PDA

View Full Version : трябва ми съвет как да се справя с това



emily_darkness
03-10-2014, 19:24
имам няколко проблема и не знам какво да правя...моля за съвет
Тръгнах с едно момче и скоро ще стане един месец от както сме заедно...проблемът е там че докато говорим по телефона или си пишем е съвсем различен от това което е в действителност...някак си е по-отпуснат по-романтичен...а когато сме заедно което е всеки ден защото учим в едно училище той е по скоро като добър приятел с който се смеем и имаме общи теми...винаги е с някой друг...когато свършим часовете той ми казва чао и си тръгва с неговите приятели а ние се прибираме в еднаква посока...всеки път когато отида при него отнякъде долита някой "разбран" човек,а него дори не го е грижа че съм там и може би искам да останем на саме...колкото и страно да звучи никога не сме излизали някъде само двамата...времето в училище явно му стига и няма нужда да излизаме заедно или немога да си го обясня...винаги си тръгва и ме оставя и винаги се чувствам като второто колело...никога не съм очквала да бъда на първо място в такива взаимотношения защото и аз имам приятели,но работата е там че аз не съм с тях постояно както прави той...и въпреки това го обичам и никога не му казвам нищо...друг проблем е една моя приятелка която изонщо не общуваше с него преди нашата връзка а сега и е като най-добър приятел...дори му беше направила картичка за Св. Валентин на която пишеше че се радва че позава някой като него...не ме е страх от това че не я познавам...точно обратното ме плаши познавам я и знам,че тя е от онези момичета които дори да не изпитват чувства към някой просто имат временен интерес и това ги кара да флиртуват...наскоро разбрах,че са излизали само двамата да купуват подарък за рождения ден на най-добрата му приятелка...дори не ми бяха казали...приятелката ми която ми каза за това каза че не крият нищо и да не правя от мухата слон,но работата е там,че дори не са си направили труда да ми кажат че ще излизат и се почувствах така че все едно той предпочита да излезе с нея пред това да излезе с мен и дори не смята за редно да ми каже,все едно че не е редно да ми казва какво прави че коя съм аз изобщо да се интересувам от това...дори да не крият нищо се държат така все едно го правят и ме дразни...да мога откровено да си призная че ревнувам от нея и то много...тя е много по-красива от мен много по-умна и талантлива...тя е много повече в много отношения и това ме притеснява дайте някакви съвети с това какво да правя защото никой досега не ми каза нормален съвет...пробвах да говоряс него не неискам да се караме...мразя да се карам с хората защото вярвам че може и по друг начин да се оправят нещата

KGVlove
03-10-2014, 20:25
Супер гадна и тъпа ситуация честно.. и си изградих мнение, че приятелят ти е доста тъпо парче. Ходите почти от месец, а го обичаш? Казвала ли си му го, а той на теб? Освен някой път да му каже просто "Абе ей, ние няма ли един път да излезем?" не знам какво друго можеш да направиш, за да не го "стреснеш" с някоя караница. Ако изобщо мислиш, че си заслужава този човек, помисли си добре..

RapExotic
03-10-2014, 21:25
Сигурна ли си, че сте гаджета? Или само ти си въобразяваш, че сте?

По написаното до тук изглеждате като просто добри приятели. Не мога да си представя да си влюбен в някой и да го игнорираш по този начин. В чата всеки е различен, това не е показателно. Говори с него и се изяснете.

п.п. Хм, сега видях, че сте на 13 (14)г. На тая възраст е нормално да не знае как да потдържа връзка с момиче. Споко от годинките е ;)

pandabear
03-11-2014, 03:35
той щом от малък си премълчава толкова елементарни неща ми е ясно какъв ще стане (:
недей да си мислиш, че някоя си е повече от теб. има и по-свестни от този, ако не се чувстваш добре, ако не си щастлива- няма смисъл да продължавате. просто помисли малко и си подреди приоритетите. на тази възраст е къде-къде по-добре да се занимаваш с нещо, което да те разсейва и да ти доставя удоволствие- някакво хоби + училище + приятели (: има време за любов- истинска (:

Tsukuda_Hiroshi
03-11-2014, 08:22
1: Ако наистина си на 14, това предполага, че и той е на толкова. Нещата на тази възраст никога няма да се развият така, както искаш ти.
2: Приятелката ти ревнува, че на тебе момче ти обръща внимание,а на нея не и ще се опита да ти го вземе, макар и за малко. Дистанцирай я. Поговори с нея.
3: Трябва да поговориш с младежа и за това, дето все те зарязва заради приятелите си.
4: Не виждам бъдеще в тази връзка, съжалявам, че трябва да ти го кажа така...

xoxi
03-11-2014, 08:32
Сигурна ли си, че сте гаджета? Или само ти си въобразяваш, че сте?

И аз исках да питаш същото, докато четях темата.
На мен ми се струва, че момичето си е изфантазирало цяла връзка с това момче, но той още не е съвсем просветен в плана.

Авторке, ако наистина сте толкова малки, това предполагам ви е първата връзка. Абсолютно нормално е той да не знае какво да прави, а ти да си въобразяваш, че го обичаш. Тази приятелка въобще не звучи като истинска приятелка. Вместо да ти помогне, тя излиза с него зад гърба ти, при положение, че явно знае, че ти го харесваш.
Аз ако бях на твое място, щях да ги оставя и двамата. Първо, защото такива приятели не ми трябват. И второ, защото аз поне не обичам да ми се подиграват по такъв начин. Пази си достойнството.

baby_baby
03-11-2014, 10:34
Според мен той може да харесва приятелката теб само да залъгва и мисля че само ти си мислиш че ходите

sofie
03-11-2014, 11:25
На първо време говори с него, защо не иска да излизате.