PDA

View Full Version : Може ли да ме изключат ?



Chichi
03-04-2014, 18:06
Здравейте ,
имам един проблем , който ме мъчи от много време , та ето го и него : Много отсъствам от училище ,много често боледувам , в началото на годината се наложи да ме оперират в чужбина и отсъствах дълго време и като се върнах много ми се подиграваха , а класната ми направи проблем . Наскоро се наложи да ми взимат кръв и се оказа , че съм болна и трябва да влизам в болница за да ми правят изследвания и след това най-вероятно операция . Та проблема ми е могат ли да ме изключат и има ли начин да завърша по друг начин ( с изпити ) , защото като се върна в училище не искам да ми се подиграват или да ме съжаляват !

Ivaaaaa
03-04-2014, 18:11
няма да те изключат, но можеш да минеш на самостоятелна форма.

Chichi
03-04-2014, 18:15
Имам един глупав въпрос , та той е : Дали ще ми стигне времето (3 месеца) да науча и да мина изпитите , защото предметите са много , а времето е малко ?

102
03-04-2014, 18:17
не минавай на самостоятелна
ш са справиш

Chichi
03-04-2014, 18:28
Да но не искам да ми се подиграват . До сега не съм казала на никой в какво положение съм , затова ми се подиграват , а ако им кажа ще започнат да ме съжаляват . Отгоре на всичкото и учителите също ме тормозят ...

TheMan9191
03-04-2014, 18:37
Кой клас си?

Chichi
03-04-2014, 18:44
8ми клас съм .

Yogurt
03-05-2014, 20:38
3 месеца са достатъчно време, стига да искаш, да си организирана и сериозна.Можеш да си направиш своя система на учене, никой не е казал че програмата изготвена от училището ти е перфектна и, че в училище ще получиш нещо добро и качествено като образование.8ми клас е наистина важен, защото в някои страни като кандидатстваш за университет ти искат оценките от 8ми клас.Така..Има един сайт- ucha.se , той е платен - 3-6 лв на месец, но можеш да научиш много от него.Има ги всичките предмети освен български език и литература, систематизирани са и има упражнения в края на всеки урок.Според мен трябва да сложиш основата на нещата, които се учат в училище като прочетеш всички учебници до край без да пишеш планове и т.н, а просто да усвояваш материала.За това съм сигурна, че ще ти стигне един месец.Приеми учебниците като книги, които са ти приятни и интересни, защото наистина са такива.След всичко това започни да се упражняваш, попълвай празни места в учебни тетрадки, прави онлайн тестове..и така.Преглеждай уроците в сайта, който ти показах и съм абсолютно сигурна, че ще успееш.А за съучениците..хм..На тях не им пука за теб и не знаят какво ти е и въпреки това те упрекват и ти се подиграват.Майната им...Важната си ти.Погрижи се за себе си.Имай воля и не позволявай да се държат така с теб.И все пак постигни това, което те не очакват. Успех ;)

haritov
03-05-2014, 20:44
няма страшно имал съм подобни съученици

учителите са хора и ще ти помогнат няма да те оставят или да те изключат

не се притеснявай ако трябва се обади да се разберете как ще станат нещата

MsMiracle
03-05-2014, 21:08
За какво за Бога ти се подиграват? Що за идиотщина?

Говори най-малко с класната си, по-добре да знае, че имаш повече от основателни причини да отсъстваш.

