PDA

View Full Version : Телегонията (и безразборния секс)



defender
03-04-2014, 00:22
(Не случайно и Библията осъжда блудството.)

http://3.bp.blogspot.com/-Z1LFTfmoHu0/UTTuDu77EeI/AAAAAAAAKNc/TUBO-at65uk/s400/2323.jpg
"Въпреки, че ние живеем във време на високо развити технологии, в света около нас остават скрити многобройни мистерии. В живота има много интересни неща и неизвестни, за които ние може би знае със сигурност. Едно такова явление е "Телегонията". Според разпространената версия, телегонията е биологичен феномен, който се отнася за човека и животните. Тук срещаме доказателства за вълновият характер на наследствените гени. Думата „телегония” произлиза от теле - далеко и гони – раждане и представлява наука, която утвърждава, че на потомството на женския индивид влияят всичките й предишни

В тези случаи, експертите занимаващи се със селекция анализирали размножаването между различни видове животни като коне, гълъби, кучета и други животни, за създаване на нови видове. Те се сблъскали с резултати, които не можели да обяснят.Коневъдите, които развъждали новите породи коне, решили да кръстосат кон и зебра заради повишаване на издръжливостта. Но експериментите не били сполучливи – не се получило нито едно зачеване. Експериментите били прекратени и както се предполага, приключило се дотук. След няколко години кобилите, използвани в експериментите, започнали да раждат жребчета с ивици, въпреки, че били заплодени от породисти жребци. Научният свят нарекъл това явление телегония.

Има и друго обеснение. Генетичният материал е останало в тялото за дълго време и показал в последствие влиянието си. Този факт е добре известен в развъдниците. Ако първия самец на чисто породиста майка не е бил от чиста порода, не може да се очаква потомство от чиста порода, независимо колко чисто породисти партньори ще има след това.. Ако това се случи на животните, то как е при човека? Ако една жена е имала секс с човек до брака и ако тя роди син с друг мъж, нейният съпруг в този случай, детето може да носи гените на първият човек, който е имал връзка с майката. Въпреки че имаше много разследвания, науката е слаба, за да обяснят този феномен. Някои изследователи не вярват в телегонията, въпреки че много книги и статии са написани до сега.

Древните са знаели за това явление и за да имат здраво поколение, са живеели според редица правила. Разбира се, някои от тях са били крайни, погледнати от нашата гледна точка. За това пък е направено всичко възможно тези правила да бъдат забравени и от древното знание почти нищо не е останало. Векове наред човечеството се е люшкало от една крайност в другата. От краен консерватизъм и религиозни догми до краен анархизъм. Сегашната “Сексуална революция” и другите глобални изменения в общочовешкия строй, сред които са псевдо-хуманизма, глобализацията, развращението на младежта и всякакви други псевдо-култури, наркоманията, пиянствата, прикрития и неприкрит сатанизъм. Да не забравяме и Гей обществата. Не трябва да се заблуждаваме, кой печели от това. Не е някой друг, а точно световният елит, който подкарва човешкото стадото както му е изгодно. Докога? Докогато разбира се, хората пораснат достатъчно, за да нямат нужда от крайностите, но да се ползват от знанието на предците си за благото и оцеляването на човешкият род."

http://1.bp.blogspot.com/-ylDVLy_XSCo/UTTuMY6SapI/AAAAAAAAKNk/F8e6TbDEIYE/s320/156_29_02_12_telegony2.jpg

Източник: http://minevv.blog.bg/tq-i-toi/2013/09/11/kodyt-na-myjete-telegoniiata.1147510

defender
03-04-2014, 11:41
Децата на моногамните партньори - по-интелигентни

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2188667

defender
03-04-2014, 11:48
"Изследователи от английски университет са открили, че мъже с по-висок коефициент на интелигентност ценят много повече моногамията.

За да достигне до подобно заключение, ръководителят на проекта д-р Сатоши Каназава от Лондонската школа по икономика и политически науки анализира внимателно две големи американски изследвания, свързани със социалното поведение и IQ-то на хиляди подрастващи и възрастни.

Причината по-умната част от силния пол да изневерява по-малко се криела в еволюционното ни развитие. Според същото изследване консерваторите са по-ниско интелигентни от либералите.

Каназава смята, че освободеният мироглед, интересът към добруването на различните социални групи и етноси и моногамията при мъжете са знак за по-висока интелигентност, защото излизат от схемата на генетичното възпроизводство и оцеляването чрез близост до групата и по този начин тласкат еволюцията напред."

obekti.bg
...........................

npp
03-04-2014, 14:05
за съжаление това беше само една от хилядите конспирации на системата на духовното беззаконие, понеже когато нещата се управляват от нея, тогава може да настане мор за цялото човечество - какъвто и имаше досега, например само допреди около един век нямаше хив/спин, но систематичната клевета на дявола и неговите духовни служители/работници докара тази болест на света, така и някога нямаше смъртоносен човешки папиломен вирус, но за последните десетилетия се появи и такъв, както и нямаше луда крава, птичи грип, свински грип, и пр., така и всяка една болест, било то предавана чрез вирус, или по генетичен път, не е съществувала първоначално, но се е явила на света впоследствие, затова независимо от обстоятелствата, всички проблеми могат за се решат чрез правилната вяра в истинския Бог Отец и истинския Господ Исус Христос, която се състои в проявата на съвършена любов към всички човеци чрез молитви, ходатайства, застъпничества и благословения пред Него за пълното спасение на всички човеци - сиреч, не само в задгробния свят, но и приживе в този(1 Тимотей 2) - пълното решение на всички проблеми е в Него, докато спазването на всички досегашни принципи за избягване на появилите се до този момент опасности на света така или иначе се оказа по-недостъпно(то) решение за всички, понеже имаше милиони хора без грамотност, образование, и пр., да не говорим, че не всеки бе с коеифцент на интелигентност от средното ниво нагоре, но имаше много хора с iq под средното ниво, иначе идеята за съвършен рай, в който никой не злоупотребява с ближния, не е просто опция, но основна цел във вярата на Исус и Отца, понеже Св. Дух не би допуснал да има аномалии, дори и ако жената е правила секс с повече от двама-трима мъже, какъвто и бе случаят с жената на ир, онан, и техния баща юда(Битие 38 ), обаче да причиняваш зло на ближния наистина не е добро, поради това отречението от духовното беззаконие е в основата на покаянието от злите дела, понеже точно поради неправдата във вярата се явиха всички останали злини на света, такива като: горделивост, надменност, алчност, лакомство, завист, ревност, злоба, агресия, и пр., защото беше достатъчен дори и един единствен духовен беззаконник за да може дявола и неговото царство, системата на духовното беззаконие, да влезнат в света, а чрез греха и духът на влошаването("смъртта"), който така успя да засегне много човеци, тъй като и клеветата, която докара напастите на света дойде именно оттам, ето защо праведният никога не би погинал толкова много колкото злодеят, но въпреки това, дори и да говорим така, целта във вярата е да се работи за всеобщото спасение в истинския Господ Бог(Евреи 6:1-9), понеже да съдиш другиго в това отношение, означава единствено да участваш в делата на клеветника - лукавия и неговите ангели, които клеветят човеците денем и нощем пред Бога(Откровение 12:10-11), но да обичаш нелицемерно сиреч безусловно, наистина е съвършено безгрешно, иначе где остава благодатта за изобилен и вечен живот в Него?!, или трябва ли и ние да повтаряме една и съща хилядолетна грешка, която хиляди духовни беззаконници допускаха през цялото време още от деня на първородния грях чак до сега?!

defender
03-04-2014, 14:17
абе то може и ти да си една от хилядите конспирации на системата на духовното беззаконие (което е по-вероятно),............... хихи

:)

npp
03-04-2014, 14:42
абе то може и ти да си една от хилядите конспирации на системата на духовното беззаконие (което е по-вероятно),............... хихи

ако стана сектант, тогава мога да се окажа и такъв

DoctorSatan666
03-07-2014, 11:24
Аз съм част от системата на духовното беззаконие.... Гадно ли ти е? :lol:

defender
03-07-2014, 13:09
^
само, че как ще го докажеш ............ хихи

npp
03-07-2014, 15:29
Аз съм част от системата на духовното беззаконие.... Гадно ли ти е? :lol:

по-добре гледай да не участваш в (дейността на) духовното беззаконие, иначе с теб може да стане това:

"Ако някой се поклони на звяра и на неговия образ и приеме белег на челото си или на ръката си, той ще и да пие от виното на Божия гняв, което е приготвено чисто в чашата на гнева Му; и ще бъде мъчен с огън и жупел пред светите ангели и пред Агнето. И димът от тяхното мъчение ще се издига до вечни векове; и ония, които се покланят на звяра и образа му, не ще имат отдих ни денем, нито нощем, нито кой да е, който приема белега на името му." Откровение 14: 9-11

