PDA

View Full Version : Приятели > Гаджета > Приятели



Summer Fresh
03-02-2014, 12:17
В даскало доста спорихме на тема дали гаджета могат да останат приятели, както и обратното приятели да станат гаджета. Всеки имаше различно мнение за това реших да се допитам и до вас.
Вие какво мислите? Случвало ли ви се е да останете просто приятели, или да изпитвате нещо повече към приятеля/приятелката си?
Има една клиширана фраза "Ако останете приятели значи имате още чувства един към друг или преди е нямало никаквки чувства" (нещо подобно беше) Аз лично не смятам така, после ще обоснова.

Fisherman
03-02-2014, 12:29
Това дали ще останете приятели след раздяла не е критерий.Аз имам случаи,в които момичето бяга през глава,защото е наранено и не иска да ме вижда повече и същевременно бяхме в приятелски отношения за 1 седмица.
Границите между приятелство и чувства ,май са бая тънки в отношение момиче момче.

Материала,който засяга тази тема е безкрайно дълбок и може много да се говори.

xXxPETYAxXx
03-02-2014, 12:48
Много случай има как от дълги приятелски отношения прерастват във връзка. Не съм от тези и не вярвам, че на мен някога ще ми се случи такова нещо, но вярвам, че се случва на други хора.

И съм имала гадже, с което след като се разделихме си останахме в приятелски отношения. Не такива, в които се виждаме често, то това и беше невъзможно, тъй като замина в чужбина, но когато беше в БГ се виждахме просто приятелски. Към него си имах чувства, когато бяхме заедно, не е като да не сме се обичали. Имам и един, към който наистина така и не се стигна до любов, докато бяхме обвързани, но след това пък си останахме добри познати, не чак големи приятели, но все пак.

Така че всеки вариант е възможен, не е ИЛИ това ИЛИ онова. Единия вариант не изключва съществуването и на другия вариант.

Violenza
03-02-2014, 13:11
Така че всеки вариант е възможен, не е ИЛИ това ИЛИ онова. Единия вариант не изключва съществуването и на другия вариант.
Мхм. Не знам и аз к'во толкова я дъвчете тая тема, все едно има правилен отговор.
Аз с никого от бившите ми не съм си прекъсвала отношенията досега, винаги сме запазвали добрия тон след раздяла и от време на време се чуваме кой как е, какво прави и т.н.


Аз имам случаи,в които момичето бяга през глава,защото е наранено и не иска да ме вижда повече и същевременно бяхме в приятелски отношения за 1 седмица.

Фишка, ма ти голям сърцеразбивач си бил бе!

Lilanda
03-02-2014, 13:32
Фишка, ма ти голям сърцеразбивач си бил бе!
И на мен това ми мина през ума. :lol:

По темата: Не само с връзките-с всички човешки взаимоотношения няма вариант или-или..Ясно е, че винаги има едно "зависи", което определя нещата..

kastielle
03-02-2014, 13:39
Различно е. Всичко зависи от хората, ситуацията, чувствата...Границата между приятелството и любовта се прекрачва много лесно, но прекрачиш ли я веднъж-вече ще е ти е много трудно да бъдеш приятел със съответното момче/момиче.

RapExotic
03-02-2014, 15:57
Не. Не може нито единия вариант, нито другия.

SuNsEt
03-02-2014, 16:09
От личния ми опит съдя,че мога да остана приятел с някого, само ако докато сме били заедно не съм го обичала толкова силно или като цяло,ако връзката не е продължила кой-знае колко време.
Иначе от приятели към гаджета - да ,възможно е ,но само и единствено ,ако има привличане и от двете страни и приятелството,ако не е от най-силните (тип най-добри приятели,като брат и сестра и т.н.).

malkasladka
03-02-2014, 18:24
Ами аз лично не вярвам много на това, но пък от личен опит мога да кажа, че от приятел с привилегии става най-добър приятел и човек, който те познава и винаги е до теб :))

fenastz
03-02-2014, 18:27
Това дали ще останете приятели след раздяла не е критерий.Аз имам случаи,в които момичето бяга през глава,защото е наранено и не иска да ме вижда повече и същевременно бяхме в приятелски отношения за 1 седмица.
Границите между приятелство и чувства ,май са бая тънки в отношение момиче момче.

Материала,който засяга тази тема е безкрайно дълбок и може много да се говори.

Девствен сърцеразбивач :lol:

AnarchyBoy
03-02-2014, 19:16
:lol:

girlwithblueeyes
03-03-2014, 12:28
Вече съм убедена че не може .

Fisherman
03-03-2014, 12:49
Девствен бил да не си ми правил биопсия на патката за да знаеш келеш,стига си завирал кривия нос в сексуалния ми живот.С тея момичета къде съм бил не си ги и сънувал,тъпак грозен

YSMF
03-03-2014, 12:49
От приятел в гадже - да, но от гадже в приятел - не. Само с първото си гадже останах приятелка, но нашето беше някаква супер несериозна връзка ниво детска градина.
С бившия от доста време престанах да поддържам какъвто и да е контакт след някаква пародия на приятелство след връзка.

AliceSw
03-03-2014, 13:58
Има една клиширана фраза "Ако останете приятели значи имате още чувства един към друг или преди е нямало никаквки чувства" (нещо подобно беше)

това не е вярно по абсолютно никакъв начин...имам здрави, стабилни, искрени приятелски отношения с човек, в когото съм била влюбена до полуда преди 3-4 години...докато мине и на двамата причината за раздялата, може би 4-5-6 и повече месеца сме ограничавали отношенията до строго формални, може би година по-късно бяхме толкова близки, колкото преди да се съберем минус сексуалния интерес, още сме така, но никога не сме криввали от приятелски отношения за толкова години...

Summer Fresh
03-03-2014, 14:22
От личен опит мога да твърдя, че е напълно възможно да запазиш дори повече от дорбри отношения с бившия/бившата. С нея сме били заедно повече от 8 месеца, не е като да е имало само някакво привличане или симпатии, напротив, бяхме лудо влюбени, и не можехме да се представим един без друг. Но последните месеци започнахме да се караме за напълно безмислени неща, да се сърдим един на друг, да не си говорим с дни. Тя искаше по всяко време да знае къде съм, с кой съм, понякога даже не ми даваше да излизам с приятели, аз също започнах да й правя същите номера, а преди не е било така. И дватамата си казахме, че това не може да продължи така, нито аз чувствах същото към нея както преди, нито тя. И така прекратихме всичко, но си обещахме да си останем приятели. Сега наистина я чувствам като истински приятел и отново си споделяме всичко.

А обратното за мен е невъзможно, от приятели гаджета. Просто не мога да си представя с най-добрата ми приятелка, с която се познаваме от както се помним да сме гаджета, невъзможно е. Но съм ставал свидетел на подобни случки, и съм си го обеснявал така, че винаги е имало нещо повече от приятелски чувства.

baby_baby
03-03-2014, 16:21
Случвало ми се е да си останеме приятели с бивш и то беше найстина така но ми се е случвало пък с друг бивш да си останеме уж приятели обаче той имаше още чувства към мен и си развалихме приятелството

fenastz
03-04-2014, 14:12
Девствен бил да не си ми правил биопсия на патката за да знаеш келеш,стига си завирал кривия нос в сексуалния ми живот.С тея момичета къде съм бил не си ги и сънувал,тъпак грозен

Колко пъти си редактира поста, че да ти дойде на ум нещо да ми кажеш? :lol: доста са те малтретирали като малък, че да станеш такъв дебилен олигофрен :D Въпрос на време е да обърнеш резбата, даже за дебеланите си невидим ама и с мъжете надали ще ти провърви мазно лекенце,ти си човешкия еквивалент на крастав помияр

Fisherman
03-04-2014, 16:11
Колко пъти си редактира поста, че да ти дойде на ум нещо да ми кажеш? :lol: доста са те малтретирали като малък, че да станеш такъв дебилен олигофрен :D Въпрос на време е да обърнеш резбата, даже за дебеланите си невидим ама и с мъжете надали ще ти провърви мазно лекенце,ти си човешкия еквивалент на крастав помияр

нещастник,нещо биеш на завист май,педераса си ти в тоя случай,защото само педераст ще се интересува от сексуалния живот на друго момче
не се притеснявай за мене кучи син,гледай си кочинката,не се видиш,че си цифра жалък,дървиш се във форум и не можеш да се аргументираш,защото си лайно

fenastz
03-04-2014, 17:03
нещастник,нещо биеш на завист май,педераса си ти в тоя случай,защото само педераст ще се интересува от сексуалния живот на друго момче
не се притеснявай за мене кучи син,гледай си кочинката,не се видиш,че си цифра жалък,дървиш се във форум и не можеш да се аргументираш,защото си лайно

