PDA

View Full Version : Мнения



me22
03-03-2014, 17:46
Айде казвайте си мнениеята парите без значение ли са в една връзка :Д ... момчето бачка за 400 на месец.. момичето има богати родители и може да изхарчи 400 за ден ..

Rza
03-03-2014, 17:54
няма начин да стане нещо между тях,освен ако момичето не е от някой филм..от типа богаташка,но няма значение,че приятелят и няма пари :D

ilikenestea
03-03-2014, 17:55
еми зависи за самото момиче колко са важни, ако родителите й я глезят и е свикнала да получава скъпи подаръци...ще очаква и това от момчета. ако родителите й са я стегнали и са я научили, че парите не са най-важното, може и да се получи.

The Cheetah
03-03-2014, 17:59
тва е супер тъпо.

baby_baby
03-03-2014, 19:07
Зависи от момичето някои искат мъж с пари другите не ги интересува чак толкова колко искарват

xoxi
03-03-2014, 19:10
Зависи от мноооого неща.

me22
03-03-2014, 19:12
Зависи от мноооого неща.


примерно ?

Зайче..
03-03-2014, 19:35
еми зависи за самото момиче колко са важни, ако родителите й я глезят и е свикнала да получава скъпи подаръци...ще очаква и това от момчета. ако родителите й са я стегнали и са я научили, че парите не са най-важното, може и да се получи.

Това не винаги важи с пълна сила.

Мен родителите ми винаги са ме глезили, защото съм едно дете , обаче абсолютно никога не съм очаквала и някой друг да го прави и никога не съм муфтила приятеля ми за нещо. Докато имам една позната, която е пълната ми противоположност. Понеже няма кой да я глези вкъщи, иска приятеля ѝ да го прави и постоянно му мрънка да ѝ купува чантички, пудрички и всякакви подобни (и тя е убедена, че той е задължен да го прави) и , да не дава господ, ако не го направи следват такива скандали, че ви е бедна фантазията, а да не говоря колко фрапиращи истории ми е разказвала, че ще си помислите че си правя майтап. Най-тъжното е че тя му се разсърди, когато той ѝ каза, че е материалистка и му изнесе цяла тирада как момчетата трябвало постоянно да купуват неща на момичетата и по този начин да доказват любовта си.

djipsito
03-03-2014, 19:36
Парите почват да стават по-важни и да създават проблеми между двама човека във връзка чак когато решат да заживеят заедно.

Иначе ако почнем да скачаме по крайностите, има много "зависи".

DeHu
03-03-2014, 19:52
Абе по-скоро не.

SuNsEt
03-03-2014, 19:54
Парите са от значение,но от по-голямо значение са хората и тяхното отношение/разбиране към материалното.
За някой и 100лв на месец му вършат работа ,за други и 1000 не могат да ги оправят. Мисля,че когато си научил да цениш парите ,тогава знаеш как да се възползваш от тях и да направиш така,че те да не са пречка или най-важното.
За мен имат значение парите,които сама си изкарвам от работа . Не ме интересува той дали има в джоба си 200лв ,че и повече.Интересувам се от това да се държи като кавалер . А парите,които си изкарвам на месец за мен са ми достатъчни,за да мога хем да си покривам разходите,хем да си купя това-онова,когато имам нужда. Друго не ми трябва.

babity
03-03-2014, 20:07
Имат си значение по принцип. Мно'о ясно, че ако е по-добре във финансово отношение, ще ми е по-алфа в очите (говоря за случаите, в които сам си ги е изкарал, абстрахирам се от синчетата 'дето парадират с на тати парите!).
Изпитвам истинско неудобство когато получавам подаръци. А и въпреки че съм имала вземане-даване с паралии, от тях не съм получавала няк'ви скъпи подаръци, 'щото никога не съм проявявала интерес към подаръци по принцип. Цветенце, бонбонки, платено кафе някъде... нормалните неща.
Интересното е обаче, че повечето ми познати (жени) ме обвиняваха, че съм меркантилна курва. Мъж досега не ми е намирал никога такъв кусур, а аз съм фул с лоши избори по принцип...

RapExotic
03-03-2014, 21:08
Айде казвайте си мнениеята парите без значение ли са в една връзка :Д ... момчето бачка за 400 на месец.. момичето има богати родители и може да изхарчи 400 за ден ..

Единствения начин да се получи такава връзка е момчето да е много, ама много надарен в леглото.

Tsukuda_Hiroshi
03-04-2014, 09:04
Ако мадамата има очаквания, а момчето няма възможност - зАбрави за тази връзка! Или тя трябва да прояви разбиране, или той трябва да стане милионер.
Аз обаче не бих се занимавал с кифла, дето иска да е с мен само, ако й вкарвам яко финанси. Това направо ме отвращава!!

xoxi
03-04-2014, 09:34
примерно ?

Парите сами по себе си са от голямо значение, не само в една връзка, а като цяло.
От друга страна, те не определят нищо. По-важно е какъв е човекът, който ще ги харчи.
В една връзка, парите нямат никаква важност. Всичко си зависи от хората.

djipsito
03-04-2014, 12:07
В една връзка, парите нямат никаква важност. Всичко си зависи от хората.

Да бе, аре живей с гаджето и едва свързвай двата края, да видим от любов ли ще кипиш или от стрес и нерви...

LadyDi
03-04-2014, 12:13
Абе, каквото и да си говорим, нищо в живота не става без пари.

fenastz
03-04-2014, 13:59
Ако момчето пълни на момичето гъза с кур и не ѝ вдига телефона като му звъни, всичко е наред

xoxi
03-04-2014, 17:31
Да бе, аре живей с гаджето и едва свързвай двата края, да видим от любов ли ще кипиш или от стрес и нерви...

Тук ВЪОБЩЕ не става въпрос за любов.
Иначе живеем заедно от почти 7 месеца. За такъв кратък период от време, минахме през всякакви парични проблеми и разногласия.
Продължавам да твърдя, че всичко зависи от човека, който притежава или не притежава парите, а не от самите пари.

fenkaaa
03-04-2014, 18:34
За мен примерно парите не са проблем.

Свикнала съм да имам всичко, докато при приятелят ми не е точно така. Единственото, което искам да ми купува е нещо за хапване, докато сме навън примерно, отделно че почти винаги плаща сметката. Не съм от тези, които ще кажат "Мило купи ми тази чантичка, тази блузка и т.н". Вярно, казвала съм му го на майтап, но никога не съм го мислила сериозно, въпреки това е имало случаи, в които явно той не го е взимал на майтап и ми е купувал.. :D

Въпреки това съм на мнението, че лесно може да се живее и без да се харчат луди пари .. ДО НЯКОГА. До момента, в който не заживеете заедно и не започне да ви се налага да плащате сметки и т.н. Тогава наистина може би парите играят някаква роля.

xXxPETYAxXx
03-04-2014, 20:20
Парите в повечето случай определят и начина на живот. Имат значение при тези случаи. Не си представям човек, който на ден може да си позволи да изхарчи макс. 15 лева да е с човек, които може да изхарчи 150+. Няма да им е комфортно в такава връзка, защото са си свикнали на определен стандарт.

DeHu
03-04-2014, 20:37
Фенката,при положение,че ти имаш по-добри финансови възможности защо очакваш той да ти купува нещо за хапване?А ти него черпиш ли го от време на време като излезете? То оставаше и да го караш да ти купува някакви дрехи и аксесоари :D Не знам,аз лично не се чувствам особено комфортно моят приятел като ме почерпи няколко пъти,пък аз не съм му върнала жеста,примерно.

Mladenoff
03-04-2014, 20:57
Парите са от значение,но от по-голямо значение са хората и тяхното отношение/разбиране към материалното.
За някой и 100лв на месец му вършат работа ,за други и 1000 не могат да ги оправят. Мисля,че когато си научил да цениш парите ,тогава знаеш как да се възползваш от тях и да направиш така,че те да не са пречка или най-важното.
За мен имат значение парите,които сама си изкарвам от работа . Не ме интересува той дали има в джоба си 200лв ,че и повече.Интересувам се от това да се държи като кавалер . А парите,които си изкарвам на месец за мен са ми достатъчни,за да мога хем да си покривам разходите,хем да си купя това-онова,когато имам нужда. Друго не ми трябва.