DoctorSatan666
03-07-2014, 16:30
http://media.tumblr.com/cdc03932b686403d8b4fcbb1d153eef1/tumblr_miodzwelIV1qzg5efo1_500.gif

teenproblem999
03-30-2014, 18:42
Не мога да разбера днешната философия на 'модерните' хора за това как да се живее - сменяш различни партньори, флиртуваш с много хора от противоположния пол (или от същия) дори и докато си във връзка, а връзките за една нощ за издигнати едва ли не в култ. Може да говоря(в случая пиша) като пенсионер, но не, не мога да се съглася с този начин на живот. Може би вярвам прекалено много в хубавите неща, но все си мисля, че по-хубаво от това да си намериш подходящ партньор, с когото да прекарвате страхотно времето си заедно, да се подкрепяте и зачитате, да не си правите тъпотии от сорта да се задявате с други, въобще да не си помисляте за други.. да, знам че за повечето от вас това е смешно и нереално.. но за мен е МЕЧТА, мечта която искам да осъществя!
Защото, за мен поне, има нещо изключително красиво в това да знаеш че вие двамата изпитвате и сте изпитвали тези мигове на интимност само помежду си и само един с друг.

Явно просто си е до човек. Само мисълта приятелката ми да е имала сексуален контакт с друго момче ме отвращава/побърква.
Затова и не бързам. Искам много внимателно да преценя кое ще е това момиче.

Не съдя тези, които имат друго мнение. Просто искам да изразя моето. И е хубаво да се знае, че не са малко хората които мислят като мен. Просто в днешното общество е, в повечето случаи, срамно и недостойно подобно мнение.

И за темата - би било много хубаво да се направят едно старателно изследване и да се потърсят доказателства дали наистина съществува телегонията.

anonymous908491
03-31-2014, 15:37
Листата ми с олигофрени в сайта, ще има още едно име - defender.

Ако приемем за вярно, че глупостта не ходи по животните, а по хората, ти трябва да си единственото изключение.

RagioL
03-31-2014, 18:28
по-добре гледай да не участваш в (дейността на) духовното беззаконие, иначе с теб може да стане това:

"Ако някой се поклони на звяра и на неговия образ и приеме белег на челото си или на ръката си, той ще и да пие от виното на Божия гняв, което е приготвено чисто в чашата на гнева Му; и ще бъде мъчен с огън и жупел пред светите ангели и пред Агнето. И димът от тяхното мъчение ще се издига до вечни векове; и ония, които се покланят на звяра и образа му, не ще имат отдих ни денем, нито нощем, нито кой да е, който приема белега на името му." Откровение 14: 9-11

Едва ли ще се случи точно така господин запалиха ми чержето огнени йоги докато бог спи.

npp
04-01-2014, 08:04
Не мога да разбера днешната философия на 'модерните' хора за това как да се живее - сменяш различни партньори, флиртуваш с много хора от противоположния пол (или от същия) дори и докато си във връзка, а връзките за една нощ за издигнати едва ли не в култ. Може да говоря(в случая пиша) като пенсионер, но не, не мога да се съглася с този начин на живот. Може би вярвам прекалено много в хубавите неща, но все си мисля, че по-хубаво от това да си намериш подходящ партньор, с когото да прекарвате страхотно времето си заедно, да се подкрепяте и зачитате, да не си правите тъпотии от сорта да се задявате с други, въобще да не си помисляте за други.. да, знам че за повечето от вас това е смешно и нереално.. но за мен е МЕЧТА, мечта която искам да осъществя!
Защото, за мен поне, има нещо изключително красиво в това да знаеш че вие двамата изпитвате и сте изпитвали тези мигове на интимност само помежду си и само един с друг.

Явно просто си е до човек. Само мисълта приятелката ми да е имала сексуален контакт с друго момче ме отвращава/побърква.
Затова и не бързам. Искам много внимателно да преценя кое ще е това момиче.

Не съдя тези, които имат друго мнение. Просто искам да изразя моето. И е хубаво да се знае, че не са малко хората които мислят като мен. Просто в днешното общество е, в повечето случаи, срамно и недостойно подобно мнение.

И за темата - би било много хубаво да се направят едно старателно изследване и да се потърсят доказателства дали наистина съществува телегонията.

добре си се ориентирал, някои хора предпочитат да прекарат живота си само с един полов/брачен партньор, докато на други им се е случвало да си сменят партньорите през определено време, лично аз като един от последователите на истинския Бог и Исус не съдя за такива неща, обаче въпреки всички прищявки предпочитам Неговата Воля да се изпълнява, но не и онази на дявола

npp
04-01-2014, 08:05
Едва ли ще се случи точно така

никога не казвай никога

RagioL
04-01-2014, 20:59
Интересно ми е какво можеш да кажеш за древната идея за логосите.

npp
04-02-2014, 07:03
Интересно ми е какво можеш да кажеш за древната идея за логосите.

може би вече и сам си разбрал, че е изключително голяма заблуда да вярваш в логоси, защото всички такива са от лукавия, типичен пример за такъв е т.нар. "шабд(а)" - това са сатанинските еквиваленти на Словото на истинския Господ Бог, дявола търси начин да прилъже един друг, и неговото царство е цяла система от лукави връзки и заплитания (затова и е предупреждението в Галатяни 4-5), ето и типичен пример за такова лъжепророчество: http://www.shamballa-bg.net/unityfield.html

това е от традицията на окултните медитатори, ужким някой си от тях е работил с някой от Божиите Архангели(в случая с Ауриел), но въобще не изповядва Исус Христос - истинската Светлина, от Която идва истинското Слово, но споменава думата "христос" само на едно място и то използвайки я в прилагателната и форма за да посочи с нея някакво си съзнание сиреч нещо като енергийно поле или област - едва ли не Христос е просто едно поле, в което всеки може да влиза когато и както си поиска, да се разхожда свободно там без лимит, и да го използва по своеобразен/своенравен начин - все едно че Христос едва ли не е просто една марионетка в ръцете на човека, като се говори за най-различни източници и техните логоси, на които човек съвсем спокойно би могъл да стане приемник, понеже те нали едва ли не са всичките истински Богове - лъжата в това учение е тотална, особено след като в Библията изрично пише, че само един единственият Небесен Бог Отец и един единственият Господ Исус Христос са източниците на истинското Слово, на Които вярващият/човек трябва да се покланя

"Аз, Иоан, съм, който чух и видях, и когато чух и видях, паднах да се поклоня пред нозете на ангела, който ми, беше показал това. Но той ми рече: Недей! Аз съм служител на тебе и на братята ти пророците и на тия, които пазят думите на тая книга. Поклони се Богу." Откровение 22: 8-9

defender
04-02-2014, 14:02
............................

бил съм бил в някаква негова листа

пхахахха............ ок........... отивам да се срамувам.

yakuza_
04-02-2014, 15:19
Идея си нямам за темата, не съм я и чел. Не ме и интересува.
Но защо нпп (който за мен е сектант), пише бог с главна буква, а България с малка?
И последно лекувай се!
ПП Не, сериозно, лекувай се!

npp
04-02-2014, 16:24
Идея си нямам за темата, не съм я и чел. Не ме и интересува.
Но защо нпп (който за мен е сектант), пише бог с главна буква, а България с малка?

такива сме (си) ние "сектантите" :-D


И последно лекувай се!
ПП Не, сериозно, лекувай се!

добре, ето (http://24.media.tumblr.com/tumblr_ljk8bo6pSv1qi6nfwo1_500.gif)

DoctorSatan666
04-03-2014, 11:51
бил съм бил в някаква негова листа

пхахахха............ ок........... отивам да се срамувам.

Не си само в неговата листа, друже .....


Идея си нямам за темата, не съм я и чел. Не ме и интересува.
Но защо нпп (който за мен е сектант), пише бог с главна буква, а България с малка?

И какво толкова ще стане ако напише България с малка буква? (освен, че ще направи правописна грешка, естествено)

anonymous908491
04-03-2014, 12:22
бил съм бил в някаква негова листа

пхахахха............ ок........... отивам да се срамувам.

