PDA

View Full Version : Възпален пиърсинг



bebeto__
03-15-2014, 12:01
Здравейте , имам обеца на носа от около 2-3 месеца . До сега нищо и нямаше освен че последните 2 дена супер много ме сърбеше , но като се събудих сутринта около обецата имаше едно голямо червено като мехурче и беше подуто . По принцип тялото ми не понася обеците , изхвърля ги повечето , но има и такива с които съм се преборила и си седят в момента без проблеми . Попитах този който ме дупчи , каза че ако имало нещо то щяло да се появи още в началото , а сега това не знаел какво е . Мажа я със физеологичен разтвор и със спирт . Някой знае ли нещо с което да я мажа за да се оправи ? Тази на пъпа си я пръсках със Оксикорт и имаше резултат . Дали ще стане за носа ? Благодаря :)

Justwickeds
03-15-2014, 14:05
Виж сега,това си е възпаление. Може да премине в инфекция. Внимателно го пипай. Аз по тоя въпрос не мога да ти помогна много,освен да те предупредя. Окей де,попитай родителите си, това е най-лесното което можеш да направиш ? Нямаш ли личен лекар,който да ти даде направление? По кръвта могат да тръгнат...много неща. Ще се пипнеш там без да искаш и... (пък и щом оня дет го е правил,не знае нищо,ходи да провериш най-добре за да си напълно спокойна).

и още нещо: като не ти понася тялото тез неща... защо изобщо "се бодеш" още? Не смяташ ли,че щом тялото ти не го иска, то това говори много? Тялото ни е по-мъдро от нас! "Вслушай се" в него.

Red_Hair
03-15-2014, 22:45
Оксикорт или Гентамицин гел.Ясно е, че има възпаление, започни да третираш мястото още сега, тъй като по лицето има доста бактерии, които могат да причинят инфекция, при наличието на такива предпоставки.Надявам си си сложила обеца от благороден метал, докато огранизмът свикне и нараняването на носната лигавица се оправи.Мажи го и ще се оправи, и само да вметна!След като имаш такава непоносимост към метали, а държиш да се дупчиш, носи благородни метали, които са по-малко биоактивни.Злато, сребро, хирургическа стомана, титан.

tori
03-15-2014, 23:25
сребро
Най-доброто решение евър! Особено за нов или възпален пиърсинг, да! Както и злато под 16-8 карата. И освен това Оксикорт не се слага по лицето, пише го в упътването на лекарството. Ей, какви сте ми пиърсъри обаче...
Мацка, физИологичен разтвор - окей, но спирт недей слага. Чистиш със разтвора като преди това си измиваш ръцете с топла вода и сапун и подсушаваш. И не прекалявай - по един-два пъти на ден е окей, иначе става прегрижване. Иначе да - гентамицин, но не прекалявай, защото е антибиотик и организма започва да се пресища. Седмица е добре. Ако нещата са зле след нея - съветвай се с личния си.