я кажи на кого му стигат 100 лева на месец, че на мен ми е много любопитно

3oPuTy
03-05-2014, 08:53
Родителите ми са по-заможни, винаги са ме глезели и съм получавала това, което съм споменала, че искам. До сега не съм имала гадже, което да е по-добре финансово от мен, дори не съм имала такова, с което да сме наравно, но това никога не ми е било проблем.
Всичко е въпрос на възпитание и разбиране. Ако момата е куха лейка и мисли, че парите растат по дърветата е ясно, че няма да може да изкара и месец с момче, чийто доходи са 400лв, а за съвместно съжителство да не говорим :? За сметка на това ако въпросната знае тежестта на парите и един от двамата има по-добре развити организационни умения с малко повечко усилия и пари (все пак се предполага, че щом живеят заедно и тя ще работи) могат да поддържат един нормален начин на живот.

me22
03-05-2014, 17:45
от коментарите се разбира едно.. всеки с мнението си .. естествено всеки е прав за себе си : ) ....


Моето мнение е малко по различно.. добра идея е ако нещата между тях потръгнат, а семейството има фирми и т.н. да намери работа с по добро заплащане на момчето и съответно тогава вече баланса свързан с парите няма да е проблем ..

LadyDi
03-05-2014, 17:47
Моето мнение е малко по различно.. добра идея е ако нещата между тях потръгнат, а семейството има фирми и т.н. да намери работа с по добро заплащане на момчето и съответно тогава вече баланса свързан с парите няма да е проблем ..

заврян зет :)
чудесен boost за егото на момчето, няма що

Violenza
03-05-2014, 17:57
Не са ли месени от едно тесто, ще е цяло чудо ако нещата се получат. Сериозната разлика в стандартите на живот винаги си казва думата.

DisappointedDreamer
03-05-2014, 18:00
Не са ли месени от едно тесто, ще е цяло чудо ако нещата се получат. Сериозната разлика в стандартите на живот винаги си казва думата.

Мхм.

me22
03-05-2014, 18:12
заврян зет :)
чудесен boost за егото на момчето, няма що


ако може да ми кажеш що е то ''заврян зет'' :Д наистина не знам ?

Violenza
03-05-2014, 18:21
ако може да ми кажеш що е то ''заврян зет'' :Д наистина не знам ?
Такъв, дето отива да живее с момичето при нейните родители.

me22
03-05-2014, 18:27
Такъв, дето отива да живее с момичето при нейните родители.


ми нали говорим за тая ситуация,в която момичето има повече пари .. ако искаш може техните да отпуснат 200 хиляди и ще живеят в на момчето къщата и няма проблеми :Д

LadyDi
03-05-2014, 18:58
ма защо родителите на момичето да са длъжни да ги издържат?
вместо той да се амбицира и да постигне нужния стандарт?

интересни разбирания имаш...
теб добре ли ще ти бъде да знаеш, че това, което си постигнал в живота, всяка покупка в дома ти и дрехите на гърба ти са благодарение на това, че родителите на момичето ти са паралии?

tori
03-05-2014, 19:03
Това не винаги важи с пълна сила.

Мен родителите ми винаги са ме глезили, защото съм едно дете , обаче абсолютно никога не съм очаквала и някой друг да го прави и никога не съм муфтила приятеля ми за нещо. Докато имам една позната, която е пълната ми противоположност. Понеже няма кой да я глези вкъщи, иска приятеля ѝ да го прави и постоянно му мрънка да ѝ купува чантички, пудрички и всякакви подобни (и тя е убедена, че той е задължен да го прави) и , да не дава господ, ако не го направи следват такива скандали, че ви е бедна фантазията, а да не говоря колко фрапиращи истории ми е разказвала, че ще си помислите че си правя майтап. Най-тъжното е че тя му се разсърди, когато той ѝ каза, че е материалистка и му изнесе цяла тирада как момчетата трябвало постоянно да купуват неща на момичетата и по този начин да доказват любовта си.
Такова чудовище бих го хвърлила през единайстия етаж моментално. Ква е тя тая, пфффффф...

me22
03-05-2014, 19:17
ма защо родителите на момичето да са длъжни да ги издържат?
вместо той да се амбицира и да постигне нужния стандарт?

интересни разбирания имаш...
теб добре ли ще ти бъде да знаеш, че това, което си постигнал в живота, всяка покупка в дома ти и дрехите на гърба ти са благодарение на това, че родителите на момичето ти са паралии?

