PDA

View Full Version : Хининова вода



Deskata_4444
03-09-2014, 17:57
Здравейте, искам да ви попитам хининовата вода наистина ли ускорява растежа на косата и горе-долу с колко см? Освен това имали ли сте някакви проблеми след продължителна употреба, защото лично аз имам много чувствителен скалп (ползвам само медицински шампоани)... извинявам се, ако вече има подобна тема! :D

3oPuTy
03-09-2014, 18:05
Хининовата вода действа различно при всеки. Трябва да пробваш за да разбереш как ще ти действа. А относно растежа - не е много. По-скоро може да ти се сгъсти, вместо да стане дълга за кратко време.

The Cheetah
03-09-2014, 18:06
Не при всеки има ускоряване на растежа. Аз например като я използвах нищо не забелязах.

Deskata_4444
03-09-2014, 18:09
Благодаря много! :D

katalia3
03-09-2014, 18:18
Лично аз съм много доволна от хининовата вода, ползвам тази на Милва. Моята коса е доста доста дълга и по скоро я ползвам за подхранване или когато примерно се подстрижа и ползвам водата, съм забелязала че доста бързо пак достига същата дължина. Не мого да ти кажа за сантиметри. Доста дълго я ползвам , повече от година и нямям оплаквания. Дори бих ти я препоръчала. Мия си косата на всеки 3 дни и преди я впръсквах горе долу след вСяко къпане , но сега по- рядко, през 2 3 къпания. На мокра коса в корените, впръскваш и разтриваш. :)

katalia3
03-09-2014, 18:20
При всеки е различно и зависи колко бързо ти расте по принцип:)

hey.mistery
03-09-2014, 18:22
При всеки е различно. При мен нямаше видим ефект.

sunshine :**
03-09-2014, 18:29
Освен да ми озназни допълнително косата нищо друго не направи.

girl91
03-09-2014, 20:28
И моята коса се омазнява от хининовата вода. Затова няма как да съм редовна с използването й - не искам да ходя постоянно с мазни корени. Впръсквам си 2-3 пъти в седмицата сега, не оачквам да има ефект от това, но така и така имам хинонова вода поне да я изразходвам.

katalia3
03-09-2014, 21:37
Много странно че една вода може да омазни косата, но съм го чела и другаде това за хининовата вода. Но със сигурност съм чела повече позитивни мнения из Интернет за нея, което ме и накара да си я купя и не съжалявам :). Зависи много и каква ти е косата по -принцип - суха или мазна и ако е склонна към омазняване, явно водата може и да засилва това или е само внушение, не знам. Може би при хората с по-мазни коси трябва да се впръсква по-малко количество:)

girl91
03-09-2014, 21:52
Моята коса си е нормална. Мазна стана за известно време миналата година след като използвах тривитаминол - не по време на прилагането му, което можеше е да е от не добре измиване на косата, а няколко месеца след това, забелязах по-бързо омазняване в корените. Не говоря за силно омазняване, а за такова само в корените на по-долните пластове коса. И аз съм чела доста мнения за това как хининовата вода води до по-бързо омазняване на косата. .

tori
03-10-2014, 05:01
Аз не съм сигурна дали ми подейства тя или пък не, защото косата ми така или иначе си расте бързо. Взех я по-скоро за подхранване и от любопитство. Никак не е зле върху мен, мисля.

3oPuTy
03-10-2014, 06:36
Както вече писахме - най-добре е да се пробва. Най-малкото е, че няма да навреди на авторката, а дори може да помогне. Пък дали ще помогне като започне да расте по-бързо, сгъсти се или дори се заздрави малко - все тая, важното е, че ще е в плюс. А и самото нанасяне не отнема много време - след баня, за 1-2 минути успяваш да си напръскаш целия скалп и да го масажираш.

Hilary_
03-10-2014, 07:07
Хората хапчета пият и пак няма гаранция за бърз растеж, а ти си мислиш, че от някаква си вода ще ти порасне коса до петите.

Deskata_4444
03-10-2014, 08:57
Хората хапчета пият и пак няма гаранция за бърз растеж, а ти си мислиш, че от някаква си вода ще ти порасне коса до петите.
много от хората, които са я ползвали казват, че наистина действа... мислиш ли, че си го измислят, защото нямат друга работа!?