MasOyama
03-05-2014, 21:11
ако твоите родители имат парична възможност могат да те запишат в частно училище където ще започнеш на чисто и никой няма да те познава. наистина е гадна ситуацията

ако се върнеш в старото си училище не им обръщай внимание на подигравките и просто ги сметни за жалки хора които няма да стигнат доникъде :smt023 да се подиграваш на болежките на останалите е да нямаш сърце и това им е достатъчно да обезмисли съществуването им :smt023 и не падай духом :smt023 трудното тепърва предстои ;)

Chichi
03-06-2014, 07:43
3 месеца са достатъчно време, стига да искаш, да си организирана и сериозна.Можеш да си направиш своя система на учене, никой не е казал че програмата изготвена от училището ти е перфектна и, че в училище ще получиш нещо добро и качествено като образование.8ми клас е наистина важен, защото в някои страни като кандидатстваш за университет ти искат оценките от 8ми клас.Така..Има един сайт- ucha.se , той е платен - 3-6 лв на месец, но можеш да научиш много от него.Има ги всичките предмети освен български език и литература, систематизирани са и има упражнения в края на всеки урок.Според мен трябва да сложиш основата на нещата, които се учат в училище като прочетеш всички учебници до край без да пишеш планове и т.н, а просто да усвояваш материала.За това съм сигурна, че ще ти стигне един месец.Приеми учебниците като книги, които са ти приятни и интересни, защото наистина са такива.След всичко това започни да се упражняваш, попълвай празни места в учебни тетрадки, прави онлайн тестове..и така.Преглеждай уроците в сайта, който ти показах и съм абсолютно сигурна, че ще успееш.А за съучениците..хм..На тях не им пука за теб и не знаят какво ти е и въпреки това те упрекват и ти се подиграват.Майната им...Важната си ти.Погрижи се за себе си.Имай воля и не позволявай да се държат така с теб.И все пак постигни това, което те не очакват. Успех ;)




Благодаря много за съвета и за подкрепата :)))

xXxPETYAxXx
03-06-2014, 07:49
Добре де, родителите ти да обяснят положението на класната и учителите ти и да спрат да те "тормозят". Ако учителите са наясно, че имаш реална причина да отсъстваш толкова, а не да им носиш просто бележки не би трябвало да правят проблем. И все пак не знам как учител те тормози и какво имаш предвид с това - ако е, че те изпитват щом се появиш на училище - нормално. Все пак трябва да имаш оценки.

Chichi
03-06-2014, 08:08
Добре де, родителите ти да обяснят положението на класната и учителите ти и да спрат да те "тормозят". Ако учителите са наясно, че имаш реална причина да отсъстваш толкова, а не да им носиш просто бележки не би трябвало да правят проблем. И все пак не знам как учител те тормози и какво имаш предвид с това - ако е, че те изпитват щом се появиш на училище - нормално. Все пак трябва да имаш оценки.


Нямам предвид , че ме изпитват, нормално , а че се държат лошо с мен , макар да знаят какво е положението постоянно се заяждат с мен . Например тая по история като се върнах след операцията ми каза ( цитирам ) " А значи реши все пак да се появиш !?!?"
Какво означава това ? Майка ми говори с класната , а тя и е казала , че повечето учители се сърдели ! За какво ? От мен ли зависи , че да се сърдят ?

MsMiracle
03-06-2014, 08:53
На подобни бацили като тази по история е нужно да им се отговаря, защото ако мълчиш, става още по-зле за теб. Отвори я малко тази уста, да не би ти да си виновна, че е трябвало да ти правят операция? Със сигурност в училище е щяло да ти бъде в пъти по-добре, отколкото вечно да си по болници. Дори не си си у дома. Въобще не ги оставяй да те мачкат.

Chichi
03-06-2014, 15:44
На подобни бацили като тази по история е нужно да им се отговаря, защото ако мълчиш, става още по-зле за теб. Отвори я малко тази уста, да не би ти да си виновна, че е трябвало да ти правят операция? Със сигурност в училище е щяло да ти бъде в пъти по-добре, отколкото вечно да си по болници. Дори не си си у дома. Въобще не ги оставяй да те мачкат.


