PDA

View Full Version : Въпрос за всички атеисти и неверници



NaOH
03-15-2014, 20:43
Ако Господ не съществува, кой е написал Библията?

1:0 за християните.

Fisherman
03-15-2014, 20:49
Фарадей,къде си сега.

anonymous895156
03-15-2014, 20:50
Какво доказателство имате за съществуването на Бог, освен текста в Библията?

666:0 за атеистите.

Fisherman
03-15-2014, 20:51
Какво доказателство имате за съществуването на Бог, освен текста в Библията?

666:0 за атеистите.

Какво доказателство има за съществуването на Хипократ,освен книги и писания?

anonymous895156
03-15-2014, 20:55
Какво доказателство има за съществуването на Хипократ,освен книги и писания?

Какво доказателство за съществуването на Хари Потър, освен книги и писания?
Направи го твой бог тогава.

Fisherman
03-15-2014, 21:09
Какво доказателство за съществуването на Хари Потър, освен книги и писания?
Направи го твой бог тогава.

Това,че не разбираш нещо,не означава ,че не съществува.Просто си с малък мозък и тва блесна най-силно,когато се вайкаше ,как да изкараш 100 процента на тъпия си тест по английски език,осмокласен пикльо.

cvetitoyoy
03-15-2014, 21:14
Защо се самоопределяте като християни ?

anonymous895156
03-15-2014, 21:20
...

Еее, ама наистина ме бътхъртваш. :(

Междувременно Исус Христос си счупи челото от пляскане заради това как уверено се мрази в Негово име, вместо учението му да доведе до разбирателство, сплотеност и пиене на вино.

неновините.цом

Fisherman
03-15-2014, 21:23
да не се налага да се извиняваш пак,защото ти е до шийката на матката,цървул

anonymous895156
03-15-2014, 21:27
какво е чувството да си агресивен

tori
03-15-2014, 21:37
Някой болен мозък очевидно. Или не толкова, зависи как гледаш нещата, защото тая така свещена книга (вероятно) е написана, за да твори добрини и прочее, а се разбира погрешно. Или просто някой е бил твърде пиян и не му се е отворил файсбука, деазнъмбрат.

Rabalka
03-15-2014, 21:40
Библията е писана нарочно штото и религията е нарочно измислина за да даржи и управлява хората по лесно

yakuza_
03-15-2014, 21:48
Дж.К.Роулинг?

Mary_Jane_69
03-15-2014, 21:51
Приказката ми беше достатъчно пряма относно религията & ГосподЪТ.

anonymous895156
03-15-2014, 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=9APP9HsATKE

socareless
03-15-2014, 22:14
не е нужно да си религиозен за да вярваш в бок

EinGutesKind
03-15-2014, 22:42
Не знаех да се твърди, че Бог я е написал

Matthew
03-15-2014, 23:00
Бог не е натрапник преди всичко!
а за атеистите та вие сте по вярващи от някои християни...

П.П. не очаквам да разберете какво имам в предвид но fisherman ще схване 100%

ОР
03-16-2014, 00:35
Не знаех да се твърди, че Бог я е написал

https://1-media-cdn.foolz.us/ffuuka/board/vp/image/1375/82/1375829670222.png

8bit
03-16-2014, 01:30
Изход 31:14 И така, да пазите съботата, защото ви е свята: който я оскверни, да бъде умъртвен; защото всеки, който работи в нея, този човек да бъде изтребен измежду народа си.

Левит 25:44-45 А колкото за робите и робините, които ще имаш, - от народите, които са около вас, от тях да купуваш роби и робини. Още и от чадата на чужденците, които са пришелци между вас, от тях да купувате, и от техните семейства, които са между вас, които те са родили в земята ви; те да ви бъдат притежание.

Изход 22:20 Който принася жертви на богове, освен на едного Господа, да бъде изтребен!


#podaimoralatam

RagioL
03-16-2014, 06:46
Евреи на леки и тежки наркотици.

RagioL
03-16-2014, 06:56
Бог не е натрапник преди всичко!
а за атеистите та вие сте по вярващи от някои християни...

П.П. не очаквам да разберете какво имам в предвид но fisherman ще схване 100%

Схватливостта е нещо много чуждо за Шаро.

npp
03-16-2014, 07:34
всеки един от пророците на Библията говори за едни и същи неща, а много от тях дори не са разполагали със свидетелството от пророческите книги на онези преди тях, обаче са пророкували за същите неща, това е едно от доказателствата, че има Бог, иначе те нямаше всичките да свидетелствуват едни и същи неща макар и с различни думи и изречения

Fisherman
03-16-2014, 09:01
какво е чувството да си агресивен

какво е чувството да си грозно,малко,комплексирано ,туберколозно селянче
мите,ти дори не си на едно интелектуално ниво с кофа за боклук,а си тръгнал да спориш на тая тема?Как стават тия неща.

