PDA

View Full Version : ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - ГАБРОВО ! - МНЕНИЯ



asasa
03-13-2014, 18:33
Моля някой, ако знае нещо за този университет да ми каже, ако някой е учил там или негов познат е учил. Хубаво ли е там, трудно ли е, каквото се сетите. Много ще съм ви благодарна :*

lubovvv
03-13-2014, 18:42
Каква специалност искаш да учиш там?

asasa
03-13-2014, 19:09
Ми нещо от стопанския факултет - Публична администрация

cookie dough
03-15-2014, 17:02
Аз съм от Габрово, не уча там, но имам познати, които учат. Нивото варира значително в зависимост от това какво учиш, логично техническите специалности са много трудни и нивото на студентите е високо, тези които не могат или не разбират физика/математика отпадат. Но хуманитарните специалности, включително и публична администрация привличат много хора, така че ще се нагледаш на какво ли не предполагам. Ако ходиш на лекции и учиш, не виждам как би могло да ти е трудно.

asasa
03-19-2014, 13:06
И как да разбирам това, че ще се нагледам на какво ли не, ако става дума за простотия и до сега съм се нагледала

AnarchyBoy
03-19-2014, 13:09
Съквартиранта ми е завършил там, ако искаш като се прибере от работа, ще го разпитам, само дай точно и ясни въпроси. ;)

asasa
03-19-2014, 13:24
1. Преподавателите държат ли много?
2. Трудно ли е много? :D
3. Нивото на образование качествено ли е?
4. И изпитват ли устно?
Питам, защото много хора ми казват, че не било хубаво там, други казват, че е хубаво, едно момиче пак ми каза, че някакъв неин братовчед плащал за да си вземе изпитите, което не ми се струва нормално при положение, че си учиш :О

Barbie47
03-19-2014, 16:37
Аз съм от Габрово (все още 11 клас ) , като цяло университетът изглежда добре, но за нивото на обучение не мога да гарантирам, въпреки че не съм чувала много лоши коментари.

granger
03-19-2014, 17:00
Аз съм чувала доста негативни мнения за университета,но лично не мога да кажа нещо лошо. Имам познат, който го е завършил, инженерна спец. и в момента е адски високо платен,но извън България.

asasa
03-19-2014, 18:40
И аз чувам, какво ли не затова реших да питам. Аз лично не съм се насочила към инженерна специалност все пак съм момиче. Дано си струва, защото за сега съм се насочила само към него, апък и градът бил по-малък и спокоен, а аз лично харесвам повече такива места :)

asasa
03-22-2014, 18:42
Други мнения има ли ? :) :) :)

granger
03-22-2014, 20:38
не инженерна специалност в технически университет като цяло е тъпа идея.

asasa
03-23-2014, 17:47
Ама аз не питам за инженерните специалности, аз съм се насочила към публична администрация, но питам за нивото на университета като цяло

KumchoValcho
03-24-2014, 12:05
Ама аз не питам за инженерните специалности, аз съм се насочила към публична администрация, но питам за нивото на университета като цялотова е много тъпа специалност, не знам с какво ти е интересна

asasa
03-25-2014, 14:00
Ми не знам, колко е тъпа, но я има в всеки университет :\

cookie dough
03-25-2014, 14:28
Ама аз не питам за инженерните специалности, аз съм се насочила към публична администрация, но питам за нивото на университета като цяло

Нивото на университета като цяло е добро, но за конкретната специалност няма как да сме сигурни. Това е специализиран ВУЗ (или поне беше), с много добро преподаване на инженерни науки, хуманитарните специалности са вкарани, защото Габрово е малък град, това да учиш математика и физика не е особено популярно, и им трябват студенти.

Замисли се как ще изглежда на CV-то ти: 'Публична администрация - Технически Университет, Габрово'. Поне аз бих очаквала да видя нещо от сорта на индустриален дизайн или електроинженерство.

lubovvv
03-25-2014, 14:50
Ми аз уча в този университет и честно да ти кажа не ти препоръчвам да учиш публ. администрация. По мои наблюдения са доста несериозни хората в тази специалност...Иначе стопанския факултет си е на ниво бих казала. При инженерните работите стоят по по-различен начин- там се изкарват много трудно хубави оценки, трябва наистина да те влече специалността.

AliceSw
03-25-2014, 18:48
аз пък имам само отвратителни впечатления - хора, едва завършили гимназията, влизат там и "завършват"...като нямаш критерии да влезеш как очакваш някой да те стимулира да учиш

ПП: имам един куп познати, които са записвали там, само за да могат да ходят по бригади, даже и повечето си завършиха...

asasa
03-25-2014, 19:09
то вече навсякъде приемат "едва" завършили гимназии, вече приемат и с 2ки на приемни изпити (тава съм чувала за Варна). Може би инженерните специалности са по-добри, но не мисля, че са добри за момичета

AliceSw
03-26-2014, 01:56
да, обаче за там знам, че е така от преди поне 5-6 години, когато аз съм кандидатствала...

sweet__potion
03-26-2014, 04:58
Аз лично мисля, че като цяло е зле университета... в нашия град има една гимназия, в която учениците масово не си взимат и матурите, а гимназията е сключила договор с този университет и ги приемат там цели класове, защото никъде на друго място не става... смятайте.

lubovvv
03-26-2014, 16:30
Аз лично мисля, че като цяло е зле университета... в нашия град има една гимназия, в която учениците масово не си взимат и матурите, а гимназията е сключила договор с този университет и ги приемат там цели класове, защото никъде на друго място не става... смятайте.

