PDA

View Full Version : Съвет! 4г. не са достатъчни!



ddd95
03-11-2014, 20:09
Здравейте, искам да споделя моята история, за да ви помоля за съвет! Реших да пиша защото вече много ми тежи, но няма как да кажа на някой в реалния живот... Така: Аз съм момиче на 19г. Когато бях на 15г започнах да си пиша и срещам с едмо момче 23г. Мн го харесвах, но нищо не се е случвало повече от целувка. Знаехме, че няма как да се получи нещо м/у нас заради разликата в годините и разстоянието м/у нас. Но ние не спирахме да си пишем и виждаме с месеци наред. Накрая реших да спра да контактувам с него защото тръгнах с едно момче. Въпросния 23г, разпитваше доста след това за мен, но аз не отговарях, въпреки че винги ми е бил тръпка. Както и да е... Сега вече имм сериозна връзка от година и половина, от която съм щаслива. Но през тези 4години не е минало е ден без да мисля за вече мъжът на 27години. Той също имаше сериозна връзка, мисля даже щеше да се жени, но се разделиха и сега започна пак да разпитва за мен, сръчка ме в фб и направо сърцетоми се свива като се сетя за него. Не мога без да мисля за него, но аз имам сериозна връзка. Това означава ли, че не обичам гаджето си? Нз... не е разумно да оставам приятеля си заради него, но как по дяволите 4г не се забравихме, как? Ние дори не сме се виждали повече...Колко време трябва да минава още, за да го забравя и продължа живота си.... нз какво става с мен... Моля ви за съвет!

pifiella
03-11-2014, 20:30
Може той да ти е съдбата, де да знае човек. Просто понякога се случват неща,които няма как да се обяснят с логика и разум. И само да вметна,че ако бях пренебрегнала едно съобщение в този форум, изобщо нямаше животът ми да е такъв, какъвто е сега. Какво ти казва сърцето,това направи,дори и да е грешно,все пак ще си пробвала и няма да се чудиш още 4-ри години дали,или. Нали?

lamer4e7o
03-11-2014, 22:03
Сръчкал те във FB и вече „сърцето ти се свивало“. Спрете с тия глупости. Мислиш все още за него, защото не си срещнала истинската любов… И аз мислех доста години за едно момиче, с което преди години се „зарибявахме“, но вече изобщо не ми влиза често в мислите, защото това момиче се развали тотално… така че, всичко е възможно.

Ето за това не харесвам подобни момичета като теб — защото се хващате с едно момче, уж го обичате, не знам си какво и след дни го зарязвате заради някакъв елемент, с който си пишете само в ш*бания FB. Убивате рибата с тия детски постъпки и логики. Не знаете какво искате.

RapExotic
03-12-2014, 07:36
Сподели с приятеля си, за да няма после теми от рода на: "Ама той ми изневери или заряза безпричинно .. толкова ми е самотно". И да, не е любов, а е просто влечение към неизвестното.

FlowerOfTheSun
03-12-2014, 09:23
Има нещо неизживяно с въпросното момче,затова ти е останал и тръпка..Но това не значи ,че е любов.Трябва да си внимателна и да изясниш пред себе си какво точно искаш,защото в крайна сметка може да нараниш себе си и някое от момчетата . :)

ddd95
03-12-2014, 10:47
RapExotic, мисля, че си прав. Но това неизвестно вече ме обърка много. И да, приятеля ми знае за момчето, но това което ме пита е дали го обичам, а аз не го обичам, знае също, че не му отговарям и повече не говорим за това... Как да му кажа влече ме друг, и заради едно влечение да загубя връзката си......пф, мн съм объркана...толкова време мина вече, че нз.....