RiB
03-16-2014, 09:08
И какво? Когато дойдат извънземни тук и те ще пеят за разни свои божества ли? По-скоро ние възхваляваме извънземните като божества. Всичко във Вселената е физика, а разни паранормални и изчанчени разказчета са за успокоение, че всъщност ние не сме едно абсолютно нищо и без никакво значение в тази Вселена. Истината е, че сме просто един провален експеримент. Вярващ съм, но не и религиозен, но все пак определено има повече доказателства, че НЯМА нищо отвъд, отколкото че има.

Fisherman
03-16-2014, 09:12
И какво? Когато дойдат извънземни тук и те ще пеят за разни свои божества ли? По-скоро ние възхваляваме извънземните като божества. Всичко във Вселената е физика, а разни паранормални и изчанчени разказчета са за успокоение, че всъщност ние не сме едно абсолютно нищо и без никакво значение в тази Вселена. Истината е, че сме просто един провален експеримент. Вярващ съм, но не и религиозен, но все пак определено има повече доказателства, че НЯМА нищо отвъд, отколкото че има.

Значи си склонен,да вярваш,че всичко е възникнало от само себе си,отколкото да е сътворено с причина?Нали атеистите,изхождате от дълбока логика.

Mary_Jane_69
03-16-2014, 09:22
Какво, да не би наистина някой мистичен мъж от неизвестен произход да ни е създал?
Дори и така да е, кои са данните че има пратеник, казва се Исус и е бета вълшебник?
Нима древногръцките митове също са истина, нищо че са в разрез с Библията...

Случва се така, че планетата с милиарди години еволюция става годна за съществуване на някакъв вид живот, който еволюира в различни видове същества.
Колкото и да се говори по такава тема, всичко е вярно и няма да си мръдна от становището, че когато за едно нещо се знае малко, или отговорите са твърде много, всеки един е верен.
Разбира се не еквивалентно, дори когато току виж блесне един уж правдоподобен отговор от пратеник от Рая, Небето или Меркурий, и той няма да е напълно верен.
Може да е 7/10, но това не е 10-ка и тя ще бъде само сборът от всички възможности.
Че дори пак не е точно 10. Щото не съществува.

Като толкова искате да вярвате, че доброто надделява и има кармични свръхестествени страхотии, вярвайте, но моля не проповядвайте вашите предубеждения като най-вярни, най-естествени и най-най-най.
А относно тва с кръговрата - съвпадения и гледни точки, както казах всичко е вярно.
Най-простото е да поддържаш ниво на интелигентност - супер критично, но тъй като не винаги се получава при всеки, човек избира да вярва в това, което му се намира за по изгодно. По-здравословно е да вярваш в нещо хубаво, което ти носи позитивизъм, но да сеете религия, е сори.

RiB
03-16-2014, 09:24
Не знам дали прочете, но написах, че съм ВЯРВАЩ. По-скоро съм склонен да вярвам, че сме експеримент на извънземни. А за началото на всичко... не смятам, че един прост човек може първо, да го побере в главата си, второ да каже кое как е станало. Всичко е човешка глупост и гордост... имаше един много хубав цитат на Дядо Прас за човешката вяра и затова, че вярваме в неща, които дори не съществуват. :) Но това си е гледна точка за всеки един. Всеки да вярва в това, което счита за добре, но да влизате в междуособици за това... още един пример за човешката глупост и гордост. :)

RiB
03-16-2014, 09:27
Между другото забелязвам и че тук всички се опитват да оборят другите с това дали има или няма нещо, но никой не зададе въпроса защо е започнала тази легенда и по-точно как.

hristo99
03-16-2014, 09:28
Библията е написана от човек. Просто религиите са за хора, които искат елементарно обяснение за това как е създаден светът. Не им трябва да знаят какво е еволюция и т.н. а просто Бог е създал всичко. Всъщност дори еволюцията е просто една теория, която може след някоя друга година да отпадне, ако не е вярна, и се оказва, че нищо не знаем за произхода си. Допускам, че може евентуално някоя извънземна цивилизация да ни е създала, но да живея религиозен живот, следвайки ученията на Христос...не. През Средновековието християнството е било пречка за развитието на науката и като цяло развитието на човечеството. Земята била плоска?

Mary_Jane_69
03-16-2014, 09:30
Абе не чета всичко, съжалявам ако нещо, казах хубаво е да вярваш, стига ти да го намираш за правилно, но съм анти и анти чак такива изявления за Бога. От толкова много теории, по добре си гледайте живота хора, работете, гледайте си поколението и се занимавайте със себе си. Нещо тооооолкова относително си спестявам да мисля като цяло, щото хаби от енергията, с която може човек да направи нещо по полезно, от колкото да проповядва булшитс (хиляда и една гледни точки) и да е велик магьосник-сектант.


И да добавя, изключително разочарована съм че в последно време кофата се превърна в някой друг раздел, смеска от политиката и философията.
i'm out

Mary_Jane_69
03-16-2014, 09:35
Между другото забелязвам и че тук всички се опитват да оборят другите с това дали има или няма нещо, но никой не зададе въпроса защо е започнала тази легенда и по-точно как.

