PDA

View Full Version : Сексуална ориентация



EmiliesAngel
03-02-2014, 19:50
Здравейте! Не знам дали трябва да пусна темета тук, в "любов" или някъде другаде, но ... Имам нужда от малко помощ. Не съм сигурна в сексуалната си ориентация. Преди съм харесвала 2-3 момчета, но в последно време харесвам само момичета.(Говоря за по сериозни увлечения) От първи клас имам някакво натрапчиво чувство, че не съм като другите и че харесвам момичетата като че ли повече отколкото трябва. Наскоро се запознах с една лесбийка и ... боже не мога да си седя на мястото, когато съм около нея. Искам да сме заедно... Не знам бисексуална хомо или пан съм. Моля за помощ! Ако има някой,който е с различна сексуална ориентация и е готов да сподели опит и преживявания, как да споделя с родителите си хомофоби и т.н.т. ! Всякакви съвети и мнения се приемат! Без хомофобия, моля! :)

ymmit
03-02-2014, 21:06
Знаеш ли аз съм като тебе хем харесвам и момичета и момчета. Но не чак толкоз момичета отколкото момчета И имам една приятелка която е много обичлива и като ме гушни ми се иска да я нацелувам. Ама се държа. Знам че не е по темата но исках да знаеш че не си единствената с това

EmiliesAngel
03-02-2014, 21:10
Благодаря, че сподели! Знам, че не съм единствената, но ме измъчва това че не мога да се изправя гордо и да кажа
"Аз съм Лесбийка/Бисексуална/Пансексуална!", защото не знам дали съм...какво съм?!И имам нужда да поговоря с някого,който е минал през това...

draid
03-02-2014, 23:59
Ако наистина си на 15, то в момента хормоните ти бушуват. Вероятно ще разбереш като пораснеш още малко.

DarkTemplar
03-03-2014, 00:53
Търпение. С времето ще осъзнаеш сексуалността си и ще я приемеш. Щом все още не можеш да се изясниш със себе си, не виждам защо е нужно да повдигаш въпроса пред родителите ти.

t.A.T.u.
03-03-2014, 06:47
Първо си изясни пред себе си каква си, после пред родителите си. Засега не е нужно да им казваш нищо. И аз в началото не знаех дали съм би или лесбийка. След това видях, че с мъже ми е безинтересно и изобщо не успявам да се влюбя в мъж и т.н.
Просто бъди с това, което ти харесва в момента, без да се питаш каква си.
Ако има нещо друго питай :)

The Cheetah
03-03-2014, 07:09
Ако наистина си на 15, то в момента хормоните ти бушуват. Вероятно ще разбереш като пораснеш още малко.

+

RapExotic
03-03-2014, 08:01
А дали някое момче не те е наранило и за това да си се отвратила от контактите си с мъже?

sexygirl6
03-03-2014, 08:50
И аз се чувствам като теб. Но това е вина на хормоните. След време ще разбереш каква си всъщонст :)

EmiliesAngel
03-03-2014, 10:40
Ами не мисля, че е от хормони, защото от много малка имам някакво такова чувство. Не, не ме е наранило момче! Не съм имала връзки, но ... дo t.a.t.u писах ти на лично. :)

Mary_Jane_69
03-03-2014, 11:36
Пан-а са доста интересни, защото проявяват някаква вътрешна привързаност, което е много красиво. Ами ако нещо ти е направило впечатление като малка и ся волно или неволно го следваш? Помисли си, може би просто си ценител на красотата, и търсиш повече...

EmiliesAngel
03-03-2014, 11:40
Ами не знам най-много клоня към пан обаче не съм сигурна... веднъж харесвах момиче, което искаше да е момче, тоест транссексуално момче... много съм объркана ...не знам....да знам че е извратено не ме съдете... просто аз не гледам външния вид

nezabelejimata
03-03-2014, 12:07
Повечето момичета на тази възраст сме имали такива .. да го нарека увлечения по приятелки... Смисъл понякога с някоя приятелка се виждате толкова често постоянно сте заедно и в някакъв момент направо ти идва да я целунеш, дори имат и връзки с момичета.. Ама като цяло при повечето отминава. Не знам как е при тебе дали е временно или не, но не бързай със изводите и разговорите. Времето ще покаже... Изчакай, прави това което ти идва отвътре и в един момент ще осъзнаеш дали искаш да си с момичета или с момчета и чак тогава говори с родителите и с другите хора за това каква си, но знай че не от всякъде ще получаваш хубави коментари и отзиви просто бъди готова за това :)) Но каквато да си не се срамувай всички сме различни, всеки си има различните предпочитания. Няма да си първата нито последната така, спокойно само се изясни сама със себе си какво точно искаш.. :*

DarkTemplar
03-03-2014, 12:17
само се изясни сама със себе си какво точно искаш
Житейската драма на всякo момиче/жена. ;]

baby_baby
03-03-2014, 13:18
Ако наистина си на 15, то в момента хормоните ти бушуват. Вероятно ще разбереш като пораснеш още малко.

