PDA

View Full Version : ПОМОЩ!!!!!



werta1999
03-06-2014, 08:37
Здравейте! От много време (3 месеца) харесвам едно момче, той е много по-различен, по-срамежлив е, няма много приятели. Искам да се запознаем и пробвам по всевъзможни начини. Вървя постоянно зад него, надявайки се че ще мога да го спра докато е сам. Стана като обсебване с времето, притеснява ме фактът, че го плаша, но не мога да спра. Моля ви за помощ, защото не знам докъде мога да стигна.

Yogurt
03-06-2014, 08:57
Недей така..Остави го.Ако няма симпатии към теб, не можеш да го накараш насила.По принцип момчето трябва да търси момичето и да я ухажва, не то него.Може пък и да си има проблеми, да си мисли че се подиграваш с него.За един по-затворен човек това си е притеснение, така че по-добре го остави.Има толкова много хубави момчета, все ще се сближиш с някой.

werta1999
03-06-2014, 09:27
Всъщност съм имала комуникация с него, говорихме си няколко пъти по телефона и той е наясно, че искам да се запознаем, каза че няма нищо против. Аз далеч не търся симпатии, може би имам такива до известна степен. Но няма как някой да ме разбере, защото той е различен и специален за мен, не мога да спра да мисля за него, във всеки един миг го правя. Наистина е много свит. Как да го предразположа към разговор? Трябва ли да го спра и да му се извиня за случващото се и ако мога да го нарека така за "преследването"? Знам ненормално много неща за него, на моменти се плаша от самата себе си, защото не знам как намерих толкова много информация за човек, когото не познавам.

HollyGolightly
03-06-2014, 10:36
При положение, че сте говорили по телефона, той знае коя си, знае че искаш да се запознаете ирл, е просто ненормално да ходиш след него и да не казваш нищо :shock:

RapExotic
03-06-2014, 10:42
Не го преследвай, а го покани на разходка. Може и с твоя приятелка за да не се чувстваш неловко. И задължително използвай думата "разходка", защото среща звучи много обвързващо. Когато свикне с теб, ако и той има симпатии ще започне да те търси пръв.

xXxPETYAxXx
03-06-2014, 10:52
По принцип момчето трябва да търси момичето и да я ухажва, не то него...

Не е задължително. Който харесва другия, той се опитва да се сближи с него, независимо какъв пол е.

Авторке, това да вървиш след него и да не му казваш нищо, при положение, че знае коя си е глупаво. Заговори го на живо(не по телефона) и му предложи да излезете някой път.

werta1999
03-06-2014, 11:01
Работата е там, че наистина е много срамежлив, а е и по-голям. Най-много като го спра да ме погледне и да продължи. Опитвам всяко едно междучасие. Вчера обаче свърших голяма глупост, от която много се срамувам и не знам как да го погледна в очите. След училище тръгнах след него и стигнах до отдалечен квартал на града, в който той живее. Но като че ли не съществува друго освен той. Един ден реших да му кажа да излезем, но по телефона, не вдигна...а бях събрала смелост. Странното е, че след двата ни разговора, в училище, когато ме види си е същият, сякаш нищо не е станало. Много съм объркана!

xXxPETYAxXx
03-06-2014, 11:54
Не си просто объркана, направо си си побъркана. Ако слезеш на Земята няма да е зле! И няма как да знаеш как ще реагира някоѝ, след като не си пробвала. Ама честно, откачена си и то не в добрия смисъл, вземи се в ръце!

werta1999
03-06-2014, 13:26
Аз осъзнавам, че всичко е налудничево. Но просто моля за различни съвети. Не искам постъпката ми да го изплаши или накара да се чувства притеснен.

baby_baby
03-06-2014, 14:17
Тъпо е така да го следиш просто го спри и го заговори запознайте се

HollyGolightly
03-06-2014, 14:27
Аз осъзнавам, че всичко е налудничево. Но просто моля за различни съвети. Не искам постъпката ми да го изплаши или накара да се чувства притеснен.
Какви различни съвети искаш, момиче? На 15 си, искаш да се запознаете- отиваш и се запознаваш с него. Спираш да се държиш като ненормална и да ходиш след него без да казваш нищо, за да не си получиш и някоя ограничителна заповед накрая.
Ако бях на мястото на момчето и аз нямаше да предприемам нищо първи и щях да те отбягвам. С откачени хора на никого не му се занимава. Вземи се в ръце и се замисли за това как се държиш, само ти можеш да го промениш.

werta1999
03-06-2014, 15:13
Не е приятно да "хейтвате" така, изпаднала съм в трудно положение и моля за помощ.