PDA

View Full Version : Помощ по физика



ot_teb_zavisi
03-13-2014, 19:06
Здравейте момчета и момичета.Имам няколко задачи по физика,които не мога да реша.Трябват ми за утре,ще съм много благодарен,ако ми помогнете!!!

1) Неподвижна билярдна топка с маса 50г е ударена централно от друга билярдна топка,която се движи със скортост V1= 5 m/s Да се намери скоростта на двете топки след удара

2)Две билярдни топки се движат една срещу друга със скорост съответно на първата топка 2 m/s ,а на втората 3 m/s.Определете скоростите на двете топки след удара,ако ударът е челен и абсолютно еластичен

3) Определете кинетичната енергия на автомобил с маса 1t двищеж се с 72 км/ч

4) Пресметнете масата на тяло издигнато на височина 0,006 km с потенциална енергия 300J

5)Лек автомобил с маса 800 kg,движещ се правилинейно със скорост 54 км/ч спира след 2,5 секунди от момента на натискане на спирачките.Намерете големината на спиращата сила,ако се приеме,че е постоянна

6) При изъплнение на наказателен удар футболист изпраща топката към противниковата врата със скорост 120 км/ч.Взаимодействието между топката и крака на футболиста е продължило 0,1 секунда .С каква сила футболистът е ударил топката,ако масата е 0,450kg

WPotter
03-13-2014, 20:23
3) m = 1.10 на 3 степен kg
V = 20m/s
Ek = m. (V на втора степен) : 2 = 2.100000 j
4)h = 6м
Еp=mgh
m=50kg
Другите не мога.
Или са за над 8 клас материал или са недописани.