PDA

View Full Version : Глад без апетит



Kamikazeto
03-13-2014, 09:53
Здравейте,
напоследък имам един проблем, който все пак реших да споделя във форума, защото ме мъчи вече 3-4 дена. Става въпрос за това че съм гладен но не ми се яде. Звучи странно, да, но като тръгна да ям изяждам няколко хапки, и вече не ми се повръща леко. Досега не съм бил така, точно обратното. Дори съм с наднормено тегло, точно заради това че ми се яде като не съм гладен, но от 4 дена... Не ми е чак такъв проблем но напоследък почвам да се чувствам отпаднало като цяло и започнах да се притеснявам. Въпросът ми е: може ли да е само на психическа основа, защото психически преживявам период да кажем или е нещо по-сериозно? Мерси предварително.

Justwickeds
03-13-2014, 19:18
Мисля,че разковничето е тук: "защото психически преживявам период". Т.е. призна си го,или пък какво? (Защо говорите се с недомлъвки? Защо считате,че някои тук ще ви се изсмее и т.н.) Не може да не ти се яде,ей така ОТ НИЩОТО. Де факто може да е от времето - но пък тия дни е уж слънчево. Може да е от нарушение на хранителния режим. Може да е от нарушение на хормони. Може пък и да се опитва да те гепне някои грип, въпреки че сега върлуват много...

Но факта,че "все пак реших да споделя" - говори много,че има нещо. Особено това с: "психически преживявам период".

Вгледай се в себе си... в тялото си... какво е усещането ти ? Ние не можеме да ти кажеме тук. Повярвай ми.
Ако се намери, недай си боже, някой и реши та сглупи да пусне някакво свое усещане, ще го приемеш ли за всеобщо валидно? Защо искаш някой друг да чувства вместо Теб, ти не можеш ли сам?

Kamikazeto
03-13-2014, 20:49
Знам че не мога да получа перфектната диагноза тук. Пуснах темата защото исках да ви попитам ако някой е минавал през такова нещо има ли нещо за притеснение или за всичко е виновен мозъка. Говоря с недомлъвки защото някой ще ми се изсмее да, все пак това е бг форум, ако не си забелязал това е една от малкото теми в които не се е намесил някой да казва на автора колко е тъп. Както и да е психическото състояние се нарича влюбване ха ха.

Justwickeds
03-13-2014, 21:14
Aха. Влюбване.Брех. Влюбване + тревожност. Често срещано явление. Хем си влюбен,хем ти пърхат пеперудки в корема. Как се вика: "Леле братле,абе като го видя това момиче, нещо направо ме свива в корема, краката ми се подкосяват...". Т.е. това е периода ти.

Та...викаш: "Т'ва е бг форум" - ми пич,някои познава ли те тук,лично? Плюс това,аз за нищо на света не бих се разкрил кой съм,какъв съм и кво правя тук.Просто пиша щото ми е интересно и толкоз. Ся т'ва,че те притеснява тоя факт,си е лично твой проблем. На мен пък не ми пука. Не ме е еня,ама хич.

"Виновен е мозъка" - не. На мозъка ти, нищо му няма. Има му нещо на подсъзнанието ти. (Правете разлика между Съзнание и Подсъзнание,мамка му). Там си трупал някакви притеснения,които сега се активират от тоя "психически период". Т'ва е. Т.е. ти несъзнателно си обременен от от този "психически период" , разбираш ли ? И те държи,стегнато,през т'ва време. Не знам какво очакваш, не знам какво те чака, не знам какво си направил и т.н. Само ти знаеш. T.e. разковничето е в тебе,в твоите усещания,мисли и емоции. Направи си анализ ако щеш.Ще ти олекне. На един А4 лист.

"да ви попитам ако някой е минавал през такова нещо има ли нещо за притеснение "
- и да е минал някои, едва ли ще сподели ТОЧНО същите неща. Сега ще те имитирам :D --> "Мене пък ме боли корема от най-десната страна, и не мога да ям, и не ми се пие вода. Преживявам период, нарича се: "срам". Абе притеснявам се нещо. Някои да е минал през такова НЕЩО?"

Сега разбираш ли колко е абсурдно това което пишеш? Всеки го боли некъде,ама не си казва. Трае си. Вика си: ше отмине. Така и става,след като отмине периода в който нещо ни мъчи,в случая - твоя период.

Ако пък нещо те тревожи... е имаш родители,има чичо доктор. Ще отидеш, ще те погалят по главичката,ще ти дадат една бонбонка/близалка и ще ти кажат: "нищо ти няма! здрав си като бик!".

В случая е най-вероятно така. Успех. Друго няма какво да ти се каже... Ако смяташ,че ще срещнеш нещо задоволително,за да си успокоиш разума (правете разлика между Съзнание,Подсъзнание и Разум) - то няма да стане. Може би ще се успокоиш за кратко, и пак ще се впуснеш в мислене. А може и някои да ти "предложи погрешната диагноза". ААааа.. Яяяяя! Диагноза ! "Значи ми има нещо?!" - може би ще си кажеш тук.

Виждаш ли колко е абсурдно всичко? Спокойно пич! И пак - успех.

Kamikazeto
03-13-2014, 21:53
Хахаха, кефиш ме! Де да имаше повече хора като тебе дето да пишат тука да помагат на заблудените птички. А по темата тази вечер като че ли похапнах добре, вече съм по-спокоен относно нещата, мисля че всичко е както казваш в подсъзнанието. Мерси за инфото наистина, разсмя ме и ми помогна едновременно.
п.п. От тоя целия филм може да излезе много хубаво разказче, имам разни мотиви и идеи. Колкото и да е долен, човека е много интересен феномен!

Justwickeds
03-13-2014, 22:43
Аааааааааа!!!

Земята вика Луната! Земята вика Луната! Kamikazeto там ли си?

Иии така, ето го разковничето --> "като че ли похапнах добре, вече съм по-спокоен относно нещата, мисля че всичко е както казваш в подсъзнанието" <-- започваш да осъзнаваш причинителя.Осъзнаваш бариерите си,стесненията си... И те спират,изчезват. Защо спират? Защо изчезват? Кое ги кара? Това,че няма никакъв проблем! Това,че всичкото идва просто от това,че изпитваш притеснение. Когато изпитваме притеснение се променя средата в организма,което е нормално. И от там идват разни процеси като: "Не ми се яде", "спи ми се повече" и т.н. Някои хора пък са обратно на твоето: започват МНОГО да ядат! Преяждат,докато не се почувстват по добре. Защо става това? По-горе казах за средата на организма.

Релакс пич.Релакс.Да ти дреме на шпагата е по-точния израз.И така. Айде лека,стига ми толкоз за днес. И успех с това което си предприел.