тва е въпрос на разбиране :Д аз нямам проблем ако някой ми изсипе на масата 10 милиона и кажe дръж.. ти би ли отказала ? не мисля : )

LadyDi
03-05-2014, 19:22
тва е въпрос на разбиране :Д аз нямам проблем ако някой ми изсипе на масата 10 милиона и кажe дръж.. ти би ли отказала ? не мисля : )

щом ще се чувстваш добре да си държанка, няма проблеми :)

me22
03-05-2014, 19:25
щом ще се чувстваш добре да си държанка, няма проблеми :)

държанка :Д мисля че преувеличаваш лично мое мнение : )

3oPuTy
03-05-2014, 19:55
тва е въпрос на разбиране :Д аз нямам проблем ако някой ми изсипе на масата 10 милиона и кажe дръж.. ти би ли отказала ? не мисля : )

Интересно :)
Аз бих се почувствала като вещ ако моя или родителите му ми дават пари/издържат ме ... :?
Определено подобно действие биха ми съсипали и самочувствието, и достойнството и всичко :?

me22
03-05-2014, 19:58
Интересно :)
Аз бих се почувствала като вещ ако моя или родителите му ми дават пари/издържат ме ... :?
Определено подобно действие биха ми съсипали и самочувствието, и достойнството и всичко :?


както казах .. ако някой ми изсипе 10 милиона на масата .. няма да откажа : )

3oPuTy
03-05-2014, 20:08
Защо не си реалист? Никой няма да ти изсипе 10 милиона, но пък може да случиш на мома, чийто родители са заможни. Е, тогава би се съгласил да те издържат или да ви помагат постоянно с парите, така ли?

tori
03-05-2014, 20:16
Разгеле, оставиха ме да прочета темата. Дай сега и мнение да врътна.
Като за начало от всичко изписано бих могла да заключа, че ако си кака с пачка, задължително трябва да си прибереш тъпкача на топло в къща за 200 хилки от маминка и тате и да му дадеш работно място в някоя от фирмичките на фамилията. Смях. Мъже ми било.
Няма да коментирам първата част от изречението - всички ясно осъзнавате колко е абсурдно за един мъж-на-място/мъжкар/квото-там-се-води, да живее в къщата на приятелката си. Само ще кажа, че БИ ТРЯБВАЛО да се дава шанс на можещите и знаещите, не на по-бедните гаджета на щерката, за да могат да и купуват хапване и да я черпят с разни глезотийки като поиска. Друг е въпроса ако гаджето е знаещо и можещо, но поради някакви независещи от него причини няма работа и пара. Отделно детоо развитие в кариерата трябва да се започва от най-надолу. От миенето на чинии, разнасянето на пица и продаването на вестници. Пак БИ ТРЯБВАЛО! Не би ми станало никак хубаво некъф льольо непоръбен да ми вземе работата, щото бачка върху шефката нощем.

Нататък. Кви са тия по-богатички мацки, които обясняват как пича им трябвало било да им купува храна?! Пак смях. На кво отгоре? На една свирка? Пхахаха. Не. Моето си е мое, а чуждото - общо. Демек паричките ми да седят скътани в портмонето като ми пристърже корема, Иванчо ще се сети да ми купи нещо.

Още по-натам. Парите са хубаво нещо - една заплата може да ти осигури храната за месеца, дрехите, козметиката, горивото, тока, водата, интернета, телефона, лекарства, забавление в дискотеката. Не мога да повярвам, че още съществуват индивиди, които вярват, че ако парите съвсем липсват във една връзка, двамата ще бъдат щастливи и влюбени. Да, да, да. Последния да затвори вратата. Любовта не се купува с пари, но дали е особено яко да се чудиш тоя месец храна ли да си купиш или да си платиш сметката за вода и ток, щото вече трети месец се къпеш у комшията и се топлиш на свещи и саксии? Мисля не, така че нека бъдем възможно най-малко лицемерни.
И за да не изглеждат сухо последното - с приятеля ми сме били заедно и с по 10 стотинки в джоба, и с по много повече от 10 стотинки. Все пак сме заедно, обичаме се и така нататък. От него никога не съм искала нищо парично, имам само едни обеци за 16 лева без повод, щото... не помня що. Даже и кафе не ме е черпил през живота, щото не позволявам.

