PDA

View Full Version : Заблуда или?



Threapleton
03-08-2014, 23:35
Здравейте, бих искала да ви разкажа за моята така наречена ''любовна'' или не съвсем история.
На 17 години съм и уча в чужбина от 7 години, тази година влязох в ново училище което е вид гимназия. Докато се сприятелявах с новите съученици и се преобщавах в новата обстановка, аз харесах едно момче от Англия, от другия клас. За известно време му бях един вид 'stalker', без да ме забележи и без никога да му призная, че имам някакви симпатии към него, аз тайно го зяпах, но не се интересувах толкова колкото сега. Всичко започна когато си направих един анонимен сайт, влизайки една вечер ( не бях влизала от дълго време преди онзи път ) аз го споделих във фейсбука си, очаквайки някой да ми пише. Така и стана, писа ми въпросното момче, като първо ме отрупа с комплименти, а после стъпка по стъпка си призна кой е. Аз бях дълбоко изненадана, защото не се харесвам ( по външен вид ) а той си е доста хубав и много момичета си падат по него. Помислих си аз как някога, някого като него би ми казал, че съм красива или нещо от сорта?! Винаги съм била с ниско самочувствие още от малка защото имах проблеми с теглото ( в момента мога да кажа, че съм в доста добра форма, но ниското самочувствие още ме преследва ). Много са ме подигравали, че съм грозна и такива. Както и да е.. На другата сутрин когато отидох на училище той беше признал на най-добрата ми приятелка, че ме е харесвал, след като ми го съобщи, тя ме попита дали е взаимно ( помислих си аз, това е шанса на живота ми ) и отговорих 'да' без да се замислям. Като стана време за тръгване всички се качихме в автобуса, а аз бях близо до него. Когато се прибрах вкъщи той ме попита ' къде беше днес, не те видях ' аз останах доста разочарована, но не обърнах голямо внимание.. Той ме попита дали наистина го харесвам и аз отговорих с да, той също. Говорихме с часове той ми беше признал, че винаги ме е гледал като съм минавала покрай него и стана въпрос за връзка и истинския проблем настъпва.. Родителите ми не ми позволяват да имам гадже заради религията ( аз съм мюсюлманка ) а англичаните са доста Open-minded, което не е характерно за мен и за семейството ми. Родителите ми също така не ми позволяват да си имам всякаква работа с момчета от мъжкия пол, защото щяло да ми излезне име ( същински ад, много пъти съм се опитвала да ги убедя без никакъв резултат). Та той ми обясни, че ако сме заедно ще иска да се срещаме всеки ден ( дори искаше да ме запознае с техните ) аз се стресирах и му обясних как стоят нещата, той ми отговори, че иска да говори с тях, но това беше изключено, никога повече нямаше да ми имат доверие и аз отказах и му казах да си останем приятели, той каза добре. Минаха няколко дни от тогава а той все така ме подминаваше, но всъщност е питал приятелката ми защо не ме оставят и подобни. Една вечер като излизах навън го видях и той ме гледаше, но не каза нищо, а във фейсбук ми каза, че не бил сигурен дали съм била аз ( представяте ли си ).. Мина една седмица след което нещата утихнаха, вече не контакувахме и вчера да разбера какво? че се е виждал с някакво друго момиче от училище............ Изпитах ужасна болка и разочарование. Мисълта ми е заблуда ли бе всичко това?
След като се запознахте с моята история ( ако въобще си направихте труда да я прочетете ) бихте ли могли да ми дадете някакъв съвет, как да постъпя и как да преодолея него ( май още изпитвам някакви чувства към него които искам да изчезнат защото ми нанасят само болка и страдание ) Умолявам ви..

Dkeyz
03-08-2014, 23:41
Според мен сама си си виновна. Ако беше говорила със своите родители и да изясните нещата относно религия и взаимоотношения с другия пол сега можеше да си щастлива с момчето. Нормално е той да ходи и по други. Щом си го "разкарала" един вид е ясно, че няма шанс за него и просто продължава напред. Това е.

Threapleton
03-08-2014, 23:53
Забравих да добавя, говорила съм много пъти с тях по тази тема, но те просто ме изключват като ми казват думите '' глупава си '' не ми позволяват да говоря открито с тях и това ме кара да се побърквам. Ужасно много се тормозя от това и не знам какво ще правя, все пак вече сме се остановили в тая държава и просто няма смисъл да мисля за България искам да имам живот тук, но те не го разбират.. Според тях това е фатална грешка а според мен това е просто опит нищо сериозно, те гледат на нещата сериозно и винаги какво ще е мнението на хората.

Dkeyz
03-08-2014, 23:56
Щом искаш да се пробваш - пробвай. След като родителите ти не са готови да възприемат света какъвто е и да разберат собствената ти позиция бих ти препоръчал да го направиш напук на тях. Не трябва да се влияеш от чуждите мнения. Родителите дори и да го правят за твоето добро те по този начин те ограничават и за тях твоето мнение е незначително. Не е важно какво искат те, а какво искаш ти.

Threapleton
03-09-2014, 00:08
Засега ми имат някакво доверие ( бях го изгубила защото им натяквах, че не искам да имам ограничен живот като техния) и не искам да го съсипвам, защото направя ли го те са склонни да се откажат от мен в буквалния смисъл и гледам много, много да не си навличам излишни проблеми, но пък се чувствам ужасно ограничена и нещастна така, все пак съм на 17 години и всички около мен си имат гаджета, не ми е толкова до това да си имам гадже отколкото да се почувствам обичана по онзи начин.. Както казах от малка съм се научила да живея по други стандарти а не като тях, отраснала съм сред Християни, а не сред хора с моята религия и ми се иска да пробвам нещо различно, не да живея според ограниченията създадени от тях. Чувствам се НЕЩАСТНА в пълния смисъл на думата, нищо не може да ме накара да се почувствам добре духом.

Dkeyz
03-09-2014, 00:20
Тогава какво те спира? Живей. Не се съобразявай с тях (не казвам да спреш да ги слушаш, просто прави това, което ти доставя удоволствие и те прави щастлива).

Threapleton
03-09-2014, 00:25
Ето това ''Засега ми имат някакво доверие ( бях го изгубила защото им натяквах, че не искам да имам ограничен живот като техния) и не искам да го съсипвам, защото направя ли го те са склонни да се откажат от мен в буквалния смисъл'' мъчно ми е, че ми го причиняват, но ми остава съвсем малко за да си набера нужните средства и да живея както аз намеря за добро..
Другият въпрос е дали съм му била само временно увлечение и дали изобщо е чувствал нещо повече към мен?

RapExotic
03-09-2014, 12:01
Другият въпрос е дали съм му била само временно увлечение и дали изобщо е чувствал нещо повече към мен?

Англичаните имат склонност да се държат мило, нежно и невинно с момичетата, да им правят комплименти и да се заиграват с повече от едно момиче по едно и също време. Според мен просто си му била интересна и се е опитвал да те изпробва. Те понякога са толкова са наивни с действията си, че чак можеш да ги съжалиш и това им е основния подход в свалките. Все пак в твоя случай незнам дали е било така.

Колкото до религията, това си е лично твое решение дали да я спазваш или не. Живееш в свободна страна, в която няма ограничение и особенно като станеш на 18г. родителите ти нямат право да ти забраняват или да ти казват какво да правиш.

Tsukuda_Hiroshi
03-09-2014, 14:14
Според мен религията ти е пречка. Както и на родителите ти. Това са възгледи, насаждани с години. Няма начин да се отървеш от тях.

ragnarokus
03-09-2014, 16:26
Човек сам си избира религията, нали?

BlackEyedPeas
03-09-2014, 17:12
...да си имам всякаква работа с момчета от мъжкия пол..

http://skillz.lv/upload/gallery/large/16946/26521.jpg

~LadyCrawley~
03-09-2014, 17:16
За травестити ли говори? о.о

HollyGolightly
03-09-2014, 17:22
Каква заблуда, той ти е казал, че те харесва и т.н. а ти си го отрязала, какво се очаква от него да направи? Да се дистанцира от всички момичета и да седи да чака одобрението на майка ти и баща ти ли? Напълно нормално е да продължи да контактува с други момичета.


Колкото до религията, това си е лично твое решение дали да я спазваш или не. Живееш в свободна страна, в която няма ограничение и особенно като станеш на 18г. родителите ти нямат право да ти забраняват или да ти казват какво да правиш.
Всъшност докато те ти плащат интернет, телефон, дрехи, хранят те, а ти живееш у тях без да влагаш никакви пари за сметки и т.н. нямаш право на глас и ще слушаш какво ти казват. Тези 18 години нищо не значат ако продължаваш да живееш като някой под тази възраст.

TheMan9191
03-09-2014, 17:46
Каква заблуда, той ти е казал, че те харесва и т.н. а ти си го отрязала, какво се очаква от него да направи? Да се дистанцира от всички момичета и да седи да чака одобрението на майка ти и баща ти ли? Напълно нормално е да продължи да контактува с други момичета.


Точно!

Threapletonn
03-09-2014, 19:26
Колкото до религията, това си е лично твое решение дали да я спазваш или не. Живееш в свободна страна, в която няма ограничение и особенно като станеш на 18г. родителите ти нямат право да ти забраняват или да ти казват какво да правиш.

Родителите ми имат пълното право да ми казват какво да правя, исках просто разбиране от тяхна страна, но явно не могат да ми го предоставят, а ми трябват съвети как да постъпя в такава ситуация.


Човек сам си избира религията, нали?
Така е, но аз нямам никакво намерение да си сменям религията, въпреки това не мисля, че има някакъв проблем ако излизам с християнин?

П.П. Пиша от нов акаунт, защото не мога да си вляза в предишния.

Threapletonn
03-09-2014, 19:31
http://skillz.lv/upload/gallery/large/16946/26521.jpg

Мда, мисля, че се подразбира какво исках да кажа въпреки наличието на тази грешка, която направих от бързане.


