PDA

View Full Version : Нови части за компютър



hristo99
03-02-2014, 07:32
Здравейте! Имам един компютър, който е на 8 години и е доста бавен. В момента не е при мен, но г/д си спомням характеристиките му - около 2,5GHz (всъщност е малко повече) едноядрен процесор, около 0.8-1Gb ram, а видео картата е около 200-300 mb. Мисля, че е крайно време да се науча да си слагам сам частите, а не някой друг. Въпросът е дали си заслужава да се ъпгрейдва този компютър или направо да се купува всичко и да се сглоби нов. Ако си заслужава да се използва стария, мога ли просто да сложа допълнителната рам памет и да подменя видео картата? Тоест, има ли нещо, което трябва да имам на предвид? Може би трябва да се купят и още вентилатори? Може ли едната рам памет да е 1gb , а другата - 2 или 4? От значение ли е за поставянето на рам паметта това колко ядра е процесорът, тъй като е едноядрен? Има ли нужда и процесора да се сменя?

anonymous682486
03-02-2014, 10:53
Здравейте! Имам един компютър, който е на 8 години и е доста бавен. В момента не е при мен, но г/д си спомням характеристиките му - около 2,5GHz (всъщност е малко повече) едноядрен процесор, около 0.8-1Gb ram, а видео картата е около 200-300 mb. Мисля, че е крайно време да се науча да си слагам сам частите, а не някой друг. Въпросът е дали си заслужава да се ъпгрейдва този компютър или направо да се купува всичко и да се сглоби нов. Ако си заслужава да се използва стария, мога ли просто да сложа допълнителната рам памет и да подменя видео картата? Тоест, има ли нещо, което трябва да имам на предвид? Може би трябва да се купят и още вентилатори? Може ли едната рам памет да е 1gb , а другата - 2 или 4? От значение ли е за поставянето на рам паметта това колко ядра е процесорът, тъй като е едноядрен? Има ли нужда и процесора да се сменя?

Може! Но това зависи от дънна платка. Кажи си модела на дънната платка.

npp
03-02-2014, 11:43
най-добре е да смениш всичко, защото не си заслужава да ъпгрейдваш толкова стар компютър, иначе ако кутията е micro atx, т.е. за дънна платка 24х24 см., тогава можеш да я запазиш, също и ако захранването е качествено 500W, примерно fortron, chieftec, corsair, или др. реномирана марка, можеш да използваш и него, ако не знаеш, тогава можеш да отвориш кутията и да снимаш етикета на захранващия блок и да постнеш снимката тук, също така можеш да видиш какво пише на дънната платка относно нейния модел или снимай надписа, също така ако имаш dvd-устройство, може да се окаже използваемо

Kamikazeto
03-02-2014, 21:23
подменяш дъно и захранване и след това започваш лека полека да събираш пари и да сменяш другите компоненти. Освен ако дъното и захранването не са хубави де. Това си е голяма играчка докато намериш всичко да е съвместимо. По-добре попитай някой твой приятел да ти помогне в избора на части па си го сглоби сам.