PDA

View Full Version : Болка в прасеца



hristo99
03-14-2014, 15:50
Здравейте! Правих клякания онзи ден само със собственото си тегло. Днес си лежах и се протегнах доволно след като изгледах един филм и усетих доста силна болка в десния прасец. Докоснах го и се усещаше сякаш нещо е изпъкнало или изскочило, не знам всъщност, но просто не се усещаше нормално. Първото, което направих, беше да натисна там и изведнъж болката изчезна и отново на пипане си го усещах нормално. Но когато станах осъзнах, че не мога да ходя - стъпя ли на десния крак ме боли, трябва да куцам. Сега си изглежда нормално, но, както казах, като ходя и като стъпя на десния си крак ме боли. Усещам лека болка и като натискам, то болката е по-скоро откъм вътрешната страна на десния крак, започва някъде по средата на долната част на крака и продължава до някъде към свивката. А докато седя, както правя в момента, усещам сякаш имам мускулна треска ли, не знам. Случвало ли ви се е, какво може да е? Ще мине ли само? След колко време ще мога да ходя нормално?

npp
03-14-2014, 16:12
изпъна ли си стъпалото и пръстите напред (в шпиц) когато се протегна?, ако да, тогава може да се е усукал мускула на прасеца, ето линк по въпроса: http://www.bb-team.org/forums/viewthread/39320

при такъв случай трябва да опънеш усукания мускул като сгънеш съответните стави на другата страна, в твоя случай трябва да сгънеш стъпалото с пръстите нагоре (в посока към коляното) при изпънат крак като използваш само мускулите на техните стави

hristo99
03-14-2014, 16:23
Темата, която даде е напълно идентична с моята, значи би трябвало това да е. От коментарите, които прочетох, разбрах, че не е кой знае колко сериозно, може би? Не си спомням как точно си изпънах краката, но сигурно и стъпалото съм си протегнал, а пръстите - може би не. Между другото откакто постнах темата усещам леко подобрение.


трябва да опънеш усукания мускул като сгънеш съответните стави на другата страна, в твоя случай трябва да сгънеш стъпалото с пръстите нагоре (в посока към коляното) при изпънат крак като използваш само мускулите на техните стави

А възможно ли е вече да се е оправило, тъй като не усещам болката, която почувствах тогава? Сега като седя все едно нищо ми няма. Само като се изправя и започна да ходя ме боли, но пак не както момента, в който се случи.

hristo99
03-14-2014, 17:29
Болката си отиде! :D Все още усещам лек дискомфорт там, но вече мога и да си ходя нормално. Масажирах мястото, където ме болеше, опитвах се лека полека да си сгъвам крака в положението, при което ме болеше и болката поотшумя. Благодаря, npp за бързия отговор. Надявам се някой със същия проблем като моя да намери тази тема и да му бъде от полза. :)

redbul2
03-14-2014, 17:37
Ти ако постоянно се наблюдаваш и следиш къде те боли и къде сърби какъв мъж ще ставаш тогава? Не мъж, а мамино синче.

npp
03-14-2014, 18:04
Темата, която даде е напълно идентична с моята, значи би трябвало това да е. От коментарите, които прочетох, разбрах, че не е кой знае колко сериозно, може би? Не си спомням как точно си изпънах краката, но сигурно и стъпалото съм си протегнал, а пръстите - може би не. Между другото откакто постнах темата усещам леко подобрение.

А възможно ли е вече да се е оправило, тъй като не усещам болката, която почувствах тогава? Сега като седя все едно нищо ми няма. Само като се изправя и започна да ходя ме боли, но пак не както момента, в който се случи.

болката се явява когато се изправиш и ходиш защото се получава същият неприятен ефект както при изпъването само че може да е в по-малка степен, мускулът може да се разхлаби и така да се усуква всеки път когато го свиваш сгъвайки неговите стави в посока към него, така че колкото повече ги сгъваш по този начин, толкова повече неприятният ефект може да се прояви, затова когато усетиш такава болка от усукване, трябва да изпънеш мускула чрез съответните срещуположни мускули на същите стави и да го държиш изпънат докато неприятният ефект премине, самото усукване не може да увреди тялото, обаче има вероятност да стане проблем ако се случи по време на движение/бягане, или по време на носене/пренасяне