PDA

View Full Version : Сериозен проблем - лела атлетика



Anonys
03-12-2014, 09:17
Здравейте, приятели. Имам един проблем, който е, че в неделя ми предстои състезание по лека атлетика - 200 метра и 400метра + дълъг скок и може би гюле. Искам да представя училището ми на добро ниво. Проблема е, че учителите не ми казаха по-рано, за да си направя интензивни тренитовки и добра подготовка за тези спринтове. Какво ми трябва - програма, такава, че да ми подготви краката и да ме направи издръжлив в рамките на 4 дни. Ходя на фитнес, но в момента ми е много добро възстановяването и нямам болки в мускулите, годен съм за натоварване. През тези 4 дни как да си подредя тренировките и какви всъщност да са те? Да ходя ли на фитнес или само да бягам на стадиона, колко време, колко да ми е почивката? Какво да ми е храненето и колко течности да приемам? Всичко, което ми кажете ще ми е от полза. Да пия ли преди състезанието азотен бустер? Предложения и съвети? Мерси много!

Anonys
03-12-2014, 11:46
http://fitness1.bg/hemorageturboenergyshot/

http://fitness1.bg/endorush/

http://fitness1.bg/bsn-no-xplode-igniter-shot/

Кое най-оптималното решение? И не искам вътре да има няк'ви гадости, както слагат амфети в някои продукти. Мнения?

DownloadVirus
03-12-2014, 12:28
Питай някъде другаде,примерно бб-теам..Тук хора,където да се занимават с лека атлетика и да тренират и да разбират рядко ще намериш. :D (под рядко разбирай никога)

Баща Ти
03-12-2014, 17:48
За спринта: спринтове и клек.

Shines
03-12-2014, 18:00
Питай някъде другаде,примерно бб-теам..Тук хора,където да се занимават с лека атлетика и да тренират и да разбират рядко ще намериш. :D (под рядко разбирай никога)

Йеп и аз не мисля, че тук някой ще ти даде кой знае какъв съвет. Все пак, ако бях на твое място най-вероятно щях да си дам почивка от тежестите и да атакувам само краката заедно с максимално качествено възстановяване. Също така бих ударил и една доза от бустера. И бих продължил с храната такава каквото ми е.

Mladenoff
03-12-2014, 18:58
Аз за нормативите в даскало взимах кленбутерол :D тъпо решение, но помагаше наистина

redbul2
03-13-2014, 11:42
Първо. Добре е да почиваш 2 дни преди старта. Второ, както писаха може да тренираш само краката, а за гюлето може и трицепса малко. За краката изобщо обръщай внимание на задното бедро от което ти зависи най-много бягането. Трето преди състезанието може да изпиеш по-голямо кафе или вземеш препарат съдържащ кофеин, който повишава тонуса на нервната система, а силата на мускулите зависи всъщност до голяма степен от силата на нервните импулси, биотоковете към мускулите, изработвани от двигателните центрове в мозъка.
Четвърто и най-важно. НИКОГА не вземай непознати препарати в самия ден на някакво състезание. Не знаеш как ще реагираш и какво може да ти се случи. Трябва да вземеш пробно тези неща поне веднъж в дните преди състезанието. И ако ги усещаш добре, тогава вземаш и преди самото състезание.
Пето. Ако можеш да изчистиш поне част от мазнините за да олекнеш малко. И не вземай креатин монохидрат по същата причина. Ако си вземал го спри 10 дни преди състезанието.
Шесто. Предния ден зареди с въглехидрати организма вечерта, пий витамини. Може и малко креатин малат. Не знам яденето на шоколади дали е полезно преди състезание. Горните три добавки,които си показал трябва да си ги изпробвал в дните преди състезанието. Иначе ако нямаш добра поносимост към някой от тях, резултатът може да бъде катастрофален за теб откъм скорост и добро представяне.

Anonys
03-13-2014, 12:09
Имам creatine xplode powder3670mg и dominator gainerator. Бустера ще го разделя на 2 приема - 30 минути преди състезанието и 10 минути преди започването. Ще пия БЦАА след финала. Закупих и кордицепс комплекс, който ще изпробвам днес на тренировката. Днес е четвъртък - състезанието ми е в неделя. Да правя ли долна част на краката във фитнеса, след като съм си упражнил спринта на стадиона или няма нужда? Пия по 4 БЦАА на оптимум нутришън, за да се възстановявам добре преди състезанието. Кой от 2та бустера да пия на състезанието? И колко шишенца от кордицепс комплекс-а да изпия в деня на състезанието? Имам и 2 хапчета кленбутерол, но не мисля да пия.

redbul2
03-13-2014, 12:34
Кое най-оптималното решение? И не искам вътре да има няк'ви гадости, както слагат амфети в някои продукти. Мнения?
Подредени са по сила от долу нагоре. Първото е най-силно, третото най-малко. Последните две са на реномирана фирма, а за първата Нутрекс не съм чел много за нея. Там има и предупреждение да се внимава, че е много силно.
За втората добавка има коментар отдолу, че в една опаковка има около 700 мг кофеин. За третата добавка пише "Повишава вазодилацията,Повишава производството на азотен оксид" и затова е добре да не се комбинира с азотен бустер. Ще стане двоен ефекта.

Може би е добре да пробваш третата или втората енергийна добавка. Изпробвай я 2-3 дни преди състезанието, а в предишния ден не вземай защото може да не спиш цяла нощ от конската доза кофеин. Повече от половин опаковка не пий.

Anonys
03-13-2014, 12:47
А мога ли да не купувам енергийните напитки, които посочих по-горе и да я пия този (http://b2b.silabg.com/bg/7726-OLIMP-Gainerator-3200-gr--7-lbs-.html?gclid=CPG_pcvSj70CFZShtAodJSYAdg) азотен бустер преди състезание?

redbul2
03-13-2014, 12:59
А мога ли да не купувам енергийните напитки, които посочих по-горе и да я пия този (http://b2b.silabg.com/bg/7726-OLIMP-Gainerator-3200-gr--7-lbs-.html?gclid=CPG_pcvSj70CFZShtAodJSYAdg) азотен бустер преди състезание?
Може разбира се. Все пак изпробвай днес и утре това което ще вземаш. И виж как действа на скоростта и самочувствието. За кордицепса пише, че е антиоксидант и едва ли ще ти помогне много за състезанието. Креатина е добър, не съдържа монохидрат който натрупва вода.
Ако си бягал не прави тежки тренировки за краката във фитнеса. Лесно може да получиш травма, а и възстановяването няма да е добро.

redbul2
03-13-2014, 13:11
И гледай да не ставаш много по-тежък. По-лек по-добре за бягане, но и силата да запазиш. Щото при сваляне на тегло се губи и сила понякога.

Anonys
03-13-2014, 13:18
То не било азотен бустер. Мерси.