PDA

View Full Version : Къде да кандидатствам ?



i_am_a_girl
03-09-2014, 14:47
Здравейте! Аз съм 7 клас.Има по-малко от 2 месеца до матурите,а аз все още не знам къде да кандидатствам след 7 клас. Иска ми се да ходя в 164 ГПИЕ "Мигел Де Сервантес" , но чувам лоши отзиви. Имам много добри оценки в училище. Най-добра съм по математика,но не искам да ходя в математическа гимназия. Най-вероятно ще имам 5,50 по БЕЛ за годината , и 6,00 по мат. Но МНОГО се притеснявам за матурите. Искам да ви попитам какво ще ми кажете за испанската гимназия.. Заслужава ли си? Какъв е бала тази година? Как се образува?

KumchoValcho
03-09-2014, 15:56
някъде, където се набляга на език

BeTheOne
03-09-2014, 18:40
Насочи се към елитно училище, до колкото ти е възможно това. Предвид, че следващите години не се очертават много светли за българското образование, ако имаш финансовата възможност е хубаво да мислиш за висше образование в чужбина. Това означава, че трябва да наблегнеш на езици - поне един, а ако можеш два още по-добре.

Ако имаш възможност и си наясно, какво искаш да учиш се насочи от сега към съответния профил. След това във висшето образование ще ти е по-лесно с материала.


Поздрави!


BeTheOne

Lighting
03-09-2014, 18:56
Ако си много добра по математика, а пък не искаш да кандидатстваш с него предмет, отиди там където ти харесва.

И само да попитам по колко часа учиш на ден. Имам предвид 2-3 достатъчно ли са.

vladislavcheto
03-12-2014, 10:57
Аз съм в 164.Не знам кой ти ги казва тези неща,но си смени източниците.В осми клас ще учиш супер много по испански,ама адски много.Сега съм 9ти клас,с френски.По френски госпожата е много готина,но изисква много учене и наблягане на езика,както и по испански.По биология учителката е отвратителна,ама да не ти пука за оценките по био в 9ти клас,щото не ти влизат в дипломата.За другите паралелки не знам много.По другите разказвателни горе-долу става и няма да ти се налага да учиш кой знае колко много.Направи си сметката добре,защото по БЕЛ и математика никой няма да те гали с перце.Пишат отсъствия доста стабилно,а някои класни ръководители извиняват само с обаждане от родител.

Но все пак направи това,което ТИ искаш и смяташ за правилно,иначе винаги ще ти остане едно чувство на неудовлетвореност,че не си направила това,което искаш.Било то и грешно.Успех :)