На молитвите срамуване ли му казвате ?

defender
07-03-2014, 15:08
Разбиха мита, че от секс се отслабва

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1291062

anonymous895156
07-04-2014, 10:18
(Не случайно и Библията осъжда блудството.)

http://3.bp.blogspot.com/-Z1LFTfmoHu0/UTTuDu77EeI/AAAAAAAAKNc/TUBO-at65uk/s400/2323.jpg
"Въпреки, че ние живеем във време на високо развити технологии, в света около нас остават скрити многобройни мистерии. В живота има много интересни неща и неизвестни, за които ние може би знае със сигурност. Едно такова явление е "Телегонията". Според разпространената версия, телегонията е биологичен феномен, който се отнася за човека и животните. Тук срещаме доказателства за вълновият характер на наследствените гени. Думата „телегония” произлиза от теле - далеко и гони – раждане и представлява наука, която утвърждава, че на потомството на женския индивид влияят всичките й предишни

В тези случаи, експертите занимаващи се със селекция анализирали размножаването между различни видове животни като коне, гълъби, кучета и други животни, за създаване на нови видове. Те се сблъскали с резултати, които не можели да обяснят.Коневъдите, които развъждали новите породи коне, решили да кръстосат кон и зебра заради повишаване на издръжливостта. Но експериментите не били сполучливи – не се получило нито едно зачеване. Експериментите били прекратени и както се предполага, приключило се дотук. След няколко години кобилите, използвани в експериментите, започнали да раждат жребчета с ивици, въпреки, че били заплодени от породисти жребци. Научният свят нарекъл това явление телегония.

Има и друго обеснение. Генетичният материал е останало в тялото за дълго време и показал в последствие влиянието си. Този факт е добре известен в развъдниците. Ако първия самец на чисто породиста майка не е бил от чиста порода, не може да се очаква потомство от чиста порода, независимо колко чисто породисти партньори ще има след това.. Ако това се случи на животните, то как е при човека? Ако една жена е имала секс с човек до брака и ако тя роди син с друг мъж, нейният съпруг в този случай, детето може да носи гените на първият човек, който е имал връзка с майката. Въпреки че имаше много разследвания, науката е слаба, за да обяснят този феномен. Някои изследователи не вярват в телегонията, въпреки че много книги и статии са написани до сега.

Древните са знаели за това явление и за да имат здраво поколение, са живеели според редица правила. Разбира се, някои от тях са били крайни, погледнати от нашата гледна точка. За това пък е направено всичко възможно тези правила да бъдат забравени и от древното знание почти нищо не е останало. Векове наред човечеството се е люшкало от една крайност в другата. От краен консерватизъм и религиозни догми до краен анархизъм. Сегашната “Сексуална революция” и другите глобални изменения в общочовешкия строй, сред които са псевдо-хуманизма, глобализацията, развращението на младежта и всякакви други псевдо-култури, наркоманията, пиянствата, прикрития и неприкрит сатанизъм. Да не забравяме и Гей обществата. Не трябва да се заблуждаваме, кой печели от това. Не е някой друг, а точно световният елит, който подкарва човешкото стадото както му е изгодно. Докога? Докогато разбира се, хората пораснат достатъчно, за да нямат нужда от крайностите, но да се ползват от знанието на предците си за благото и оцеляването на човешкият род."

http://1.bp.blogspot.com/-ylDVLy_XSCo/UTTuMY6SapI/AAAAAAAAKNk/F8e6TbDEIYE/s320/156_29_02_12_telegony2.jpg

Източник: http://minevv.blog.bg/tq-i-toi/2013/09/11/kodyt-na-myjete-telegoniiata.1147510

идвам да отбележа колко лековерен и елементарен си

Fisherman
07-04-2014, 11:12
а аз дойдох да кажа,че митко няма приятели в истинския живот и компенсира с олигофрения във форума,освен тва мите как можеш да кажеш на един човек елементарен,когато ти слушаш чалга?освен това си педал

anonymous895156
07-04-2014, 11:15
продължи, ако обичаш

defender
07-04-2014, 11:41
елементарен

красотата на живота е в простите неща. :D

Fisherman
07-04-2014, 15:11
продължи, ако обичаш

пипаш ли си малката крива пишка,сигурно ти харесва да се отнасят с тебе ,като с животно,нали си сбърканяк

anonymous895156
07-04-2014, 17:13
мислите ти винаги са перверзни, по-добре ги задръж за себе си

Fisherman
07-04-2014, 20:48
продължи, ако обичаш



мислите ти винаги са перверзни, по-добре ги задръж за себе си

какво,олигофрения акута

anonymous895156
07-06-2014, 15:52
красотата на живота е в простите неща. :D

в такъв случай с климатроника сте истински красавци

anonymous908491
07-06-2014, 16:07
Тая ваша любов е във всяка една тема, време е да погледнете дълбоко в себе си, може би ще откриете неподозирани неща.

npp
07-07-2014, 08:06
да, сексът не е всичко, той все пак е просто едно от потребленията/една от консумациите

defender
07-23-2014, 10:16
Руска тинейджърка и нейния приятел се обесиха заедно, след като разбраха, че ще стават родители.

http://e-burgas.com/archives/78276

ПП: Така, че мислете какво правите сексуални тъпаци, дето използвате секса само за да се надрусате, без да мислите, защото сте нещастници и търсите щастието в секса, сексуални наркомани.

Желая ви най-накрая да намерите щастието, което изглежда ви липсва в празните ви души, за да спрете безразборно да се еб*те.

Aeternal
07-23-2014, 10:24
Разврата ще спаси света.

Всичко хубаво на тоя свят мога да си го набия или на вилицата, или на кура.

Пък defenderа да си търси щастието в аналния отвор и после да не забравя да си оближе ръката.

defender
07-23-2014, 10:25
Разврата ще спаси света.

Всичко хубаво на тоя свят мога да си го набия или на вилицата, или на кура.

Пък defenderа да си търси щастието в аналния отвор и после да не забравя да си оближе ръката.

Същия си като Митака (Берек).

ПП: спокойно може само един от групичката ви да говори другите сте копирна хартия.

Aeternal
07-23-2014, 10:30
Изобщо не знам какво искаше да кажеш, но не ми се мисли колко малко, смачкано и жалко човече си, след като имаш такова отношение към секса.

defender
07-23-2014, 10:32
Пази Боже секса да ми е нещото, с което да се хваля и да ми е смисъл на живота.

Aeternal
07-23-2014, 10:34
Пази Боже секса да ми е нещото, с което да се хваля и да ми е смисъл на живота.

Ако правиш пасивен анален наистина не си е за хвалене. :D

defender
07-23-2014, 10:38
Aeternal големия еб@ч, направо всички жени ти се възхищават, само като чуят с колко много си бил и ти се хвърлят на врата невъзвратимо влюбени.

Aeternal
07-23-2014, 10:42
;) Виж как знаеш!
Ако ти е омръзнало да порицаваш секса, щото не го правиш, си кажи. Няма да те оставим, ще те уредим, тъпи жени колкото искаш.

defender
07-23-2014, 10:44
ми имам си приятелка и не съм с нея, щото съм бил умрял за секс.

Aeternal
07-23-2014, 10:49
Кажи ми сега, че се пазите за сватбата. Ама честно кажи.

defender
07-23-2014, 10:57
Ми за какво да се пазим, то това си естествено да го правим след сватбата.
Аз на приятелката си гледам като на жена, като на приятел в живота, а не като на курва за изпълнение на желанията на комплексираното ми недоеб@но съзнание.

Aeternal
07-23-2014, 11:08
Значи наистина не правиш секс? :Д

defender
07-23-2014, 11:19
ми да, старая се, защото съм пич и секса не ми е смисъл на живота и не изпитвам комплекс и непълноценност от това, нито ми пука от мнението на вечно мрънкащи във връзката, разпльокани задръстеняци да ми дават акъл.

Това че имам приятелка ми е достатъчно за да съм щастлив. Защото просто това да сме заедно ме прави щастлив, секса е второстепенен не той е определящ за щастието ми.

Aeternal
07-23-2014, 11:33
Не че нещо, но да викаш на хората задръстеняци, като ти си с морал от преди 2 века си е чисто лицемерие.

И няма нещо лошо в секса след сватбата, било е нещо напълно разбираемо във времето когато са се женели на 14 години.

defender
07-23-2014, 11:37
ми за мен християнския морал е венеца на цивилизацията до който някога е достигало човечеството, просто сега ти започваш да се връщаш към дивашкия морал преди християнството.

Aeternal
07-23-2014, 11:53
А значи и аз да седя без секс, защото...
Всъщност не разбирам защо. Може ли да ни споделиш ти защо седиш?

an7raks
07-23-2014, 19:35
ми за мен християнския морал е венеца на цивилизацията до който някога е достигало човечеството, просто сега ти започваш да се връщаш към дивашкия морал преди християнството.