Още малко по-натам. Дай сега да изчислим и колко точно струва любовта, щото и за тва може да ме почнете. Едно кафе за два кинта или чанта за 50-60? Така ли обичате? Пудричка, фон-дьо-тен? Гориво за колата? Наема на квартирата? Смях.

Въпроса е принципен и всеки има своя собствен отговор, валиден само и единствено за него си. Не можеш да намериш верния отговор тук. Ако смяташ, авторе, че си особено интересен, е па не си. Тука редовно се появяват теми от тоя сорт и всичко е приказвано милион пъти.

Зайче..
03-05-2014, 20:34
Такова чудовище бих го хвърлила през единайстия етаж моментално. Ква е тя тая, пфффффф...

В първия момент реших, че мен ще хвърляш 8-)
Обаче след като си прочетох мнението пак, разбрах за какво/кого става въпрос ;д

Не съм съгласна с това, че не е хубаво да се даде работа на момчето от родителите на момичето, обаче. Ако е кадърен, изпълнителен и може да му се има доверие, защо не? В смисъл не говоря за цялостна издръжка, обаче ако в момчето има потенциал (а не е някакъв дебил, a.k.a ръкунки в гъзунки) не виждам какво лошо има да го вземат на една заплата, примерно. Нито става въпрос за пари дадени даром, нито за пари повече отколкото възможностите му в 'работен' план.

tori
03-05-2014, 20:39
Това казах - че ако има знания и умения, окей. Но пак не съм съгласна много-много.

Зайче..
03-05-2014, 20:43
^Аз като цяло коментирам, защото и по-горе видях, че се коментира.

tori
03-05-2014, 20:51
Шуробаджанаштината писва на някои, точно за тва я коментират така разпалено.

LadyDi
03-05-2014, 21:13
^Аз като цяло коментирам, защото и по-горе видях, че се коментира.

айде да кажа
нямам против да се помогне на момчето, ако е някакъв кутсузлия, ако не му е провървяло на работа, а има акъл в главата си и действително би бил полезен... но това не значи, че е правилно
и още повече - не значи, че трябва да бъде очаквано
не е нормално да се очаква от родителите да подсигуряват когото и да било освен собственото им дете
ами ако утре на момичето ѝ скимне, че не го иска повече, кво правим?
уволняваме го?

ще изсипят на автора 10 милиона... най-много да ти се изсипе една кифла, дето поддръжката ѝ струва повече от разходите по колата, апартамента и мобилния телефон на тримесечие... а ти ще си един чехльо, дето няма да може и да тропне с крак у дома, щото парите ги дава татко ѝ и ако не искаш утре да си на улицата и да си ядеш палците, ще си мълчиш

me22
03-06-2014, 11:40
вие не разбирате от метафора.. както и да е .. мисълта ми беше че АКО се взимате насериозно като пол равен с мъжкия в някои отношения поне разбира се, не би трябвало да имате някакви как да кажа.. противоречия с тва как в дадена ситуация не трябвало да се помогне на някой.. ми я се постави че твоя приятел е този с парите ? какво не може да ти помогне ? или утре ако спечели от тотото няма да иска да вземел парите щот не ги е изработил .. а са му се паднали подарени примерно .. интересни са вашите отговори.. и как приемате за нормално едва ли не да не помогнете на половинката си .. странно разбиране но всеки е прав за себе си : )


LadyDi - Кой ти е казал че трябва да е мъж под чехъл ? тва че му е помогнато в ситуацията с парите, защо трябва да става такъв ? да знам че има много семейства дет мъжа е под чехъл,но вервай тва не е само в семействата с пари.. такаче изказването ти беше доста наизуст написано .. не оспорвам тва което казваш но ти казвам само че в всяко семейство може да го има тва..

абе с 2 думи мнението ми е че не трябва да се парадира в 1 връзка и даже общо като цяло кой е този с повечето пари ..