Адски много ти завиждам, да - как ми се иска да съм като теб - на 20+ години девствен човешки провал, който излиза от у тях 4-5 пъти месечно (сигурно още живееш с ваште, това няма да се промени в близкото деситилетие), лафи по форумите, ама даже тук не ти се получава, щото нито си забавен, нито някой вярва на измислиците ти. Ти приятели нямаш, а пък някакви момичета си фантазираш :lol:

Искам всеки път като те отхвърлят, всеки път като осъзнаеш, че живота ти не струва нищо и на никой не му пука за тебе, да помниш, много добре - ти си един ПРОВАЛ. Запомни го добре, искам всяка нощ да заспиваш с тази мисъл и да виждаш думата изписана пред очите ти. Ти си един провал, едно жалко малко изродче, една мижитурка. Нямам какво повече да ти кажа.

sunshine :**
03-05-2014, 07:11
Според мен много зависи и от характера.Също и от това как е приключила връзката, защото ако двамата се разделят след дълъг спор и постоянни караници, как се очаква да останат приятели? Като цяло може, но рядко.

LadyDi
03-05-2014, 07:29
Добри отношения след раздяла - определено. Приятелство - трудно, дори невъзможно. Винаги остава някаква резервираност, някакво неудобство.
Връзка след приятелство - обикновено това е перфектният вариант.

Янархия_съм
03-05-2014, 09:02
Три приключили връзки имам до сега. С едното момче останахме в много добри отношения. Е, не си пием кафето всеки ден, но се поздравяваме по празници и изобщо останахме с много добри чувства един към друг. Вторият изобщо не съм го виждала от поне година. Третият го зарязах, заради сегашната ми връзка и се прави на дълбоко наранен, разбирам го.

Fisherman
03-05-2014, 14:24
Адски много ти завиждам, да - как ми се иска да съм като теб - на 20+ години девствен човешки провал, който излиза от у тях 4-5 пъти месечно (сигурно още живееш с ваште, това няма да се промени в близкото деситилетие), лафи по форумите, ама даже тук не ти се получава, щото нито си забавен, нито някой вярва на измислиците ти. Ти приятели нямаш, а пък някакви момичета си фантазираш :lol:

Искам всеки път като те отхвърлят, всеки път като осъзнаеш, че живота ти не струва нищо и на никой не му пука за тебе, да помниш, много добре - ти си един ПРОВАЛ. Запомни го добре, искам всяка нощ да заспиваш с тази мисъл и да виждаш думата изписана пред очите ти. Ти си един провал, едно жалко малко изродче, една мижитурка. Нямам какво повече да ти кажа.

като гледам бая се интересуваш от живота ми,казах ти да не се притесняваш кавал,всичко при мене е окей
не те гледат мама и тате ли?сигурно тогава живееш при баба ти на село,пасеш патки и си мисли,че си самостоятелен
с момичетата се запознаваш на мегдана,а на гъза на една от тях можеш да си паркираш москвича,типичен селяндурник

като не ми вярваш за приятелките ми,какво да те правя,яж клес виж си профилната снимка и после разправяй кой какъв е,ти си кръгъл чикиджия мазен пъпкар лапач майка гнус геч
живееш на село ставаш от дюшека пълен със слама,реколта 45та година,където още седи петното от брачната на баба ти
миеш си гуреливите очи и си казваш,аз съм един селянин,тия думи са инкрустирани отвътрешната страна на малкия ти череп
Ахахах колко си насъбрал обаче малко мазно петънце,нали знаеш,че винаги ще движа със сто пъти хубави момичета от тебе?

Нещо не помня да са ме отхвърляли,да не съм фенастз,който не се е доближавал по-близко от 20 метра до момиче,тъп комплексар е и си мисли,че и другите момичетата ги третират като треторазряден боклук.Приеми го келеш,цял живот ще си на грозни кучки и ще гледаш от ниско

DarknessAngel
03-06-2014, 16:58
Зор е, поне няколко месеца, година, че и повече трябва да минат, за да може евентуално да се установи някакво приятелство.