За травестити ли говори? о.о

Сърказмът беше излишен.

tori
03-09-2014, 20:08
Авторке, тука често се казва „отгледай си топки“ като съвет и в твоята тема това не е излишно. Какви са тия ограничения от религията?! Смях. Не е това, сама казваш, че ги е страх какво ще кажат околните. Сядаш и говориш с тях, тоя път сериозно, без да позволяваш да те обиждат и да ти натрапват разбиранията си за религия. Обясни, че нямаш гадже в момента, но тези ограничения означават, че те ти нямат доверие и също че си отблъснала стойностно момче заради тях. Попитай ги дали трябва да живееш цял живот сама, без да поглеждаш момче/мъж, за да са доволни те и хората да не говорят нищо за теб.
По другия въпрос - ми ти си го отрязала, естествено е да излиза с други, дори и да те харесва/те е харесвал. Дай да си върже черна панделка, щото вашите са консерви, а? Теб ако някой те отхвърли кво би направила?

HollyGolightly
03-09-2014, 20:27
Авторке, тука често се казва „отгледай си топки“ като съвет и в твоята тема това не е излишно. Какви са тия ограничения от религията?! Смях. Не е това, сама казваш, че ги е страх какво ще кажат околните. Сядаш и говориш с тях, тоя път сериозно, без да позволяваш да те обиждат и да ти натрапват разбиранията си за религия. Обясни, че нямаш гадже в момента, но тези ограничения означават, че те ти нямат доверие и също че си отблъснала стойностно момче заради тях. Попитай ги дали трябва да живееш цял живот сама, без да поглеждаш момче/мъж, за да са доволни те и хората да не говорят нищо за теб.
Като цяло си права, но нещата не стоят по този начин. Лесно е отстрани да се каже "седни и поговори с ваще на тази тема" и то особено когато самият ти не си бил поставен в тази ситуация. За някои хора религията не е от значение и всичките тези бариери, които поставя са смешни, но тя е отраснала по този начин, родителите и и те. Това че ще поговори с тях, не означава че те ще си променят решението. Дори може и да не я изслушат.

Threapletonn
03-09-2014, 20:36
Донякъде са прави, че не трябва да се смесват две религии, примерно женят се двама човека от различна религия после като имат деца те ще са много объркани, а още един проблем в случая, ако жената е мюсюлманка, а мъжа християнин, цялата ѝ рода ще се срамуват от нея и тя остава сама с роднините на мъжа ѝ ако я приемат такава.

Аз не искам нищо сериозно на тази възраст, просто момчето ми е харесало и искам да съм с него, но изглежда и че това е проблем за тях, заради мнението на хората и че после никой няма да иска да бъде с мен, а ако се намери някой щял да ме третира като низша жена.



Сядаш и говориш с тях, тоя път сериозно, без да позволяваш да те обиждат и да ти натрапват разбиранията си за религия.
Правила съм ужасно много опити да говоря с тях за това, но както казах те просто ме игнорират като ми натрапват, че живота ще ми е ужасен с моите разбирания.

tori
03-10-2014, 04:56
Като цяло си права, но нещата не стоят по този начин. Лесно е отстрани да се каже "седни и поговори с ваще на тази тема" и то особено когато самият ти не си бил поставен в тази ситуация. За някои хора религията не е от значение и всичките тези бариери, които поставя са смешни, но тя е отраснала по този начин, родителите и и те. Това че ще поговори с тях, не означава че те ще си променят решението. Дори може и да не я изслушат.
Не е така лесно, но и не е нещо непосилно. Капката също пробива дупка в черепа, нека не забравяме този факт.

Tsukuda_Hiroshi
03-10-2014, 10:29
Донякъде са прави, че не трябва да се смесват две религии, примерно женят се двама човека от различна религия после като имат деца те ще са много объркани, а още един проблем в случая, ако жената е мюсюлманка, а мъжа християнин, цялата ѝ рода ще се срамуват от нея и тя остава сама с роднините на мъжа ѝ ако я приемат такава.

Аз не искам нищо сериозно на тази възраст, просто момчето ми е харесало и искам да съм с него, но изглежда и че това е проблем за тях, заради мнението на хората и че после никой няма да иска да бъде с мен, а ако се намери някой щял да ме третира като низша жена.



Правила съм ужасно много опити да говоря с тях за това, но както казах те просто ме игнорират като ми натрапват, че живота ще ми е ужасен с моите разбирания.

*Ако си с някой, който те обича и дава всичко за теб, ако ти също изпитваш подобни чувства към този човек - какво те ебе родата?? Плюя аз на такава рода, която гледа собственото си щастие, а изисква да забравя за моето!!

*Относно сериозността, която искаш: след като не искаш нищо сериозно какво те брига, че пича се задява с други, след като ти си го отрязала? Още повече - защо изтъкваш религията и отношението на родителите си като проблем? Явно проблема е в теб, защото не искаш нищо повече! Ако човек иска нещо - постига го, ако не - отказва се... Съдбата, бог, случайността и късмета са просто оправдания за хора, които търсят извинение да се откажат от нещо (мисълта не е моя, просто не помня автора)...!!