PDA

View Full Version : Toefl



nezabelejimata96
03-05-2014, 14:13
Здравейте. В момента съм 11 клас и лятото мисля да карам подготовка за TOEFL. Въпросът ми е, може ли някой да ми каже кого мога да се явя, мога ли да се явя няколко пъти ако не съм доволна от резултата, кога трябва да си подам документите за кандидатстване и като цяло да ми кажете нещо повече за самият изпит. Също така ако може някой да ми обясни как стоят нещата с дипломата, защото като съм чела какви документи са нужни за кандидатстване в чужбина дипломата е един от тях, а проблемът е, че аз още няма да съм завършила като кандидатствам. Благодаря Ви!

LoupGarrou
03-05-2014, 16:47
Здравей ! Човек на твоите години би трябвало да ги знае вече тези неща : ) ... Така де, има хора, които цакат няколко стотачки на Интеграл и после си свиркат. Аз си предпочитам пред edlanta, де. Във форумът има огромни теми, свързани точно с TOEFL, да не говорим за броят им. Ползваш търсачката и четеш. Влез в TSR и се информирай.

Аз кандидатствах през 2012 година във Великобритания, можеш да погледнеш тази статия, която направихме -> http://www.thestudentroom.co.uk/wiki/bulgarian_offers , ако си се насочила натам. Имай впредвид, че хората рядко са попълвали неуспешните си желания, най-вече за университети като Edinburgh, така че не се подвеждай от много оферти. Можеш да погледнеш успехът, който са ни искали тогава за въпросните университети/специалности.

DisappointedDreamer
03-05-2014, 16:52
OFFER - Politics with Eastern European Studies - Conditional - IB 36/45 with 17HL points including no less than 5 in HL Math and 5 in HL English (amk933)

Горкия :Д хаха.

LoupGarrou
03-05-2014, 17:04
Знаех си, че на някого ще му се набие в очите. Какво му е "горкото" или го казваш иронично :D ?

DisappointedDreamer
03-05-2014, 17:25
Иронично е. 5-ца на Math HL и 5-ца на En HL са си напълно постижими.

anonymous708973
03-05-2014, 17:30
Тук изтрити постове ли има или просто аз не загрявам :д

DisappointedDreamer
03-05-2014, 17:52
Не загряваш.

blabber
03-06-2014, 21:40
Иронично е. 5-ца на Math HL и 5-ца на En HL са си напълно постижими.

Math HL е мъчение само по себе си, но 5 при English HL е съвсем постижимо.. :D

По темата, LoupGarrou си го каза. Мога само да добавя, че най-добре ще разбереш изискванията от страниците на университетите, които си избереш. Следи там какво се иска по специалността ти и си направи реалистична равносметка какво да очакваш от себе си като резултат. Също така, не е проблем, че още няма да имаш дипломата си. В такъв случай се процедира, като учителите ти съставят нещо като предпложение колко ще имаш като оценка- list of prediction grades, или просто списък с текущите ти оценки по предметите- това ще е нещо като ориентир за университетите. Пиши директно до Admissions офисите, за да разбереш какво искат от теб.

Успех!

DisappointedDreamer
03-07-2014, 04:38
Миналия syllabus не беше толкова страшен. Изпитите ми са Май 2014, с новия syllabus сме, държахме Specimen paper като Mock и 5-те човека, които имат Math HL са с 3-ки :Д

Английския ми се струва по-гаден хаха.