PDA

View Full Version : Влиянието на "големите" в България



PLEYGIRL
03-03-2014, 14:56
Много съм заинтересована да разбера какво мнение имате по този въпрос ... и под "големите" имам в предвид страните с най-голямо влияние в световен мащаб.
Лично на мен най-много ми бърка в здравето влиянието на САЩ. Честно да си призная дори това ме влудява и избягвам да гледам дори телевизия.. Смятам ,че най-големите комунистически "борци" са всъщност истински комунисти налагащи пропагандата си над много страни като България. Вие какво мислите?

yakuza_
03-03-2014, 20:20
Няма как такова нещо да не се набива в очите, след като ни управляват подлоги, които докато им свирнат и те не просто са със събути гащи, а са до врата във възелин.

SNikolov_Rugby
03-04-2014, 19:16
В българската история винаги е умало падежи и възходи. В момента сме в един средно голям падеж. Но както повечето познаващи историята знаят след такъв падеж следва голямо национално въздигане. Така че българина не трябва да се отчайва.

Не плюйте по историята ни, а се борете колкото можете да извоювате заспалата мощ на България. Трябва да се борим за величието на страната ни, а не както повечето да се захласват по запада и да си мислят че това ще ни донесе нещо добро.

toad
03-06-2014, 18:01
САЩ и Русия си поделят влиянието над България. Отскоро и Брюксел. Но това не е страшното, малките държави винаги ще бъдат зависими от големите, но въпроса е какво държавниците ни правят с останалата им управленческа свобода. Ето тук става въпрос вече за кофти политически материал произлязъл от кофти народен такъв. Неслучайно на Балканите ни възприемат като малко диви и неконтрулируеми племена. Ако бяхме по-читави щяхме да имаме и по-читави народни представители. Та, по темата, спомням си за разговора с бивш дипломат, който ми разправяше за наш министър от началото на демокрацията. Дошъл е тогавашен руски дипломат при него и му е казъл каква политика трябва да предприеме в неговото министерство. Нашият го е попитал какво ще стане ако не следва тази политика, а руснака съвсем спокойно си му е казъл, че вече няма да е министър.

Та извода е както казах, че от големите ще бъдем винаги зависими. Въпроса е какво правим с останалата ни свобода.

PLEYGIRL
03-07-2014, 21:35
Не мислите ли ,че Студената война не е свършила .. от доста време си мисля за това. Битката между орела и мечката още върви с пълна пара и ето доказателство е Украйна ... Нещото което най-много ме плаши и ужасява е ,че ние нищо не печелим от това. Имам познат в Словения и той ми е казвал ,че са Словения неофициален щат на САЩ... Страх ме е това да не се случи и тук ... А доколкото властта на нашите политици .... звучи ужасно ,но сме смотани и то много.. Плана България да стане на помия от 90те години върви все още с пълна пара и успешно затъпяваме ... как тогава да имаме свестни политици ... понякога наистина се отчайвам ...

toad
03-07-2014, 22:09
Ох милата :( . Ама ти си мислиш, че ние още не сме станали помия? Лошото не е да сме неофициален щат на САЩ, а да сме такъв на Русия и САЩ едновременно. Да бяхме като Словения щяхме да си свиркаме от кеф, толкова по-подредена и развита държава от нашата кочинка тук, та чак ми става тъжно.

PLEYGIRL
03-08-2014, 16:17
Все още имам надежда ,че не сме съвсем за изхвърляне ... надявам се ,че нещата ще се оправят .. рано или късно ..

DarkTemplar
03-08-2014, 21:06
Ако някога се оправят, ще е по-скоро късно.

SNikolov_Rugby
03-09-2014, 12:39
Ох милата :( . Ама ти си мислиш, че ние още не сме станали помия? Лошото не е да сме неофициален щат на САЩ, а да сме такъв на Русия и САЩ едновременно. Да бяхме като Словения щяхме да си свиркаме от кеф, толкова по-подредена и развита държава от нашата кочинка тук, та чак ми става тъжно.