LadyDi
03-06-2014, 11:58
Окей, всеки с мнението си.
Пожелавам ти да си намериш такава жена - послушна, с много пари, дето татко ѝ те чака, за да те отгледа :)

me22
03-06-2014, 12:00
Окей, всеки с мнението си.
Пожелавам ти да си намериш такава жена - послушна, с много пари, дето татко ѝ те чака, за да те отгледа :)

абе само с пожелания не става .... според мен всеки прави своя избор , но въпреки иронията ти само ще ти кажа че едно е какво говориш а друго е какво правиш, щото да не станеш ти в позицията на гледано момиче от богаташ : )

LadyDi
03-06-2014, 12:02
За мен е късно, не ме мисли.
Аз моите избори съм ги направила.

me22
03-06-2014, 12:06
Както кажеш.. не съм целял да се заяждам просто казвам : )

kalpazanka
03-06-2014, 12:09
Пожелавам ти да си намериш такава жена - послушна, с много пари, дето татко ѝ те чака, за да те отгледа :)
:lol: :lol: :lol:
Тва мнение ми напълни душата :)



Ако това с безпаричието е временна ситуация, е приемливо. Обаче ако няма амбиция и от началото на връзката няма развитие и сантиметър по въпроса... бягам с 200.

fenkaaa
03-06-2014, 22:43
Фенката,при положение,че ти имаш по-добри финансови възможности защо очакваш той да ти купува нещо за хапване?А ти него черпиш ли го от време на време като излезете? То оставаше и да го караш да ти купува някакви дрехи и аксесоари :D Не знам,аз лично не се чувствам особено комфортно моят приятел като ме почерпи няколко пъти,пък аз не съм му върнала жеста,примерно.

Аз съм написала, че съм свикнала да имам всичко, което искам, но това е защото все още родителите ми ми задоволяват нуждите. Не съм казала, че излизам с по 20лв на ден в джоба.

Явно съм забравила да добавя, че ми взима това и онова и "почти винаги" плаща сметката, в моментите, в които има възможност да го направи. През останалото време аз съм тази, която прави тези неща. Да речем ако той го прави 5 дни от месеца, аз го правя останалите 25. Не ме е срам нито от това, нито от факта, че той няма толкова пари, а и за 3 години заедно не излизаме всеки ден по кафета и разходки.

Била съм и в ситуация, в която момчето задоволява всичките ми нужди. Излезем, влиза в някой магазин и излиза с подарък, което се случваше много често, но 1-во ми беше неудобно и 2-ро осъзнах, че нямам нужните чувства към него, за да останем заедно и се разделихме.

Докато не реша, че искам да създам семейство с този човек, не ме интересува какво има и какво няма. След време обаче това ще има значение.

babity
03-07-2014, 09:33
Докато не реша, че искам да създам семейство с този човек, не ме интересува какво има и какво няма. След време обаче това ще има значение.

По принцип с цялото ти мнение съм съгласна. Само т'ва е мноооого тъпо изказване. К'во, ти лимит ли имаш. До 27 тоя месец ще ме иска живота, ама от 28-ми ще усетя драстичната нужда да се задомя, ще го оставя тоя 'щото е цървул и ще си търся някой по калъп, горе-долу т'ва каза...

LadyDi
03-07-2014, 09:44
По принцип с цялото ти мнение съм съгласна. Само т'ва е мноооого тъпо изказване. К'во, ти лимит ли имаш. До 27 тоя месец ще ме иска живота, ама от 28-ми ще усетя драстичната нужда да се задомя, ще го оставя тоя 'щото е цървул и ще си търся някой по калъп, горе-долу т'ва каза...

По-скоро в момента в който се реши, че иска семейство с този човек, ще е нужно да поговорят и да вземат решение как да оправят нещата, за да се случи.
Не мисля, че имаше предвид, че ще го зареже, за да търси някой по-благоприятен финансово.

fenkaaa
03-07-2014, 11:19
По-скоро в момента в който се реши, че иска семейство с този човек, ще е нужно да поговорят и да вземат решение как да оправят нещата, за да се случи.
Не мисля, че имаше предвид, че ще го зареже, за да търси някой по-благоприятен финансово.

