PDA

View Full Version : Българската Армия - постъпване



marian.dimitrov3
03-04-2014, 13:01
Здравейте,
Това е въпрос специално към военно-служещите.Значе на 17 съм след няколко месеца ставам на 18г. искам да знам какви са условията за постъпване в Българската Армия,до колкото знам са нужни : завършено средно образование с дипломата, и се държат някакви физически и психически изпити. Какъв успех ти е нужен,къде трябва да отида да кандидатствам,общо взето кой, каквото знае да ми каже. Моля да не ме заливате с коментари от типа : "взимаш пушката и кумуфлажа и си военен" и т.н. Наистина съм заинтересован и тези коментари не са ми от полза :)

Auriss
03-04-2014, 13:42
80>IQ>60

dimitar_ak
03-04-2014, 14:00
http://vpzahariev.99k.org/Soldier.html

DieselBlood
03-18-2014, 21:45
Трябва да имаш акъл, колкото амеба.

s0b1esk1
03-22-2014, 20:19
аз ще те посъветвам да не се занимаваш с българската армия. няма по-смешна от нея и мисия ще видиш през крив макарон. кандидатствай за наемник във френския чуждестранен легион. там е истината, но е малък шанса да оцелееш до края на договора ти

an7raks
03-22-2014, 20:32
аз ще те посъветвам да не се занимаваш с българската армия. няма по-смешна от нея и мисия ще видиш през крив макарон. кандидатствай за наемник във френския чуждестранен легион. там е истината, но е малък шанса да оцелееш до края на договора ти

И за чии му е да ходи по мисии? :lol:
Що да не си гледа кефа и да си взема заплатата, ами да ходи за чужди интереси да си рискува живота? Да не говорим, че и тези, които оцелеят след мисия са вече половин човеци... То не че не пращат и наши момчета, за да им е на американците долар галона, де, ама...

anonymous708973
03-22-2014, 22:51
И за чии му е да ходи по мисии? :lol:

Щото това му е единственият шанс да види малко пари накуп, например.
Рискуване на живота, половин човеци.. вземи се огледай малко, пълни глупости са това. От американските филми ли си градиш представите, не знам, ама прекалено фаталистично ги представяш нещата.

draid
03-22-2014, 23:31
Щото това му е единственият шанс да види малко пари накуп, например.
Рискуване на живота, половин човеци.. вземи се огледай малко, пълни глупости са това. От американските филми ли си градиш представите, не знам, ама прекалено фаталистично ги представяш нещата.

В интерес на истината, това до голяма степен зависи от късмета ти на тая мисия ;)

anonymous708973
03-23-2014, 08:01
Вярно е донякъде, но мисията далеч не представляват това, което виждаме по американските филми.
Цели дивизии (?) се върнаха живи и здрави.

yakuza_
03-23-2014, 20:49
Един познат беше в армията, явно добре ги хранят, защото задника му беше станал двоен.

anonymous708973
03-23-2014, 23:12
Хм, учудва ме това, честно казано.
Какъв е? В смисъл... роля/професия/разпределение, каквото там се казва.

girlwithblueeyes
03-24-2014, 08:25
Аз пък се чудя с кой очи някои изпращат човек на място като Френският легион .Трябва да имаш жестоко здрава психика за там .Шанса да умреш е много по-голям от този ако учиш в която и да е военна академия. В началото те нямат аз нищо мисля че след 3-4 години чак започваш да имаш вече някакъв статут.Условията и самото обучение са брутални и далеч не са за всеки колкото и да са мисли че ще се справи.Аз лично не бих посъветвала човек да ходи там особено пък ако има приятелак или много държи на близките си. Не знам колко години от постъпването там въобще никой не го вълнува имаш ли семейство или не. В мойта академия имаше 2 момчета които са учили там и казват че повече не биха го повторили а това са обучени хора . Така че си правете сметката къде отивате .Има страшно добри военни училища по между другото .

draid
03-24-2014, 09:19
Ами имам приятелка на която бившия е там и да ти кажа, той сам си иска, макар че има и детенце вече. Парите които дават са доста добри.


