PDA

View Full Version : високи токчета гадни :D



asasa
03-14-2014, 20:22
след 2 месеца имам бал изпращане и т.н. обаче изобщо не мога да вървя на токчета, а и не съм много висока купих си едни евтини да се уча на тях, ама те не са изобщо удобни, ако може да ми препоръчате нещо по-удобно, като за начинаещи :D :D :D

tonique
03-14-2014, 21:54
стига с тея балове беееее

classyf
03-15-2014, 17:00
Хейй :) Защо не бъдеш с платформи, също е вариант ако наистина не можеш да вървиш на токчета. Или пък може да си с по-ниски. :)

asasa
03-19-2014, 14:27
Като цяло платформите ни ми харесват, а за по-ниски, ами то аз съм си нисичка и не става :D

baby_baby
03-19-2014, 17:05
Ще свикнеш носи ги повече време

asasa
03-20-2014, 17:08
http://www.koketna.com/visoki-obuvki/obuvki-neira?sizeId=0&colorId=8 < --- тези дали ще са удобни да си взема да тренирам за бала :D

mayaaa
03-20-2014, 21:00
Вземи си някои, които са захванати за глезена. Такъв тип: http://www.koketna.com/visoki-obuvki/obuvki-leila?colorId=8 За бала ти препоръчвам същото.

JuStElly
04-01-2014, 17:21
Отиди в някой магазин, харесай си и пробвай, виж какво ще ти е удобно...

Josefinne
04-03-2014, 14:44
Според мен ходенето с евтини обувки на ток, по-скоро ще те откаже от ходенето на ток, отколкото да се научиш. Аз имам същия проблем, а и аз сега ще се уча тук за 2 месеца да вървя. Според мен, по-добре си отдели по-сериозна сумичка и си купи обувките, с които искаш да си на бала си и се учи с тях. Хем, ако са от кожа , ще се деформират по крака ти и ще ти станат още по-удобни.
Аз четох, че за хора, които не са свикнали с обувки на висок ток е добре:
- да си изберат обувки с платоформа (отпред), за да се намали реално височината на извивката;
- да си вземат обувки с по-широко токче за повече стабилност (не е нужно да е от най-широките);
- да се избере обувка с правилно поставен ток - да се намира точно под петата, а не съвсем накрая, иначе обувката е настабилна (както са направени по-евтините обувки обикновено);
- да се ползват стелки, където е възможно - за петички, за възглавнички, а където е необходимо- и за свода.
- реалната височина на тока да не е повече от 7 см . Ако има платформа, разбира се, може и да е повече.
Аз лично, тъй като имам много слабо стъпало, май ще се ориентирам към обувките с изрязан връх, за да мога да взема по-малък номер, който (а, дано!) да ми пасне на широчината. Виж дали нямаш същия проблем.

Melodies
04-03-2014, 23:15
Рокля с кецове или маратонки :P :D

Josefinne
04-04-2014, 14:13
Да, ако искаш да изглеждаш случайно попаднала там - иди с кецове.

Lilanda
04-04-2014, 16:24
Да, ако искаш да изглеждаш случайно попаднала там - иди с кецове.
:lol: