PDA

View Full Version : Комуникация за идиоти



Masquerade
03-09-2014, 23:26
Здравейте, извинете, че Ви безпокоя, но ми трябва малко по-обективна и ясна гледна точка, и макар да осъзнавам, че темата може би не е за тук бих могла да се възползвам от перспективата на зрял човек.
Преди около месец се запознах с един човек. Тогава ми се стори страшно галантен и любезен. Беше истински джентълмен. След няколко дни получих покана за приятелство от същия човек във фейсбук. Проведохме няколко разговора във фейсбук, инициирани от него, на тема интереси, ежедневие и т.н.
Преди няколко дни се видяхме в същия клуб, в който се запознахме, на едно събитие. Всеки от нас бе зает със своите занимания и дори не се поздравихме.
По-късно същата вечер същия човек ми написа дълго съобщение от типа "радвам се, че дойде, добра ли изкара, изглеждаше чудесно и продължи да ме ласкае". Коментира детайли от външния ми вид и т.н. В крайна сметка получих покана за афтър-евента за следващото подобно нещо, заедно с компания в дома му. Има ли нещо странно в това или мен ме е хванала параноята ? И какво се опитва да каже/направи тоя човек ?

RapExotic
03-11-2014, 12:39
Човека определено има интерес към теб. Какви са му намеренията няма как да ти кажем. Това трябва сама да предцениш, докато общуваш с него.

Masquerade
03-11-2014, 19:06
Благодаря за бързия и конкретен отговор. Оценявам всякакви предположения по темата, просто защото думите на самият човек са ужасяващо неясни и двусмислени на моменти.

draid
03-12-2014, 12:22
Има интерес ясно е. Може просто на живо да е по затворен и за това да се изразява във фб по добре.

Masquerade
03-13-2014, 20:16
А дали е добра идея да отида на това нещо ? Имам предвид хората, които са поканени там (къщата) са сравнително свестни - имат работа, някой от тях и семейства, но не мога да кажа, че ги познавам твърде добре като личности.

Justwickeds
03-13-2014, 21:16
Тогава ми се стори страшно галантен и любезен - ми нормално бре,мила. Всеки се старае на първа среща, или почти всеки, да се представи по най-добрия начин,с добри обноски,маниери,изисканост и тем подобни чичини препичини.Ти ако видиш Брад Пит, няма ли да се държиш... по-любезно от обичайното? Може би пък той намира в теб неговата Анджелина Джоли? Не си ли мислила по тоя въпрос? Очевидно е от разказа ти.

Всеки от нас бе зает със своите занимания и дори не се поздравихме. - ми нормално бе мила.Отново - нормално! Езика на тялото,мамка му. Правите се на недостъпни.Нарочно.С цел. Целта е играта. Играта е с цел изнервяне на любовника. Играта е с цел леко романтично дразнене. Играта е с цел: "нека тя/той дойде пръв/първа".

Коментира детайли от външния ми вид и т.н - т'ва е след като ти е писал във фейса. Ми, забелязъл те е,въпреки,че "се е занимавал с неговите си неща". Щом ти е дал такива подробни детайли,значи бая те е наблюдавал,т.е. доста внимание ти е обърнал. И му се искало да дойде при теб...да постои..да се завърти около теб..ама не му е стискало.

В крайна сметка получих покана за афтър-евента за следващото подобно нещо, заедно с компания в дома му.Има ли нещо странно - какво странно бре момиче?! Кв'и са тия малумни разсъждения. КОЕ МУ Е СТРАННОТО НА УХАЖВАНЕТО?! Боже,ората се побъркая. Момчето те харесва, иска да си имате нещо.Иска да опита. Явно... ти се дърпаш. Не си сигурна. Пък като го гледам и той ич не е сигурен,според това което ти разказваш за него! Може би няма такъв опит и леко опипва почвата.А може и да се прави на хахо-хихи. Може би изчаква нещо. В твоя случай - ти определено изчакваш "нещо". Само ти си знаеш какво. От тук, логиката на нещата: За кво ни питаш тогава, какво да ти кажеме, ние?!

А дали е добра идея да отида на това нещо ? Имам предвид хората, които са поканени там (къщата) са сравнително свестни - имат работа, някой от тях и семейства, но не мога да кажа, че ги познавам твърде добре като личности.
- какво значение има,като "не ги познаваш толкова добре като личности" - от какво се ПЛАШИШ?! Отиваш и се запознаваш и толкоз. Какво СЛОЖНО има в това? Сложно ли ти е? Ми тогава имаш проблеми с общуването! Щом се чудиш и се мудиш толкова много. Дали е добря идея да отидеш? Ми ти си решаваш. Ако харесваш момчето - отиди. Ако имаш някакви предразсъдаци - по-добре ги разбий, и отиди отново. Но най-точна представа ще си имаш ТИ самата на база, какъв човек е ТОЙ според теб.

И последно нещо: не се притеснявай от това,дали може да те нарани... с какво би те наранил, кажи ми ти? Има хиляди мъже. Мамка му. Ще си намериш друг! Да не е само тоя? Пък и "бил странен" казваш. Само ти си знаеш! ЗА това - няма как да ти помогнеме ние, защото не те познаваме достатъчно добре, нито пък момчето.

It's all up to you.

И ПАК ЩЕ СЕ ПОВТОРЯ:

Ако се намери, недай си боже, някой и реши та сглупи да пусне някакво свое усещане, ще го приемеш ли за всеобщо валидно? Защо искаш някой друг да чувства вместо Теб, ти не можеш ли сама?

Justwickeds
03-13-2014, 21:26
И още нещо: ти самата казваш:

"просто защото думите на самият човек са ужасяващо неясни и двусмислени на моменти."

--> това от личния ми опит,себеизследване и изследване на поведението на хората на моята възраст,а и по възрастни над 30 години и т.н., съм забелязъл,че това го правиме когато преди това сме излъгали за нещо; или се опитваме да се измъкнеме от ситуацията/темата,защото често НЯМАМЕ хабер понятие от това което говориме; може дори да му е такъв характера - шашав както се вика,поради неопитност и други неща; може да се окаже,че е притеснителен човек и то доста; А МОЖЕ и да се окаже,че просто играе някаква роля - нарочно; и да си е напълно свестен и разумен; само ти знаеш , и само ти можеш да узнаеш - докрай! Какви са му намеренията и т.н. Ще си проличи с няколко срещи. Най-вече може да го ИЗПИТАШ --> играй си с търпението му. Егаси, аз съм мъж, да те уча ли ?!..

Естествено,тия неща само ти може да ги видиш. Ако ми дадеш повече инфо,бих ти дал повече описание на този човек. И не само. Трябва ми да го скивам за 10 мин как се държи и бих ти казал всичко. Наблюдавай го - езика на тялото. Къде си държи ръцете - в каква позиция са му, кръстосани ли са, зад него ли са,пипа ли се по врата/челото/ ШИЯТА като говори с теб; гледа ли те в очите; къде му шарят ОЧИТЕ по принцип; тембъра на гласа; потни ли са му ръцете; в каква позиция са му краката...абе много неща. Наблюдавай,момиче!

Успех.