Един човек, едно време, преди много време, седял и пушел тютюн с чай. Усамотил се и заоглеждал природата сред себе си. Първо се сетил за цигарката, че той си я свил, после си помислил ами продуктите с които свивал, откъде са се взели. След което решил, че това е вариянт А, вариянт Б, вариянт Ц, вариянт 3897543564357486568...............
И така.
И дори вариянтът да е бил само един, решил да сподели с друг човек.

Другият човек и той се замислял.
И по-отатъшният.
Споделяли, мерили, преценяли.
Разказвали.
Писали.

Тва е.

RiB
03-16-2014, 09:36
Един човек, едно време, преди много време, седял и пушел тютюн с чай. Усамотил се и заоглеждал природата сред себе си. Първо се сетил за цигарката, че той си я свил, после си помислил ами продуктите с които свивал, откъде са се взели. След което решил, че това е вариянт А, вариянт Б, вариянт Ц, вариянт 3897543564357486568...............
И така.
И дори вариянтът да е бил само един, решил да сподели с друг човек.

Другият човек и той се замислял.
И по-отатъшният.
Споделяли, мерили, преценяли.
Разказвали.
Писали.

Тва е.


О, благодаря, вече съм с една идея по-еродиран (mm)

Mary_Jane_69
03-16-2014, 09:38
Няма проблем, пак заповядай, тоя път с почерпка.

Fisherman
03-16-2014, 09:43
Човечеството не е развито достатъчно,за да се дискутират тия теми и някой да се мисли за прав.Все пак ние не сме изследвали още собствената си планета за да произнасяме за цялото сътворение и защо нещо съществува.

Fisherman
03-16-2014, 09:49
Библията е написана от човек. Просто религиите са за хора, които искат елементарно обяснение за това как е създаден светът. Не им трябва да знаят какво е еволюция и т.н. а просто Бог е създал всичко. Всъщност дори еволюцията е просто една теория, която може след някоя друга година да отпадне, ако не е вярна, и се оказва, че нищо не знаем за произхода си. Допускам, че може евентуално някоя извънземна цивилизация да ни е създала, но да живея религиозен живот, следвайки ученията на Христос...не. През Средновековието християнството е било пречка за развитието на науката и като цяло развитието на човечеството. Земята била плоска?

и точно едни от най-допринеслите учени са били християни,така че аргумента ти с плоската земя е глупост
когато хората не се интересуват,не знаят и не разбират от това,за което се тръгнали да спорят не изглежда добре отстрани

да не забравяме,че религията на планетата земя се проповядва от хората,а човешкото същество не е перфектно,а всъщност много грешно,глупаво,наивно, егоистично и мръсно създание,за тва да се не трябва да се приписват човешките грешки за грешки на Господа и Библията
ако някой мухльо някога е носил кръст и е казал,че земята е квадратна,това не означава,че и религията го твърди,точно обратното наука и религия вървят ръка за ръка.

Виждам супер много хора,които бъкел не са разбрали от религията,но тръгват да спорят.Защо не спорите и за физикохимия?

anonymous895156
03-16-2014, 10:00
Човечеството не е развито достатъчно,за да се дискутират тия теми и някой да се мисли за прав.Все пак ние не сме изследвали още собствената си планета за да произнасяме за цялото сътворение и защо нещо съществува.

Тогава не се афектирай, когато някой не споделя твоите виждания за сътворението на света. Най-вероятно е да сме експеримент на извънземни, които са достигнали висоти /от наша гледна точка/ в технологиите и физиката, и които са плашели пещерните ни прародители и им определяли канони и писали книги, по които да живеят, за да са лесни за манипулация от по-развити същества.

tori
03-16-2014, 10:10
Между другото забелязвам и че тук всички се опитват да оборят другите с това дали има или няма нещо, но никой не зададе въпроса защо е започнала тази легенда и по-точно как.
Аз казах... Някой е бил твърде пиян и фейсбука не го е пуснал да влезе да пише на тоя и оня, затва той се е хванал, съчинил е история, написал я е и е станал богат. Точка.

Lilanda
03-16-2014, 10:23
и точно едни от най-допринеслите учени са били християни
Интересно е как винаги стигаш до този аргумент. :D

Никой ли не смята, че за всичко има научно обяснение, което просто още не е открито? Определено днешните научни открития са доооооста назад и реално може да се разкрие мнооого повече, но реално погледнато не е ли именно науката това, на което можем да разчитаме най-много?

За мен лично теорията на Големия взрив е доста логична. Като цяло едва ли някой, който и да е той, ще създаде планетата, на която пребиваваме в момента, а някой друг ще е създал останалата част от вселената, не мислите ли?

AnarchyBoy
03-16-2014, 10:30
ХАШТАГ ДЖИЙЗЪС #Ицето #АllMighty #Михаил #Aнгелчета #МонахиниПоЖартиери #РолексиИлинкълни..

