PDA

View Full Version : Как да я заговоря ?



MannieG
03-04-2014, 16:45
Ситуацията е следната:
4-5 групи караме лекции в една зала, и си харесах една колежка, обаче работата е там, че не я познавам, постоянно я зяпах колко е хубава, че като се прибрах я намерех във фейсбук от една група където сме всички, които караме лекциите. Имаме общи интереси, аз обичам спорта, пък и гледам че тя е завършила спортно училище. Предната седмица се издокарах, тя пък взе, че не дойде...и незнам сега тази седмица като дойде как да я заговоря, някак си ми изглежда сложно да отида да седна до нея и да я заприказвам, понеже ми е малко завързан езика... кофти ми е...дайте някакви предложения как да я заприказвам и да тръгне приказката :) :) :)

RapExotic
03-04-2014, 22:03
Намери обща тема за разговор и чрез общи познати я заговори. В последствие може да преминете към общи занимания като спортуване, учене, кафета ..

102
03-05-2014, 10:39
издокарал си се
тя не дошла
плесни си един шамар

Cооkie
03-05-2014, 11:01
Или просто седни до нея по време на някоя лекция и я заговори за нещо, свързано с лекцията, или ако имате общи познати ползвай тях, или ако нямате такива и просто не можеш да я заговориш, заговори нейна приятелка :D Не е кой знае каква философия :D

102
03-05-2014, 11:07
abe tq ne e дошла ве алоооо единственото което ше й кажа е да ми яде краката ;д

Didko_Beats
03-05-2014, 11:15
Предната седмица се издокарах, тя пък взе, че не дойде...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

По време на някоя лекция седни до нея ,направи се на цапнат и питай това-онова за лекцията 8-) и все ще завържеш някакъв разговор

BeTheOne
03-05-2014, 11:59
Да можеш да комуникираш с някого е въпрос най-вече на нагласа. Колкото по-специална я правиш в съзнанието си, толкова по-трудно ще ти е да направиш първите стъпки. Следователно първото нещо е да не я поставяш на пиедестал, преди дори още да си я опознал.

Едното издокарване няма да направи кой знае какво относно запознанството ви, така че това е малко излишно. По-скоро доброто обличане трябва да е част от ежедневието ти. Под добро обличане разбирай изкъпан и чист, изпран, с дрехи по мярка съчетани подходящо. Тук трябва да кажа и спретнат - с поддържана прическа, подрязани нокти, чисти ръце, избръснат.

Първите ви контакти може изобщо да не са свързани с това, че я харесваш. Представи си, че си на купон. Някой ти казва, че ето онова момче там харесва спорта (филма, музиката .... ) която ти харесваш. Какво ще направиш? Ще отидеш да обмениш опит, впечатления, клюки... Същото е с момичетата.

Когато си говориш с момиче по такава "неутрална" тема разбираш дали има багаж или е само добре на външен вид. По същия начин момичетата (които знаят, какво правят) изследват момчетата. Правят и така наречените "шит тестове" за да видят дали ставаш.

Друго нещо, е че няма значение, какво ще кажеш отначало - важно е как ще продължиш. Трябва да си подготвен да продължиш разговора с нещо, за да не се окажеш в ситуация "Здрасти.... ъъъъ.... чао". Темите могат да бъдат най-различни. Има някои теми, които по принцип не е добре да започваш при първите срещи. Това са политика, религия, расова принадлежност, различни видове дискриминация.


Поздрави!


BeTheOne

baby_baby
03-06-2014, 16:22
Или просто седни до нея по време на някоя лекция и я заговори за нещо, свързано с лекцията, или ако имате общи познати ползвай тях, или ако нямате такива и просто не можеш да я заговориш, заговори нейна приятелка :D Не е кой знае каква философия :D

Това

SpiritInBlack
03-06-2014, 17:13
В университет е особено лесно, но няма еднозначен отговор - кажи и това и това , направи другото и работата е готова. Аз ще ти кажа едно, а момичето ще очаква друго (щото момичетата са различни, нали знаеш ) и после ще кажеш " спирите, ти така ми каза да направя. Гледай да ти е забавно на теб и на тези около теб, пък другото идва от самосебе си Ако се срамуваш да отидеш по време на лекцията и да седнеш до нея пред колежките и , дръпни я на почивката с нещо от рода на "готова ли си за интересни разговори " и я занимавай малко. Или просто запалете цигара на двора.