Hilary_
03-10-2014, 10:14
много от хората, които са я ползвали казват, че наистина действа...
Познаваш ли ги тия хора?

katalia3
03-10-2014, 10:26
Няма нужда всички тук да се познаваме за да споделим някакво мнение :) Нито само от хапчета ще ти порасне косата, нито само от хининова вода, нито само от тривитаминол. Косата иска и добра храна, добри витамини и минерали, добри грижи..Относително е за всеки кой продукт,как ще му подейства. За това няма да стане нищо ако просто се пробва :)

3oPuTy
03-10-2014, 11:08
Познаваш ли ги тия хора?

Аз познавам такива хора, да. В това число влизам и аз с моите 10-тина сантиметра за 2 месеца и половина. За някои може да са нищо, но по принцип косата ми расте с толкова за поне 4-ри.

girl91
03-10-2014, 11:58
^Wow доста бързо расте. Да да растеше и моята коса така... 10см. са си много за няколко месеца. Моята имам чувството че не расте като стигне една определена дължина :(

tori
03-10-2014, 13:24
Хората хапчета пият и пак няма гаранция за бърз растеж, а ти си мислиш, че от някаква си вода ще ти порасне коса до петите.
По тая логика „Хората ползват маски с отмиване и пак няма гаранция за подхранване, а ти мислиш, че от някакъв си тривитаминол ще ти се оправи косата.“

3oPuTy
03-10-2014, 15:32
^Wow доста бързо расте. Да да растеше и моята коса така... 10см. са си много за няколко месеца. Моята имам чувството че не расте като стигне една определена дължина :(

Наистина беше ужасно много за някакви си 2 месеца и половина, но я пръсках през ден и бях спряла напълно с използването на преси, маши, сешоари и всякакви други вредни неща за коса като лак, пяна и прочие :)
За съжаление не съм постоянно и след като се прибрах от там спрях да я ползвам :? Не съм постоянна и това си е.

Hilary_
03-10-2014, 16:22
По тая логика „Хората ползват маски с отмиване и пак няма гаранция за подхранване, а ти мислиш, че от някакъв си тривитаминол ще ти се оправи косата.“
Не, това вече си е твоя перифразация, с която не съм съгласна.

Растежът на косата се повлиява от вътрешен прием на медикаменти, сезонни промени и хормонално влияние. Всичко останало като хинин (или друга растителна субстанция), конски/овчи витамини и какви ли не други глупости, които се мажат, са излишни! Няма лошо да си ги купувате, просто ползата ще е само за производителите.

tori
03-10-2014, 16:32
Окей, не отричам медикаментите от типа на витамини и тям подобни, но да твърдиш, че домашни маски с масла, конски витамини, хума и други естествени продукти не помагат, е най-малкото глупаво. На една коса и трябва подхранване И от външни източници, а не само от таблетки.

katalia3
03-10-2014, 22:44
Окей, не отричам медикаментите от типа на витамини и тям подобни, но да твърдиш, че домашни маски с масла, конски витамини, хума и други естествени продукти не помагат, е най-малкото глупаво. На една коса и трябва подхранване И от външни източници, а не само от таблетки.

Напълно подкрепям !!!

DeHu
03-11-2014, 08:20
Познавам много хора,доволни от въпросните домашни маски,включително и от хининовата вода.Самата аз я ползвах,но косата взе да ми се омазнява твърде бързо и я спрях,но ефект имаше.Това,че един продукт е скъп не е абсолютна гаранция,че е по-ефикасен.

Hilary_
03-11-2014, 11:48
Окей, не отричам медикаментите от типа на витамини и тям подобни, но да твърдиш, че домашни маски с масла, конски витамини, хума и други естествени продукти не помагат, е най-малкото глупаво. На една коса и трябва подхранване И от външни източници, а не само от таблетки.
Прави разлика между подхранване и растеж. ;)

Mickey G.
03-11-2014, 12:13
Наистина при всеки е различно. Аз когато бях със сайд кът, ползвах хининова вода, и за около 2 месеца доста порасна косата отстрани и съм доста доволна.
При една приятелка например, изобщо не действаше и само й се омазняваше косата ;/

tori
03-11-2014, 13:57
Прави разлика между подхранване и растеж. ;)
Като си подхранваш косата и не издевателстваш върху нея, в тя в повечето случаи расте. Едно време бабите ни са си миели косата с домашен сапун, боядисвали са я с къна и са си правели отвари от коприва. Защо на тях им е било достатъчно, за да имат дълги и хубави коси, а ние да пием комплексни витамини за растеж?
Ех, тоя сайдкът. :3

girlwithblueeyes
03-11-2014, 14:10
Тори било им е достатъчно защото медицинската козметика не е била толкова напреднала . Не съм сигурна дали ако е имало тогова такъв изобр от витамиин и ампули е нямало и те да си купуват .