Не разбрахте май, че религията, КАТО ИНСТИТУЦИЯ (говорим за всички религии) е създадена с цел КОНТРОЛ над МАСИТЕ.
Само простите и ограничените хора биха се вързали..
Всяка една религия е създадена да контролира и владее, защо църквата толкова се бои от това да не се разбере, че Исус е бил просто човек? Защото ще изгуби всяк'ва власт..
Има и друга теория, че "бог"/"боговете" са извънземни и ние действително сме нечие "творение", но силно се съмнявам де, мех всичко ще се разбере евентуално...

ПС; не съм чел темата... ;С

anonymous895156
03-16-2014, 10:46
Виждам супер много хора,които бъкел не са разбрали от религията,но тръгват да спорят.

#teolog4e

anonymous908491
03-16-2014, 10:57
Ако Господ не съществува, кой е написал Библията?


Има няколко, не е само една, а един Папа е избрал коя от тях да бъде официалната. Искал е да е лесно смилаема за масата тъпаци, които ще се превърнат в техни последователи.

LadyDi
03-16-2014, 11:02
Има няколко, не е само една, а един Папа е избрал коя от тях да бъде официалната. Искал е да е лесно смилаема за масата тъпаци, които ще се превърнат в техни последователи.

не съм сигурна, че той задаваше въпроса сериозно...

Mary_Jane_69
03-16-2014, 11:03
не съм сигурна, че той задаваше въпроса сериозно...

Е то тва е ясно :cool:

LadyDi
03-16-2014, 11:03
понеже гледам, че му отговаря сериозно...

Fisherman
03-16-2014, 11:39
[B][I]Интересно е как винаги стигаш до този аргумент. :D



покажи ми къде другаде стигам до този аргумент?

Fisherman
03-16-2014, 11:44
За мен лично теорията на Големия взрив е доста логична. Като цяло едва ли някой, който и да е той, ще създаде планетата, на която пребиваваме в момента, а някой друг ще е създал останалата част от вселената, не мислите ли?

значи е по-логично от нищо да получиш нещо?само,че тва нарушава първия закон на термодинамиката и любимата на всички наука.

ОР
03-16-2014, 11:47
https://www.youtube.com/watch?v=1cpsmyuILk8

klimatronik
03-16-2014, 11:56
Ами, аз вярвам, че има нещо непознато, някаква енергия и сила, която в определени моменти избива в негативни и позитивни форми... Много религии произлизат от един основен корен и имат значително сходни разбирания. Друг е въпросът, че човечеството, поради глупостта си - ги изкривява, използва за лични цели и тнт. Въпреки това вярвания и всякакви религии датират много по-назад от началото на Християнство. Човечеството е преживявало истински потопи и апокалипсиси не един път. Има много изписано и би било страшно наивно да отхвърляш всичко, само и само защото на теб ти се струва по-логично обяснение да вярваш само на чистата наука и защото постоянно виждаш как несправедливости и мъки по целия свят.
Да, ние сме неразвит вид още в еволюцията.
Да, ние на този фонд сме едни мизерничета и съм сигурен, че ни очаква ново изтребление, катаклизъм , война..
А науката трябва да се развива без да отхвърля в цялост религиозните учения. Тя трябва върви с тях, но в същото време и да ги анализира за грешки. В противен случаи не се знае, дали науката ни води в правилната посока, защото на всички ни е ясно, на какво е способно човешкия интелект . Пример. Създаването на ядреното оръжия, та и всички останали се дължи на велики откриватели и доктори. За цялата промишленост и всичко останало отново е причина развитието ни. Но тук разбира се отново стои проблема, че човешкия гении съзнателно успява да използва изобретенията си за свои цели, в името на парите, в името на г ъ з а си, и се стига до безпорядък. Науката е развита, но не и контролирана.
Контрол и вид страх над обществото трябва да има.
Това са основните, с които може то да функционира.
Ето защо, България вече не съществува като структурна единица, ами само територията и населяващите я люде се наричат така.
Редът, ей така, без нищо, да си мисли някой, че може да съществува... смех

klimatronik
03-16-2014, 12:05
Исус е мразил парите, проклинал е всички хазартни игри. За него това е било най-големия кошмар. За съжаление Светът както преди 2000 години, така и сега се крепи на тези две неща. Факт е, че нищо не се е спазило както трябва..

Lilanda
03-16-2014, 12:46
покажи ми къде другаде стигам до този аргумент?
Наскоро беше спорил с някой относно вегетарианството и беше изтъкнал факта, че едни от най-великите учени били вегетарианци. Малко ме мързи да издирвам из 10-те ти хиляди мнения конкретния аргумент.

Ичко, никъде не съм написала, че отхвърлям напълно религията. Но не може да се отрече, че тя е създадена с цел манипулация. В самата Библия, та дори и в Корана /нека не отхвърляме и мюсюлманството, моля ви/ има много морални ценности и прочее, които малко или много изграждат това, което сме днес. Първият източник на морал за един човек, независимо в какъв аспект, са именно тези две книги в зависимост от религиозните вярвания. Някои от тях едва ли щеше да ги има, ако християнството, мюсюлманството и какви ли не още религии ги нямаше.