Cloud9
03-12-2014, 10:50
Има нещо неизживяно с въпросното момче,затова ти е останал и тръпка..Но това не значи ,че е любов.Трябва да си внимателна и да изясниш пред себе си какво точно искаш,защото в крайна сметка може да нараниш себе си и някое от момчетата . :)

+1

Неизживяната любов е по-силна понякога от изживяната.Тръпката е нормална сега,но не е причина да разваляш връзката си ако си щастлива с този,с който си сега.

xoxi
03-12-2014, 11:56
Просто го махни от фейсбук, ако искаш да ти е по-лесно да го забравиш.

ddd95
03-12-2014, 12:18
Когато реших да спра контактите с него, тей като знаех, че съм прекалено малка за него го махнах от фб, скайп, изтрих му номера и му казах, че повече няма да се виждаме... Но явно не помогна....

girlwithblueeyes
03-12-2014, 12:19
Намери си с нещо да се разсейваш .Излизай повечко с приятели навън например.

krissi_to
03-12-2014, 12:54
Абсурд. Няма как да го забравиш, не се самозалъгвай. Бях в същата ситуация и зарязах момчето с което бях 2 години заради ей такава неизживяна тръпка от 5 години. По-добре ли е да си с гаджето си, а всеки ден да мислиш за другия? По-добре ли е сърцето ти да изтръпва всеки път щом му видиш снимка, или както казваш те ръчне във фейсбук? Постоянно ще се чудиш КАКВО БИ СТАНАЛО АКО.. докато не го изживееш. Дори и да не се получат нещата както на теб ти се иска ще знаеш че си опитала и дори ще има моменти в които ще съжаляваш че си зарязала "сигурния" и си хукнала към неизвестното но всяко зло за добро, може би пък той ти е съдба. Научила съм, че няма как да се откажеш от нещо за което мислиш всеки ден... :)

Cloud9
03-12-2014, 13:21
Научила съм, че няма как да се откажеш от нещо за което мислиш всеки ден... :)

Има как.Животът е странно нещо и времето лекува.бавно,но сигурно.И аз имай една неизживяна история и заради този човек отказвах да съм с други в продължение на 5 години.после се "събрахме4 за известно време и се оказа че просто това си е тръпка и голяма заблуда.Никога не се отказвайте от всичко заради тръпката!

RapExotic
03-12-2014, 13:24
Научила съм, че няма как да се откажеш от нещо за което мислиш всеки ден...

Напротив, има. Казва се разум. Представи си какво би станало, ако всеки с когото тръгнеш след време те зарязва заради някой, който е харесвал навремето. Какво би станало тогава?

krissi_to
03-12-2014, 13:26
но как би разбрал дали е просто тръпка или голямата ти любов ако не опиташ.. не знам аз бих рискувала

sofie
03-12-2014, 13:33
Жените обичаме да залагаме на сигурно, но това не е начина...Какво значи не можеш да си зарежеш приятеля, фактът, че мислиш за друг трябва да ти подскаже, че ти не си удовлетворена от връзката ви явно, тогава за какво говорим, тази връзка явно не е твоето нещо.Започни оттам, а дали би станало нещо или не, какво значение? По-добре опитай, за да разбереш и да можеш да продължиш напред с или без който и да е от двамата, всичко останало е едно мъчение за теб.

krissi_to
03-12-2014, 13:34
точно това имах предвид :)

ddd95
03-12-2014, 17:01
Благодаря ви, хубаво е човек да чуе различни гледни точки от хора, които не познаваш!

Stan4o123
03-12-2014, 19:49
Аз съм по-склонен да те посъветвам да си останеш с приятеля,понеже съм убеден,че онзи го идеализираш,а не можеш да си обективна,не ги слушай тия глупости за тръпки и простотии,тая тръпка е нещо временно,има една много добра мисъл - желанието кара нещата да сияят,притежанието ги кара да вехнат.Прекалено самодеструктивно е да буташ връзка,която си градила с години за нещо такова.Замисли се наистина - този пичага по-добър ли е от приятеля ти всъщност?
Криси,имаш мисленето на типично дете,което още вярва в приказките,и да - много по-добре е да си стои с приятеля,отколкото да " изживява неизживяното " ,но това ще го разбереш с времето.