Направо ще е "ПРЕКРАСНО". Не ти влезе малко мозък в кухата кратуна. Като толкова ги обичаш тия извратените помиари от САЩ отивай да живееш там да видиш колко е прекрасно. От такива като тебе сме на това ниво. Разни дупедавци които са готови да се огъзят щом видят Обама, Меркел и Ердоган.
Заминавай най-добре да им свиркаш там на американците.

toad
03-09-2014, 14:23
Пишлеме невъзпитано такова, вземи веднъж да разбереш и осмислиш това което съм написал, вместо да ми подскачаш като опарено кутре и да обиждаш по-големите и разумни от теб. Ти уважение нямаш ли? Не знам откъде мъничката ти и недоразвита кратуна си е наумила, че съм американофил, но ми писна от обвиненията ти! В друга тема помня, че си мислеше, че съм американофил заради аватара ми. Ти разбираш ли го изобщо? Разбираш ли от ирония? Искаш ли да ти дам определение за ирония? Гледай си кеча и Гробаря, плюй си по форумите и не ме занимавай с лапешкия си акъл. Ще ти бъда благодарен, ако ме игнорираш изцяло и ме лишиш от вниманието си перманентно. Лай си се с другите себеподобни като имаш излишна енергия и нерви за прахосване.

SNikolov_Rugby
03-09-2014, 16:23
Пишлеме невъзпитано такова, вземи веднъж да разбереш и осмислиш това което съм написал, вместо да ми подскачаш като опарено кутре и да обиждаш по-големите и разумни от теб. Ти уважение нямаш ли? Не знам откъде мъничката ти и недоразвита кратуна си е наумила, че съм американофил, но ми писна от обвиненията ти! В друга тема помня, че си мислеше, че съм американофил заради аватара ми. Ти разбираш ли го изобщо? Разбираш ли от ирония? Искаш ли да ти дам определение за ирония? Гледай си кеча и Гробаря, плюй си по форумите и не ме занимавай с лапешкия си акъл. Ще ти бъда благодарен, ако ме игнорираш изцяло и ме лишиш от вниманието си перманентно. Лай си се с другите себеподобни като имаш излишна енергия и нерви за прахосване.
Ай стига говори глупости малко. Обясняваш тука във всяка тема колко било хубаво в Америка, как добре жевеели и т.н. За ЕС същите истории. А същевременно плюеш България колко лошо уредена била и колко прос и бил народа. В такъв случай какъв си, патриот ли трябва да те наричам? Писнало ми е от такива смешници като теб дето всеки ден обиждат българите с малоумните си изказвания и като ги обвиниш и почват да се жалват като първокласнички.

Уважение ли искаш? Е няма да го получиш, нито от мен нито от друг обичащ родината.
Заври си някъде годините, защото не ти вършат никаква работа като гледам.

Велик е българския народ, но заради такива поп кръстьовци които се дупят насам и натам сме достигнали дъното.

toad
03-09-2014, 16:55
Не знам какво четеш, наистина. Внушаваш ли си, шизофреник ли си, не те знам, но не изопачавай казаното от мен. Никъде не съм пропагандирал или промотирал живота на запад, както ти твърдиш. А това, че живеят по-качествено е ясно и на бабите по родопските села. Аз като пиша постове разсъждавам трезво и се аргументирам. Не философствам дървено и не обиждам тези, чието мнение се различава от моето. Човек, който искаше да го убеждавам в позитивите от ЕС с видео клипче не смятам да удостоявам с повече внимание. Нека да не спамим тази тема с глупави офтопици, защото може да има и други, които искат да се изкажат по темата.

DarkTemplar
03-09-2014, 18:15
Простотия + предубеденост = Ръсене на глупости на поразия и невъзможност да се спори

SNikolov_Rugby
03-10-2014, 05:55
Не знам какво четеш, наистина. Внушаваш ли си, шизофреник ли си, не те знам, но не изопачавай казаното от мен. Никъде не съм пропагандирал или промотирал живота на запад, както ти твърдиш. А това, че живеят по-качествено е ясно и на бабите по родопските села. Аз като пиша постове разсъждавам трезво и се аргументирам. Не философствам дървено и не обиждам тези, чието мнение се различава от моето. Човек, който искаше да го убеждавам в позитивите от ЕС с видео клипче не смятам да удостоявам с повече внимание. Нека да не спамим тази тема с глупави офтопици, защото може да има и други, които искат да се изкажат по темата.

