PDA

View Full Version : Откъде е най-сигурно да се вземе куче?



MonikaIvanova
03-03-2014, 10:39
Здравейте! Казвам се Моника, на 16 години съм. От малка искам да имам домашен любимец и тази година родителите ми най-накрая се съгласиха. ^^ Проблемът е, че където и да проверя за информация откъде е най-сигурно да се купи куче, навсякъде има различни мнения. В един форум четох, че зоомагазинът е най-подходящото място, а в друг пишеше, че животните, взети от зоомагазин, често се разболяват и понякога умират още в ранна възраст. Отказахме се да купуваме в зоомагазин и се насочихме към развъдници. Но един приятел на баща ми си е купил немска овчарка от уж сигурен развъдник, а накрая като видяхме кучето то изобщо не отговаряше на стандартите за породата, дори ушите му бяха клепнали. Накрая започнах да търся по разни сайтове за обяви. Та ако може да ме насочите към най-подходящия избор. Избрали сме френски булдог и някой, който има куче от тази порода, ще съм благодарна ако пише по темата.

mayaaa
03-04-2014, 21:20
Защо държиш кучето да е породисто?

saruhi
03-05-2014, 10:45
Защо държиш кучето да е породисто?

Ти сериозно? :D

По темата: Браво,че сте се насочили към породисто куче!

The Cheetah
03-05-2014, 12:11
Вместо да купуваш куче, на улицата има много, спаси някое. Ще го изкъпеш, на ветеринар, едно хубаво обезпаразитяване и тва е.

Violenza
03-05-2014, 18:26
Ти сериозно? :D

По темата: Браво,че сте се насочили към породисто куче!
ТИ сериозно ли?!


Ако чак толкова много държиш да е породисто - САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ЛЕГАЛЕН РАЗВЪДНИК. От другаде просто не си и помисляй да вземаш, най-малко пък от интернет обяви или магазини!

haritov
03-05-2014, 18:37
Вместо да купуваш куче, на улицата има много, спаси някое. Ще го изкъпеш, на ветеринар, едно хубаво обезпаразитяване и тва е.

аз не и го препоръчвам

MasOyama
03-05-2014, 21:36
Здравейте! Казвам се Моника, на 16 години съм. От малка искам да имам домашен любимец и тази година родителите ми най-накрая се съгласиха. ^^ Проблемът е, че където и да проверя за информация откъде е най-сигурно да се купи куче, навсякъде има различни мнения. В един форум четох, че зоомагазинът е най-подходящото място, а в друг пишеше, че животните, взети от зоомагазин, често се разболяват и понякога умират още в ранна възраст. Отказахме се да купуваме в зоомагазин и се насочихме към развъдници. Но един приятел на баща ми си е купил немска овчарка от уж сигурен развъдник, а накрая като видяхме кучето то изобщо не отговаряше на стандартите за породата, дори ушите му бяха клепнали. Накрая започнах да търся по разни сайтове за обяви. Та ако може да ме насочите към най-подходящия избор. Избрали сме френски булдог и някой, който има куче от тази порода, ще съм благодарна ако пише по темата.

от развъдника си има преимущества сега ще ги събера накратко

плащаш повече пари но кучето ти може да участва на състезания , разрешено е :smt023 може също да го ползват за разплод и от това ти да имаш полза :smt023 а най важното за мен е че има семейна история и ще е здраво физически. подбират се добри родители за да излязат добри гени :smt023 също при хората е , виждала ли си някога деца от красиви и умни родители :smt023 просто е изрудско :smt023

MonikaIvanova
03-06-2014, 11:59
Наще не са съгласни да взимаме куче от улицата, не аз държа да е породисто, а те. Притесняват се, че колкото и да го лекуваме и обезпаразитяваме, то все пак си е улично куче и не се знае какви зарази може да вкара вкъщи. Не съм имала куче, така че не знам дали са прави, но каквото кажат те е закон. Спрях се на френския булдог, защото са малки и се поддържат лесно, пък и са толкова сладки, че се разтапям, като видя някое ;д
www.frenchbulldog.bg/ мисля, че това е сайтът, в който са написани всички расови развъдници за породата

mayaaa
03-09-2014, 11:20
Наще не са съгласни да взимаме куче от улицата, не аз държа да е породисто, а те. Притесняват се, че колкото и да го лекуваме и обезпаразитяваме, то все пак си е улично куче и не се знае какви зарази може да вкара вкъщи. Не съм имала куче, така че не знам дали са прави, но каквото кажат те е закон.
Имам две котки, и двете са от улицата и още съм жива. :cool: С кучета не е по-различно. Ти си прецени дали са прави.

По темата: Violenza ти го е казала най-точно.