Това. Изобщо не съм имала предвид раздяла, по-скоро малко повече усилия и от двамата :)

Tsukuda_Hiroshi
03-07-2014, 14:52
Не съм съгласен, авторе, с това със взимането на работа! Разбирам какво искаш да кажеш, но лично аз бих се замислил преди да започна работа във фирмата на свекър ми. В началото може да е ОК, ама после като ми скръцне със зъби жената и като й отговоря, ще се започне със "Не стига, че баща ми те взе на работа, не стига, че заплата ти плаща..." И от там зАбрави!!
Ако искат да ми направят услуга, нека да ме оредят в друга фирма. Така е по-приемливо според мен: взимат те заради някого - факт, но ако си малоумник или некадърник никой няма да те търпи, така че факта, че си останал на работа е, защото имаш ценз!

ekaterinadimitrowa
03-07-2014, 14:57
по принцип дори и родителите и да са богати и да харчи по много на ден това не означава, че с момчето няма да се получи. Някои момичета не искат момчетата да им купуват постоянно подаръци и да им плащат всичко, а и някои момичета не гледат колко пари има момчето и не мога да разбера защо всички момчета си мислят, че момичетата се влюбват в момчето заради парите или са с едно момче само заради това. Момичетата се влюбват в държанието, в милите жестове, в отделеното за тях време, а не колко скъпи подаръци и купува.

Зайче..
03-07-2014, 15:30
ами ако утре на момичето ѝ скимне, че не го иска повече, кво правим?
уволняваме го?


Това зависи от родителите. Ако аз попадна в такава ситуация, съм сигурна че майка ми и баща ми няма да уволнят момчето само защото не сме се разбрали (ако са доволни от него, де). И го знам, защото винаги съм имала проблеми с момичетата, които работят при майка, обаче тя не им бие шута заради мен.

anonymous708973
03-07-2014, 15:42
О, не, не. НАПЪЛНО съм против взимане на работа. Абсолютно заврят зет. С какви очи да се възхищавам на тоя мъж и да ми е партньор в живота, ако родителите ми му плащат заплатата?

А за парите и ролята им в една връзка е писано много, най-обобщено бих повторила мнението на Виоленца:


Не са ли месени от едно тесто, ще е цяло чудо ако нещата се получат. Сериозната разлика в стандартите на живот винаги си казва думата.

Докато сме тийнейджъри и не живеем заедно, почти не играе роля. След това нещата стават сериозни. Ама за да тръгнем да живеем заедно, тоя човек вече ще работи и ще съм преценила каква му е амбицията и дали възможностите му отговарят на нея.

me22
03-08-2014, 09:43
всеки с мнението си ..


Ще ви задам въпроса така, ако момчето ВЕЧЕ работи в фирмата на техните и в последствие се запознаят ? искате да кажете че трябва да го уволнят само за да не е в тяхната фирма ?

me22
03-08-2014, 09:45
Не съм съгласен, авторе, с това със взимането на работа! Разбирам какво искаш да кажеш, но лично аз бих се замислил преди да започна работа във фирмата на свекър ми. В началото може да е ОК, ама после като ми скръцне със зъби жената и като й отговоря, ще се започне със "Не стига, че баща ми те взе на работа, не стига, че заплата ти плаща..." И от там зАбрави!!
Ако искат да ми направят услуга, нека да ме оредят в друга фирма. Така е по-приемливо според мен: взимат те заради някого - факт, но ако си малоумник или некадърник никой няма да те търпи, така че факта, че си останал на работа е, защото имаш ценз!


да съгласен съм .. но не се знае дали ще почне да ти говори това все пак различно е.. но знам ли може при всички да е така :Д

LadyDi
03-08-2014, 10:09
лично аз бих се замислил преди да започна работа във фирмата на свекър ми.

Свекър се пада твоят баща спрямо момичето.
Нейният на теб ти е тъст ;)

Just sayin'

me22
03-08-2014, 10:17
LadyDi що не отговори на въпроса ми :Д

LadyDi
03-08-2014, 10:56
LadyDi що не отговори на въпроса ми :Д

на кой въпрос?

me22
03-08-2014, 11:43
на кой въпрос?


Ще ви задам въпроса така, ако момчето ВЕЧЕ работи в фирмата на техните и в последствие се запознаят ? искате да кажете че трябва да го уволнят само за да не е в тяхната фирма

LadyDi
03-08-2014, 13:05
Ще ви задам въпроса така, ако момчето ВЕЧЕ работи в фирмата на техните и в последствие се запознаят ? искате да кажете че трябва да го уволнят само за да не е в тяхната фирма
Кога сме искали да кажем това? То няма нищо общо с очакването да се погрижат за теб щото си по-зле финансово. Задаваш глупав въпрос.