За мен индуизмът е една доста приемлива религия и може би единствената, която бих "приела" /не в буквален смисъл естествено/ из основи..Мога и да се обоснова защо, но не мисля, че би било много по темата. И все пак и там има неща, които са някак неприемливи за мен.

Fisherman
03-16-2014, 12:57
Наскоро беше спорил с някой относно вегетарианството и беше изтъкнал факта, че едни от най-великите учени били вегетарианци. Малко ме мързи да издирвам из 10-те ти хиляди мнения конкретния аргумент.

нещо си правиш свободни съчинения,никога не съм говорил за учени вегетарианци,освен тва няма какво да се намесва наука във вегетарианството,то е олигофрения

Auriss
03-16-2014, 13:09
има много морални ценности и прочее, които малко или много изграждат това, което сме днес. Първият източник на морал за един човек, независимо в какъв аспект, са именно тези две книги в зависимост от религиозните вярвания. Някои от тях едва ли щеше да ги има, ако християнството, мюсюлманството и какви ли не още религии ги нямаше.

http://www.mcgoodwin.net/pages/otherbooks/plato.html

Някакъв опит за безпристрастност ли надушвам ? Жалко че нямаш необходимите познания да се цепиш от тъплата :)

AnarchyBoy
03-16-2014, 13:10
Ох тази тема е много тъжна..

Auriss
03-16-2014, 13:11
нещо си правиш свободни съчинения,никога не съм говорил за учени вегетарианци,освен тва няма какво да се намесва наука във вегетарианството,то е олигофрения

затова някакво колосално число от членовете на американската академия на науките са вегетарианци (95% ако не греша, но ще проверя по някое време)

Mary_Jane_69
03-16-2014, 13:20
Брех трите ми любими потребителя са писали в една тема

anonymous895156
03-16-2014, 13:26
нещо си правиш свободни съчинения,никога не съм говорил за учени вегетарианци,освен тва няма какво да се намесва наука във вегетарианството,то е олигофрения

http://www.godsdirectcontact.org.tw/eng/news/161/vg1.htm трудно се намират учени вегетарианци

Mladenoff
03-16-2014, 13:29
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1488665_646369968738730_695124959_n.jpg

klimatronik
03-16-2014, 13:48
Наскоро беше спорил с някой относно вегетарианството и беше изтъкнал факта, че едни от най-великите учени били вегетарианци. Малко ме мързи да издирвам из 10-те ти хиляди мнения конкретния аргумент.

Ичко, никъде не съм написала, че отхвърлям напълно религията. Но не може да се отрече, че тя е създадена с цел манипулация. В самата Библия, та дори и в Корана /нека не отхвърляме и мюсюлманството, моля ви/ има много морални ценности и прочее, които малко или много изграждат това, което сме днес. Първият източник на морал за един човек, независимо в какъв аспект, са именно тези две книги в зависимост от религиозните вярвания. Някои от тях едва ли щеше да ги има, ако християнството, мюсюлманството и какви ли не още религии ги нямаше.

За мен индуизмът е една доста приемлива религия и може би единствената, която бих "приела" /не в буквален смисъл естествено/ из основи..Мога и да се обоснова защо, но не мисля, че би било много по темата. И все пак и там има неща, които са някак неприемливи за мен.
Линче, религията не е създадена с манипулативна цел, това става следствие на приложението й. Иначе сигурно е писана с някакъв замисъл за световен ред, в което няма нищо лошо. Морален ред. Разбира се както фишермен каза, религията е писана от хора, а всеки човек е грешник. Тя не е съвършена и за това с помощта на науката и развиващия се интелект и нашия разум - ние можем да отхвърляме или да коригираме някои работи в определени неизбежни моменти. Но, ако се вгледаш внимателно ще разбереш, че общо взето всичко написано така, както повечето от нас мислим за правилно. Или дори да не е така, със сигурност не е писана през рамо.
Религията на всичкото отгоре - е трудно разбираема за обикновения човек. За това на практика много хора я разбират погрешно. Това не е ли категорично доказателство, че тя е направена хора с разсъдък ? Тоест, кой би искал да прилага нещо, което ще бъде разбрано по погрешен начин и то няма да бъде изпълнено?
Последното за индуизма... не съм наясно, но чудесата, които правят монасите, как успяват да излекуват хора от болни от рак, които съвременната медицина ги е премахнала, как успяват да се съживят след дългогодишен покой и изключена имунна система и какви ли странни за Запада неща.. Източните религии са много далечни непознати за нас. Бих казал, че са и по-близо до истината, по древни са.

Fisherman
03-16-2014, 13:50
http://www.godsdirectcontact.org.tw/eng/news/161/vg1.htm трудно се намират учени вегетарианци

силни доказателства

AnarchyBoy
03-16-2014, 13:50
Ице нем... религията е създадена именно с цел манипулация, всяка една религия.. вземи например Зороастризма, ако ти говори нещо.. или мюсюлманството... всичко се прави с цел КОНТРОЛ над МАСИТЕ..

anonymous895156
03-16-2014, 13:51
силни доказателства

радвам се че го призна

Lilanda
03-16-2014, 13:51
http://www.mcgoodwin.net/pages/otherbooks/plato.html

Някакъв опит за безпристрастност ли надушвам ? Жалко че нямаш необходимите познания да се цепиш от тъплата :)
Далеееееееееееееч съм от опит за безпристрастност. Много много далеч. Имах предвид съвсем друго. А именно, че чрез религиите ни подтикват към неща, които ако ги нямаше, вероятно нямаше да са ни и минали през ума. Тоест религията е нещо, създадено за контрол над маса хора от друга маса хора.

