PDA

View Full Version : Кандидатстване след 8ми клас Варна



shizzmynizz
03-05-2014, 17:15
Здравейте!Ами както се разбира от заглавието става въпрос за кандидатстване след 8ми клас.Исках да попитам дали знаете някое хубаво училище след 8ми клас.Всъщност те не са много тоха, механото, автото и т.н., но проблема е в това че не искам да уча в тези училища.Проучила съм ги и не ми харесват.Стандарта там е много нисък, учителите не преподават добре, а да не говорим за учениците.Знам че след 8ми клас няма много възможности за кандидатстване в хубаво училище или поне във Варна няма.Аз съм досата ученолюбива и на матурите имах доста висок бал (30 и нещо май беше).След 7ми клас не кандидатствах защото...е имах си причини.Не че не исках просто не можех.Та сега се чудя къде да отида да уча.Предлагаха ми в Климент Охридски защото там има профил информацииони технологии а аз много харесвам предмета.Но и за там не съм сигурна.Забравих да кажа че сега уча в училище което е основно тоест само до 8ми клас и няма да има нататък.Та ако знаете можете ли да ми кажете някое училище което подържа горе-долу средно ниво на обучение и няколко думи за него?Много ще съм Ви благодарна.

muhatacece
03-05-2014, 20:47
О боже, Тоха е много по-добре от Климент, зависи от специалността. Най-добре в тоха са кетъринг с английски и хотелиерство с английски, но не вярвам след 8ми клас да те пуснат, освен с готвене и сладкарство :)
А и тоха е по-добре от механо, електро, дървото и т.н :) Каквато и да е специалността

Kukuto
03-05-2014, 20:50
МГ ,5-та и 1-ва ,т'ва е! Всичко друго е мизерия! :D

KGVlove
03-05-2014, 21:19
ВТГ Раковски е прилично и хубаво училище, но е най - важно да знаеш какво искаш да учиш.

shizzmynizz
03-06-2014, 10:02
Ами да ама в 1-ва,5-та и т.н. няма прием след осми клас.Аз ги знам че другите училища са мизерия ама трябва да уча някъде.А за това какво искам да уча всичко друго без готварство затова и не искам в тоха.

Kukuto
03-06-2014, 10:26
Бих казал Климент!

BeTheOne
03-07-2014, 19:59
Имала си проблем - решила си го. Сега продължаваш да учиш. Ще те приемат на всякъде, където искаш, след като държиш приравнителни изпити, така че не е задължително да се ограничаваш само с училищата, които имат прием след осми клас.

Мисли в перспектива. Избери училище, което е по-елитно. Учи езици.


Поздрави!


BeTheOne