3oPuTy
03-11-2014, 15:02
Прави разлика между подхранване и растеж. ;)

Защо смяташ, че промяната на сезона може да повлияе на растежа, а подхранването - не?!

sramejlivkaa
03-11-2014, 17:15
Прави разлика между подхранване и растеж. ;)

Аз мисля, че една коса расте когато е подхранена, пък и до колколкото знам хининовата вода също така и подхранва.

sramejlivkaa
03-11-2014, 17:20
Тори било им е достатъчно защото медицинската козметика не е била толкова напреднала . Не съм сигурна дали ако е имало тогова такъв изобр от витамиин и ампули е нямало и те да си купуват .

Нямам много доверие на разни хапчета и ампули, защото повечето са химии. Не казвам, че не помагат просто са си и доса вредни.

Hilary_
03-11-2014, 20:31
Като си подхранваш косата и не издевателстваш върху нея, в тя в повечето случаи расте.
Каквото и да се прави върху нея - ще расте. Растежът започва от космения фоликул, който няма връзка с нещата случващи се на дължините. "Едно време .. " - нека си остане там.

tori
03-11-2014, 21:41
И за тва цъфти от космения оуликул ли? На едно растение като му нараниш стъблото, му се отразява и на кореновата система, и на листата.

anonymous708973
03-11-2014, 22:10
Каквото и да се прави върху нея - ще расте.

Колко бързо е въпросът ;)

Hilary_
03-12-2014, 05:42
И за тва цъфти от космения оуликул ли? На едно растение като му нараниш стъблото, му се отразява и на кореновата система, и на листата.
Косменият фоликул се намира подкожно, а "цъфтежите" се образуват в края на дължините и не зависят от случващото се под скалпа! И какви са тия сравнения, които правиш? Растението е единен организъм, извършващ процеси (като фотосинтеза), а косата е "жива" само в луковиците си, а по дължините са мъртви клетки.
Спри да пишеш, сериозно.

katalia3
03-12-2014, 09:12
^ Въобще не съм съгласна! Ако косата има проблем от корена то това ще се отрази на цялата дължина, включително и на краищата. Ако косата цъфти означава че има проблем, който не е само в краищата й.

Hilary_
03-12-2014, 13:45
Момичета, никой не ви кара да се съгласявате с мен. Темата е за хининовата вода и нейното действие.
Нито смятам да убеждавам някой в правотата си, нито ми се обясняват повече термини, далечни от темата.
Коси - много, грижи - различни, ок?

3oPuTy
03-12-2014, 15:15
Хилари, би ли благоволила да ми отговориш на въпроса от по-горе? Все още изгарям от любопитство да разбера как така промяната в сезоните влияе на растежа, а хининовата вода, Тривитаминол-а и другите подобни неща за "мацане" по скалпа - не?

tori
03-12-2014, 17:05
Спри да пишеш, сериозно.
Ахахаха! Дубрйе, обещавам!
Сравненията са за да ти покажа колко глупаво звучиш. Окей, дървото/растението е единен организъм, косъма кво е тогава? Нещо сглобено? Как така умрели клетки, които нямат връзка със скалпа?! Чуваш ли се?! Да - много неща действат на косата, включително сезоните, хормоналния баланс на тялото, изтощаването. Не можеш обаче да обясняваш как, видиш ли, на някого не му подействали таблетките, а на - друг хининовата вода и тоя втория бил по-тъп, щото дал два лева за бутилка и го излъгали, а първата мацка с хапчета за 30-40-50 лева не е излъгана. Не случайно като имаш проблем със скалпа или дори акне/обрив по лицето ти изписват хапченца И шампоан или нещо за мазане. Един проблем се атакува вътрешно и външно.

cookie dough
03-12-2014, 19:44
Аз я ползвах известно време, не знам дали е ускорила растежа на косата ми, ама мирише страхотно и я прави много жива.

