PDA

View Full Version : Тампони



MaCetY
03-02-2014, 15:13
Миналия месец за първи път бях неразположена.Майка ми взе дамски превръзки, защото каза, че не съм била за тампон.Обаче тези превръзки са ми супер неудобни и ми е некомфортно с тях и да ви питам има ли някакви тампони за девствени момичета или всички са обикновени?И има ли възможност да се отворя с тампон/струва ми се гадно/?И какво мислите да продължа ли да използвам превръзки или тампона е по-добре?Благодаря ви.

п.п.Извинявайте ако темата не е за този раздел

The Cheetah
03-02-2014, 17:15
Мисля че има специални за девствени момичета, но на мен няколко пъти ми се наложи през лятото да сложа(от обикновени на майка ми, които са по-.. големи) и нищо не ми стана :D За пояснение- девствена съм :D
И в никакъв случай не можеш да се отвориш с тампон.

anonymous708973
03-02-2014, 18:15
Тая небивалица с тампоните за девствени момичета съществува отпреди да имам цикъл сигурно, което беше бая отдавна.
Отивай и си купувай мини тампони. Лично аз съм доволна от event.

Не си за тампони на тая възраст, защото се изисква доста добра хигиена - тампонът трябва да се сменя по-често от превръзката. На всяка цена обаче спи с превръзка.

baby_baby
03-02-2014, 19:37
Няма танпони за девствени момичета :lol: Всички са обикновенни

Ivaaaaa
03-02-2014, 19:46
обикновенни

имаш ли 12?

tori
03-02-2014, 23:01
Да, да, нямало било. Последния да затвори вратата.
Авторке, купи си мини тампони един път да пробваш.

Hayashi
03-03-2014, 00:09
Купи си мини тампони и ги сменяй на често. Когато ми се налага слагам такива и никога не съм имала проблеми, въпреки че слагането в началото отнема малко практика.
Експериментирай и с различни превръзки. По-дебелите и на мен са ми ужасно неудобни и затова винаги си взимам от възможно най-тънките.

MaCetY
03-03-2014, 06:17
Да благодаря ви.И да питам още нещо, което ще ви е смешно...но има ли нещо специално, което да знам като си го слагам тампона?Съжалявам, но за първи път ми идва :oops:

KGVlove
03-03-2014, 19:01
Да благодаря ви.И да питам още нещо, което ще ви е смешно...но има ли нещо специално, което да знам като си го слагам тампона?Съжалявам, но за първи път ми идва :oops:

На кутията има опътване, когато си вземеш го прочети и си готова. Ако не се лъжа има дори и картинки.

VintageMorphine
03-03-2014, 23:57
По-дебелите и на мен са ми ужасно неудобни и затова винаги си взимам от възможно най-тънките.

А на мен пък тънките ми ръмбят (?), пречат, пропускат и ги усещам...С дебелите съм като в облаче. 8-)

С което искам да кажа, че при всяко момиче е индивидуално. Превръзките са нещо евтино (неслучайно) - пробвай всички преди да заключиш, че не те устройва...За тампоните само мини, докато си девствена...Обаче не можеш да спиш с тях, така че наистина си намери удобни превръзки...

Аз намирам за най-логично:
-Тампон, когато превръзката може да се види или би те накрала да се чувстваш некомфортно.
-Превръзка вкъщи, сред приятели, на пазар, на разходка, по време на сън и т.н.

Двете се допълват...

girlwithblueeyes
03-04-2014, 08:28
Това за индивидуалноста е така . Важното е да опиташ по различни видове и марки превръзки и тампони за да откриеш с кое се чувстваш най-комфортно .
Има такива които предпочитат тампоните а други превръзките . А хигиената трябва да е еднакво както при превръзкаат така и при тампона .

Аз лично тампон няма как да слагам затова използвам превръзки като по тънките са ми по удобни . Като тогава естественно ходя с дънки и т.н .

MaLkaTa_LaDy
03-04-2014, 09:18
И в други теми съм го казвала и пак ще го кажа, въпреки че повечето няма да се съгласите с мен - тампоните не са хигиенични. Избягвай да слагаш тампони, позволявай си само по изключение, когато не можеш да сложиш превръзка - примерно си с прилепнали дрехи и тя е се вижда или си с рокля или на море. Тампонът събира кръвта ти във влагалището, която тялото ти се опитва да изхвърли. Ако забравиш тампона по-дълго време вътре, можеш да си докараш инфекция. Превръзките са безобидни. Пробвай с памучни, копнинени и т.н. ще видиш, кои са ти най-удобни.

Все пак си е твое решението и ако решиш да си слагаш тампон трябва да го слагаш с чисти ръце (разбира се), ако ти е трудно първите пъти да влезе, можеш да намокриш връхчето на тампона малко, трябва да го сложиш максимално навътре във влагалището си и ако след като го сложиш все още го усещаш (некомфортно ти е, пречи ти, т.н.), значи не е поставен правилно.

Dusty
03-04-2014, 13:28
И в други теми съм го казвала и пак ще го кажа, въпреки че повечето няма да се съгласите с мен - тампоните не са хигиенични. Избягвай да слагаш тампони, позволявай си само по изключение, когато не можеш да сложиш превръзка - примерно си с прилепнали дрехи и тя е се вижда или си с рокля или на море. Тампонът събира кръвта ти във влагалището, която тялото ти се опитва да изхвърли. Ако забравиш тампона по-дълго време вътре, можеш да си докараш инфекция. Превръзките са безобидни. Пробвай с памучни, копнинени и т.н. ще видиш, кои са ти най-удобни.

Все пак си е твое решението и ако решиш да си слагаш тампон трябва да го слагаш с чисти ръце (разбира се), ако ти е трудно първите пъти да влезе, можеш да намокриш връхчето на тампона малко, трябва да го сложиш максимално навътре във влагалището си и ако след като го сложиш все още го усещаш (некомфортно ти е, пречи ти, т.н.), значи не е поставен правилно.

Огромен +. Наистина, когато имаш възможност е по-добре да носиш превръзка. :)

anonymous708973
03-04-2014, 15:18
Аз намирам за най-логично:
-Тампон, когато превръзката може да се види или би те накрала да се чувстваш некомфортно.
-Превръзка вкъщи, сред приятели, на пазар, на разходка, по време на сън и т.н.

Двете се допълват...

Логично е да носиш превръзка, когато не е хигиенично да носиш тампон, тоест по време на сън, защото не можеш да не го смениш 6-7-8 часа. Във всички останали случаи тампонът ти е най-добрият приятел. Още не мога да повярвам, че го открих чак на 17 (и половина). Усещането е съвсем различно... всъщност то няма усещане, все едно не си в цикъл. Манна небесна, да живее откривателят на тампоните!

Hayashi
03-04-2014, 15:32
^ Ако отратителните болки в корема и желанието за повръщане не ти го напомнят.

И с превръзки може да се докарат инфекции, така че изводът е ясен. Каквото и да предпочетеш е важно да го сменяш възможно най-често.

kaRamella
03-04-2014, 15:57
Не мисля , че с тампон може да се 'отвориш' :D

Rabalka
03-04-2014, 20:01
Няма как да се отвориш с тампон за тва си ги ползваи без страх бе.Превразки докато спиш както ти казаха

mkg_96
03-06-2014, 23:38
Първите няколко пъти като си го слагаш тампона няма да ти е удобно , но след 5-10 пъти свикваш ....
и да вземи си от малките, като за първи път