PDA

View Full Version : почистване на сребро?



hrisikelly
03-16-2014, 11:05
Привет!
Дайте, ако може, някакви съвети относно как се почистват сребърни изделия - гердани, обици...
Ще съм ви благодарна! :)

RapExotic
03-17-2014, 08:48
Със сода бикарбонат.

anonymous708973
03-17-2014, 09:09
Пишеш в тийнпроблем вместо да чукнеш 5 бутона в гугъл или да отидеш до бг мама? Сериозно?

Чувала съм, че се изваряват в оцет.

LadyDi
03-17-2014, 11:55
Най-идеално се чисти с Циф.

*Shine*
03-20-2014, 07:57
В чаша оцет слагаш сода, слагаш и среброто и кисне така. Аз поне така съм чистила и пада една част от тъмното, но честно казано не могат да се изчистят наистина добре нещата. С памуче и сода също съм пробвала - не става. С Циф не съм, трябва да опитам, но като цяло ми се струва, че веднъж потъмнее ли много среброто, не можеш да го изчистиш. Поне не и в домашни условия.

LadyDi
03-20-2014, 08:04
В чаша оцет слагаш сода, слагаш и среброто и кисне така. Аз поне така съм чистила и пада една част от тъмното, но честно казано не могат да се изчистят наистина добре нещата. С памуче и сода също съм пробвала - не става. С Циф не съм, трябва да опитам, но като цяло ми се струва, че веднъж потъмнее ли много среброто, не можеш да го изчистиш. Поне не и в домашни условия.

Вярвай ми, с Циф се чисти идеално. На някакво памучно тампонче слагаш малко от крема и после хубаво търкаш сребърното бижу. Идеално ми изчисти синжирче, няколко пръстена и обеци.
За по дребните бижута, може и с клечка за уши. Проблемът е, ако е много "резбовано" бижуто.
Най-обикновен циф, с който си търкам кранчетата на мивката :)