Hilary_
03-13-2014, 06:34
как така промяната в сезоните влияе на растежа, а хининовата вода, Тривитаминол-а и другите подобни неща за "мацане" по скалпа - не?
Промяната в атмосферните условия рефлектира върху цикъла на живот на космените фоликули.
Останалите неща намазани върху скалпа нямат връзка с луковиците намиращи се в космения фоликул (те остават на ниво епидермис, докато самия фоликул се намира в дермата), съответно не стигат до тях и не им влияят по никакъв начин.


tori, мога да споря с човек, който има понятие за какво говори.
За разлика от теб, аз уча тези неща всекидневно, по учебници и в случая - не аз звуча глупаво. :)

Deskata_4444
03-13-2014, 08:12
Благодаря!

tori
03-13-2014, 16:10
Хубаво, вярвай си.

fUcKsMiLe
03-14-2014, 11:10
Ползвам от около 1 година и няколко месеца, на прекъсвания на всеки 2 месеца, по 2 седмици почивка.
Има ефект, не мога да ти кажа с колко см. е, но в момента косата ми е над 60 см.
Преди да започна да я ползвам, само можех да си мечтая за толкова дълга коса.
Моята хининова вода е на "Кокетна", ползвам я до 2, рядко 3 пъти в седмицата.

Една моя приятелка ползваше някаква друга, но при нея нямаше никакъв ефект.
Зависи от косата. Пробвай с едно, с друго, може да има, но може и да няма ефект.

baby_baby
03-15-2014, 15:08
Хининовата вода действа различно при всеки. Трябва да пробваш за да разбереш как ще ти действа. А относно растежа - не е много. По-скоро може да ти се сгъсти, вместо да стане дълга за кратко време.

+++

Stellichka
03-16-2014, 13:42
Искам да споделя опит ! Понеже лятото на 2013 година много отслабнах ( от 59кг. на 42кг. станах ) започна косата ми много да пада и да уредява. Преди месец си купих Хининова вода и искам да ви кажа , че наистина косопадът спря и косата ми отново ръсте жизнена и здрава ! Препоръчвам я !

katalia3
03-16-2014, 15:20
Хининовата вода действа различно при всеки. Трябва да пробваш за да разбереш как ще ти действа. А относно растежа - не е много. По-скоро може да ти се сгъсти, вместо да стане дълга за кратко време.

Не съм съгласна че една коса може да се сгъсти по какъвто и да е начин. Много пъти съм се чудила, но точно хининовата вода не мисля, че би направила това. Една коса може да стане мека, с твърд косъм, по-дълга, но не мисля че може да се сгъсти от каквото и да е, а може би просто да се създаде зрителен ефект за по-гъста коса.

tigity
03-16-2014, 15:26
чувала съм, че много бързо нацъфтява косата от прекалена употреба :)

sunshine :**
03-16-2014, 15:39
Аз все още се чудя на тези, които вярват, че от водица с 2-3 съставки вътре една, от които се води хинин, ще им расте по-бързо косата.:?
И все пак всеки с мнението си.

sramejlivkaa
03-16-2014, 22:21
На мокра коса в корените, впръскваш и разтриваш. :)

Да не би да има и пръскало?

fUcKsMiLe
03-17-2014, 11:22
Да не би да има и пръскало?

Някои имат, други не.
Какво ще избереш и как ти е по-удобно - ти си решаваш.

Stellichka
03-17-2014, 11:59
След като напръскаш в корените , напръскай и цялата коса. Ефектът е по-голям !

katalia3
03-17-2014, 20:30
Да не би да има и пръскало?


Да, аз ползвам тази на Милва и тя има пръскало :)

tori
03-18-2014, 04:29
Милва имат три видя шишенца - две големи с пулверизатор и без и без в по-малка разфасовка. Зависи как ти е по-удобно. Разликата в цената на голямо шише със и без пулверизатор е 50-60 стотинки някъде.

dodolechka
03-19-2014, 20:12
Много зависи от самият тип коса . Толкова ми я бяха хвалили тази хининова вода ,че реших и аз да пробвам преди няколко месеца. На моята коса ефект нямаше , слагах си редовно по 1-2 пъти на ден в продължение на месец и не бях задоволена , но пък една приятелка ми каза ,че нейната коса порастнала с близо 4 пръста за месец и половина. Аз ти препоръчвам бадемовото масло. Можеш да го намериш в магазини за козметика. То е доста мазно и се маже в корените преди да влезеш в банята . Трябва да стоиш около час с него, за да попие в корените. На мен не знам дали ми е помогнало толкова за разтеж, защото вече спрях да следя дължината на косата си , но ми прави косата доста мека и я сресвам по-лесно. А една моя приятелка имаше доста редки вежди :/ и ми сподели ,че си е мазала веждите с бадемовото масло и сега наистина се вижда ефекта доста по-гъсти са! Така че нищо не пречи да опиташ. Успех! :-)