преди християнството?! До преди 1-2 века е било напълно нормално да се жениш на 14-15...

npp
07-23-2014, 21:06
от една страна не е за учудване, че в тоя болен свят на духовно беззаконие, в който системата на човешката религия непрестанно сипеше проклетии върху човечеството, последствията (за хората) бяха толкова безобразни досега, всичко в системата на звяра(666) се върти около секса, сетивните дейности, и материята, защото никой от духовните служители/работници там не предпочита да работи за всеобщото спасение в истинския Господ Бог, понеже са пълни с неправда, която те приеха било (то) от горделивост или (от) страх, егоизъм, лакомство, завист, мъст, и пр., ето защо им се виждаше по-лесно да прехвърлят вината на секса, сетивните дейности, материята, и пр., осквернявайки така не само тях, но и човеците/одушевените, в които Бог ги е интегрирал за добро, като и самите те(неправедните духовници/поклонници) обикновено предпочитат да се отдават на всякакви превратни дейности на същия род неща, макар и под друга форма, която обикновено е много по-нечестивата, например окултната дейност обикновено е с хиляди пъти по-голямото "блудство" отколкото сексуалното би могло да бъде, така и окултните сетивни дейности водят до (с) хиляди пъти по-лоши последствия отколкото физическите пътища на беззаконие бяха сами по себе си пагубни, също и окултизмът като цяло е с хиляди пъти по-опасна "материя" отколкото физическият материализъм, не че и физическото беззаконие в различните му форми не е въобще пагубно, но много по-пагубна е духовната заблуда, че вярващите могат да живеят изобилен и вечен живот без въобще да се безпокоят за ближния си изпаднал в неволя, ето защо Исус, Господът, посочваше това явление като същинската "богатащина", защото както много царски особи са живели в разкош пренебрегвайки нуждите на социално слабите, така и последователите на човешката религия търсиха най-вече начин да придобият изобилен и вечен живот за себе си, но без да промислят за нуждите на другите човеци, и дори бяха склонни да ги съдят най-безмилостно, прехвърляйки вината за всичко на тях, а себе си представяйки за праведни, обаче наистина пагубните за човека неща не са за препоръчване, ето защо никъде в Библията няма препоръки като: лигавете се, пиянствайте, правете секс, и пр., но и не е редно да разлъчваш онова, което Бог е съчетал, защото ромео и жулиета стигнаха до самоубийство заради онези, които се опитваха да ги разделят, а и след като няма как да кажеш на Създателя "защо така си направил човека", след като Той го е направил такъв с добри цели, то още повече не е редно да съдиш онези, които Той е създал, понеже няма как Бог да е виновен, иначе как би могъл да бъде Бог?!, защото ако беше грешен, тогава дори и най-нищожни човеци щяха да успеят да Го разобличат, че е неправеден, пък и ненапразно Господът каза: "нахрани неприятеля си ако е гладен", защото когато човеците се нуждаят от определеното от Него благо, по-добре да го получат, отколкото да бъдат лишени от него, и така ощетени, но това означава най-напред бесовските духове да бъдат отмахнати от тях, за да бъдат свободни за добрия живот, който Господ е приготвил за тях, "не бива хляба на децата да се дава на бесовете", младостта е естествена за младия, и доброто детство за децата, няма как да кажем на ромео и жулиета "недейте да се обичате", това е все едно както да искаш от децата да не бъдат деца

anonymous895156
07-24-2014, 13:37
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10501740_741562742552785_4471602899095769594_n.jpg

npp, какво ще кажеш

an7raks
07-24-2014, 13:40
/не го мразя...

defender
07-24-2014, 13:58
Защото не Хитлер е дал живот на хората за да има правото да им го отнема по своя преценка.

anonymous895156
07-24-2014, 16:05
Защото не Хитлер е дал живот на хората за да има правото да им го отнема по своя преценка.

значи си съгласен "бог" да отнеме живота на цялото ти семейство още сега?
родителите ти са ти дали живот, това значи ли, че могат да те убият?
който и да ме е създал, няма никакво право да се разпорежда с мен. овче мислене

anonymous895156
07-24-2014, 16:12
http://infidels.org/library/modern/jim_meritt/bible-contradictions.html ЛОЛ

npp
07-25-2014, 18:36
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10501740_741562742552785_4471602899095769594_n.jpg

npp, какво ще кажеш

не мразя никое одушевено същество/никоя душа, но мразя неодушевеното (про)явление на "тъмнината"(злото), което дохожда чрез системата на духовното беззаконие на нечестивата човешка религия/духовност, затова и в Св. Писание се говори за разликата между Бога и дявола, защото те не са една и съща личност с две лица, но две отделни - Бог не е зависим от дявола, а пък сатана(та) не е никакъв (истински) Бог, но е именно фалшивият/лъжливият, така че не истинският Бог е лошият, но лукавият е "богът", който причинява злото, понеже и не е за пропускане (и) фактът, че Бог Отец се намираше в състояние на полусън от седмия ден до сега, поради което (и) не беше напълно в състояние да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени същества/души, затова и имаше толкова пострадали през хилядолетията досега - ето защо не бива да се върши духовно беззаконие

defender
08-08-2014, 14:10
РАЗБИХА МИТА ЗА ХОМОСЕКСУАЛИЗМА ПО-РОЖДЕНИЕ

http://preacheroflife.wordpress.com/2013/12/18/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D 1%83%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%80%D0%BE/

Aeternal
08-08-2014, 15:47
http://pastir.org/news/11279
tva da ne e saita na irlandskata pastirka?

defender
08-08-2014, 15:51
Ми разсъждавай сам над истинността материала.

(Ти какво искаш, тия неща да ги публикуват в големите корпоративни медии ли).

npp
08-09-2014, 11:04
явно е, че е вид душевно заболяване/болестно състояние, след като не е могло да се установи предварително за всеки обратно сексуален дали ще е се окаже такъв или не, и след като много от тях са искали да не бъдат такива и да спрат да го правят, но не са могли/успели

defender
12-28-2014, 10:12
Носим ли ДНК от бивши любовници?

"Оказва се, че тялото на жената запазва „спомен“ от всеки партньор. Учени отриха, че някои жени носят Y-хромозомни гени в кръвта си. Това е интересно, защото, както всички знаем, Y хромозомите принадлежат на мъжете. Какво правят в женското тяло тогава и откъде идват?

Очевидният и първосигнален отговор би бил – от бременност с мъжка рожба. Всяка жена, която е родила, носи клетки от зародиша в кръвта си. Те остават в нея и органите й завинаги. Дори ако бременността е била прекъсната, тези гени остават в майката. Това състояние е познато в науката като „микрохимеризъм“. Терминът е кръстен на древногръцката химера, митично огнедишащо чудовище, което е съградено от части на три животни: лъв, змия и коза.

Обяснението дотук е задоволително, но само за жените, които са носили в утробите си синове. Ами тези, които не са и въпреки това в кръвта им също присъстват мъжки клетки?

С разрешаването на този въпрос се заема имунологът Фред Хътчинсън към института Caner Center още през 2004 г. Ученият и екипът му изследват 120 жени, които никога не са имали синове. Откриват, че 21% от тях въпреки това носят мъжко ДНК в кръвта си.

Жените са разделени на 4 групи според историята на бременностите си:

група А имат само дъщери
група Б имат едно или две помятания
група В са извършвали аборт
група Г никога не са раждали преди

Преобладаващо присъствие на мъжки микрохимеризъм се забелязва в значителна степен в група В, въпреки че присъства и във всяка от останалите. Група А – 8%, Б – 22%, В – 57%, Г – 10%. Заключенията от изследването сочат като възможни източници на микрохимеризма бременността, помятането, изчезнал мъжки близнак… или самия сексуален акт.

