PDA

View Full Version : За контактни лещи



Ronaldo77
03-07-2014, 15:49
Здравейте , аз съм момче на 16 години и имам проблем с лявото око . Миналата година през Февруари ходих на очен и ми предписаха да нося предпазни очила за компютър и телевизор . Сега мисля , че зрението ми на лявото око е по-зле и мисля да отида другата седмица на очен лекар , но се притеснявам да не ми кажат нещо лошо ... Та така ако съм зле и съм примерно за очила дали ще може да ми се предпишат лещи и ако някой знае нещо за лещите да сподели мнение , ако може .Трудно ли се слагат и махат и дали е гадно за окото и боли ли?

Rakshy
03-07-2014, 19:36
К'во им е лошото на очилата?

redbul2
03-07-2014, 20:45
Окото ти може да става все по-зле, ако имаш примерно разлика в диоптрите на двете очи. Това се наричаше амблиопия (мързеливо око), ако не греша и в случай, че имаш тоя проблем. В подобни случаи окото с по-малък диоптър става водещо, с него се върши основната работа. А другото става все по-слабо и по-слабо.
За лещите е въпрос на търпимост и чувствителност на окото. Дали може да свикне с лещите. А иначе при разлика в очите може да се получи по-добра корекция с лещи. Защото при лещите може двете да бъдат с различен диоптър или други параметри. Докато за очилата по принцип не се допускат големи разлики вляво и вдясно. Ако имаш тоя проблем трябва да потърсиш добър специалист-офталмолог. Мисля,че препоръчваха упражнения за очите. Слушал съм от познати, как слагат картонче пред по-силното око и гледат с по-слабото когато са у дома. И така се запазва и стимулира зрението на по-слабото око.