PDA

View Full Version : Работа...



ThatsMe
03-14-2014, 14:19
Здравейте !
От София съм на 17. Обръщам се към вас, защото не съм запознат или по-точно всеки ми казва нещо различно.
Искам да работя нещо лятото (в София), като пример давам - раздавач на листовки.. Но там идва проблемът, а той е че не ми се занимава с документи.. Разговарях с някой по-компетентни от мен и те казаха, че трябва да отида някъде си и родителите ми да дадат разрешение да работя като непълнолетен.
Въпросът ми е, че искам да спечеля малко пари, но приятели ми казаха че са работили в S u b w a y като раздавачи на листовки. Плащали 2 лв на час за общо 4 часа... в района.
Не им били искали никакви документи... аз се поинтересувах и разбрах, че не могат да ме глобят ако нямам договор примерно, а ще глобят работодателя. Така че ако някой е работил за s u b w a y или McD го моля да ми обясни малко по-подробно как стоят нещата. И как точно получавам работата, не мога да вляза в някое заведение и да им кажа, готов съм да ви раздавам листовките... Парите не са толкова важни имам доста свободно време, макар че звучи смешно да работя за по 2 лв на час, защото сметнах че за 200 лв ще трябва да работя 25 дни.. по 4 часа.
Благодаря предварително ! А да и ако знаете къде мога да отида, ще съм ви много признателен.
П.С:Не знам дали уцелих секцията ;д

tonique
03-14-2014, 20:56
да работя цял месец за 200 кинта, хахах не благодаря

има доста начини за бързи пари, но или са незаконни или изискват инвестиция :)

RapExotic
03-15-2014, 06:11
По-добре се хвани на работа на морето. За 2 месеца ще изкараш над 1000лв. Щом си на 17г. ще трябват съответните документи, освен ако не искаш да е на черно. Виж в сайтовете за обяви за работа. Има доста оферти, особенно сега преди сезона.

bebeemalko
03-15-2014, 16:41
Да и аз те съветвам за морето :) Аз рискувах и отидох миналата година и за точно два месеца си изкарах 200 лв, като храната и спането ми бяха поети от работодателя и се прибрах с чисти пари. НООО много рядко някой се наема да вземе непълнолетни и предимно търсят момичета за сервитьорки. Така че почакай една година най-добре или си раздавай флаерите за по 200 лв на месец. Все пак никой не ти ги дава като седиш във вас и играеш на компа..

RapExotic
03-16-2014, 05:16
Аз рискувах и отидох миналата година и за точно два месеца си изкарах 200 лв, като храната и спането ми бяха поети от работодателя и се прибрах с чисти пари.

Искаш да кажеш, че си работила за 100лв. на месец?