Това значи, че посредством половия акт има вероятност в тялото на жената да попаднат мъжки гени и ДНК, които да циркулират в кръвта й или да се прикрепят към други клетки в различни органи до края на живота й! Тези клетки са своеобразен отпечатък от любовната история на жената. Това изследване показва цяло ново значение на сексуалния акт, придавайки смисъл и на някои езотерични изказвания, възприемани до този момент изцяло като метафорични, например, че вземаш частица от всеки човек, с когото спиш. Тук обаче както се разбира, не става дума просто за енергиен обмен, а за чиста физиология."

http://fresh-science.com/science/biology/nosim-li-dnk-ot-bivshi-lyubovnitsi/

Подробен доклад от изследването:
http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0068114

ПП: да му мислят жените с много любовници ... :D

Aeternal
12-28-2014, 15:24
И като се чука с презерватив, кво?
Да му мислят тея, дето нямат кво да правят.

npp
12-28-2014, 16:37
дифенди, ти дори си нямаш и представа за това на какво е способно царството на лукавия, което царува над света най-вече под формата на човешка(666) религия и духовно беззаконие, например, откъде произлизат/как възникват вродените болести, недъзи и малформации/деформации?, едва ли някакъв полов акт би бил проблем ако не беше цялото онова проклятие, което живее чрез неправдата, която милиони духовни/религиозни и окултни/езотерични човеци вършеха като следваха погрешни вярвания/убеждения(ереси), чрез което съблазънта дохождаше за целия свят с нейните различни видове влошаване, вярно че сексът може да бъде немалък проблем, при все че вече беше в продължение на векове заради прелюбодеянията/изневерите, венерическите болести, нежеланата бременност/многото аборти, а ето че сега и телегония, но давал ли си си сметка за това как атоми и молекули са се свързвали във вредни и смъртоносни комбинации, и как биологични единици са си взаимодействали по дегенеративен начини, днк, рнк, и пр. са само молекули, а Христос е казал на учениците си, че дори и да изпият нещо вредно/смъртоносно, то никак няма да им навреди, защото по принцип истинският Бог е направил човека и света така че да не може Божието творение да се окаже вредно за Неговото създание, за което и е писано, че нито едно от нещата, които истинският Бог е сътворил не е само по себе си нечисто, а телегонията е просто едно от явленията на "тъмнината", което идва на света чрез системата на духовното беззаконие вследствие на проклятието идващо от света на човешката(666) религия, който обикновено се опитва да прехвърля вината на невярващите/неокултистите, като ги представя за най-грешни измежду човеците, дори (и) само защото не са вярващи и не се ограничават откъм половия живот според нейните закони, важно е човек да може правилно да си отговори на такива въпроси като как някога (в началото) не е имало вирусни, дегенеративни и вродени заболявания/изменения, а после са се появили такива?, какво/кой ги е създал(о)?, и т.н. за да може да разбира и истинската(реалната/същинската) причина за съществуването на злото, ти знаеш, че законът на древните евреи/юдеи според както им е бил даден от Бог чрез Моисей, е казвал, че ако мъжът на някоя жена умре, тогава негов брат или най-близък роднина е трябвало да я вземе за жена, така че ако телегонията е била заложена от Бога в природата да действува при всички човеци по биологичен път, тогава Той едва ли щеше да им даде такава заповед, понеже колко по-лошо е кръвосмешението (секс с баща/майка, брат/сестра, или син/дъщеря), защото ако телегонията действуваше като проклятие от Бога против сексуалното блудство/прелюбодеяние, тогава колко повече Той щеше да направи тя да действува против кръвосмешението, а животът все така суетно минаваше с плътските традиции/учения в продължение на хилядолетия досега, което подсказва за някакъв значителен пропуск, който винаги е бил допускан от болшинството духовни човеци досега, защото те са онези, които трябваше да освещават създанието(от тази гледна точка и творението въобще), и този пропуск е именно природата на същинската причина за явлението на злото, а именно "тъмната" страна на духовното и духовното беззаконие от страна на съответните човешки същества, чрез което се угаждаше на лукавия, защото дяволът влизаше в света със своето царство на духовно беззаконие именно чрез духовните беззаконници измежду човеците, а така също и "смъртта"(духът на влошаването), и засягаха целия свят по всички досега познати и може би и разни непознати лоши начини(Римляни 5:12-14), болестта е влошаване, но и злотворството е също влошаване, защото човешкото същество по природа е редно да върши само добро, ето например как е писано, че първите човеци адам и ева са били чисто голи когато (в началото) са правили любов в райската градина(по библейскому, когато двамата са били една плът) и не е имало нищо грешно в това, защото пише, че тогава те не са се срамували(не са имали угризения), понеже истинският Бог така ги създаде, мъж и жена за да бъдат двамата една плът, но когато послушаха другия "бог"(лукавия) и започнаха да упражняват окултизъм/да следват езотеризма, тогава съзнанието, което се появи в тях започна да ги осъжда за половия и въобще физическия живот, и те започнаха да го възприемат като грешка, поради което намразиха физическото съществуване и се устремиха към окултните височини(които всъщност са дълбини), намирайки на първо време там нещо по-възвишено/благородно, сиреч уж нещо по-свято - така всеки от тях получи "трето око", но Исус каза, че такова сетиво/възприятие обикновено носи съблазън, и за това е по-добре човек да се отърве от него, отколкото с все него да се озове/окаже в ада(Матей 18:6-14), иначе предупрежденията за евентуални(те) лоши последствия от безразборни сексуални контакти и любовни връзки са по принцип уместни, особено в такъв форум за подрастващи, понеже обикновено те бяха по-малко информирани за опасностите, които дебнат на света, обаче какво е дори цял свят от добре информирани и порядъчни човеци ако Божието създание не се освещава, защото ако в този свят се върши духовно беззаконие и няма достатъчно истински Светии, сиреч такива, които истински да освещават човечеството, тогава суетата ще си продължи да съществува в живота на мнозина, понеже ако (влиянието и ефектът на) бесовските духове не бъдат отмахнати от засегнатите/обладаните човеци/одушевени, тогава нищо не ще може да реши проблема значително

DieselBlood
01-14-2015, 23:21
Този раздел трябва да се прекръсти на "докторсатан и приятелките му-нпп и дефендър".
Доктора-откачена личност, която, като изключим отвратителният му вкус за музика, ми харесва как се гаври с двете "божи чеда"
нпп-анално податливо детенце
дефендър-напушена отрепка

defender
01-14-2015, 23:24
хахаха, много добро,

за мене можеше и нещо по-хард да кажеш, макар че и това не е зле. Ама на доктора повече ме кефи.

DieselBlood
01-15-2015, 10:43
Не исках да се повтарям. Иначе, и ти си същата анално-податлива отрепка, чиито дядо я изнасилва в мазето всеки понеделник, сряда, петък и неделя.

defender
01-15-2015, 12:08
хехехе, ако бях редактор на някой хумористичен вестник щях да те наема.
ставаш за псувни и вицове.
брао, продължавай да се развиваш.

DoctorSatan666
01-15-2015, 14:05
... като изключим отвратителният му вкус за музика....

Чакай, да не би току-що да нарече музиката ми отвратителна?

http://media.giphy.com/media/KwjMpNIArpWWA/giphy.gif

Защото пък ти, едно шибано тийн-плебейче, все едно имаш по-добър вкус за музика.... Моята музика не е за простолюдието, нито пък и идеите ми, впрочем, най-малкото защото и двете изискват друго ниво на възприятие за да се вникне правилно в тях. Не може да си на купон примерно с още 20 човека и да слушаш нещо от рода на експериментален прогресив рок, дори и аз не мога - дразни ме, изобщо не мога да се съсредоточа върху музиката и затова ми звучи като куп безсмислени звуци. А популярната музика е точно обратното, тя не изисква концентрация и внимателно слушане - дори не се опитва да провокира такова насторение, а точно обратното - да изтласка концентрацията, да върне съзнанието към по-примитивни усещания и настроения, израз на които са танците, веселото настроение, удоволствието, сексуалността. И ти казваш - аз слушам това, което ми харесва. Еми много ясно че ще ти харесва, след като и емоциите, които се пораждат докато го слушаш, също ти харесват. Само че допусни за момент, че има хора и отвъд това повърхностно разбиране за музиката. Аз слушам музика защото искам да бъда удивен, изумен, стресиран, изкаран извън границите на познатото и приятното, искам музиката да бъде едно пътуване до далечен свят. Та видиш ли, няма добра и лоша музика - има различна музика за различни хора с различни нужди. Същото е и с всеки тип изкуство. Що се отнася до обективни качества на музиката, като сложност на композицията, или умението, което се изисква за да се изсвири или пък лиричното съдържание, то музиката ми е на светлинни години от бозите, които слушаш ти. Но както вече казах, в изкуството обективните качества не определят много. Затова е изкуство, а не каквато и да е друга дейност..

Доктора-откачена личност
Първо, как реши че съм откачен, и второ, как реши че съм личност? Ако ме заговориш на улицата съвсем няма да ти изглеждам като откачена личност, учтив съм, не дразням, не се натрапвам, нито с действия, нито с думи, винаги подхождам с безкористност и коректност. По дефиницията за личност, това излиза че съм аз - а дефакто това има толкова малко общо с мен. Ще ме гледаш и ще си кажеш, ето това е добър човек. А мен всъщност ме няма изобщо в цялото това - това е защото не живея във физическата реалност. Аз ходя във физическата реалност, говоря, смея се и т.н. но всичко е просто една игра, една роля. В духовния свят съществувам истински, защото така или иначе само той е реален. Както казваше един затворник - "Слагаш ме в една малка, тъмна килия и за теб, това е края... за мен, е само началото."

defender
01-15-2015, 14:13
Аз слушам музика защото искам да бъда удивен, изумен, стресиран, изкаран извън границите на познатото и приятното, искам музиката да бъде едно пътуване до далечен свят.

