PDA

View Full Version : Брат ми не става от компютъра.



Yogurt
03-08-2014, 09:36
Здравейте.Брат ми е на седем годинки.Проблема е не само че постоянно е на компютъра а и че се държи странно.Когато му кажеш да става се сърди, доста често се случва насилствено да изгасим компютъра за да си легне например.Реагира доста буйнствено.Ако му се скараш започва да търчи по стълбите и да блъска врати и се скрива под леглото си.Може да стои дълго там.
Плюс всичко това е и много слаб.Не е здрав.Майка ми постоянно готви каквото поиска той и му угажда , но после хапва малко и оставя каквато и да е храна освен ако не е чипс или шоколад.
Стои с дни на компютъра.Преди малко го поканих да разходим кучето, просто така за да се разходи..Той ми отвърна че не иска и че му харесва повече да си играе игрите.
В едно училище сме и като видя другите деца какви са по-яки от него и колко по-адекватни са, ме избиват нервите.
Като по-голяма сестра трябва да направя нещо, но като не знам какво...Какво да правя?Как мога да реагирам.?

Aleksandra_93
03-08-2014, 09:49
накажете го без компютър, ако разговорите не помогнат
друг начин май няма

anonymous895156
03-08-2014, 09:55
Запишете го на някакъв спорт, забранете му да използва компютъра повече от 2 часа дневно (на 7 е все пак), извеждай го навън, за да разхождате кучето, поговорете с него. Ще ви се сърди, но е за негово добро.

DownloadVirus
03-08-2014, 09:55
Парола на компютъра и колкото иска да се тръшка.
Друг начин - изолация и никой не му обръща внимание.Вие като го глезите и всеки му обръща внимание като ходил под леглото и тряска врати си е Ваш проблем,той така е свикнал да Ви контролира всичките ;) Като направи така нормално наказание - еди какво си,най-доброто наказание в неговия случай - паролата. При извънреден случай с много опъване(след като не може да Ви контролира е нормално да се опъне повече) още наказания и в краен случай бой (някой път се случва да се правят на велики и те и да посягат да чупят и прочие)

Shines
03-08-2014, 10:00
Парола на компютъра и колкото иска да се тръшка.
Друг начин - изолация и никой не му обръща внимание.Вие като го глезите и всеки му обръща внимание като ходил под леглото и тряска врати си е Ваш проблем,той така е свикнал да Ви контролира всичките ;) Като направи така нормално наказание - еди какво си,най-доброто наказание в неговия случай - паролата. При извънреден случай с много опъване(след като не може да Ви контролира е нормално да се опъне повече) още наказания и в краен случай бой (някой път се случва да се правят на велики и те и да посягат да чупят и прочие)

подкрепям

girlwithblueeyes
03-08-2014, 10:21
Дете на 7 години няма място пред компютъра повече от 30 минути най-много час.

Запишете го нещо да спортува или там каквото му харесва и нещата ще се нормализират .

Задължително му намерете среда в която да се социализира защоот ако е зависим от интеренет сега когато е само на 7 . Не знам какво ще бъде когато е на 16 вече .

Освен да го запиишете на някъв курс или спорт му създайте повече работа вкъщи . И не нямам предвит домакинска работа а нещо като рисуване,моделиране с пластелин , и т.н . Нещо с което мозъка му да е зает . Доста известни и в голяма помощ са дъските на които се поставят емотикончета за деня . Ако е слуша усмихнато ако не е сърдито човече .
В зависимост на това го пускате на компютъра ако не е няма да седи .

Другият вариант е парало и това е .

RapExotic
03-08-2014, 11:53
Ако му забраните компютъра най-вероятно ще започне да търси интернет клубове или ще търси приятели с такива. Това само ще го комплексира. С каране и забрани нищо няма да постигнеш. По-важното е какво прави на компютъра. Предполагам играе на игри, които наистина са доста зарибяващи. Те могат да служат като поущтрително средство, както джобните. Примерно ако има добър удпех, или ако направи нещо както трябва да му давате да играе определено време.

Но най-добрия начин за "откъсване" на човек от компютъра е природата и спорта.

Yogurt
03-08-2014, 12:42
Благодаря ви, за мненията.Ще се опитам да променя нещата.

Mozzela
03-08-2014, 18:43
Идеята за спорта ми харесва! Води го да играете заедно някакви спортове и каквото му хареса най-много му предложи да го водиш на тренировки.Ако има чак такът проблем с яденето на някакво бойно изкуство, тъкмо няма да се оставя да го тормозят.

