PDA

View Full Version : НЕ ЗНАМ КАКВО СЕ СЛУЧВА :(



frocho
03-13-2014, 20:58
Искам да споделя с вас какво ми се случва напоследък . Не пиша много често по форуми ,но сега просто не намирам адекватен отговор на въпроса си и започвам да се чувствам объркан и даже зле .
Колкото и странно да ви звучи като изляза навън и като хората ме погледнат -в магазина ,университета ,по улицата дори в заведение или където и да е се смущават и започват да си прехапват долната устна да се опопипват да гледат замислено . Отначало не обръщах внимание ,но това се случва вече година приятелите ми правят същото като са в моята компания .... започнах да си мисля ,че ми има нещо ,някакъв дефект ,който смущава всички и ги кара да се замислят дали и те нямат такъв ,което пак е странно защото дори и да ми има нещо това не значи ,че и другите имат ,дори и не знам как да пресаздам ситуацията ,просто излизам и всеки човек ,които ем погледне го прави ,накой приятели започнаха да ме отбягват . Толкова ли са несигурни всички ,че ако ми има нещо си мислят ,че и при тях може да го има,луда работа . А като се погледна в огледалото не виждам никакъв проблем с мен ,на снимки също изглеждам напълно нормално не знам какво се случва. Казвам си ,че ми няма нищо като изляза от нас и ако ен първия то втория човек с които съм се разминал започва да се прехапва . :(

frocho
03-13-2014, 22:33
Явно никой няма да изкаже мнение .

Justwickeds
03-14-2014, 07:53
К'во да ти отговориме бе? Че си в некъв филм ли? Ти си филмар бе,човек.Я се стегни. Къв е тоя филм,дето си си го вкарал ? Защо се отъждествяваш с мислите толкова много? Я престани да мислиш толкова много,щото ше се вкараш или в депресия или по-лошо: нервно разтройство на личността, като тогава не "ше те гледат" така, ами направо ше ти се привиждат дяволи.и това го казвам съвсем сериозно. Проблема ти е в мисленето и представата за живота и хората. Нещо сбъркано имаш в тиквата и това е - мислите ти. Не се вслушвай в тях и т'ва е. Оня бил се прехапал,дедо ти бил се прехапал,леля ти, приятелката ти, братовчед ти... Айде да умреме сега? Ставаш параноиден,не се ли усещаш? Лека по лека влизаш сам в капана на мисленето си,и лека по лека отиваш към паника.А повярвай ми,изобщо не искаш това състояние. Направо не знам от де ти дойде на акъла да напишеш подобно нещо?! Изобщо: "Какво по!? Хората си мислят страшните щуротии!" После се чудиш що не ти отговаря никой. Ми няма кой!

Отговора: "А като се погледна в огледалото не виждам никакъв проблем с мен ,на снимки също изглеждам напълно нормално". Тогава? Къв ти е проблема? Сам виждаш,че нищо ти няма, и дори се самоубеждаваш в огледалото и снимките, и то НАИСТИНА ТИ НЯМА НИЩО и пак вярваш на мислите си.Ти си перко,честно. Пречи ти мисленето.Обърни се към психолог,да те впишат в протоколите, и да ти се изсмеят на жалката история. Но сериозно,ако смяташ,че те плашат мислите ти,се обърни към психолог <-- това единствено го казвам напълно сериозно.

Нарочно ти говоря така,за да се видиш от страни. Не го приемай лично. Просто това което казваш...минава всякакви граници на нормалното.Понеже си в някакъв филм. Я виж филма от страни. Сега излез от него. По-спокойно. Вече нищо ти няма.

Успех.

п.п. и още нещо: като те гледам така,си от тия типове хора,дето много лесно си внушават нещо. Мнооого внимавай с това. Много внимавай какво си мислиш,понеже можеш да си внушиш някоя огромна простотия.Като процеса вече е на лице. Внушил си си това... какво ли още можеш? По-спокойно. Просто наблюдавай Ума си, наблюдавай спокойно мислите си , как те плашат и как те шашкат. Това се нарича: ирационален страх. Това се нарича: филма в главата ти. Просто...наблюдавай... и знай: "Ти не си твоя Ум. Ти не си мислите си. Ти си Съзнанието което наблюдава". Това ако го разбереш от веднъж,много неща си разбрал.

отново: успех.

sofie
03-14-2014, 10:45
По принцип прехапването на устната се води за вид флирт от женска страна, но тук явно случая не е такъв... Да не ти има нещо на устата? :) Не знам, защо не питаш приятелите си, или най-близкия си такъв?

RapExotic
03-15-2014, 06:03
Ако ти правиш някакъв такъв странен жест с устата си, дори неволно, е нормално отсреща да възникне огледална реакция. Помисли като се прозяваш как и на околните им се допрозява, като ядеш как и на тези до теб им се дояжда .. Ако си сигурен, че изглеждаш нормално обърни внимание на собствениет си жестове.

frocho
03-17-2014, 10:58
Е,ако на огледалото и снимките излиме ние ,каквито сме ,значи изглеждам нормално ,но като изляза нявън без да прявя никакви жестове и просто като седя спокойно хората около мен започват да го правят ,което ме кара да се чувствам несигурен

HollyGolightly
03-17-2014, 11:50
"Вероятността някой да те гледа е пропорционална на глупостта на действията ти" сам си прави изводите