PDA

View Full Version : Защо се променяме?



ymmit
03-02-2014, 20:38
Защо се променяме? Е моя въпрос, е не говоря за пубертета.

Тази тема ми дойде на идея като чух, какво се е случило с една моя приятелка. Е вече не я познавам и я моля ако се върни да ми се обадя за да поговоря с нея.
(сега ще си излея душата и дано ме разберете)
Как да вия опиша, тя беше човек с който хем можете да се драчите и хем да ви е забавно. Беше от момичетата които не искаха много внимание. Но един ден тя поиска да излезем за да оглежда момчета и отчаяно искаше гадже. С това се примирих. Но ставаше все по сериозно направи си регистрация в сайт за запознанства. Запозна се с една кифла на име Мима (това име не съм го сменяла). След 1-2-3 дена тя ми каза цитирам: "Трябва да стана кифла като нея за да ми обърнат внимание?" предупредих я че това не е изхода. Но както винаги не ме слуша. И започна пълната промяна от грим, червила, спирали, лакове, нови телефони, маркови дрехи, парфюми, таблети, снимки като кифла. Тогава аз разбрах че губя приятел. Със всеки изминал ден аз даже не проумявах в какво се е превърнала. Но стана и по зле. започна да излиза с една Мелис и тя я побутна към промяната. Започна да се вижда с нови хора и банди с които не беше тя. Самата тя се криеше зад купчина грим и не осъзнаваше че истинските приятели не са до нея. Аз говоря с нея вече само ако има проблем с таблета или тела или компа. Отчаяното и желание за внимание проработи. Срещна се с един Симон и всички знаят че и станаха гаджета, колкото и да не ни се вярваше. Той я потикна към по лошо нещо. Пропуши. Сега вече тази която познавах изчезна.
В този момент аз не я познавам, не знам коя е тя и нз просто без думи съм.
Ако прочетеш това, помисли и се сети за старите си приятели и ги сравни с новите ти.
Е това беше искам това да е пример и ако някой от приятелите ви каже не прави това послушайте го!
Благодаря ви!

MsMiracle
03-04-2014, 21:51
Отчаяното й желание да си намери гадже я е подтикнало към цялата промяна. Сама си е виновна. Щото сигурно света ще свърши, като на 14 години няма приятел? Била е смачкана и подритвана от някои хора. И е решила, че единствения начин да се отърси от това е да стане кифла. Много погрешно разсъждение.

А на теб драматизмът ти е в повече. Как по-точно фактът, че е пропушила, е причина "тази която познавах да изчезне" ??
И избягвай подобни квалификации като "Ако прочетеш това, помисли и се сети за старите си приятели и ги сравни с новите ти. ", защото е смешно.

RapExotic
03-05-2014, 16:31
Цялата ситуация може да бъде описана с една дума - Комплексирана. За какво ти е въобще да общуваш с такъв човек? Ти неможеш да я промениш. Когато се осъзнае и без това ще е твърде късно. Остави я, не се занимавай.

DisappointedDreamer
03-05-2014, 16:46
Отвън може да изглежда така както го описваш, но със сигурност приятелката ти не се чувства по същия начин. И аз смених една компания преди 3 години и аз пропуших, но ценностната ми система и виждания си бяха същите, или поне по никакъв начин не бяха променени от хората, с които излизах. И на мен ми казваха, че съм се променила много и, че съм влязла в лоша компания, ама ние реално нищо "лошо" не правихме - ходихме по купони веднъж-дваж в месеца, пиехме вино и запалвахме по цигара през междучасията.

Та, съветът ми е да не съдите толкова прибързано. Не съм запозната със ситуацията, може и аз да съм в грешка, но ще е хубаво да запомниш, че има винаги две страни на една и съща монета.