PDA

View Full Version : Схващане на врат! СПЕШНО!



f0rteam
03-10-2014, 06:37
Здравейте , сега от болка едва ви пиша това. Аз съм 13 годишно момче което доста често му се получава , като стане да го боли вратът, но този път е по-различно. Станах с ужасна болка. Първоначално не можах да си въртя вратът само наляво , но след 15-20 минути вратът трябва да ми е все на дясно, че да не ме боли, а като се опитам да гледам нормално нещо изтръпва вид болка , и аз незнам как да го опиша. Моля за помощ.

bloodyF
03-10-2014, 08:49
Масаж и горещ душ , а ако се получава често-лекар.
Спиш със суха коса, на затворен прозорец и на топло.

draid
03-10-2014, 09:04
Недей да си правиш горещ душ ! Случвало ми се е и на мен. Нека майка ти те разтрие с някой мехлем за облекчаване на болка. Ще те боли вероятно поне ден два докато отпусне.

bloodyF
03-10-2014, 09:23
Що да не? Топлината отпуска мускулите и вратът му няма да е толкова схванат.
На мен ми помага.

f0rteam
03-10-2014, 09:53
Разтриха ми го с някакво мазало отпусна малко но се усеща напрежение в лявата част на врата. Опитах се да легна но , не можах...

fenkaaa
03-10-2014, 21:12
Потърси в гугъл, има много "бабини" лечения, с домашни продукти, които на всеки са му под ръка. ;)

draid
03-10-2014, 21:51
Що да не? Топлината отпуска мускулите и вратът му няма да е толкова схванат.
На мен ми помага.

Топлото не е благоприятно при възпаления, отделно след като се нагрее има много голяма опасност да изстине и ефекта да е влошаващ.

haritov
03-11-2014, 06:57
аз бих го посъветва да си направи рентген да се види какво е вътре

че тия прешлини са гадна работа

млад е за такива неща ама няма как да си сигурен

иначе имаш ли проблеми с кръвното да ти си вие свят?

MannieG
03-11-2014, 16:20
Направи си торбичка от плат да стане като джоб, изсипи един пакет морска сол, и заший пакета. Нагрявай го върху капака на тенджера с вряща вода и всяка вечер преди да си лягаш го слагай на врата си и заспивай с него, но имай предвид, че пакета със солта трябва да е доста горещ. Прави го и през деня, изпитано средство е...никакви мехлеми не ти трябват. Просто го прави по-често 1-2 седмици и ще има ефект.

Fisherman
03-11-2014, 16:26
Може би ,спиш в няква неудобна за мускулите и лигаментите ти поза през ноща.

Justwickeds
03-11-2014, 18:50
Имах този проблем. Това си е проблем. Събудих се една сутрин с ужасна болка от лявата страна на врата,а не бях спял на криво,а се събудих легнал по гръб и изведнъж..пукк. Направо плаках от болка щото и не можех да си мръдна врата. После ме мазаха и се оправи.Това е породено често от нервната система. По късно може дс се появи,или може би вече имаш пукане в ключицата без болка,или може би няма да спиш на тази страна от която е засегнат врата,щото се засяга и рамото. Това е породено малко или много от стрес. Също така докато спят някои хора от напрежение от деня спят несъзнателно със стегнат врат. Просто си стягат врата...и болката идва много скоро. Нужни са ти леки разтривки,кръгови движения с главата с дишане - виж в интернет има някои съзнателни движения с дишане и местене на главата..и като цяло повече си усещай тялото.Проверявай се: дали са ти напрегнати раменете и т.н. ,дали през деня си си стегнал врата.. дали си се стегнал ЦЕЛИЯ, виж си позицията на тялото.. от страни,кат наблюдател.

правейки това,лека по лека ще се отпуснеш... и повече релакс през деня пич. Ако играеш на PC игри по цял ден е много вероятно това да е причината да ти се криви врата също,защото там пак си стягаш врата..висиш в статично положение.. За 'тва по добре избягвай компютъра.. щом си почнал с тия проблеми още на 13 !!

много са факторите ! И много ама много често: сами сме си виновни.

Успех.