предлагам да си купиш един банциг у вас,
или комшията ти на горния етаж да прави ремонт и да кърти здраво, музиката ще ти допадне.
Това ще бъде едно пътуване до далечни и непознати територии, успех.

ПП: докторе наистина ли се изживяваш за по-нормален от другите в социума бре.

defender
01-15-2015, 14:55
Първо, как реши че съм откачен, и второ, как реши че съм личност? Ако ме заговориш на улицата съвсем няма да ти изглеждам като откачена личност, учтив съм, не дразням, не се натрапвам, нито с действия, нито с думи, винаги подхождам с безкористност и коректност. По дефиницията за личност, това излиза че съм аз - а дефакто това има толкова малко общо с мен. Ще ме гледаш и ще си кажеш, ето това е добър човек. А мен всъщност ме няма изобщо в цялото това - това е защото не живея във физическата реалност. "

Тва е щото това е един вид лицемерие, може и да просто проява на страх.
Не живеел във физическа реалност, може да имаш дух, ама нали имаш и физическо тяло, къде живееш, фантазьор. Ти май си някакъв подобен аналог на нпп от небесната църква.

докторе като си напаснеш нещата, накрая няма начин да не станеш православен, дори и да не си чел и една православна книга, то се вижда че познанието го имаш щото сигурно доста си разсъждавал за нещата от живота, просто още не си настроил и навързал нещата правилно.

DoctorSatan666
01-15-2015, 16:12
Очевидно е че съществувам и във физическата действителност, но само духовната природа е истински присъща на съзнанието, а и на подсъзнанието, както се оказва. С това тя е единствено достъпна за човека, но с уговорката, че човека няма как да избяга от нея, защото там се заражда-оформя-протича всяка психична реакция.... Възприятията въпреки че са отражение на реалността, все пак сами те не са реални, в смисъла на физични, а изцяло психични. А пък за идеи и кохерентни системи да не говорим.
Ето този свят на съзнанието населявам аз, и ти също впрочем, без значение дали си се "събудил" в него....

DoctorSatan666
01-15-2015, 16:18
още не си настроил и навързал нещата правилно.
Това е момента, в който ще стана глупак. Или поне по-глупав.

defender
01-15-2015, 18:09
Това е момента, в който ще стана глупак. Или поне по-глупав.

Аха, а как го навърза горните изречения, че и подбра правилните думи в тях, глупак ли си?



тва е все едно да ядеш физически пилешко, а да си представяш, че е заешко. При тебе е същото работа между физическо и духово.

defender
01-15-2015, 18:16
Ето този свят на съзнанието населявам аз, и ти също впрочем, без значение дали си се "събудил" в него....

ще се събудя в него като умра и се освободя от тялото, тогава тялото отива в земята, а съзнанието там къде казваш ти, до тогава сме между земята и небето.

а ти казваш, че съзнанието ти е отишло някъде си, но още докато тялото ти е живо тук, ми не е нормално, не е, ти не приемаш себе си какъвто си сега в момента едно цяло между тяло и съзнание. Което означава, че сигурно и назорлем живееш.

DoctorSatan666
01-15-2015, 19:28
Аха, а как го навърза горните изречения, че и подбра правилните думи в тях, глупак ли си?
Не става дума за това, а за момента в които предполагаемо ще съм '"навързал нещата", като все едно съм открил таините на света, и сега просто ще си почивам, щото вече съм майстор на познанието. Навързването на нещата е опасна и непостижима задача, естествено не и за първия глупак които си е повярвал че именно неговата истина е истина за света. Опасна е защото, ако примерно не знаеш отговора на един въпрос, но допускаш, или вярваш, че отговора е едикакъв си, а после се появи друг въпрос и ти използваш отговора на първия, за да дадеш отговор на втория, и от втория на третия и т.н. и накрая имаш една система която има смисъл сама по себе си, но съвсем не значи че отговаря на реалността. Всъщност именно системите, които са най-сложни и кохерентни, всъщност се оказват погрешни. Това гласи и т.нар. Бръснач на Окъм - Не умножавай същностите излишно.
Та ето затова навързването е сложно - защото как навързваш, зависи от това какво вече си навързал.Само че отвреме на време трябва и да се поразвържат някой възли. Ами ако това което си навързал, не ти позволява развързване, както е в случая с религиите, тогава к'во праим? Ето тук идва самоосъзнаването - не да преживаваш мислите си, а да ги анализираш.

И в крайна сметка, каквото и да навържеш, винаги ще е малко или повече грешно, защото в една такава система действа ефекта на пеперудата - най-малкия грешен детайл предопределя провала на по-голямо ниво. А няма как човек да обхване толкова голямо количество от факти и принципи, че да изведе напълно адекватен модел на света, пък камо ли на човека. Всяка една система, призвана да даде модел, насока, решение и обяснение за света, може да се разложи до прости съждения, които не могат да бъдат доказани.



тва е все едно да ядеш физически пилешко, а да си представяш, че е заешко. При тебе е същото работа между физическо и духово.
Там е работата, че ако си крайно убеден че ядеш заешко, и вкусът му ще е като на заешко.

defender
01-15-2015, 20:26
Там е работата, че ако си крайно убеден че ядеш заешко, и вкусът му ще е като на заешко.

но това не променя факта, че живееш в лъжа. Това, че си изградил някаква лъжлива реалност, означава, че имаш и лъжливо щастие, а лъжливото щастие си е преоблечено нещастие.


ПП: примерно в тая лъжлива реалност може да станеш някакъв измислен свидетел на словото, хихи

DoctorSatan666
01-15-2015, 20:47
ПП: примерно в тая лъжлива реалност може да станеш някакъв измислен свидетел на словото, хихи

А ти как мислиш, че се появяват някакви измислени свидетели на словото?

defender
01-15-2015, 22:56
Не става дума за това, а за момента в които предполагаемо ще съм '"навързал нещата", като все едно съм открил таините на света, и сега просто ще си почивам, щото вече съм майстор на познанието. Навързването на нещата е опасна и непостижима задача, естествено не и за първия глупак които си е повярвал че именно неговата истина е истина за света. Опасна е защото, ако примерно не знаеш отговора на един въпрос, но допускаш, или вярваш, че отговора е едикакъв си, а после се появи друг въпрос и ти използваш отговора на първия, за да дадеш отговор на втория, и от втория на третия и т.н. и накрая имаш една система която има смисъл сама по себе си, но съвсем не значи че отговаря на реалността. Всъщност именно системите, които са най-сложни и кохерентни, всъщност се оказват погрешни. Това гласи и т.нар. Бръснач на Окъм - Не умножавай същностите излишно.
Та ето затова навързването е сложно - защото как навързваш, зависи от това какво вече си навързал.Само че отвреме на време трябва и да се поразвържат някой възли. Ами ако това което си навързал, не ти позволява развързване, както е в случая с религиите, тогава к'во праим? Ето тук идва самоосъзнаването - не да преживаваш мислите си, а да ги анализираш.

И в крайна сметка, каквото и да навържеш, винаги ще е малко или повече грешно, защото в една такава система действа ефекта на пеперудата - най-малкия грешен детайл предопределя провала на по-голямо ниво. А няма как човек да обхване толкова голямо количество от факти и принципи, че да изведе напълно адекватен модел на света, пък камо ли на човека. Всяка една система, призвана да даде модел, насока, решение и обяснение за света, може да се разложи до прости съждения, които не могат да бъдат доказани.

Но ето, че когато пишеш изречение и в него навързваш подбраните думи се получава и има положителен ефект, изглежда има някакъв оптимален вариант, който води до успех въпреки всички опасности от провал, то в това е изкуството.

DoctorSatan666
01-16-2015, 08:30
Но ето, че когато пишеш изречение и в него навързваш подбраните думи се получава и има положителен ефект, изглежда има някакъв оптимален вариант, който води до успех въпреки всички опасности от провал, то в това е изкуството.


Дори и да има провал в крайните изводи, което е твърде вероятно, ако не се вгледаш в изходните съждения, няма как да разбереш. Говоря за онези съждения, до които не може да се достигне по логичен път, но се приемат интуитивно за истинни по подразбиране, и служат за основа на всяка бъдеща интерпретация. Примерно, колко събития си приел подсъзнателно за факти, докато си ровил из нета? А колко докато си гледал телевизия, или пък си чел библията, или си чул от приятели, роднини? Ами от родителите ти, които са ти натрапвали мисли, още преди да си имал способноста да ги обмислиш? Колко от тези факти ти си осъзнал, като присъстващи в теб? Колко от тях си проверил лично, а не си ги възприел с пристрастие, само защото са имали смислена връзка единствено с други псевдо-факти? Осъзнаваш ли как тези факти определят начина и механизма на мислене, на достигане до повече и по-сложни идеи, на навързване т.е.?

defender
01-16-2015, 11:02
Ми аз съм поставил граници на ума така, че той и неговите там алгоритми дето говориш да не обезличават същността ми, това което съм аз.

