PDA

View Full Version : Ниско кръвно и проблемен цикъл



jiji_
03-06-2014, 20:27
Здравейте! Искам да споделя моят проблем, който всеки месец ме тормози. Първият ден от месечния ми цикъл е ужасно болезнен и го прекарвам на легло. Симптомите са такива, че освен, че имам нетърпими спазми, кръвното ми пада, започва да ме облива студена вода, пулсът ми се учестява и започва да ми се гади. Хапчето, което ми помага е Аулин .. и то не винаги, тъй като вече съм привикнала към него (притеснявам се, че е силен и че много вреди и гледам да го избягвам), но без него е кошмар. Другото, което ме притеснява е, че когато тренирам и се натоваря ми се случва абсолютно същото. Знам, че е от загуба на кръв в мозъка ...Правила съм си изследвания и не показват нищо, а това ми се случва често, когато тренирам и никак не е приятно, защото веднага трябва да легна, а не винаги съм подготвена за тази ситуация. Лекарите ми казват, че ще се промени след като родя, но това е напълно безмислено и никак не ми помага.. аз съм на 19.А само с хапчета ли ще се тъпча?! Случвало ми се е и да припадам отдавна от ниското кръвно( също бях в цикъл )и бяхме на разходка. Този период от месеца не искам да идва, защото знам, че ще ме боли и нищо няма да мога да направя ... Някакъв съвет ако можете да ми дадете,както за цикъла, така и за физическото натоварване... ще ми е от полза, повярвайте.

blabber
03-06-2014, 21:25
Гледай да си добре хидатирана- пий много вода, избягвай рязко да се изправяш/да сядаш, както и дълги периоди от време, в които да стоиш права. Избягвай кофеин и алкохол. Яж по-често на по-малки порции, като включваш нещо солено. И отново- пий вода!

Red_Hair
03-06-2014, 21:42
Ами ти сама даваш отговори на въпросите си!Избягвай да се натоварваш много с физически тренировки, и единственото с което мога да ти помогна е да приемаш храни или добавки съдържащи витамините Б6 и Б12, които играят роля е еритропезата и нека се надяваме, че ще имат ефект, което мен лично ме съмнява.Опитвай се да водиш по-здравословен начин на живот.Избягвай алкохол и цигари.Движи се, така ще поддържаш кръвното си налягане нормално, както и хемоциркулацията.И не се натоварвай прекалено във фитнеса.

jiji_
03-07-2014, 08:27
Като цяло - не пуша и не пия. За здравословно хранене... не мога да кажа, че имам такова, защото често закуската ми е чак след обяд и не с толкова здравословни неща. Вода и сокове пия много често, приемам достатъчно течности. Може би ще пробвам да променя храненето и ще включа добавки.Благодаря ви :)