Надявам се сега да съм се изразила по-добре. :)

Фиш, явно съм в грешка. Извинявай за объркването.

едит: Ице, след като не е създадена с цел манипулация, защо е създадена? За да ни натрапи /буквално/ морални ценности, част от които така или иначе бихме си изградили и без нейна помощ, а останалата част са ненужни или неестествени. Тоест с цел манипулация. Йее..^^

RagioL
03-16-2014, 13:51
Брех трите ми любими потребителя са писали в една тема

И кои са те?

Fisherman
03-16-2014, 13:53
Ице нем... религията е създадена именно с цел манипулация, всяка една религия.. вземи например Зороастризма, ако ти говори нещо.. или мюсюлманството... всичко се прави с цел КОНТРОЛ над МАСИТЕ..

и какво точно ти контролира религията?религията ти дава някакви насоки,тва дали ще тръгнеш по тях е твой избор
контролирането на масите е чрез парламентаризъм,закони, политически партии,царе, анархия,капитализъм, социализъм и така нататък

klimatronik
03-16-2014, 13:59
Ице нем... религията е създадена именно с цел манипулация, всяка една религия.. вземи например Зороастризма, ако ти говори нещо.. или мюсюлманството... всичко се прави с цел КОНТРОЛ над МАСИТЕ..
е па както казах в мораления контрол над масите няма нищо лошо. безпорядъка ще е по-пагубен, всеки да се избиваме защото да няма кой да ни е научил или посочил правила, с които да караме в един по-подреден път..
Но както и да е.. От къде тогава идва тази вяра в Бога при всички религии? Кой кретивен психопат би измислил такива истории ида ги наложи по целя свят далече преди новата ера?

Аз казвам. Хубаво да е вярваш, лошо е да следваш правилата на Църквата и Джамията...

Lilanda
03-16-2014, 14:05
е па както казах в мораления контрол над масите няма нищо лошо. безпорядъка ще е по-пагубен, всеки да се избиваме защото да няма кой да ни е научил или посочил правила, с които да караме в един по-подреден път..
Но както и да е.. От къде тогава идва тази вяра в Бога при всички религии? Кой кретивен психопат би измислил такива истории ида ги наложи по целя свят далече преди новата ера?

Аз казвам. Хубаво да е вярваш, лошо е да следваш правилата на Църквата и Джамията...
Въпросът е в това, че някой иска да вярваме в нещо /в случая някой/ всесилно, всемогъщо, всезнаещо и като цяло съвършено, като в същото време ни "учи", че никой (друг) не е перфектен. Тоест очаква се да вярваме в моралните ценности на перфектния, доказвайки си, че ние самите често ги нарушаваме в чужд ощърб.

Мамка му, днес не се изразявам като хората..

AnarchyBoy
03-16-2014, 14:05
Ъм ъм ъм... Явно си достатъчно прост, че да не можеш да се взреш в нещата...
Да хванем нещо мащабно като Ватикана например, всичките там кардинали и прочие знаеш ли каква власт имат? какви пари? с какво разполагат и какво контролират? ИДИ ПОСЛЕ МИ ГОВОРИ, ЧЕ НЯМАЛИ ВЛАСТ :lol:

Ватикана има повече власт от Америка/Русия/Китай/Япония/Корея/ и цяла Европа взети заедно.. и това се контролира от малцина, говори ми, че не се манипулира МАСА хора от ШЕПА хора... :lol:
А как манипулират и контролират това вече си е тяхна работа/схема и прочие, същината е, че тия пичове имат брутално много власт, която не трябва да притежават. За мен една религия би била истинска, ако не поставя по-високо определени хора от други..

Извинявай ма "великите" КАРДИНАЛИ с часовници за по 50 хиляди евро, дет са на по 80 нек'ви старци... управляват нали всичко точно, а някъде по света има гладуващи деца има убийства, престъпления... НАЛИ СА МНОГО ВЯРВАЩИ, защо не си дарят всичките пари за гладните и бедните.. напротив те се възползват от тях..


Още нещо ако не си запознат с мюсюлманството, това е перфектна военна тактика измислена за да обедини всичките арабски племена под една обща цел (защото преди това са се избивали едни други) е тва е, просто да обедини и да сплоти хората, в името на една обща цел, която в повечето пъти е изкривена до неузнаваемост..