+++

nezabelejimata
03-03-2014, 19:23
Житейската драма на всякo момиче/жена. ;]

Вярно е :D ама не е само за нас ;) и вие сте същите в отношение на това какво искате и да се изясните със себе си дали сте готови за нещо повече или само за секс.. докато при някои от нас се чудим дали с мъж или жена ни се иска :D

FTanimation
03-03-2014, 21:21
Според мен почакай да станеш на 18 - не бързай да имаш връзки, защото те само ще затвърдят някакво положение което може да не е твоето. До тогава ще си много по-наясно какво те привлича, а и момчетата около теб няма да са на по 14-15... то на тая възраст разликата момиче/момче не е голяма... на твое място, бих се опитал да разбера какво ме привлича в моя пол и каква е основата му - защото може да е нещо което няма общо със чистата сексуалност, но да помогне за неиното развитие. Например красотата или някакъв тип отношения. Определено ако търсиш връзка (което не те съветвам да правиш преди 18), гледай да е с момче - поне 3-4 години по-голямо от теб, с нормална ориентация. В противен случай рискуваш да привикнеш към нещо придобито, но не и естествено (сега ще ме напраднат, но все тая) - а именно - сексуално влечение към същия пол. Не допускай това и ще имаш щастлив и пълноценен живот :)

marya.petrowa
03-04-2014, 06:54
Az puk sum momche i se oblicham kato momiche ne me e sram vobste no sum na 24 i sum osuznal vsichko. Mnogo e vazno da znaesh kakvo pravish i da znaesh kakvo iskash za da se chuvstvash stastliva. Pravi kakvoto ti kazva sarceto ne se pritesnyavai ot nisto budi sebesi i budi uverena za da te cenyat horata. Po drehite posrestat po uma izprastat, taka che istinskite hora i istinskite ti priateli ste te raberat.

Joe An
03-04-2014, 07:29
EmiliesAngel,

емоционалността, свръхчувствителността и бушуващите хормони на тая възраст лесно могат да ни тласнат ту в една, ту в друга посока и всичко тогава става такъв невероятен хаос в сърцето и в ума! Оформянето на идентичността минава през такива кризи. Аз като тинейджър обикновено се влюбвах в момичета, но имах и едно дълбоко привързване към приятел, което понякога преминаваше границите на стандартното. Моралните ми убеждения бяха доста размити, така че всичко за мене беше приемливо. С узряването си като мъж обаче възприех християнските ценности и обърнах гръб на безогледния разврат. Реших, че трябва да избера кой точно съм аз и в какво вярвам. Понеже без здрава идентичност човек ще се сгромоляса в живота си рано или късно, това е сигурно. Както дърветата се крепят на своите корени и черпят сокове от тях, така трябва да бъдем и ние. Та с това исках да ти кажа: не се доверявай насляпо на всяко твое усещане! Търси по-надълбоко в своята същност, но се вслушвай и в гласа на съвестта си. Има вечни стойности и вечни ценности и ние не можем да ги заобиколим и просто да си правим каквото ни скимне. Моралните избори не са хич за подценяване, понеже чрез тях или поддържаме съвестта и душата си живи, или постепенно ги умъртвяваме. С времето това се разбира, повярвай ми...

P.S. А ето тук, в моя блог, преди време споделих по-пълно мнението си относно хомосексуализма - http://anlov.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/06/26/az-ne-sym-pederast-i-nikoga-niama-da-byda.354640

Добавих го към коментара си, в случай, че те е заинтересувал малко повече.

fenastz
03-04-2014, 15:50
Какво е пансексуална? Искаш да се чукаш с Питър Пан?

Въобще не се притеснявай за това, че си обратна. Като опиташ пишка, никога повече няма и да си помислиш за друго.

EmiliesAngel
03-05-2014, 23:58
Пансексуален е индивид, който има сексуално влечение към всички известни на човека полове: мъже, жени, травестити, транссексуални мъже, транссексуални жени, интерсексуални, двуполови хермафродити, псевдохермафродити и т.н.
Много често тази сексуална ориентация се смята за табу и за повечето хора не е нищо особено. Често се смята за разширен аналог на бисексуалност. Трябва да се отбележи. че тази сексуална ориентация няма нищо общо с хомосексуалността.
Пансексуалните се влюбват по скоро в душата на човек.
Благодаря на всички, които споделят мнението и съветите си с мен! :)

DarkTemplar
03-06-2014, 10:29
Не знам откога съществува като дефиниция, но според това с пансексуалността е пълна глупост.

Mary_Jane_69
03-06-2014, 14:03
Не е, защото е на базата повече любов, привързаност.
А едното върви после със сексуалното влечение и така.

EmiliesAngel
03-06-2014, 14:03
Не знам откога съществува като дефиниция, но според това с пансексуалността е пълна глупост.

Еййй щоо

DarkTemplar
03-06-2014, 14:17
Защото звучи тъпо и алогично. Половете са само два, половите белези също са два типа и в зависимост от това кои от тях го привличат индивидът може да бъде хетеро-, хомо- или бисексуален (макар че според мен и наблюденията ми бисексуалните в повечето случаи са непризнали пред себе си и обществото хомосексуални). Мъж, който изпитва влечение/прави секс с травестит/транссексуален си е бисексуален. Ако изпитва влечение към хомосексуален, е хомо или би. Ако изпитва влечение към лесбийка, си е хетеро.

В последните десетилетия човешката сексуалност е прекалено експлоатирана и умишлено раздробявана и усложнявана тема. То не бяха метросексуални, интерсексуални (т.е. хермафродити), сега и пансексуални. Ясно, че всеки иска да е различен и уникален посвоему, но за мен подобно деление е абсолютно ненужно и глупаво.

И още нещо - как ви звучи "Аз съм пансексуален", изречено от 13-14-15-годишен/а? На мен ми звучи доста нелепо.


Не е, защото е на базата повече любов, привързаност.
А едното върви после със сексуалното влечение и така.
Любовта и привързаността са абстрактни категории (т.е. имат различни измерения) и невинаги са придружени със сексуално влечение.

DENKAZ
03-10-2014, 19:14
По-добре не казвай и не разкривай нищо от това, което си написала, за да не съжаляваш след време.