Така, че дори и в ума да има всички тези капани, когато смиря и подчиня ума на същността ми, те сякаш отпадат, все едно както гръмопровод заземява падналия гръм без разрушения.
Но това не означава, че не мисля и не използвам ума, а че се старя ума да не се превърне в диктатор, демек да поддържам в себе си един вид демокрация, да го ева

баси, страшен извод направих, май не съм много добре, да го ева.

npp
01-17-2015, 19:12
има и неща, до които човешкият ум достига последен без помощта на истинския Бог, защото са духовни/невидими неща, ето защо правилната вяра е важна, когато се разсъждава относно нещата като цяло за да се достигне до съвършената истина директно, иначе можеш да се луташ до безкрай

AngelBelchev
01-19-2015, 09:08
ох не сте добре

npp
01-19-2015, 09:18
ох не сте добре

сатанист ли си?!, на външен вид приличаш на антон ла вей, а ми е чудно как някой въобще следва такива тотално скапани секти

AngelBelchev
01-19-2015, 10:19
0897 03 06 07 - д-р Теодосиев, психиатър

defender
01-19-2015, 10:56
ох не сте добре

а какво означава да сме добре
опиши човек който е добре и после го сравни с нас за да си видим ненормалностите
мерси,

defender
01-19-2015, 10:58
ох, толкова се вълнувам, давай

defender
01-19-2015, 11:19
ауе, а ако съм примерно 90 кила, а ако вдигна 120 кг от лежанка нормален ли съм уе?
тва означава, че вдигам 30 килограма повече от себе си, значи от това излиза след чиста математика, че трябва да съм с 25% по-нормален от самия себе си, тва нормално ли е?

в баси дилемата ме вкарваш.

AngelBelchev
01-19-2015, 11:48
Ок, ще се опитам да бъда кратък.
Религиите са пунта-мара. Единственото, което правят, е да разединяват хората и ми е меко казано смешно и странно да гледам как 1-2-3 цитират книги (Библия, Коран и т.н.), говорят за дяволи, за кое е превилно и неправилно. Аз по документи се водя християнин и какво от това? Гледам на християни, мюсюлмани, бели, черни, жълти с едни очи, пет пари не давам за религията им, за вашата, за моята. Често чета как един през друг си мерите пишките да покажете кой по-добре си е наизустил или преписал Библията. Защо? Какво доказвате? Наистина не мога да проумея защо си усложнявате така животите - какви капани, смирения, същности, майко мила... Ся... аз съм ПОСЛЕДНИЯ човек, който трябва да ви е съдник на вас, защото за мен религиите са едно нищо. Буквално нищо. Ако има Бог , той не би искал хората да се разединяват заради религия. Заради някаква си книжка, написана преди ъ62358735268е5 години, едитвана по 100 пъти. Бахти ентъртейнмънта, не е ли?
Джихад, Свещени войни, 5-годишни дрисльовци убиват невинни хора - не е редно нали? Неправилно е и 100% ще намерите някой абзац, който го потвърждава. Караибрахим бесния ще си отвори коранчето и ще прочете как видиш ли вЪрви да колиш и бесиш, гледай да се и взривиш и там горе девственици а у. Ами ако това е правилно и наистина камикадзето горе го чакат 100 несчупени джама? Откъде накъде неговото да е грях?
И ЧЕСТНО ама честно - сегашните ви религиозни разбирания, речи и изобщо начин на мислене помагат ли ви? Чувствате ли се щастливи, че знаете на коя страница от Библията какво пише? Или е както България пада от Швеция с 0:4 и по трибуните нашите се тупат в гърдите "Аз съм българче"?
Религия? И после поп как-му-беше-името си спира новото ауди и обяснява как на ден продавал не знам си колко хиляди свещи. Човешката душа не може да бъде ограничена с някаква си религия и ако вие смятате така - вие сте ограничените. Ти представяш ли си? Появяваш се на този свят, някой прилага обичай, наречен кръщаване. Някой ти слага етикет "християнин". Недай си боже задълбаеш във въпросната религия (наистина без значение коя е), фанатизираш се и нататък вече страшно, почват да те гледат странно и да те сочат с пръст. Кому е нужно?

Има и друг момент - аз лично поставям всичко под въпрос. Може би според някой не е редно да го правя това, но аз не съм този някой и не мисля да изповядвам неговата политика. Поставям под въпрос какво ям и пия, с какво ваксинират децата ни, защо в 99% от пастите за зъби фигурира доказано опасния флуорид. Също така да, поставям под въпрос и всичките тези глупави религии. Съжалявам, но за да повярвам в нещо, само защото масата народ го вярва и е написано черно на бяло - не ми е достатъчно. Не ми е достатъчно и на всеки 50 метра да построят църква, джамия и прочее храмове за да повярвам в каквото и да е и да кажа аз съм християнин или мюсюлманин или будист.

Религиите са един бизнес. Също като здравеопазването, транспорта, търговията.

defender
01-19-2015, 12:11
Често чета как един през друг си мерите пишките да покажете кой по-добре си е наизустил или преписал Библията. Защо? Какво доказвате?.

Нищо не доказваме, просто търсим себе си, отстояваме позициите, до които сами сме достигнали в това търсене.
И така по този път сме достигнали до религията и то съвсем естествено, точно както някой други хора достигат примерно до бодибилдинга и го превръщат във философия на живота си, защо го правят, ако това не е част от пътя им към самите себе си и да се чувстват готино.

Това да обвиняваш всички вярващи, защото някой си религиозен се е сбъркал и направил престъпление е все едно да се подиграваш на бадибилдърите, само затова, защото повечето мутри за физически яки парчета.

Разбираш ли колко тъпо ми звучи, когато някой почне да ме обвинява мене и религията ми, че някой си кретен счупил врата на друг човек, щото бил от друга религия. Тва е престъпление, а не вяра.

Аз не съм сигурен за какво повече убиват хората или правят други простотии - дали заради вярата си или заради пари и власт. А вече когато в религиите се намесят парите и властта, те често стават инструмент за прокарване на интереси.

И повечето вярващи много добре знаят това и се стараят да са предпазливи, друг е въпроса за хората, които хем уж вярват, хем не са добре запознати с материята, те лесно могат да станат инструмент за чужди интереси чрез злоупотреба с религията.

Но инструмент за прокарване на властови интереси може да стане не само злоупотребата с религията, но и с много други светски неща, а дали ще се хване зависи от всеки отделен човека.

AngelBelchev
01-19-2015, 12:21
Продължавам категорично да усещам за себе си, че религията е безсмислена. Надявам се да съм така и занапред.

defender
01-19-2015, 12:30
супер.

Fisherman
01-19-2015, 12:38
ако не беше пунта-мара обаче България нямаше да съществува а с нея и ти,религията обединява не обратното

питай Борис първи

махаш идеята за интелигентет създател и с кво оставаш?с нищо.взрив,частици, молекули които случайно се докоснали и оттам изникнало всичко живо
а да твърдиш,че живота е случаен е все едно да твърдиш,че той е безцелен,създаден ей така

ама щом има хора,които се надуват като атеисти,аз нямам нищо против,дори се кефа не безцелното съществуване и егоизма в който се давят те

AngelBelchev
01-19-2015, 12:48
А колкото до темата за безразборния секс - всеки сам си решава и който се опитва да дава тон в живота на разкрепостените - защо го прави? Завижда ли или просто обича да се бърка в чуждите работи. Че щом за него това работи и му е кеф - ми жив и здрав да е. Да приемем, че обичам всеки ден да съм с различна жена - хмм... не се чувствам виновен. Някой ще каже, че съм курвар и че само безразборен секс ме интересува и ще ме посочи обвинително с пръст. Ок и какво от това? Продължавам съвсем успешно да се чувствам невинен. А и кой казва, че безразборния секс е грешен и т.н.? Хора, които в живота си я са виждали гола жена, я не. Ако смятах, да живея техния живот, вероятно щях да се съглася. Ако бог не искаше да правим безразборен секс, а само веднъж с голямата ни любов, щеше да вземе някакви мерки относно половите ни органи. Но не го е направил. Само защото съответните писатели на свещените книги не са си доебали, не значи, че трябва да взимам думите им за чиста монета. И ще ти кажа защо - защото така се оставям на една книга да ми диктува живота, което просто няма как да стане.

AngelBelchev
01-19-2015, 12:53
махаш идеята за интелигентет създател и с кво оставаш?с нищо.взрив,частици, молекули които случайно се докоснали и оттам изникнало всичко живо


Ааа не, Fisherman, никъде не отричам съществуването на интелигентен създател - дори този създател да е олицетворен като "голям взрив". Отричам оковаването му в рамки (религии) и персонификации (духовни учители).

