PDA

View Full Version : черна точка или...?



hrisikelly
03-14-2014, 15:07
Привет!
Имам едно оплакване от известно време и си мислех дали някой четящ тази тема би ми помогнал...
От около месец точно под долната устна имах нещо като безцветна пъпка. Но усещах как се трупа нещо в самата пора и се надува, и майка ми прецени, че е черна точка. Опита да я изстиска и уж излязло малко, но не всичкото, била много дълбока според нея. Още на същата вечер, когато я стиска, започна да се зачервява и да боли. Мислех си, че е за кратко, обаче не иска да се оправя. Седи си даже наскоро и бял връх малък се появи, но не смея нищо да правя, защото ме боли като я пипна.
Та някой да пише, ако знае, на какво се дължи това зачервяване и дали трябва да се маже с нещо, за да мине по-бързо?
Благодаря предварително!

npp
03-14-2014, 15:45
пробвай да я натиснеш леко откъм върха и да я изтискаш цялата, но внимателно, и дезинфекцирай мястото с йода септ(-адон)

hrisikelly
03-14-2014, 16:46
пробвай да я натиснеш леко откъм върха и да я изтискаш цялата, но внимателно, и дезинфекцирай мястото с йода септ(-адон)
добра идея, но ме боли само като я натисна леко, а какво да говорим за изтискане...

npp
03-14-2014, 18:13
изтърпи болката, но ако въпреки това не се спука или не излезе нищо, тогава изчакай още малко време да "узрее" и тогава го направи

weheartiit
03-14-2014, 18:19
намажи я с акне аут или спирт вечерта
и на сутринта си измий лицето с топла вода и я изстискай.
след това задължително дезинфекцирай

anonymous708973
03-14-2014, 18:24
Ако ще я стискаш, първо я концентрирай. Няма смисъл само да я пукнеш откъм върха и да не излезе цялата гной.
На колко си? Ако си на прилична възраст, вземи дрънни едно питие и изчакай да те хване. (да не се чете като подстрекателство на малолетни към алкохолизъм, моля). Колкото пъпчици съм имала около устните, просто в абсолютно трезво състояние не мога да ги оправя, направо ми текат сълзи от болка.

DisappointedDreamer
03-14-2014, 19:16
^Ти сериозна ли си :Д

DarkEmotionS
03-14-2014, 19:40
Напълно подкрепям PinkPan7her. И аз удрям 2-3 питиета при процедури около устните или очите [ммда, и там съм имала големи циреи, които де скъсват от болка]. Намирам го за по-удачно от това да изпия един Аулин например... ;дд

DisappointedDreamer
03-14-2014, 19:52
http://img0.joyreactor.com/pics/post/gif-animals-dog-crazy-694726.gif

вие сте луди :Д

KGVlove
03-14-2014, 20:51
Хаха това с алкохола много ми хареса, никога не би ми хрумнало да си притъпявам точно тази болка по този начин :Д

anonymous708973
03-14-2014, 21:03
Абсолютно съм сериозна, за съжаление :д

Hilary_
03-15-2014, 06:08
Девойко, появила ти се е пустула или иначе казано мехурче с гноен секрет, което ако не изстискаш иди на козметик да го направи вместо теб. Да, боли, но нито ще ти е първата, нито последната, така че свиквай. Ако го стискаш сама, се постарай след това да имаш нещо за дезинфекция.