DeHu
03-12-2014, 20:33
Хаххах,струва ми се,че голяма част от дамите си имаме така наречената ''тръпка'',с която е останало нещо недоизживяно.Жените обичаме да се впускаме в размисли тип какво би било,той сега дали ме харесва,дали е щастлив без мен и т.н... Моят личен опит показва,че като седнеш и се замислиш сериозно за своите очаквания и очакванията на въпросната 'тръпка',ще стигнеш до извода,че за теб той е по-важен,отколкото ти за него.Освен това,като се абстрахираш от идеалния образ,който си създала в главата си,ще разбереш,че и той има недостатъци и едва ли си заслужава да захвърлиш връзката си ей така,само да се пробваш с другия.Аз лично смятам,че не си струва,макар и да не съм съвсем наясно с твоята история.

krissi_to
03-13-2014, 18:55
Не знам какво мислене имам, но не мисля, че аз бих се чувствала добре ако приятеля ми идеализираше друго момиче и си мечтае за него всеки ден :)

draid
03-14-2014, 07:53
Ужас, вие сте ужасни хора. Залъгвате човека до вас с години, докато си мечтаете за друг, само и само за да не останете сами и да имате някаква сигурност. Потресен съм !

anonymous708973
03-14-2014, 08:49
Има как.Животът е странно нещо и времето лекува.бавно,но сигурно.И аз имай една неизживяна история и заради този човек отказвах да съм с други в продължение на 5 години.после се "събрахме4 за известно време и се оказа че просто това си е тръпка и голяма заблуда.Никога не се отказвайте от всичко заради тръпката!

Не се брои.
Изживяла си си тръпката все пак и си видяла, че е заблуда.
Представи си да не беше още. Да, може би щеше да е минало, ама представи си да не беше?

Cloud9
03-14-2014, 09:03
Събрахме не случайно е в кавички.Историята е дълга,но отидохме моята и неговата компания на планина и там се озовахме в тясно пространство за два дена почти сами.Оказа се че тръпката е фалшиво нещо и че съм го боготворяла излишно доста време.Радвам се че имах възможността да го направя,но и тя е имала възможността да направи нещо и не го е.Ако беше сама или поне сегашният й приятел да беше кофти човек-разбирам да се разделят за някой,който може и да не стане.Ама да се раздели с дългогодишен приятел заради тръпка?

Янархия_съм
03-14-2014, 11:07
Виж се с него, най-вероятно ще ти се види съвсем друг от това, което си представяш и очакваш. Мисля, че излишно го идеализираш.

ddd95
03-16-2014, 17:16
Не мога, защото, ако приятеля ми разбере ще се разделим....

TheDevilInMe
03-18-2014, 13:39
А пак аз си мисля, че ако авторката беше наистина влюбена в гаджето си нямаше да се вълнува толкова от другото момче, да, щеше да се сеща за него и да си мисли какво би било, ако е с него, но не и да се свие сърцето от едното сръчкване по фб. Не било разумно да остави преятеля си, с когото има сериозна връзка, но е разумно да си мечтае и фантазира за други хора докато момчето и смята, че е в щастлива връзка. Не ми се струва редно. Или трябва да си избиеш този друг човек от главата, или да се разделиш с приятеля си и да се отдадеш на въпросната тръпка.

Wwwooow
03-18-2014, 16:46
Ужас, вие сте ужасни хора. Залъгвате човека до вас с години, докато си мечтаете за друг, само и само за да не останете сами и да имате някаква сигурност. Потресен съм !

и аз... ама винаги съм знаела, че така правят почти всички , как можете направо ви се чудя. Предпочитам да си остана сама заобиколека от 101 котки ;д отколкото да се правя на влюбена и обичаща някой си там .. ужас

На твое място бих седнала и бих обмислила, кое ми е по важното, какви са + и - на единия и на другия вариант, кое ти е по-скъпо, тайно в теб знаеш какво трябва да направиш : )