PDA

View Full Version : Нещо се случва с котката ми



Lonsdale.
03-16-2014, 06:34
Здравейте! От няколко дни котката ми (на около 9м. е) яде по съвсем малко и е отслабнала, няма настроение. Преди беше много дебел, имаше настроение, тичаше, радваше ни се, а сега не. Когато реши да яде гранули ги дъвче малко трудно, така ми се струва. Някой имал ли е подобен проблем с котката си и ако да би ли сподели мнение?

^Изключете варианта да я заведем на ветеринар, защото в момента лекаря ни отсъства и нямам възможност да го заведа при друг.

The Cheetah
03-16-2014, 07:17
Звучи ми като котешка настинка.
Заведи я на лекар колкото е възможно по- скоро. Дотогава гледай да е на топличко.

Lonsdale.
03-16-2014, 07:20
Звучи ми като котешка настинка.
Заведи я на лекар колкото е възможно по- скоро.

Благодаря, а докато се открие възможност да я заведа на лекар, какво бих могла да правя докато е вкъщи? Смисъл някаква храна, нещо такова по - специални грижи?

The Cheetah
03-16-2014, 08:14
Ами трябва да я държиш на топличко. За храна не я мъчи. Гледай да пие вода.
Дано ветеринарят скоро се върне и да я прегледа.

Dusty
03-16-2014, 08:47
^ Къде ти отиде котката от профилната, беше толкова сладка :?
По темата - както ти казаха дръж я на топло, давай й вода, ако не иска да пие се опитай с бебешко биберонче (от тия, в които се слага млякото), но иначе за храна не я мъчи. Кога се очертава да се върне ветеринарят? Защо не можеш да я заведеш при друг, да види какво й има само, да ти даде съвет.

Lonsdale.
03-16-2014, 09:22
Ами защото в момента сме си на село и няма ветеринар тук.
Благодаря ви за съветите, бяха ми много полезни. Ще и сложа купичка с водичка вътре и няма да я пускам навън много, много. Попринцип през деня го пускаме навън да тича и след обяд-вечерта го чистим и го прибираме да спи вътре. Може от това да е изстинал.

А дали ще помогне ако стопля мляко и му го дам?

Lonsdale.
03-16-2014, 09:27
#Dusty , за тази котка ли говориш? :}}

Dusty
03-16-2014, 11:14
Говорех за котката на Cheetah :D За въпроса ти - моята котка получава разстройство, когато й даваме прясно мляко. Преди давала ли си на твоята? Да не би да стане така, че повече да се влоши :(

Lonsdale.
03-16-2014, 11:26
1. Съжалявам, разбрала съм те грешно :$
2. Ами да, давали сме му и от малки количества нищо не му става. А и аз имах предвид да му дам 3-4 суп. лъжици, колко да се посгрее, не да се наяжда. :)

Dusty
03-16-2014, 11:54
Да, дай му :)

babity
03-16-2014, 11:55
А като дъвче трудно, устата поглеждала ли си я в какво състояние е? Ранички, афти, развалени зъби? Диария, нещо? Пишка ли нормално (спрямо водата, която изпива)?

malkasladka
03-16-2014, 12:25
Здравейте! От няколко дни котката ми (на около 9м. е) яде по съвсем малко и е отслабнала, няма настроение. Преди беше много дебел, имаше настроение, тичаше, радваше ни се, а сега не. Когато реши да яде гранули ги дъвче малко трудно, така ми се струва. Някой имал ли е подобен проблем с котката си и ако да би ли сподели мнение?

^Изключете варианта да я заведем на ветеринар, защото в момента лекаря ни отсъства и нямам възможност да го заведа при друг.

Ти нормална ли си??? Да не живееш на Луната? Кво значи няма възможност да я заведеш на лекар??? Чакаш да ти се отдаде възможност да я заведеш на лекар???Пази Боже от такива стопани!

Lonsdale.
03-16-2014, 13:05
Ти нормална ли си??? Да не живееш на Луната? Кво значи няма възможност да я заведеш на лекар??? Чакаш да ти се отдаде възможност да я заведеш на лекар???Пази Боже от такива стопани!

Както споменах по-горе в момента не съм в града си И НЯМА КАК ДА ГО ЗАВЕДА ДНЕС, все пак благодаря за НЕкоректния ти коментар. :)

Lonsdale.
03-16-2014, 13:07
А като дъвче трудно, устата поглеждала ли си я в какво състояние е? Ранички, афти, развалени зъби? Диария, нещо? Пишка ли нормално (спрямо водата, която изпива)?

Първо, благодаря за отговора ти!
И по темата ами да, пишка нормално, пие вода. Прегледах му устата, всичко е наред - зъбките са добре, няма никакви следи от рани, афти и т.н., не му текат лиги (няма признаци на нещо нередно в устата му). Относно диарията, няма.