Tsukuda_Hiroshi
03-08-2014, 13:11
Свекър се пада твоят баща спрямо момичето.
Нейният на теб ти е тъст ;)

Just sayin'

...Така де... ;)

me22
03-09-2014, 20:42
Кога сме искали да кажем това? То няма нищо общо с очакването да се погрижат за теб щото си по-зле финансово. Задаваш глупав въпрос.


е очакването е друго от случващото се .. аз мога да очаквам много неща но те да не стават.. но има ли проблем с това да ги очаквам ? и кой казва че е забранено да очаквам нещо и че една връзка не трябва да тръгне защото някой си е очаквал нещо което примерно другия не е очаквал партньора му да очаква ? : )

LadyDi
03-09-2014, 21:21
Има проблем. И аз очаквам мъжът ми да ми прави слуш и да ме носи на ръце цял живот, да ми наеме домашна помощница за триетажната къща и да ми отпуска по 1000 лв. джобни. Ама не става. И за туй съм кисела. И се караме. Що не може да е истински мъж и да се погрижи за мен... :( Бахти дебила...

LadyDi
03-09-2014, 21:22
Лошо ли е да го очаквам? При условие, че не съм си мръднала пръста да постигна нищо от това, което очаквам... :)

kalpazanka
03-10-2014, 10:19
Има проблем. И аз очаквам мъжът ми да ми прави слуш и да ме носи на ръце цял живот, да ми наеме домашна помощница за триетажната къща и да ми отпуска по 1000 лв. джобни. Ама не става. И за туй съм кисела. И се караме. Що не може да е истински мъж и да се погрижи за мен... :( Бахти дебила...
:D :D :D :D :D

Ох, ш' падна от смях. :lol: :lol: :lol:
Начи, колежке, държа да почнеш да пишеш книги. Ще е жалко талантът ти и умението ти да се изразяваш да отидат зян в тийнпроблем. :)

LadyDi
03-10-2014, 10:22
Начи, колежке, държа да почнеш да пишеш книги. Ще е жалко талантът ти и умението ти да се изразяваш да отидат зян в тийнпроблем. :)
Първата ще я посветя на теб... :cool:

kalpazanka
03-10-2014, 10:24
О, полЪскана съм :D

LadyDi
03-10-2014, 10:25
О, полЪскана съм :D

"ТийнПроблем... или как да поправим непоправимото. Едно пътуване в дебрите на младежкото съзнание. И здравословни проблеми."

... последното го добавям, че да те има в заглавието... инак от него нищо не разбирам :cool:

me22
03-10-2014, 11:24
Лошо ли е да го очаквам? При условие, че не съм си мръднала пръста да постигна нищо от това, което очаквам... :)



не знам аз си казах моето мнение .... мисля че имам право да очаквам доста неща, да дали ще станат е друг въпрос вече.. ако не станат се пренасочваш към други очаквания :Д

LadyDi
03-10-2014, 11:25
не знам аз си казах моето мнение .... мисля че имам право да очаквам доста неща, да дали ще станат е друг въпрос вече.. ако не станат се пренасочваш към други очаквания :Д

И преди ти пожелах успех с очакванията. Дано ти се сбъднат.

me22
03-10-2014, 11:40
И преди ти пожелах успех с очакванията. Дано ти се сбъднат.


мерси и твоите

kalpazanka
03-12-2014, 08:42
"ТийнПроблем... или как да поправим непоправимото. Едно пътуване в дебрите на младежкото съзнание. И здравословни проблеми."

... последното го добавям, че да те има в заглавието... инак от него нищо не разбирам :cool:

:lol: :lol::lol:
Добре, че си ти, та да ми оправиш настроението :D

abvd
03-12-2014, 08:51
Не, не мисля че парите са от значение във една връзка. Ако се обичат достатъчно парите ще са просто хартийки...но ако е някоя разглезена пикла едва ли да са само хартийки. Окей. Бачкаш за 400 лева примерно можеш да си позволиш да и купиш нещо дребно но да значи много.. докато при разглезените ще и подариш нещо дребно и тя ще ти каже " Ти се подиграваш с мене, трябваше да ми вземеш нещо по голямо" не знам аз така си го обеснявам.. имах подобна връзка и не издържах и всичко приключи.