Не очаквах от теб въпроса "и с какво оставаш" обаче. Да речем, че отричам всичко и оставам с взрив и частици. Поправи ме ако греша, но ТРЯБВА ли да си наложа да вярвам в нещо само и само да не остана с нищо? Предпочитам нищото пред заблудата.

Не твърдя, че живота е случаен, но не твърдя и противното. Нека за момент приемем, че като казваме "живот" имаме предвид жива материя, в това число и животни, растения. Четох тия дни за някаква бактерия, която се е получила след куп съвпадения и случайности, удобни атмосферни условия и т.н. Тя вероятно не се кланя на бог и не изповядва религия, но ето я там - съществува. Виж, след няколко милиона години ако не сме унищожили планетата и ако въпросната бактерия развие "разум" колкото човешкия, може да измисли няколко тома дебели книги на различни езици.

defender
01-19-2015, 13:16
Ааа не, Fisherman, никъде не отричам съществуването на интелигентен създател - дори този създател да е олицетворен като "голям взрив".

ми аз лично не чувствам вътре в себе си взривоопасна атмосфера да ме напъва, ако чувствах нещо такова в себе си може би щеше да ме избие в някаква простотия да извършва.
Не мисля че човек е продукт на взрив или поне разумния човек.

npp
01-20-2015, 21:59
А колкото до темата за безразборния секс - всеки сам си решава и който се опитва да дава тон в живота на разкрепостените - защо го прави? Завижда ли или просто обича да се бърка в чуждите работи. Че щом за него това работи и му е кеф - ми жив и здрав да е. Да приемем, че обичам всеки ден да съм с различна жена - хмм... не се чувствам виновен. Някой ще каже, че съм курвар и че само безразборен секс ме интересува и ще ме посочи обвинително с пръст. Ок и какво от това? Продължавам съвсем успешно да се чувствам невинен. А и кой казва, че безразборния секс е грешен и т.н.? Хора, които в живота си я са виждали гола жена, я не. Ако смятах, да живея техния живот, вероятно щях да се съглася. Ако бог не искаше да правим безразборен секс, а само веднъж с голямата ни любов, щеше да вземе някакви мерки относно половите ни органи. Но не го е направил. Само защото съответните писатели на свещените книги не са си доебали, не значи, че трябва да взимам думите им за чиста монета. И ще ти кажа защо - защото така се оставям на една книга да ми диктува живота, което просто няма как да стане.

принципно си прав за това, поне донякъде, защото наистина естествено потребление (изключвайки случаите когато се причинява зло на съжителя/ближния), което е вредно за едни, може и да не е така/толкова вредно за други, но имаше и бесовски духове, които действуваха в половия живот на разни човеци през/чрез системата и дейността на духовното беззаконие, поради което сексът не беше за препоръчване, защото много хора се оказаха развратени по малко или много пагубен за тях и други начин, дори имаше цели пандемии от болести като хомосексуализма, и дори престъпления каквото се оказа и педофилията, и пр., а що се отнася до вярата/религията, все пак има разлика между правилната вяра в истинския Бог, чиято цел е неволите да бъдат съкратени до максимум, не само за настоящата вечност, но и за всяка следваща, докато човешката(666) религия/духовност е онази, която докара влошаване на света, а не само благодат за изобилен и вечен живот на всички в истинския Господ Бог

AngelBelchev
01-21-2015, 05:58
принципно си прав за това, поне донякъде, защото наистина естествено потребление (изключвайки случаите когато се причинява зло на съжителя/ближния), което е вредно за едни, може и да не е така/толкова вредно за други, но имаше и бесовски духове, които действуваха в половия живот на разни човеци през/чрез системата и дейността на духовното беззаконие, поради което сексът не беше за препоръчване, защото много хора се оказаха развратени по малко или много пагубен за тях и други начин, дори имаше цели пандемии от болести като хомосексуализма, и дори престъпления каквото се оказа и педофилията, и пр., а що се отнася до вярата/религията, все пак има разлика между правилната вяра в истинския Бог, чиято цел е неволите да бъдат съкратени до максимум, не само за настоящата вечност, но и за всяка следваща, докато човешката(666) религия/духовност е онази, която докара влошаване на света, а не само благодат за изобилен и вечен живот на всички в истинския Господ Бог

Да...ок... вярвай в научна фантастика и си усложнявай живота щом искаш.

defender
01-21-2015, 10:15
Да...ок... вярвай в научна фантастика и си усложнявай живота щом искаш.
може да не се нарича усложнение, а разсъждение

ами да, разсъждението е доста усложняващо нещо, викаш друго си е да се отдадеш на първичното.

даеЙба та религия ш`ма кара да мислим.

AngelBelchev
01-21-2015, 12:20
може да не се нарича усложнение, а разсъждение

ами да, разсъждението е доста усложняващо нещо, викаш друго си е да се отдадеш на първичното.

даеЙба та религия ш`ма кара да мислим.

Че мислим - мислим, но за смислени неща. Както и да го погледна, повече полза изкарвам от първичното. Вие си разсъждавайте над казуса за религиите и безразборния секс колкото си искате докато хората си правят густото. Телата са си техни, нали?

defender
01-21-2015, 12:23
ок

Fisherman
01-21-2015, 14:14
Че мислим - мислим, но за смислени неща. Както и да го погледна, повече полза изкарвам от първичното. Вие си разсъждавайте над казуса за религиите и безразборния секс колкото си искате докато хората си правят густото. Телата са си техни, нали?

правилно,тъпите животни са си тъпи животни

npp
01-21-2015, 19:26
Че мислим - мислим, но за смислени неща. Както и да го погледна, повече полза изкарвам от първичното. Вие си разсъждавайте над казуса за религиите и безразборния секс колкото си искате докато хората си правят густото. Телата са си техни, нали?

това не пречи и да допринасяме поне с нещо добро за всеобщото благо т.е. в допълнение към това да живеем живота си

AngelBelchev
01-22-2015, 06:15
ок

Котка
01-22-2015, 15:31
лол

anonymous895156
01-23-2015, 18:36
може да не се нарича усложнение, а разсъждение

ами да, разсъждението е доста усложняващо нещо, викаш друго си е да се отдадеш на първичното.

даеЙба та религия ш`ма кара да мислим.

само не принизявай философията до нивото на религията, нямат нищо общо
едното е наука/изкуство за задаване на въпроси и търсене на истината, другото - сет от сляпо приемани догми, написани от странен човечец, който е решил, че е открил последната, и дори не се е обосновал за неадекватните си "заповеди" като хората, само ги е накарал да звучат красиво и да са удобни. а единственото нещо, което поддържа извратената му идеология жива в тези времена, е неосъзнатият страх на хората

anonymous895156
01-23-2015, 18:41
питай Борис първи

да, страхотен човек, истинско постижение си е да избиеш цялата интелигенция, да наложиш на хората нещо насила и да изтръгнеш цвета на нацията си

Fisherman
01-27-2015, 17:19
да, страхотен човек, истинско постижение си е да избиеш цялата интелигенция, да наложиш на хората нещо насила и да изтръгнеш цвета на нацията си

кой и къде е избил педал

defender
01-27-2015, 18:36
Народа приел Православието, но само болярите искали да убият царя, защото православието не им отървало (все пак любов към ближния им казвало то), обаче заговора им не успял, царя се измъкнал и после по законите на тогавашната власт се казвало, че който се бил опитал да убие царя трябвало да бъде осъден на смъртно наказание (просто такъв бил закона).
Тоест те не били убити защото не искали да приемат Православието, а защото се били опитали да убият царя, а такъв бил закона.

defender
01-28-2015, 21:06
едното е наука/изкуство за задаване на въпроси и търсене на истината, другото - сет от сляпо приемани догми, написани от странен човечец,

много неща може да се проверят и философски, но зависи и от човека колко опит и обща култура има, а и да не се подведе.

defender
01-29-2015, 23:24
Защо в западна Европа започнаха да казват на хората не мъж или жена, а "безполови същества", след като телата на хората очевадно и природно по дефоут са си полови, всяко тяло си има полова система и член, това е все едно да отричаш реалността? Аз да виждам с очите и да мога да докосвам с ръцете си, че тялото ми има "пенис", а те ми казват, че съм безполов, е, на кое да вярвам. Кво, да съм лицемер ли.

Как да отрека, че тялото ми действително има пол даден от природата, дори и на психиката ми да не й се иска.

То на психиката ми може да не й се иска и да съм с черни очи. Тва означава ли, че тялото ми е без очи, ми това вече си е направо фантазия.