Какво значение има какво чета като аз виждам реалноста всеки ден. Виждам че заради тези смешници "големите" живеем като мижитурки. Малко са им парите че грабят от бедните държави като България. Налаг се фирми близки до тях които източват сумати и пари от нас бедните. Това хубаво ли е според теб?
Мога и да ти дам пример от личното ми обкръжени. Майка ми работи в цех за производство на вафли. Преди да влезем в ЕС работеха от понеделник до събота и вземаха залата около 700лв. След като влязохме работата им постепенно почна да намалява, съкратиха се няколко смени заради което се увеличи нормата на ден. Към момента са пред фалит защото продукцията им струва скъпо и не могат да се конкурират с производителите които внасят евтина стока от Европа. И какво стана от почти цяла седмица на работа и 700лв заплата сега взимат около 250-300лв. защото работят максимум 10-11 дена от месеца, а през другото време са на повикване.
И това не е само при тях. Много фирми фалираха, а други кретат едвам едвам но не се знае до кога.

Всичко върви надоло. Сега някой ще каже че са построени много неща от европейски пари. Но реално ако се замислим тези пари ние така или иначе ги връщаме с лихвите, че и плащаме огромен членски внос. В повечето случай строежа на такива неща е крайно некачествен.
Наскора в близост до вкъщи построиха огромен парк с европейски пари, който за 2 години вече на нищо не прилича. Материалите са купувани от европейски фирми. Човек може да си направи сметката за близо милион какви боклуци са пробутани че да се разрушат плочките и да се натрошат пейките. Прави се нещо за огромни суми, което още преди да сме изплатели наполовина не прилича на нищо.

Аз не виждам нищо хубаво в цялата картинка.

Auriss
03-10-2014, 09:10
Ти хубаво гледаш, ама дали 'големите' на Запад са виновни или нашите си, тукашни 'големци'.
Не са ни спряли от ЕС и ние да произвеждаме евтини вафли, нали ?

Рядко отварям български вестници и въобще избягвам нашенските медии, но преди няколко месеца ми попадна някакво интервю в Телеграф (май) с бивш директор или там какъвто се води на НДК. Разказваше от ГЕРБ как са източили няколко милиона, изгонили са сума инвеститори и накрая са си присвоили 2 етажа от сградата.
Не че ги взимам за чиста монета тези неща, но като си отиде някое управление и после кирливите ризи излизат наяве ... и винаги е една и съща схемата.

SNikolov_Rugby
03-10-2014, 09:23
Ти хубаво гледаш, ама дали 'големите' на Запад са виновни или нашите си, тукашни 'големци'.
Не са ни спряли от ЕС и ние да произвеждаме евтини вафли, нали ?

Рядко отварям български вестници и въобще избягвам нашенските медии, но преди няколко месеца ми попадна някакво интервю в Телеграф (май) с бивш директор или там какъвто се води на НДК. Разказваше от ГЕРБ как са източили няколко милиона, изгонили са сума инвеститори и накрая са си присвоили 2 етажа от сградата.
Не че ги взимам за чиста монета тези неща, но като си отиде някое управление и после кирливите ризи излизат наяве ... и винаги е една и съща схемата.

Колкото едните толкова и другите. Докато сме в ЕС няма начин почти да се намали вноса на чужда продукция. Единственото решение е да се наложи по-висок данък на вносните стоки за да се изравнят цените и да се стимулира покупко продажбата на стоки произведени в България. Но колкото Герб го направиха толкова и Лешников ще го направи.
Точно за това казвам че докато има дупедавци в системата на управлението а и сред народа няма как да стане.