Да нямаш предвид Механо? Ако да, съгласна съм, че ги приемат, но после в университета се отказват сами, защото просто не им се отдава....Бях свидетел на такива случаи вече...Университета не е нищо по-различно от Софийския например.....Навсякъде е еднакво вече, важно да учиш с желание, защото в крайна сметка си е за теб.

asasa
03-27-2014, 19:37
Ми може би е така, ако си учиш и е важно за теб, ако ще и в най-забутания университет да идеш ще се справиш и после ще си е от полза :)

AliceSw
03-28-2014, 04:47
това са глупости, ако няма достатъчно добър специалист, който да ти обясни правилно нещата, които не са ти ясни, язък ти за ученето...

sweet__potion
03-28-2014, 05:59
Да нямаш предвид Механо? Ако да, съгласна съм, че ги приемат, но после в университета се отказват сами, защото просто не им се отдава....Бях свидетел на такива случаи вече...Университета не е нищо по-различно от Софийския например.....Навсякъде е еднакво вече, важно да учиш с желание, защото в крайна сметка си е за теб.

не, не знам от кой град си, но това даскало в нашия град ги изкарва "специалисти" по двигатели с вътрешно горене и още някакви със специалност нещо по колите общо взето :D и има няколко човека които нямаха понятие за математика сега са 3 година инженери... :D

Uzui
05-06-2014, 18:12
Какви пари ще са ми нужни ориентировъчно за живеене, като студент в Габорово. Примерно - 500 левела ще са достатъчни ли?
И възможно ли е да си намеря работа, понеже знам, че Габрово не е голям и град, и може би трудно ще се намери.

dope
05-08-2014, 13:34
Живея в Габрово, въпреки това не съм особено запозната с университета (специалности, преподаватели и прочие), но съм чувала доста негативни мнения.

DownloadVirus
05-08-2014, 17:32
Един познат от Габрово дойде да учи тук (Търново) още първата година,понеже искат пари за всички.Изпитите ще трябва да си ги плащаш и то солено. Не знам при кого е и как е,но работата не е много цветуща.

Uzui
05-09-2014, 04:51
Като на пример, какво сте чули?

Uzui
05-09-2014, 06:42
Живея в Габрово, въпреки това не съм особено запозната с университета (специалности, преподаватели и прочие), но съм чувала доста негативни мнения.

По-точно, какво сте чували, разкажете ми? :)

dope
05-09-2014, 08:49
Говори се, че има студенти, които не знаят български език, а са завършили.

Uzui
05-09-2014, 10:48
Говори се, че има студенти, които не знаят български език, а са завършили.
Смисъл чужденци, или роми? :D

dope
05-09-2014, 12:14
Чужденци и по-точно турци. Между другото този университет е доста предпочитана дестинация сред тях. :D

Uzui
05-09-2014, 13:28
Чужденци и по-точно турци. Между другото този университет е доста предпочитана дестинация сред тях. :D

Оф, как ще ме откажете... ;D

dope
05-09-2014, 16:39
Оф, как ще ме откажете... ;D
Не искам да те отказвам! Казвам това което съм чувала и то не е от 1-во лице. Вероятно някои от нещата са и поукрасени. Най-добре е да разговаряш с някого, който учи там.

lubovvv
05-09-2014, 17:05
и си мислиш че тва е само в Габрово?

katerichok94
05-28-2014, 16:24
аз уча там и мога да ти кажа ,че нивото е супер занижено ,ако искаш да не ходиш по цял семестър на даскало и накрая да ти заверят семестъра значи мястото ти е там ;) и... със стопански специалности малко трудно приемат там ,защото има повече кандидати, като цяло само ако не ти се занимава с учене няма да завършиш там

Kikiru
06-05-2014, 12:36
Здр., хора.
Приеха ме в ТУ Габрово с 5.20 по География. Не знам, но теста беше доста лесен, дори нямаше въпроси с свободен отговор, всичко беше тип ''а,б,в,г''. :D
Та, имам един основен въпрос. Аз съм много зле с математиката, ам като казвам зле, значи напълно нищо не разбирам. Много съм глупав, чак сега се сетих, че искам да се занимавам с Електроника, КСТ, нещо такова. Искам да ви попитам, ако започна да ходя от този месец на уроци, ще добия ли до септември някакви умения по математика? Ако математиката ми не е перфектна, ще мога ли да се справя с Електрониката, или всичко ще ми е, все едно ми говорят на китайски, като не разбирам от математика. Имам желание, но ме е страх да не би да отида да уча, да прецакам всичко, и да ме скъсат на изпитите. Имам ли някакъв шанс?
Моля ви, отговорете ми, много ми е важно. :)