PDA

View Full Version : Депресия



102
03-06-2014, 23:30
Знам, че не е прието да се пускат обяви, ама това няма да е точно обява.
Бих искал да си контактувам.. комуникирам.. с хора преживяли или каращи нещо като/или не нещо като депресия.
Искам да науча как са се справили или как смятат да се справят.
Какви стъпки са предприели и дали са се предали.
Медикаменти, народни медицини и т.н.
Хитрости също биха били от полза.
Моля, без утайки, достатъчно утаено се чувствам. ;д

Ето и малко от мен.. криво ми е, тъжен съм, не мога да намеря точни думи, за да опиша състоянието си.
Трудно заспивам, нищо не ми е интересно, или пък всичко ми е безинтересно. Нямам желание за нищо.
Смятам да започна спорт, да сменя местоработата, да си възобновя читателската карта един вид, хаха, да намаля алкохола, защото осъзнавам че не е решение. Да се срещам с повече и най-разнообразни хора.
Да попътувам насам натам, да се поразкарам, въпреки страховата ми невроза, която съм развил за излизане навън.
Ужас. Чувствам, че ми олеква, когато пиша тук, но трябва да намеря и по-трайно решение.
Да сте живи и здрави, това е най-важното. ;д

102
03-06-2014, 23:34
Забрайх да добавя, че пия Дианксид (едни малки розовки) и Б комплекс през деня, а преди заспиване Глог, валериан и мента.
Също така нямам апетит.

pandabear
03-07-2014, 08:31
намери си гадже

sweet__potion
03-07-2014, 08:51
намери си гадже

Това няма да помогне, аз имам гадже, но също се чувствам по подобен начин.... не се наливай с тези лекарства и на мен ми бяха изписали дианксид, пих ги 3 месеца и ги спрях, помагат, но е по-добре сам да се справиш, а не да си съсипваш организма с лекарства

102
03-07-2014, 09:13
Първо, благодаря за коментара.
Второ, на мен нищо не са ми изписвали, не смятам да ходя по доктори, а да се справя сам.
Пия по едно дианксидче на ден, за да се поокопитя и ще го спирам.

Ivaaaaa
03-07-2014, 09:41
хах, това с гаджето наистина би могло да помогне. и аз съм изпадала мн пъти в такива състояния на депресия, апатия, нежелание, унилост... оправям се като се отдавам на задачи и така нямам време да мисля за нещата, които ме мъчат. смяната на обстановката, приятелите и всичко ново винаги помага. при мен депресията се изразява в това, че не изпитвам никаква наслада от нищо, пълна апатия, загуба на увереността, умора, главоболие, потиснатост. доста често изпадам в такива състояния и вече не мога да направя разлика кога съм 'нормална' и кога в депресия. май стана хронично :Д. ако намериш лек, свирни.

+загуба на сексуално и всякакво др желание.

Cооkie
03-07-2014, 10:45
Не знам колко е релевантно това, което ще напиша и дали би помогнало, но нищо :D
Веднъж съм била в нещо като депресия, но бях малка - на 11 (предвид тогавашните обстоятелства, това беше напълно нормално). Всички възрастни се чудеха как да ме разведрят и тогава някой ми подари една книжка, която попадна право в десетката. Казва се "Полиана" и става дума за едно момиченце на тогавашната ми възраст, което е имало ужасен живот - първо е починала майка й, след това и баща й, винаги е живяла в пълна бедност, на църковни дарения, никой не иска/не може да я вземе да я гледа и й се налага да отиде да живее при леля си. Тя е мрачна и строга, не обича деца и й забранява да споменава родителите си изобщо. Тъй като едва ли ще седнеш да четеш книжката, Полиана в последствие я блъска кола и тя остава парализирана от кръста надолу.

Накратко, хич не й е лесно, но същевременно тя е най-щастливият и позитивен човек на света, винаги се смее и намира на какво да се радва. Та, тя играе на една игра, която се казва "радвам се". Номерът е във всяка ситуация да намериш нещо, за което да се радваш, без значение колко е ужасно всичко. В началото е трудно, но се свиква. Нямаш апетит - радвай се, че ще спестиш някой лев от храна. Парализиран си от кръста надолу - радвай се, че можеш да използваш ръцете си. Схващаш идеята ;)
Може да звучи глупаво, но с няколко дребни радости, човек малко по малко може да се измъкне и от голяма депресия.

Btw, има ли конкретна причина за тези ти настроения?

nqmaznacheniee
03-07-2014, 13:12
наистина не мога да преценя дали се ебаваш или говориш сериозно :D

AnarchyBoy
03-07-2014, 14:27
наистина не мога да преценя дали се ебаваш или говориш сериозно :D

Именно това ме възпира да коменитирам.. :D

Mary_Jane_69
03-07-2014, 15:13
Здравей, пиши ми в скайп, стига да не е ебавка,
Чао