А Ичко говори простотии :D

RagioL
03-16-2014, 14:10
Специално за феновете!
http://joro.me/blog/wp-content/uploads/2012/03/easynavwjquery.jpg

anonymous895156
03-16-2014, 14:12
Специално за феновете!
http://joro.me/blog/wp-content/uploads/2012/03/easynavwjquery.jpg

ТРИ ПАТИ УРА ЗА ПАСТАФАРИЯНСТВОТ0000000

klimatronik
03-16-2014, 14:14
едит: Ице, след като не е създадена с цел манипулация, защо е създадена? За да ни натрапи /буквално/ морални ценности, част от които така или иначе бихме си изградили и без нейна помощ, а останалата част са ненужни или неестествени. Тоест с цел манипулация. Йее..^^
според мен много от моралните ценности, които ние мислим за правилни, се дължат на религиите, които призовават за силата на любовта към ближния. В последствие хората се осъзнават от лъжите на Църквата и тнт, но основните ценности, които и до днес са факт,които са приложени и за държавните закони и тнт, са следствие на религията, тоест на революцията. В противен случаи и до днес щяхме да боготворим и издигаме в култ разни хора, както в римската епоха. Нямаше никой да помага на бедния и тнт.
Обаче за мен религията призовава най-вече вяра, която е небоходима за оцеляването ни
И още повече - че има Бог, че има СИЛА, извън нашите представи. Че ние не сме всемогъщни същества и трябва да се съобразяваме с някои Закони, че ние не сме без нищо на тази планета и трябва да се цени живота и да има надежда.
Религията напомня, че ние сме просто хора.
И може би наистина носи, ако не Християнството, то от всички измислени религии и източни науки - капка истина за вселената, за вечността.

klimatronik
03-16-2014, 14:18
Въпросът е в това, че някой иска да вярваме в нещо /в случая някой/ всесилно, всемогъщо, всезнаещо и като цяло съвършено, като в същото време ни "учи", че никой (друг) не е перфектен. Тоест очаква се да вярваме в моралните ценности на перфектния, доказвайки си, че ние самите често ги нарушаваме в чужд ощърб.

Мамка му, днес не се изразявам като хората..
А според мен въпросът е,че някой иска или е искал да ни помогне, за да живеем добре в едно общество, и да ни предпази от неизбежна катастрофа, защото е знаел, че ние сме несъвършени, но гордостта ни ще ни погуби. ;0

klimatronik
03-16-2014, 14:32
Ъм ъм ъм... Явно си достатъчно прост, че да не можеш да се взреш в нещата...
Да хванем нещо мащабно като Ватикана например, всичките там кардинали и прочие знаеш ли каква власт имат? какви пари? с какво разполагат и какво контролират? ИДИ ПОСЛЕ МИ ГОВОРИ, ЧЕ НЯМАЛИ ВЛАСТ :lol:

Ватикана има повече власт от Америка/Русия/Китай/Япония/Корея/ и цяла Европа взети заедно.. и това се контролира от малцина, говори ми, че не се манипулира МАСА хора от ШЕПА хора... :lol:
А как манипулират и контролират това вече си е тяхна работа/схема и прочие, същината е, че тия пичове имат брутално много власт, която не трябва да притежават. За мен една религия би била истинска, ако не поставя по-високо определени хора от други..

Извинявай ма "великите" КАРДИНАЛИ с часовници за по 50 хиляди евро, дет са на по 80 нек'ви старци... управляват нали всичко точно, а някъде по света има гладуващи деца има убийства, престъпления... НАЛИ СА МНОГО ВЯРВАЩИ, защо не си дарят всичките пари за гладните и бедните.. напротив те се възползват от тях..


Още нещо ако не си запознат с мюсюлманството, това е перфектна военна тактика измислена за да обедини всичките арабски племена под една обща цел (защото преди това са се избивали едни други) е тва е, просто да обедини и да сплоти хората, в името на една обща цел, която в повечето пъти е изкривена до неузнаваемост..

А Ичко говори простотии :D

А защо папата е толкова обичан от хиляди хора? Нали са много бедни? Нима не му завиждат за златните часовници?
И аз не го удобрявам това. Напълно се съгласявам,че маниполират по този начин хората заради власт и пари както е в българската църква.
Но това далеч не определя религията.
Във всяко нещо има истина.
Може да са извънземни тези? Знаеш ли? Може преди хиляди години да са били тук и от там да са възникнали религиите ;)
Може и сега да са тук. Виж за 50 години технологията как се разви.. ще излезеш на терасата и от самолет на 10 000 метра военни могат да те индифицират,, и не от самолет, ами от сателита с топлинни инфрачервени лъчи да ти следят кординатите на всякъде . хахах, ами една цивилизация 300 000 години по-напред от нас какво ли ще може да прави и как ли само с телепатия и силата на мисълта (която нашия мозък не може побере и би се развалил при толкова инфо на куп) хах

bababa7
03-16-2014, 15:34
Обаче ме кефи как по детски си размишлявате, мога цял ден да ви чета :D
Деца, децааа...

klimatronik
03-16-2014, 16:34
Обаче ме кефи как по детски си размишлявате, мога цял ден да ви чета :D
Деца, децааа...
я кажи неква дърта приказка :D

AnarchyBoy
03-16-2014, 16:58
Ох леле тая тема, колко е зле.. :lol:

Mary_Jane_69
03-16-2014, 19:01
И кои са те?