Вярно е донякъде, но мисията далеч не представляват това, което виждаме по американските филми.
Цели дивизии (?) се върнаха живи и здрави.

Всичко опира до късмет отново, това че са се завърнали много хора живи и здрави не е гаранция за нищо. И дядо ми се е върнал жив и здрав от фронта ама това означава ли, че е натоварен психически ? Като сапьор във ВСВ ми е разказвал доста неща, които няма как да не те променят след като ги видиш и усетиш. Не забравяй, че загинаха и наши военнослужещи покрай интересите на американците.

girlwithblueeyes
03-24-2014, 09:31
В случая посттравматичният стрес играе огромнa роля . Много са смешни твърденията от рода че военните си взимали голяма заплата и всичко им е наред .Иска се огромна сила на духа и воля за да си военен особено пък да идеш на мисия .Отиваш там и си с ясното съзнание че отиваш на война и може да те убият .И факти като този че предишни отряди са се върнали живи и здрави не трябва да бъде успокоителен .

anonymous908491
03-24-2014, 14:42
Трябва да имаш акъл, колкото амеба.

Обиждаш амебите, и те не са толкова тъпи.


В случая посттравматичният стрес играе огромнa роля . Много са смешни твърденията от рода че военните си взимали голяма заплата и всичко им е наред .Иска се огромна сила на духа и воля за да си военен особено пък да идеш на мисия .Отиваш там и си с ясното съзнание че отиваш на война и може да те убият .И факти като този че предишни отряди са се върнали живи и здрави не трябва да бъде успокоителен .

Хахахахахаха, само някой, който не е бил в казармата, ще напише толкова простотии.

anonymous708973
03-24-2014, 16:39
В случая посттравматичният стрес играе огромнa роля . Много са смешни твърденията от рода че военните си взимали голяма заплата и всичко им е наред .Иска се огромна сила на духа и воля за да си военен особено пък да идеш на мисия .Отиваш там и си с ясното съзнание че отиваш на война и може да те убият .И факти като този че предишни отряди са се върнали живи и здрави не трябва да бъде успокоителен .

Предполагам, твоето момче не е към Българската армия?
Щото нашите военни взимат смешни пари и затова се бутат зорлем по мисии, защото там виждат малко повече, ама ако ти кажа колко платиха на един познат за над 6-месечна мисия, през която охраняваха летището в Кабул, ще паднеш от стола от потрес.

SNikolov_Rugby
03-24-2014, 16:39
Не виждам за какво спорите за мисии и къде по хубаво било и къде не. Момчето иска да стане редови войник. Те не ходят по мисии а се разпределят в поделения в цяла България където има места.

До колкото знам при военните е почти както в системата на МВР.
Трябва да не си криминално проявен. Да имаш българско гражданство. Да отговаряш на физическите критерии за ръст и тегло. Държи се психо тест. Физически тест/бягане 1000 метра, лицеви опори, коремни преси и клякания/. Ако издържиш тестовите те пращат в академия на обеченеи /6мес./ и вече те назначават някъде.
Потърси в сайта на армията за по точна информация или в сайта на МВР.

girlwithblueeyes
03-25-2014, 08:49
Инка
Не е към българската армия но мисълта ми беше друга . Явно моето мнение за военните се различава от това на повечето форумци тук .

klimatronik
03-25-2014, 09:20
Инка
Не е към българската армия но мисълта ми беше друга . Явно моето мнение за военните се различава от това на повечето форумци тук .

има всякакви.. има такива, които ходят, защото следват някакви идеали и правда, има други, които защото ги влече идеята за участие в екстремно преживяване, за армейски живот... но във всички случаи никъде не са фактор само парите..

А към автора.. Редови войник не се става трудно, стига да те приемат, ако има места и средства да издържат, защото следват разни бройки, но до там - ще си принуден да изпълняваш заповеди като животно и до там. Те търсят впрочем такива, без много мозък. Виж, друго е обаче да запишеш висше, да станеш офицер.