DarkTemplar
03-10-2014, 11:45
А защо е нужно да се намаля вноса на чужда продукция? Не е ли по-добрият вариант българската такава да е конкурентноспособна (като цени и качество) на чуждата? Защо проблемът пак се търси сякаш е дошъл отвън?

toad
03-10-2014, 17:52
По-лесно е да се винят другите, а не да си правим самокритика. Ние бяхме най-великите нали? Жените ни най-убави, децата ни най-умни и пр. клиширани комунистически самовнушения. Никой не отрича колониалните политики на запада и те са си в правото да си гледат интереса, но те далеч не са ни виновни за корупцията, кражбите, батко и братко схемите и пр и пр. Те ли са ни виновни за вътрешната и местна политика? Барозу ли заръчва на строителен бизнесмен Х да вземе пари за ремонт на 20 спирки на градския транспорт и да направи само 1? Меркел ли заръча да се направи обществена поръчка за Туристически сайт за сумата от 2 млн, а реалната цена да е няколко хиляди или десетки хиляди в най-лошият случай? И такива поръчки са ежедневие у нас, не прецедент. Неслучайно за много неща си казваме "българска работа" , защото ние сме си виновни за тези неща, за тях не ни е виновен Джон, Хайнрих или Питър. Знаеш ли, че ако подобни далаверки се случат в Германия, че ще отнесат с парцалите виновниците и ще се лежи в затвора. Тук го приемаме като част от ежедневието.

И разбери, че не всичко е само черно или само бяло. Всичко има и от двете. ЕС не е виновен за икономическата криза и за безработицата. Световния пазар на стоки и услуги се пренарежда последните години и то с динамични темпове. Привлякохме много платежоспособни инвеститори, за едни от които аз работя и съм много доволен, но пък много други се отдръпват поради други причини, като манталитета във вътрешната политика, който е отражение на народа като цяло и респективно пък други хора не са доволни. ЕС прави някакъв мониторинг на ключови проекти, които най-вероятно нямаше да видят бял свят, ако не бяхме в съюза, а парите най-вероятно пак щяха да си отидат ... някъде. Не е като да сме хипер бедните, от по-добрата половина сме в света, но се разходват по-много нерационален начин. Затова и градовете ни с редки изключения мязат на изоставени, неподредени и неподдържани кочинки.

PLEYGIRL
03-18-2014, 20:30
Смятам ,че умишлено съсипаха и продължават да съсипват Българската икономика, образование и здравеопазване , защото това решиха през 90те години САЩ .. някак си да си върнат на бившя ССР днешна Русия , а нашите политици тъй като да дупедавци им го позволиха защото успешно си осигуриха семействата за десетилетия напред .. Българската политика прилича на обора на баба ми .. пълно е с говеда .. Много се надявам ,че хората в България (масата) ще успеят някак си да надраснат този средновековен начин на живот и да станат модерни нормални хора ... Звената към които първоначално трябва да се подходи с най-голямо внимание са образованието и здравеопазването .. когато те заработят правилно тогава всичко останало ще заработи правилно ... Как мислите?

Lychezar
03-20-2014, 12:33
Не мисля, че трябва да се сърдим за нещо на САЩ. Да, истина е, че суверенитетът ни след 10 ноември се прехвърли от Москва във Вашингтон, но не защото американците са ни окупирали с танкове, а нашият елит си пожела това... На САЩ ние просто не сме им интересни, нямат бизнесплан за балканите, инвестициите са предимно руски. Те са доволни, че им се молихме да разположат военните си бази тук. На тях въобще не им трябват такива бази, но нашият елит се събуди с мисълта, че трябва да сме бели хора...

България до септември 1944 година е била суверенна, макар и ялова, слаба, проблематизирана... След това, както знаем, сме се озовали в положението на губещи през ВСВ и сме минали под влиянието на Съветския съюз. Въпросът не е толкова и в независимостта, а е в това ние към кой Цивилизационен съюз искаме да принадлежим. Вижте една Австралия, там държавен глава е Британската кралица... Те са си избрали да са под влиянието на Великобритания и въобще не ги бърка дали са суверенни или не.

Българите някой питал ли ги е към кой Цивилизационен съюз искат да принадлежат? Защо само като се спомене за взаимоотношения с Русия, нашите уплавлящи получават гърчове?