В Австрия е безплатно, в Англия има изгодни студентски заеми.
Туризъм навсякъде според мен ще е ок, самата специалност е много добър избор.

chistineee
03-02-2014, 22:11
Благодаря,ами знам английски-но не перфектно.

MsMiracle
03-02-2014, 22:19
Трябва ти сертификат по английски, за да идеш в чужбина. IELTS, TOEFL или Cambridge Advanced. SAT за Щатите.