Проблемът е, че армията ни днес е изцяло зависима от НАТО и никой не те пита какво мислиш ти по-въпроса..

girlwithblueeyes
03-25-2014, 09:24
Това се опитвам и аз да каза всъщност .Идеята че всички са там за парите е доста крайна .

s0b1esk1
03-25-2014, 13:25
момичето със сините очи
чуждестранния легион не е училище. това е армия от наемници с първоначален 5 годишен договор. обучението ти трае 4-6 месеца и после те разпределят по дивизиите. където има война или конфликт там първо пращат легионерите. ако си запазиш психиката и живота след изтичането на договора ти после всички врати са ти отворени

антракс
ти си той на заплатката от 400лв и си гледай кефа.

пантерке
представи си следната картинка:
войник вързан с въже през гърдите с отрязани пръсти и уши го потапят в сярна киселина до кръста, отвратителни крясъци, след 3 минути го издърпват и червата му увисват от долната част на корема докато моли да го убият.
дали ще си нормална ако виждаш ежедневно такива ситуации?

girlwithblueeyes
03-25-2014, 13:31
Знам че не е училище . Там ги набират всякакви .Аз казах че шанса там да умреш е много по-голям от този ако учиш във военна академия. С другото съм съгласна .

А това последното можеше да си го спестиш всъщност .

yakuza_
03-25-2014, 16:17
Хм, учудва ме това, честно казано.
Какъв е? В смисъл... роля/професия/разпределение, каквото там се казва.

нямам идея какъв точно беше, но явно храната е добра

anonymous908491
03-25-2014, 18:01
А това последното можеше да си го спестиш всъщност .

Или да го напише в някоя тема за разкази, защото е точно художествена измислица.

anonymous708973
03-25-2014, 19:41
пантерке
представи си следната картинка:
войник вързан с въже през гърдите с отрязани пръсти и уши го потапят в сярна киселина до кръста, отвратителни крясъци, след 3 минути го издърпват и червата му увисват от долната част на корема докато моли да го убият.
дали ще си нормална ако виждаш ежедневно такива ситуации?

Това къде?

Баща Ти
03-25-2014, 20:04
Ей, да ви еба у форумните путки.
Момчето си е направило житейския избор, какво ви засяга вас да коментирате, колко било зле да си войник?
Каквото и да говорим, никой от вас няма топките (буквално или преносно) да изкара и 6 месеца служба.

anonymous908491
03-25-2014, 20:34
Каквото и да говорим, никой от вас няма топките (буквално или преносно) да изкара и 6 месеца служба.

Хахахахахха
Търсили са ме с ВКР, имам присъда от военен съд, комадира го наказваха няколко пъти заради мен, напих се още преди да дам клетва и куките ме връщаха в поделението. Само в дисципа не успяха да ме вкарат, защото имах стабилни връзки.
Не знам дали имам топки, но ти нямаш акъл.

Баща Ти
03-25-2014, 20:41
Хахахахахха
Търсили са ме с ВКР, имам присъда от военен съд, комадира го наказваха няколко пъти заради мен, напих се още преди да дам клетва и куките ме връщаха в поделението. Само в дисципа не успяха да ме вкарат, защото имах стабилни връзки.
Не знам дали имам топки, но ти нямаш акъл.

Филмар, недей говори кой какво има. Льоьльо

anonymous908491
03-25-2014, 20:44
Ти имаш всичко нужно, за да станеш професионален войник, те искат едно нещо- куха тиква, каквато ти имаш.

Баща Ти
03-25-2014, 20:51
Ти имаш всичко нужно, за да станеш професионален войник, те искат едно нещо- куха тиква, каквато ти имаш.

Забавен.

draid
03-25-2014, 21:40
Това къде?

Чечня например, особено до преди няколко години. Хората по време на война стават изключително жестоки, особено някой народности.

s0b1esk1
03-26-2014, 08:59
Това къде?

не ме карай да вадя видео клиповете...

klimatronik
03-26-2014, 10:33
Ili puk odrqzvane na glava s nojche ....
inache chechencite sa si iskali nezavisimost..

an7raks
03-26-2014, 21:07
Хахахахахха
Търсили са ме с ВКР, имам присъда от военен съд, комадира го наказваха няколко пъти заради мен, напих се още преди да дам клетва и куките ме връщаха в поделението. Само в дисципа не успяха да ме вкарат, защото имах стабилни връзки.
Не знам дали имам топки, но ти нямаш акъл.

Че то като имаш връзки, не се искат много топки, за да правиш простотии... Даже се иска истинска путка, за да чакаш на някой да те вади от кашата...
Пантерке, драйд ме изпревари. Прочети малко разкази за конфликта там.

anonymous908491
03-26-2014, 22:31
Че то като имаш връзки, не се искат много топки, за да правиш простотии... Даже се иска истинска путка, за да чакаш на някой да те вади от кашата...


Духач, въобще разбра ли ми коментара ? Естествено, че за дисципа ще пусна връзки, но всичко останало съм си го изкарал.
Такива като теб знаеш ли как се забавляват в казармата, с лапане на пишки. Ти ако беше при мен, щеше също да ми го лигавиш и да искаш още.

dimitar_ak
03-27-2014, 12:35
Аз пък съм много навит да върнат наборната служба, че напоследък мъже не останаха. Само вирипишковци.

klimatronik
03-27-2014, 17:16
Аз пък съм много навит да върнат наборната служба, че напоследък мъже не останаха. Само вирипишковци.

имаше теми за това, и аз съм ЗА, но ако питаш децата, а и много хора на средната възраст, които са били в казармите по време на прехода - трудно ще стигнем до демократично връщане на казармите. Първо и най-важното е, че никой няма интерес от народа и държава ни в нашата родна политика, второ - веднага ЕС ще ни натиснат. Народ без оръжие винаги е бил идеалния роб.

s0b1esk1
03-27-2014, 20:40
на момчето едва ли му пука за политиката, ЕС, БГ и там вашите илюминати.
по-добре му давайте съвети за договори и пари.
след службата ти в легиона кандидатствай в редиците на Блекуотър и ти гарантирам, че ще имаш толкова пари колкото не можеш да изхарчиш

an7raks
04-10-2014, 17:44
Духач, въобще разбра ли ми коментара ? Естествено, че за дисципа ще пусна връзки, но всичко останало съм си го изкарал.
Такива като теб знаеш ли как се забавляват в казармата, с лапане на пишки. Ти ако беше при мен, щеше също да ми го лигавиш и да искаш още.

Пхахах, точно пък такива като тебе, ако се паднат на място, където нямат връзки, се давят в кръв и сперма или седят свити в миша дупка... Тея ги разправяй на дедовия... Какви като мен лапали пишки викаш?! :lol: Какъв съм аз, я ми обясни, белким и аз науча нещо ново за себе си?!
Щото аз мога да ти кажа ти какъв си, според това, което пишеш...
Смешка...

anonymous908491
04-10-2014, 21:26
където нямат връзки


Не е хубаво да се завижда, не е моя вината, че си роден на село и си учил как се пасат овце.



Щото аз мога да ти кажа ти какъв си, според това, което пишеш...


Какво работиш, врачка по телевизията ли ?
Точно такива като теб са ми духали, защото много ти знае устата, но след два шамара клякаш и го лапаш.

an7raks
04-11-2014, 08:30
Не е хубаво да се завижда, не е моя вината, че си роден на село и си учил как се пасат овце.



Какво работиш, врачка по телевизията ли ?
Точно такива като теб са ми духали, защото много ти знае устата, но след два шамара клякаш и го лапаш.

Да, мога И да паса овце и пак ще съм повече от паляк, дето се прави на интересен, когато има кой да стои зад него...

anonymous908491
04-11-2014, 11:20
когато има кой да стои зад него...

Сякаш е моя вината, че нямаш семейство и приятели, сигурно го заслужаваш.

Auriss
04-11-2014, 11:27
ахуахуах rekt :lol:


Момчето си е направило житейския избор, какво ви засяга вас да коментирате, колко било зле да си войник?

по професионални убийци ще плюя при всеки удобен случай. soz

anonymous708973
04-11-2014, 12:31
Абе... ако бях мъж, нямаше много да се хваля, че са ми духали мъже.

Just sayin'

yakuza_
04-11-2014, 15:31
Абе... ако бях мъж, нямаше много да се хваля, че са ми духали мъже.

Just sayin'

В моя град един накара друг (който не е добре психически) да му лапа за 1 цигара, направи си и клип и накрая не му дал цигарата, ама тъпака пращал клипа на неговите авери и накрая някакъв полицай го видял и го прибраха (Белене му е 2-ри дом и дори да удари някой го връщат там веднага).

an7raks
04-11-2014, 20:37
Сякаш е моя вината, че нямаш семейство и приятели, сигурно го заслужаваш.
so sad
:cry:

anonymous908491
04-13-2014, 20:29
Абе... ако бях мъж, нямаше много да се хваля, че са ми духали мъже.

Just sayin'

Продължаваш да ползваш думи, на които не разбираш смисъла. Ще ти дам и пример, с който не целя да те обидя, ако това си помислиш.

Ти би се похвалила, че си духала на някой, но аз не бих се хвалил, че някоя/й ми е духал.
Или друг:
Мъж и жена си купуват обувки. На другия ден мъжът обува обувките, за да отиде на работа, а жената ги обува, за да отиде да се похвали.

Или обобщено- Не се хвалиш с неща, които са ти правили, а с такива, с които си надскочил някое твое постижение.


В моя град един накара друг (който не е добре психически) да му лапа за 1 цигара, направи си и клип и накрая не му дал цигарата, ама тъпака пращал клипа на неговите авери и накрая някакъв полицай го видял и го прибраха (Белене му е 2-ри дом и дори да удари някой го връщат там веднага).

Хахахха, дали сам си вярваш на тая глупост. В България не е подсъдно да преебеш(буквално) някой, който не е добре с главата.

anonymous708973
04-13-2014, 23:53
Ти би се похвалила, че си духала на някой, но аз не бих се хвалил, че някоя/й ми е духал.


Да, ти хич не се похвали, извинявай. Само спомена, че такива като него са ти духали.
И ако смяташ, че жените се хвалим с това, значи не си добре с главата.

Не, забележката ми беше със съвсем очевидна цел - ако си хетеросексуален мъж и друг мъж ти е правил орална любов, това не говори никак добре за теб. Не знам дали не можем да се разберем или говорим за две различни неща.

an7raks
04-16-2014, 18:30
Или обобщено- Не се хвалиш с неща, които са ти правили, а с такива, с които си надскочил някое твое постижение.


Значи свирка от мъж е надскачане на твое постижение?

anonymous908491
04-16-2014, 22:55
ако си хетеросексуален мъж и друг мъж ти е правил орална любов, това не говори никак добре за теб.

Хахахаха, от какво да ме е срам, устата си е уста, няма значение мъжка или женска.
Освен това и най-залупения педал, ще духа в пъти по-добре от най-голямата курва.


Значи свирка от мъж е надскачане на твое постижение?

Свирка от теб не е постижение, а ежедневие.

an7raks
04-17-2014, 11:06
Хахахаха, от какво да ме е срам, устата си е уста, няма значение мъжка или женска.
Освен това и най-залупения педал, ще духа в пъти по-добре от най-голямата курва.



Свирка от теб не е постижение, а ежедневие.

Хахах, добре, палавнико!

anonymous708973
04-17-2014, 11:53
Хахахаха, от какво да ме е срам, устата си е уста, няма значение мъжка или женска.
Освен това и най-залупения педал, ще духа в пъти по-добре от най-голямата курва.

Хубаво е човек отрано да осъзнае сексуалната си ориентация, браво.

Ivaaaaa
04-18-2014, 09:31
хахахаха
баси
евала на папугайчо за признанието, че му харесват хомо ласките
тъпо е, че парадира с връзки
баси

anonymous908491
04-23-2014, 10:10
Хубаво е човек отрано да осъзнае сексуалната си ориентация, браво.

Дам, сексуалната ми ориентация е пръч, ако твоята е коза, ще си направим ли прасенца ?
Осъзнаваш ли, че има травестити, които без грим изглеждат много по-женствени и секси, отколкото си ти с грим.


хахахаха
баси
евала на папугайчо за признанието, че му харесват хомо ласките
тъпо е, че парадира с връзки
баси

Ако бях зоофил, щях да изпитвам сексуално влечение и към теб.