Знам , че не трябва да мълча , но просто като чух отношението и към мен и думите и много се изненадах . Не очаквам по-специално отношение, а просто поне малко да влезнат в положението ми , защото все пак никой не е застрахован :)) Благодаря за съвета :)

Ospi
03-06-2014, 16:26
Да но не искам да ми се подиграват . До сега не съм казала на никой в какво положение съм , затова ми се подиграват , а ако им кажа ще започнат да ме съжаляват . Отгоре на всичкото и учителите също ме тормозят ...

Добре, искам да ми отговориш искрено. Защо те интересува какво ще кажат за теб?

Chichi
03-07-2014, 05:59
Добре, искам да ми отговориш искрено. Защо те интересува какво ще кажат за теб?


Защото не ми е приятно да ми говорят зад гърба , нестига , че и учителите се държат лошо с мен ами и те ! А и защото аз ще съм в този клас още 3 год ( като не броя тази , тя почти свърши ) , знам , че мога да кандидатствам другаде , но за училищата в които искам баловете са ммного високи :-)

Kamikazeto
03-07-2014, 06:56
ако си подготве т.е. с език ще ти е много лесно, но четейки това което пишеш май не си, но все пак ще успееш, споко. Аз лично съм отсъствал 3 месеца заради операция, така направихме нещата че и на изпити не съм ходил. Ако учиш всеки ден по малко ще се справиш. @Yogurt моля те не рекламирай тъпистичния сайт, наистина. Разбирам грамотни хора да бяха писали уроците ама не е така за съжаление. До автора/ката недей да се доверяваш много на интернет, учи си от учебниците. Не казвам че там всичко е вярно и добре написано (точно обратното) но това е което ти изискват учители. А в интернет всеки може да пише.

Chichi
03-07-2014, 07:18
ако си подготве т.е. с език ще ти е много лесно, но четейки това което пишеш май не си, но все пак ще успееш, споко. Аз лично съм отсъствал 3 месеца заради операция, така направихме нещата че и на изпити не съм ходил. Ако учиш всеки ден по малко ще се справиш. @Yogurt моля те не рекламирай тъпистичния сайт, наистина. Разбирам грамотни хора да бяха писали уроците ама не е така за съжаление. До автора/ката недей да се доверяваш много на интернет, учи си от учебниците. Не казвам че там всичко е вярно и добре написано (точно обратното) но това е което ти изискват учители. А в интернет всеки може да пише.


Най-вероятно ще се преместя в друго у-ще , все пак отават 3 месеца , ще ги издържа някак си ;) . Аз уча немски език и съм добра по-този предмет. По горе казах , че няма да кандидатствам , защото баловете са високи ( с паралеките с немски ) , но какво ми пречи да пробвам:-) :-)

Kamikazeto
03-07-2014, 08:40
не е задължително да са по-високи. При нас има 2 паралелки математика, тази с английския е с по-висок бал. Но това е изключение... предполагам

Ospi
03-07-2014, 12:50
Защото не ми е приятно да ми говорят зад гърба , нестига , че и учителите се държат лошо с мен ами и те ! А и защото аз ще съм в този клас още 3 год ( като не броя тази , тя почти свърши ) , знам , че мога да кандидатствам другаде , но за училищата в които искам баловете са ммного високи :-)

Ясно. А защо не ти е приятно? Страх те е да не те отхвърлят ли?

Chichi
03-07-2014, 13:13
Ясно. А защо не ти е приятно? Страх те е да не те отхвърлят ли?

Да , а и вече веднъж преживях този кошмар ( след операцията ) , повечето момчета ми се подиграваха , а момичетата ( повечето ) ме гледаха странно , все едно съм убила човек ( заради това , че отсъствах 10 дни ) ,!!!,

Chichi
03-07-2014, 13:14
не е задължително да са по-високи. При нас има 2 паралелки математика, тази с английския е с по-висок бал. Но това е изключение... предполагам

Училището в което учиш в София ли се намира ?

Kamikazeto
03-07-2014, 18:03
В София, да, става въпрос за нпмг. Дадох го само за пример.