^Dusty, благодаря ти ! :)

malkasladka
03-16-2014, 13:22
Както споменах по-горе в момента не съм в града си И НЯМА КАК ДА ГО ЗАВЕДА ДНЕС, все пак благодаря за НЕкоректния ти коментар. :)


Коментарът ми е изключително коректен! Като не си в града и дай да го оставим да мре? Знаеш ли, че има хора, които като разберат за някое улично куче или коте в тежко състояние тръгват веднага, за да му окажат помощ без това въобще да им влиза в работата или някой да ги подпомага финансово, нито пък очакват нещо в замяна, в случая става въпрос за собствения ти домашен любимец и ти ми казваш "не съм в града"? Абсолютна безотговорност, дори не си правиш труда да попиташ в някой котешки форум, а питаш едно стадо тийнове...нямам думи!

Dusty
03-16-2014, 13:23
Няма проблем :) Дано се оправи по-бързо :(

Lonsdale.
03-16-2014, 13:53
Коментарът ми е изключително коректен! Като не си в града и дай да го оставим да мре? Знаеш ли, че има хора, които като разберат за някое улично куче или коте в тежко състояние тръгват веднага, за да му окажат помощ без това въобще да им влиза в работата или някой да ги подпомага финансово, нито пък очакват нещо в замяна, в случая става въпрос за собствения ти домашен любимец и ти ми казваш "не съм в града"? Абсолютна безотговорност, дори не си правиш труда да попиташ в някой котешки форум, а питаш едно стадо тийнове...нямам думи!

Ти пък от къде разбра в кой форум съм питала и в кой не?! Еми ок, аз не съм те питала какъв стопанин съм, а " Някой имал ли е подобен проблем с котката си и ако да би ли сподели мнение? ", така че, да мнението ти според мен не беше на място и все пак благодаря и на теб да отговора. :)

baby_baby
03-16-2014, 14:44
Заведи я на друг ветеринар

Lonsdale.
03-16-2014, 15:05
Заведи я на друг ветеринар

Хора, МОЛЯ ВИ, преди да отговорите четете. Ясно и просто казах, че днес няма как да я заведа и попитах дали мога да направя нещо, докато е вкъщи... Благодаря ти все пак.

C0oKieS
03-16-2014, 15:50
давай и по-мека храна мисля ,че ще яде ако не и е трудно

C0oKieS
03-16-2014, 15:50
пожелавам и бързо оздравяване

Lonsdale.
03-16-2014, 16:03
Благодаря ти! Ами да, пробвах с дребно нарязано пилешко и хапна. :)

Dusty
03-16-2014, 16:09
Ако беше безотговорна въобще нямаше да моли за помощ, а щеше да остави животното да се мъчи .. Като пита момичето, трябва да я нападаме, така ли? :?

Lonsdale.
03-16-2014, 16:51
Благодаря за подкрепата! Да прави сте, че трябва да го види и ветеринар, но просто в момента не е възможно. Ако беше възможно нямаше да търся решението из форумите, а щях да го заведа. Отново благодаря на всички за отзивите и помощта! :)

babity
03-16-2014, 19:10
Ако беше безотговорна въобще нямаше да моли за помощ, а щеше да остави животното да се мъчи .. Като пита момичето, трябва да я нападаме, така ли? :?

Все едно е. Не, че я обвинявам в нещо, напротив. Не е няк'во черво да виси или да шуртят кървища отнякъде. Просто с форумите е и така, и така. Тука няк'ви котешки грипове, в други форуми и други диагнози сигурно дъвчат, което реално може да я подтикне в няк'ва посока и утре да не обясни добре на ветеринаря за какво точно се касае. Ако няма кашлица и няк'ви изтечения от носа/очите, първо бих проверила за гастрит, 'щото е често явление с тия масовите марки гранули, но докато стигнем до гастрита има други неща, а най-вече изследвания, които трябва да се направят...

Lonsdale.
03-16-2014, 19:52
Благодаря за отговора ти

sramejlivkaa
03-16-2014, 21:36
давай и по-мека храна мисля ,че ще яде ако не и е трудно

И аз това мислех да кажа. Има по-меки храни за котки в пакетчета може и от тях да и даваш.

galaxy29
03-18-2014, 21:29
какво стана с котето?

haritov
03-18-2014, 23:42
не сменяй храната

има ли всички ваксинации? реагира ли на болка?

излиза ли навън? огледай и венците струват ли ти се бледи(побелели)

ако можеш и измери температурата

с ръката си и хванли кожата за врата леко извий,веднага ли си възвръща формата?

водия на лекар всяка секунда е ценна утре може да е късно

просто намери начин

Lonsdale.
03-21-2014, 16:13
Благодаря на всички за отговорите! Котаракът беше прегледан - нищо сериозно, вече е добре, и всичко е нормално. :)