PDA

View Full Version : Процесор по-горещ и от жартта



Tui onui
03-03-2014, 15:39
Махнах панелите и накичих няколко вентилатора - свалиха температурата с 15 градуса ( от 76 градуса средна температура при покой - не се осмелих да видя какво ще стане ако пусна някоя игра ) пак ми е много искам да държа температурата не повече от 60 при игра ако знаете някаква хитрина или нещо. Ако не поне да ми препоръчате някакво водно охлаждане за сокет ам3+ до 150 лв ако е нещо което си заслужава може и малко повече . За малко да забравя - трябва ми някаква специална програма за натоварване на процесора. Ако трябва да дам още инфо кажете

npp
03-03-2014, 16:52
модел на процесора, или поне с колко ядра е?

Tui onui
03-03-2014, 17:04
AMD FX(tm)-8120 Eight-Core Processor

npp
03-03-2014, 19:47
ако тези 76 градуса са по фаренхайт(F) е нормално, така че провери още веднъж да не би да показва 60-76 F, иначе ако е по целзий(C), тогава проблема може да идва от неправилно инсталиран процесор, в такъв случай ще трябва да се преинсталира като старият слой термопаста се отстрани и се нанесе нов тънък равномерен слой от качествена термопаста(слоят между процесора и радиатора не трябва да е повече от малко по-малко от 1мм общо) - препоръчвам ти поне arctic mx-2, и вентилатора трябва да се монтира така че радиатора да легне плътно по повърхността на процесора - с това би трябвало да се оправи, но първо провери да не би да ти показва фаренхейт(F)

DyO152
03-03-2014, 21:42
Нормално е процесора да ти е горещ, какъвто и да е.

MaGuSs
03-04-2014, 09:37
Нормално е процесора да ти е горещ, какъвто и да е.

Ти луд ли си, моя процесор е винаги по-студент и от телесната ми температура, т.е. не дига над 36 градуса дори и да е натоварен...

Tui onui
03-04-2014, 12:50
Ее благодаря ти npp. за съжаление нямаха arctic mx-2. имах малко проблеми с отстраняването на пастата, но се оправих . сега при покой е 30-40 градуса по Целзий при натоварване 50-60С .
MaGuSs как си поддържаш температурата толкова ниска ?

npp
03-04-2014, 13:31
с по-качествена термопаста е възможно температурите да бъдат смъкнати с няколко градуса, ако имаш възможност намери arctic mx-4 и инсталирай охладителия с нея

MaGuSs
03-04-2014, 20:17
Ее благодаря ти npp. за съжаление нямаха arctic mx-2. имах малко проблеми с отстраняването на пастата, но се оправих . сега при покой е 30-40 градуса по Целзий при натоварване 50-60С .
MaGuSs как си поддържаш температурата толкова ниска ?

Осигурил съм добър въздушен поток при затворена кутия.
Варианти за смъкване на температурата иначе много... един от тях е да вземеш по-голям радиатор и вентилатор за процесора, а другите мисля, че са ни ясни, водно и азотно охлаждане.

Но голямо значение има и консумацията на процесора. Ако е над 80-90W не е лесно да се оттвървеш от температури над 40 градуса...

Препоръчвам ти само продукти на Cooler Master..
http://www.2dayblog.com/images/2010/april/vortexplus_2.jpg

http://images17.newegg.com/is/image/newegg/35-103-064-TS?$S300W$

За твоя 125 Ватов процесора температури от порядъка 40-60 градуса са си напълно нормални, имайки предвид и че максималната допустима температура му е 61 градуса... Започвай да се притесняваш ако ги надвиши с 2-3 градуса и вземи някакви мерки, защото самия процесор се изпича така и дънната платка също.

При интелите пък съм забелязал, че под сокета платките винаги почерняват, защо ли ? :D

Ето защо мразя и AM3 и + сокета. Всички процесори са с голяма консумация на енергия и изискват по-мощни дънни платки и захранвания, но дават и добри стойности на бенчовете. За разлика от това FM2 и + сокета е съставен от нискоконсумиращи електричество процесори, които са на същото ниво на бенчовете като процесорите от AM3 и + сокета, като добавка към това са и по-евтини.

DyO152
03-05-2014, 12:43
Ти луд ли си, моя процесор е винаги по-студент и от телесната ми температура, т.е. не дига над 36 градуса дори и да е натоварен...
И аз като пипна железарията/вентилатора са студени, ама пробвал ли си да ги махнеш докато комп-а е включен?
Пригрява и системата се халт-ва за да не изгори.
PS: Може да изгори и без това по този начин, така че...

MasOyama
03-05-2014, 21:43
купи си ARCTIC SILVER 5 и сложи едно оризово зърно в средата на процесора , недей слага повече няма смисъл , като ги намацате значи целите и топлопроводимостта се влошава :smt023 малко е достатъчно :smt023 като стегнеш с щипките ще се разнесе равномерно. плюс тва няма смисъл да се маже по краищата , ядрото е в средата, или ляво и дясно обикновено :smt023

desperedbob
04-04-2014, 11:48
кофти поставена термопаста или просто не си поставил правилно вентилаторите (лош въздушен поток)