>papugai
>qkuzata
>auris

fUcKsMiLe
03-16-2014, 20:44
Ох леле тая тема, колко е зле.. :lol:

Точно това си помислих като прочетох мненията, до едно.

Хубаво е, че имате време за губене. Тъпото е, че повечето се мъчите да убедите другия, че вие сте прави, но на никой не му се получава. В случая само се заблуждават и двете страни, 'ма поне сте забавни. Ще си легна с усмивка тази вечер заради вас. Отдавна не се беше случвало да има интересна тема тук. :D

tori
03-16-2014, 20:54
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1527070_745724115460670_1735034406_n.jpg

anonymous908491
03-16-2014, 21:09
не съм сигурна, че той задаваше въпроса сериозно...

А аз съм сигурен, че не съм отговарял на въпросът му, чети внимателно.
Мъничко русичко, що е то ?

anonymous908491
03-16-2014, 21:17
Ще си легна с усмивка тази вечер заради вас.

Легни с мъж, усмивката сама ще ти дойде, няма да е нужно да я търсиш по разни форуми.

LadyDi
03-17-2014, 05:53
Мъничко русичко, що е то ?
аз... :cool:

fUcKsMiLe
03-17-2014, 11:06
Легни с мъж, усмивката сама ще ти дойде, няма да е нужно да я търсиш по разни форуми.
Моя мъж е надалеч в момента.

klimatronik
03-17-2014, 11:45
Моя мъж е надалеч в момента.

dimitar e tuk :D

fUcKsMiLe
03-17-2014, 18:24
Не си сериозен, нали..
х,х

anonymous908491
03-17-2014, 20:23
аз... :cool:

Не беше въпрос, а тест.
Често ли изпитваш желание да свързваш всичко с теб ?

socareless
03-17-2014, 20:42
bati sprelite

LadyDi
03-17-2014, 21:18
Не беше въпрос, а тест.
Често ли изпитваш желание да свързваш всичко с теб ?

Да изпитвам желание?
Нима искаш да ми кажеш, че не всичко е свързано с МЕН?

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m9h5j81EOH1rcvr4oo2_r2_250.gif

Zlennox
03-18-2014, 07:14
Хахахаха Библията сама по себе си е е сбор от книги на Тери Пратчет и Стивън Кинг събрани в едно, редактирани и преработени тук таме през вековете за да може фундаменталисти като вас да си блъскат главити кой и как я е написал... Но съм съгласен с гледната точка на Ерих Вон Даникен!

LadyDi
03-18-2014, 07:39
Оо, тези вековни писатели Пратчет и Кинг...

RagioL
03-18-2014, 11:44
>papugai
>qkuzata
>auris

интересно що ли аз нямам списък с любими потребители

tireheb
03-18-2014, 12:04
много интересно, наистина

RagioL
03-18-2014, 14:21
и идея си нямаш колко

Ivaaaaa
03-20-2014, 10:49
За мен индуизмът е една доста приемлива религия и може би единствената, която бих "приела"

'кефи ме' колко познания имаш за 14-годишна :О
обоснови се, плс

RiB
03-20-2014, 11:17
Пичове и пички... ще ви кажа само едно нещо.... мхмхмхмнооо сте се вживили нещо :D Вие сте нищо и нямате абсолютно никакво значение за Вселената, така че моля ви, като добър човек... не се взимайте толкова насериозно, особено момичетата :D

socareless
03-20-2014, 14:08
http://hugelol.com/lol/255483

give battle
03-30-2015, 20:44
И какво? Когато дойдат извънземни тук и те ще пеят за разни свои божества ли? По-скоро ние възхваляваме извънземните като божества. Всичко във Вселената е физика, а разни паранормални и изчанчени разказчета са за успокоение, че всъщност ние не сме едно абсолютно нищо и без никакво значение в тази Вселена. Истината е, че сме просто един провален експеримент. Вярващ съм, но не и религиозен, но все пак определено има повече доказателства, че НЯМА нищо отвъд, отколкото че има.

съветвам те да погледаш снимката на това животно и да размишляваш за Този който го е създал

give battle
03-30-2015, 21:02
Пичове и пички... ще ви кажа само едно нещо.... мхмхмхмнооо сте се вживили нещо :D Вие сте нищо и нямате абсолютно никакво значение за Вселената, така че моля ви, като добър човек... не се взимайте толкова насериозно, особено момичетата :D

ееех ами тогава какъв е смисъла на нашето създаване и съществуване? всичко губи смисъл.....смятай колко сме ограничени като индивиди без връзка със Твореца и Неговата промисъл за нас..............в Неговите очи ние сме личности

女性の目
02-04-2016, 18:23
За някои е мечта, за други пък проблем. Атеистите търсят доказателство че Бог съществува... а аз пък искам да избягам от него. Веднъж щом повярваш че той съществува, вече нищо не може да ти убие вярата. Аз бих дал какво ли не за да стана невярващ отново.