PDA

View Full Version : Какво да правя от тук нататък???



sladura_30
03-03-2014, 20:25
Здравейте!!! От няколко дни ме мъчи един въпрос свързан с висшето ми образование.Тази година се записах да уча Софтуерни и интернет технологии и бях се амбицирал страшно много.След като започнах обаче се отчаях съвсем,тъй като реалността се различаваше коренно от очакванията ми.Специалността е страшно интересна,но започнах да се колебая дали да не прекъсна,тъй като учим прекалено много излишни неща(като Електротехника,на която ме скъсаха).Като цяло не съм очарован и от образованието.Та си мисля,че в IT сектора,ако си добър никой няма да ти гледа образованието.Споделете мнението си.Моля ви не започвайте с нападки и обиди.Благодаря на всички предварително!!! :)

saruhi
03-04-2014, 15:50
За съжаление не можеш веднага да минеш на съществените в IT сферата дисциплини в университета.2 години вече блъскам общи работи,колкото да имаме достатъчно дисциплини за изучаване.Като цяло те занимават с прекалено много излишни неща,вместо да се работи над това,което всъщност ще ти трябва.
Относно това дали ще те приемат някъде на работа без нужното образование-не мисля. Но ако имаш стабилни връзки можеш и да се уредиш,стига да имаш поне някакви базови познания и умения в тази област.
Като цяло съветвам те да си приготвиш нерви и упоритост...ако искаш да се занимаваш с това и ти се отдава.Стегни се и се готви навреме.Съсредоточи се и ще успееш :) Не се отказвай веднага,защото не си единственият,който има такива мисли :D

JDeel
03-04-2014, 23:49
Ей затова не харесвам образованието, защото в умовете на хората се води задължителна стъпка, а самите ученици (студенти) ходят ежедневно на уроци без да имат капка представа защо и как изобщо се случват нещата след това. Пълен автоматик в гъста мъгла.

Кинти - повечето хора стават сутрин, обличат се и отиват на работа само и единствено за да изкарат кинти. Целия им ден минава в изпълняване на задачи поставени от шефа за да заслужат на края на месеца една тънка пачка кинти. Отново пълен автоматик в още по-гъста мъгла. После даже твърдят "За мен парите не са от значение!" и "Има по-важни неща в живота от парите".

Ако се намираш в някое африканско племе най-доброто на което можеш да се научиш е как да ловуваш и как да се пазиш за да оцелееш. През 2014 в повечето части на света хората ловуват какво? - зелени алигаторчета. Така че моето предложение е независимо какви са основните ти интереси, паралелно с тях да изучиш как се случват нещата с парите. Иначе за IT мога да предложа youtube канала този пич (само че е на английски): http://www.youtube.com/user/elithecomputerguy
А и кой знае още колко информация има по темата в нета :)

3oPuTy
03-05-2014, 09:28
Добре дошъл в клуба :) Нас 3 години ни мотаха из предмети, които нямат нищо общо със специалността. Предполагам, че ако бях редовно щяха да са 2, но айде ...
Работа винаги можеш да си намериш дори да нямаш необходимото образование, защото в IT сферата в повечето случаи ти дават да напишеш някой код или да покажеш друг вид умения (зависи от самата длъжност) и едва тогава си избират служител. Все пак нека не забравяме, че има хора, които въпреки висшето си образование не знаят почти нищо и само луд би наел човек в подобна сфера заради един лист хартия.