PDA

View Full Version : Раничка на шийката на матката- какво е поведението?



jivka64
03-06-2014, 19:26
Здравейте : ) Много ще се радвам да ми кажете какво мислите относно моя проблем ... Благодаря предварително .. : )
Имах постоянен партньор от много време,бях ходила веднъж на гинеколог и нищо ми нямаше..след няколко месеца пак отидох,защото (забравих да кажа че имам
от много години бяло течение,което почна да си променя цвета и стана жълто) .. и като видях промяната в цвета реших да отида на гинеколог и ми откриха раничка на шийката на матката.. изписаха ми едни вагинални хапчета ( 10 на брой ) всяка нощ преди да си легна си слагах по едно .. казваха се Трихомонацид.. после пак отидох на гинеколог и тя каза че тези хапчета нищо не са направили..няма никаква промяна.. взе ми секрет и на резултатите излезе че ми няма нищо,изплашихме се понеже има болести които са скрити .. и те са най-опасните..затова реши да ми вземе цитонамазка.Резултатите се оказаха добри но се налага тази раничка да се гори и да си правя промивки..
Въпросът които ме мъчи е .. Ако раничката се тушира (изгори) .. понеже съм на 17 и не съм раждала..ще може ли след време да имам деца или това ще ми попречи ?
И другият ми проблем е свързан с трудното ходене до тоалетна .. имам запек от няколко месеца.. ходя през 3-4 дни до тоалетна.. понякога имам кръв в изпражненията.. беше ярко червена после стана по тъмна .. сега като ходя не ме боли толкова и нямам кръв .. отначало много ме болеше дори едвам си сядах на (дупето) но сега ми е малко по добре..понякога корема ми се подува.. болките пак си ги има но само по време на (изхождането) .. сякаш ме цепят със стъкло..нещо подобно..ужасно е ..
Страх ме е .. мисля си най-лошото .. ще ходя на преглед .. но се страхувам да не е рак на дебелото черво .. бихте ли ми казали мнението си ?
И последен въпрос .. майка ми понеже много се притеснява за мен .. си мисли че може и да е SPIN .. защото две болести едновременно и на матката и на ануса ..
И се притеснява..да не съм хванала по полов път SPIN .. и това да са симптомите ... моля ви,кажете ми какво мислите.. много ще съм ви благодарна : )

G3GaSa
03-06-2014, 19:36
Ами като се ебете безразборно "С първия срещнат" без гума, ще хванете два спина :cool: (Така си е кФо [-( )
По темата:
Тук нема фелшерЕ, тъй че слабо се надявам да получиш мнение от 14/15 годишни. :::


Дано не е нещо сериозно, успех.

Didko_Beats
03-06-2014, 19:52
Не разбирам ... нали си ходила на лекар

Той ще ти обясни всичко ... какво очакваш от нас не сме лекари 8-)

Било те е страх ... пффф ... за това никой не може да ти погне

Red_Hair
03-06-2014, 21:27
Усещаш ли регулярни болки в областта на корема?Усещаш ли липса на апетит?Имаш ли някакви анормални образувания по аналната лигавица?С каква храна се харниш обикновенно?Колко и какви течности приемаш дневно?

jivka64
03-08-2014, 08:25
Усещам болки в корема, 1-2 дни преди цикъла и по време на него .. Храня се нередовно,както е било винаги,не ми липсва апетит..
Храня се с много вредна храна за съжаление от много време е така.. много пържено,хамбургери и т.н..малко течности приемам..и това е било винаги така .. не е от скоро . Ходила съм на преглед само на гинеколог и от днес почвам да си правя промивки и в понеделник ще ми тушират раничката (да се надяваме) .. А за другия ми проблем ..
близките ми си мислят че са хемороиди..Отидох само при личния си лекар за направление,но не ми даде..исках му за гастроентеролог,но той ми каза че това може да са хемороиди и трябвало да ме види за да разбере и че по - скоро съм била за хирург ... а гинеколожката беше ми казала че съм малка за да имам хемороиди и може да е нещо друго..
Опитвам се да си променя режима на хранене и да приемам повече течности,казаха ми да пия топла вода рано сутрин или топла вода с мед .. но много се притеснявам .

kalpazanka
03-08-2014, 13:57
Цитонамазката коя група е?
Колпоскопия правиха ли ти?

Да не си посмяла да гориш раничка без колпоскопия и консултация с ОНКОГИНЕКОЛОГ!
Нищо чудно някой да иска да ти измъкне кинти за абсолютно излишна процедура!



Редактирах ти заглавието.

mlf
03-08-2014, 15:10
Твоят лекар знае отговора на всичките ти въпроси .. и само внимавай да не е някой, който просто иска да ти вземе парите .. Успех :)

Red_Hair
03-09-2014, 16:23
Ами честно казано, по описанието на проблема ти отзад, съм по-склонен да мисля, че е анална фисура отколкото хемороид, но гастрото ще ти каже какво е.Успех ти пожелавам.

jivka64
03-15-2014, 12:46
Благодаря на всички за съветите.Ходих на гинеколог не ми я гориха за мое щастие..намазаха ме с нещо два пъти.. Казаха ми че няма да я горят понеже не съм раждала.. и сега нещата са се подобрили.. но другия ми проблем е от 3 - 4 месеца.. тази седмица ми предстои да ходя да ме прегледат..Имам запек от 4 месеца почти .. ходя до тоалетна през 3-4 дни .. понякога имам кръв в изпражненията и много ме боли,сякаш със стъкло ме цепват.. корема ми се подува,когато не съм ходила няколко дни.. Страх ме е да не е рак на дебелото черво .. какво мислите, моля ви кажете ми..

FAKE IT
03-15-2014, 13:26
Пускай си изследвания и спри да се филмираш за глупости, щото накрая наистина ще си докараш това, върху което си се задълбочила толкова.

Red_Hair
03-15-2014, 14:36
Не чети статии от интернет, защото може да "си откриеш" 1000 заболявания.Казах ти на мен ми прилича на анална фисура.Пий лаквативни чайчета и след като се нормализира гастроинтестиналната ти система и фецеса стане нормален фирурата ще зарастне.

kalpazanka
03-16-2014, 12:42
jivka64, със Солкожин ли те мазаха?