PDA

View Full Version : Диета и тренировка



beauB
03-16-2014, 09:09
Момче съм и съм на 16 години. Преди тренирах редовно, но паднах ужасно в училище и си счупих крака и така два месеца не тренирах изобщо и само ядох. Качих доста килограми и сега е време да ги сваля. Отделно след лятото ядох като луд и от две седмици тренирам и виждам, че има малки резултати. Искам да сваля поне 15-20 килограма до Август някъде, но не знам дали е възможно. Закусвам един-два плода (да добавя, че от утре най-вероятно ще тичам сутринта, но трябва да ставам рано към 5 и нещо, за да имам време. 5 минути да загрея с бързо вървене и 10 да тичам из квартала или по алеята до нас. Мисля, че е добре на гладно и след това да изям два плода и да се изкъпя. Отделно после имам два километра път пеша до училището). В училище към 9 ще изям малко черен хляб, краставица, риба в консерва (ако има) и сирене. След това към 12 един плод пак в училище и към 13:45 отивам на фитнеса, които е до нас. Там няма да бягам, а ще съм само на колелото 10-15 минути и ще вдигам тежести. После ще се прибера пак пеша (2 километра) и ще обядвам нещо леко. Било то варено месо, картофи, яйца и дори салата сега както наближава лятото. Ще поспя няколко часа и вечерта пак ще тичам 10 минути и ще ям най-вече салати и плодове вечерно време. Вашето мнение за това?

ameli
03-16-2014, 09:43
Не се претоварвай.

beauB
03-16-2014, 09:59
Това много ли е? Не мисля, че е много, а и има малко време.

Dusty
03-16-2014, 11:23
Според мен е малко пренатоварващо. След като си спрял така рязко да тренираш, нали знаеш, че ще ти трябват време и усилия, за да постигнеш предишните резултати?

ameli
03-16-2014, 11:35
Не е много, но не е хубаво да почваш от първия ден така. Започни с малко и надграждай всяка седмица. Няма смисъл да се тормозиш така, още повече че е прясно.
Аз си счупих ръката преди 2 години и още като правя лицеви, примерно, ме наболява. Какво остава за такова натоварване на крака. Давай по-разумно :)

п.с. чувала съм, че не е хубаво да се смесват рибни с млечни продукти, може и да греша.

beauB
03-16-2014, 12:37
Всъщност не беше точно счупване, амии само пукнах си глезена. Усещам много, много малко болка. Изобщо не ме боли дори като вдигам 150 килограма с краката. Тренирам от две седмици отново фитнес, но засега не тичам чак толкова често. Мързи ме малко, но мога да издържа и доста съм мотивиран. Иначе 10 минути си издържам без проблеми. Искам да чуя вие какво мислите за това и дали би ми помогнало? Знам, че не сте гадатели и зависи от мен, но се поставете на моето място. Не мисля, че съм много, а и като ходих на диетолог ми каза, че поне 30 минути дневни упражнения. Било то тичане, колело и подобни. Също така вечерта след тичане ще правя малко гимнастиака, но не знам каква. Лицеви и кореми само това правя, но съм сигурен, че има още куп упражнения.