Kamikazeto
03-08-2014, 19:06
Ограничете компютрите в къщи, както и всичко дигитално. Няма да стане много с каране и забрани, тогава компютъра ще се превърне в няква висша цел и ще мисли за това..поне за определено време. Това е краен вариант. Преди това пробвайте някакъв спорт както казаха а и му покажете колко по-интересни неща има. Спомена че е на училище, няма ли домашни? Брат ми е на 6 и също стои много на компютъра, но играе ли си някой с него става веднага. Занимавайте се повече, правете неща интересни за него, дори и да седнеш и да играеш малко на компютъра с него и после нещо друго.

kastielle
03-08-2014, 20:03
Наказанията само биха усилили желанието му! Забраненото е най-сладко, нали знаеш? На тази възраст повечето са така- има ли компютър вкъщи, не стават от него. Детска работа! С времето би трябвало да му мине меракът.

fUcKsMiLe
03-08-2014, 20:36
ЛС.

Dusty
03-09-2014, 09:07
Изолирайте го - ако няма друг начин, аз бих предложила това. Просто не му се карайте, не му угаждайте и все няког ще му омръзне. :)

draid
03-10-2014, 22:41
Вашите са виновни ! Какво е това абикиране от проблема ? Кой е допуснал дете на 7 да виси по цял ден на компютъра ? Кой допуска да върви и да тряска врати безнаказано ? Извинявай за въпроса, ама вашите да не са разведени ? Това дете е неправилно възпитавано и разглезено до безбожност, кажи на вашите да се стягат или много сериозно ще го закъса като порасне и му се наложи да учи повече. Това, че е слаб и че няма енергия се дължи на компютъра, агресивността и избухливостта също. Не се знае дали ще възприеме да бъде записан на спорт вече, след като му е позволено да седи по цял ден на компютъра, но това е добро нещо. Просто не ми побира ума къде са вашите, че го оставят по цял ден на компютъра... прибираш разклонителя и компютъра изобщо няма да го пипа, другият вариант е парола и е много важно да му се каже, че няма да има възможност да седи пред компютъра за повече от час на ден.


Изолирайте го - ако няма друг начин, аз бих предложила това. Просто не му се карайте, не му угаждайте и все няког ще му омръзне. :)

Няма да му омръзне компютъра и игрите които играе той му дават алтернативен свят. Той не се нуждае от внимание, точно обратното апатията им, ще му позволи да си прави каквото иска необезпокоявано. Компютъра, често се превръща в зависимост, особено у децата. А това определено е опасна зависимост.

Лия
03-11-2014, 09:09
Взимаш компа/лаптопа и го хвърляш през прозореца http://smiles24.ru/data/smiles/smiles-smeh-62.gif (http://pozdravitel.ru/smajliki/) Шегувам се, единствения начин е да сложиш парола на компа. Той пак ще намери от къде да играе, било то от училище или прочие, но няма да седи с часове ;)

The Cheetah
03-11-2014, 14:09
накажете го без компютър, ако разговорите не помогнат
друг начин май няма

Има!
Да го убият или да го дадат за осиновяване

sToyAncHo
03-12-2014, 19:57
При мен има и таблет и компютър.. Няма оправия. И нашите не искат да направят нещо по въпроса. Говорил съм с тях и казват, че не е моя работа и че те знаят по-добре. Не иска да вечеря с нас. Сяда за 10 минути макс и отива да играе на таблета. И си позволява страшно много и да отговаря.. Нашите са си виновни, ама кво мога да кажа или да направя..

fire_magic
03-12-2014, 21:34
тва че виси мн наистина не е мн хубаво ама поне го накарайте да яде : )

Auriss
03-13-2014, 07:32
и на мен някъде в първи клас ми взеха компютър нашите, в 2000-ната хаха. И аз висях на него по цял ден. За година-две, макс 3. Помня само, че от 3-4 клас , та чак до края на 12, въобще не се прибирах в нас.

Оставете го лапето. Краста му е, ще му мине. Следи го обаче да си учи уроците и да се храни, а и да не се държи като простак. Ако не му пречи на ученето и на здравето не виждам причина да се бъркате.

DeHu
03-13-2014, 07:41
Моят е на 5 и пак ми се струва,че прекарва твърде много време на компютъра.Само гледа филмчета,но пак си е натоварващо,обаче с всичките тия технологии,с които разполагаме вече,става трудно да се избегне това застояване.Може би вашите са го разглезили,понеже нямат кой знае колко свободно време и предпочитат го прекарват,правейки нещо по-отпускащо от това да се занимават с брат ти.Поговори с тях сериозно и сподели опасенията си.Най-подходящият вариант според мен е да го запишете на някакъв спорт,който да си избере сам и да настоявате да не го спира.Спортът в ранна детска възраст може да окаже много добро влияние върху развитието.

desperedbob
04-01-2014, 11:15
сложи парола на компютъра и му кажи ако не излиза поне по 2-3-4 часа на ден няма да сяда на компютъра и да ходи да тренира