PDA

View Full Version : Диети



CountessCherry
03-08-2014, 22:22
Пазили ли сте диети до сега?
Ако да, какви? И ефикасни ли са?

Summer..lov3
03-09-2014, 07:45
Не,не съм и не смятам да спазвам диета.

katericArofl
03-09-2014, 08:05
Винаги сама съм си контролирала храненията, не съм се водила от диети. Била съм на много строг режим, но не бих препоръчала. Ясно е за всички, че трябва да спреш сладко, газирано, мазно, тестено, пържено, снаксове и т.н. да ги замениш с месо и салатка, плодове, повече вода, пълнозърнест хляб... и спорт, фитнес, тънци - активно движение. Трябва да се превърне в начин на живот, а не моментна прищявка, защото, ако се отпуснеш по някое време всичко се враща ++.

Dusty
03-09-2014, 08:54
Не ти препоръчвам да спазваш диети, защото много често се получава йо-йо ефекта. А ако решиш да спортуваш, да се храниш здравословно, то както ти казаха горе, трябва да се превърне в начин на живот, а не - айде тоз месец ще спортувам, следващите два ще си дам почивка и така. Единствената диета, която аз съм пробвала и още се храня на нейния принцип е 90-дневната (пропускам водните и плодовите дни). А иначе в нета ги има всякакви - една седмица да гладуваш, сваляш 3 кила, ама после като почнеш да ядеш пак - ще качиш 6. Също така веднъж на няколко месеца си правя плодово пречистване - за около десетина дни. Ядеш само плодове, но после трябва много внимателно да се захранваш - постепенно. Ако искаш е то ти линк към темата - http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/557312-%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D 0%B5?p=10935331#post10935331. Прочети и виж :)

CountessCherry
03-09-2014, 09:45
За йо-йо ефекта ми е ясно. ;д Аз бях на Безвъглехидратна и свалих 8 кг за г/д месец и половина но сега съм качила и искам да ги сваля пак но по друг начин, защото диетата е много строга, става ми лошо и така.

mayaaa
03-09-2014, 11:31
Голяма грешка е премахването на определен вид храна, според мен. Яж си всичко, но просто полезните мазнини, въглехидрати и тн.

fenkaaa
03-10-2014, 21:33
В момента спазвам диета, или по скоро се храня здравословно.

Просто не консумирам сладко,газирано,тестено,пъ жено. Мога да си го позволя 1-2 пъти, но не и постоянно.

Ако се интересуваш, нагоре вече ти го казаха. Хапвай повече месо, по възможност пилешко или телешко, риба, плодове и зеленчуци, кисело и прясно мляко. Салати можеш да ядеш колкото си искаш, в каквото количество искаш, просто им слагай само ябълков оцет, никакво олио. Дори понякога и зехтина не се препоръчва. За плодовете знам, че бананите и гроздето не се препоръчват особено при диета - съдържали много захар, но все пак са ПЛОДОВЕ! 1 път няма да ти навреди, но хайде да не е всеки ден. Хапвай повече ябълки, те съдържат много витамини, а и са сред най-полезните от плодовете и пий много вода!

Общо взето това е, ако си решила да пазиш диета, сама може да си изградиш менюто за деня.

fenkaaa
03-10-2014, 21:34
В момента спазвам диета, или по скоро се храня здравословно.

Просто не консумирам сладко,газирано,тестено,пъ жено. Мога да си го позволя 1-2 пъти, но не и постоянно.

Ако се интересуваш, нагоре вече ти го казаха. Хапвай повече месо, по възможност пилешко или телешко, риба, плодове и зеленчуци, кисело и прясно мляко. Салати можеш да ядеш колкото си искаш, в каквото количество искаш, просто им слагай само ябълков оцет, никакво олио. Дори понякога и зехтина не се препоръчва. За плодовете знам, че бананите и гроздето не се препоръчват особено при диета - съдържали много захар, но все пак са ПЛОДОВЕ! 1 път няма да ти навреди, но хайде да не е всеки ден. Хапвай повече ябълки, те съдържат много витамини, а и са сред най-полезните от плодовете и пий много вода!

Общо взето това е, ако си решила да пазиш диета, сама може да си изградиш менюто за деня.

Cloud9
03-11-2014, 12:51
90 дневната диета е добър вариант,в който се включват всички групи храни.

BonnieandClyde666
03-11-2014, 12:57
С глад няма да отслабнете, тюленчета!

girlwithblueeyes
03-11-2014, 13:58
Точно диети не си спазвала някакви . Но се храня само 3 пъти на ден като след 6 не ям нищо , с плодове зеленчуци и ядкови млека и сирена . Сладкото почит напълно съм го изключила от менюто си позволявам си черен шоколад или сладолед веднъж в месеца . Като през остатъка от деня не ям нищо . Основно ям печено или на пара . Повечето диети са неефикасни защото после килограмите се качват двойно . И доста от тях са в опредален срок за изпълнение и после си караме пак по старият начин .

fenkaaa
03-11-2014, 14:20
С глад няма да отслабнете, тюленчета!

Разбира се, че няма. Не може да се отслабне само с диета, или само с упражнения, но с двете заедно - може!

П.П - Не знам защо така се е получило мнението ми по-нагоре, бях писала доста..